Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FFI] Zmiana modułu komfortu? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=26892)

alx 30-07-09 15:34

Re: Zmiana modułu komfortu?
 
Cytat:

Napisał moons
Programowanie kluczyka i pilota masz dokładnie opisane w instrukcji.

Chodzi Ci o intsrukcje obsługi dodawana do auta?

Nie moge znalezc programowania pilota centralnego zamka,
przeszukałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi.

Może ktoś pomoze... [notworthy]

Ewelka 30-07-09 16:00

alx zerknij , bylo sporo o tym TUTAJ

alx 31-07-09 01:23

Cytat:

Napisał Ewelka
alx zerknij , bylo sporo o tym TUTAJ

Dzieki, pomoglo :lol:


[ Dodano: Pią 31 Lip, 2009 01:37 ]
Po przeczytaniu kilku watków na temat centralnego zamka zdalnie sterowanego z kluczyka, postanowiłem sprawic sobie cos takiego..;)

przyda sie w nocy i w czasie deszczu...

Rozumiem ze skoro mam 2 chyba oryginalne kluczyki (jeden z latarka, drugi wezszy, oba z immo) to samemu moge zaprogramować immo i pilot centralnego z. po zakupie nowego kluczyka z pilotem i trzeba jeszcze zakupic lepszy moduł komfortu...?

jeden z tych (z FAQ dzieki atakiezdjecia):

D (ADA, DB, DC, DD, DE)
- Standardowy moduł komfortu ZV

- różne tryby otwierania, do DC jedno klikniecie – drzwi kierowcy, dwa kliknięcia – pozostałe drzwi. DD wszystkie drzwi otwierane po jednym kliknięciu, DE do FB – programowalne (jak wyżej – opcja 1 lub 2)

E (EA, EB, EC, ED)
- moduł komfortu ZV z podwójnym ryglowaniem
- Podwójne ryglowanie = blokada otwarcia z wnętrza pojazdu, włączenie dwukrotnym wciśnięciem przycisku zamykania na pilocie i sygnalizowane dwukrotnym mignięciem kierunkowskazów. Po jednym wciśnięciu przycisku (zwykłe zamknięcie) kierunkowskazy nie migają. *(Wenn solch ein Modul in ein Fzg ohne Doppellockschlösser eingebaut wird blinkt es nie, weder nach einem noch nach zweimal schließen drücken.)

F (FA, FB, FC, FD, FE)

- Moduł komfortu ZV z podwójnym ryglowaniem, alarmem i czujnikami ultradźwiękowymi (?)
- rozpoznawane po zielonej naklejce


tylko nasuwaja mi sie kolejne pyt.:

-co to znaczy ze model F ma alarm? czy wystarczy wpiac go w miejsce starego modulu czy trzeba jeszcze cos dokupic aby ten alarm dzialal ???? jesli tak to co trzeba dokupic? i na jakiej zasadzie dziala ten alarm?

- mam tylko 2 el.szyby wiec domykanie dzialac nie bedzie, wiec pomijajac ta opcje ,ktora seria modulu bedzie najlepsza?

- aha, czy modul z foki w wersji 3D bedzie pasowal do mojej foki kombii?

- czy to konkretnej serii modułow trzeba konkretny model pilota (chodzi mi o orginalny fordowski w kluczyku) ?

- ktory powinien byc zakres częstotliwości? 315 MHz. czy 433 MHz. ?

Malave 20-09-09 22:41

Cytat:

Napisał moons (Post 329735)
Powiem Ci za jakiś miesiąc jak mi się uda :D . Mam już wszystkie części ale ciągły brak czasu nie daje mi tego złożyć do kupy. Na razie mogę Ci powiedzieć że samo znalezienie wszystkich części jest dosyć trudne. Może nie tak chodzi o dostępność ale o ceny, np tylny podnośnik elektryczny to koszt coś około 250 - 300zł ale można i trafić taniej to samo jest z przodem. Trudno znaleźć też tapicerki do tyłu bez dziury na korbkę ja np zrezygnowałem z kupna nowych tapicerek i w swoją założę jakieś gustowne koreczki :? . Mam trenda i choć szukam chyba już pół roku nie mogę znaleźć takiego koloru jak u mnie bez korbki.
Natomiast co do samego zakładania to chyba nie jest jakoś szczególnie trudne, trzeba wywalić wszystko ze środka auta razem z wykładziną, pociągnąć jedną wiązkę w środku auta no i wszystkie drzwi trzeba rozbabrać bo trzeba wymienić całe wiązki w drzwiach i podnośniki.
Pozdrawiam

Hej i jak tam udalo Ci sie dorobic te tylne szyby elektryczne?:):) moze jakis opis bys umieścil jak to zrobic bo tak sie przymierzam do tego caly czas. :)

moons 21-09-09 17:20

Cytat:

Napisał Malave (Post 365158)
Hej i jak tam udalo Ci sie dorobic te tylne szyby elektryczne?:):) moze jakis opis bys umieścil jak to zrobic bo tak sie przymierzam do tego caly czas. :)

Wszystko już gra i buczy. Tymczasowo zakleiłem dziurę po korbkach kawałkiem tapicerki i wygląda całkiem sympatycznie. Natomiast co do opisu to polecam stronę foka24 tam jest wszystko pokazana i opisane. Dodam tylko że po założeniu od razu pięknie zaczęło działać domykanie z pilota. szkoda że nie ma otwierania ale to niestety po lifcie dostępne dopiero. Najlepsze to to że można włożyć tylko połówkę znaczy tylko do przednich drzwi i też będzie działać otwieranie jednym naciśnięciem, i globalne otwieranie zamykanie. Czyli w 3D też można mieć namiastkę 4xelektryka. W razie pytań służę pomocą.
Pozdrawiam

Malave 21-09-09 22:16

Cytat:

Napisał moons (Post 365358)
Wszystko już gra i buczy. Tymczasowo zakleiłem dziurę po korbkach kawałkiem tapicerki i wygląda całkiem sympatycznie. Natomiast co do opisu to polecam stronę foka24 tam jest wszystko pokazana i opisane. Dodam tylko że po założeniu od razu pięknie zaczęło działać domykanie z pilota. szkoda że nie ma otwierania ale to niestety po lifcie dostępne dopiero. Najlepsze to to że można włożyć tylko połówkę znaczy tylko do przednich drzwi i też będzie działać otwieranie jednym naciśnięciem, i globalne otwieranie zamykanie. Czyli w 3D też można mieć namiastkę 4xelektryka. W razie pytań służę pomocą.
Pozdrawiam

No nie powiem bo bardoz bym liczyl na jakas drobna pomoc jakis opis:) a powiedz mi prosze gdzie to wszystko sie podłacza? do drzwi kierowcy trzeba ciagnac kable od elektryki i tam gdzies to podlaczyc? czy jak bo nie orientuje sie w tym kompletnie. a jak narazie szukam czesci i nie jest latwo;/

moons 22-09-09 17:20

Cytat:

Napisał Malave (Post 365456)
No nie powiem bo bardoz bym liczyl na jakas drobna pomoc jakis opis:) a powiedz mi prosze gdzie to wszystko sie podłacza? do drzwi kierowcy trzeba ciagnac kable od elektryki i tam gdzies to podlaczyc? czy jak bo nie orientuje sie w tym kompletnie. a jak narazie szukam czesci i nie jest latwo;/

Pokrótce wygląda to tak. Po pierwsze i najważniejsze to trzeba sprawdzić czy Twoja skrzynka bezpieczników jest przystosowana do obsługi 4 x elektryka. Sprawdzisz to wyjmując skrzynkę i odłączając szarą wtyczkę (C10) pod nią powinny być dwa takie duże piny jeśli są nie czeka nas wymiana skrzynki bezpieczników. Czasem już jest nawet pociągnięta wiązka na 4 x elektrykę od skrzynki z bezpiecznikami do złącza po lewej stronie nóg kierowcy jeśli nie ma to trzeba dołożyć. Następnie trzeba dołożyć przewody do oryginalnej wiązki pomiędzy wszystkimi drzwiami co wiąże się z wywaleniem całego wnętrza. Ja przy okazji zrobiłem konserwację podłogi a było już co konserwować. I ostatnia rzecz to rozbebeszenie wszystkich drzwi. W każdych drzwiach trzeba wymienić całe wiązki i podnośniki szyb. i to już wszystko. Mi to zajęło prawie trzy dni. Ale tak jak mówiłem konserwowałem podłogę, tylne podnośniki kupiłem z rozwalonym tym białym plastikiem i musiałem wymienić ze swoich (też wredne zajęcie). A tak wiadomo że wszystko drugi raz robi się dwa razy szybciej. Najlepiej widać to na drzwiach. Jedne robisz powiedzmy dwie godziny a drugie to już z paluszkiem robisz w godzinę bo wiesz co i jak.

Pozdrawiam

Malave 22-09-09 17:27

Cytat:

Napisał moons (Post 365753)
Pokrótce wygląda to tak. Po pierwsze i najważniejsze to trzeba sprawdzić czy Twoja skrzynka bezpieczników jest przystosowana do obsługi 4 x elektryka. Sprawdzisz to wyjmując skrzynkę i odłączając szarą wtyczkę (C10) pod nią powinny być dwa takie duże piny jeśli są nie czeka nas wymiana skrzynki bezpieczników. Czasem już jest nawet pociągnięta wiązka na 4 x elektrykę od skrzynki z bezpiecznikami do złącza po lewej stronie nóg kierowcy jeśli nie ma to trzeba dołożyć. Następnie trzeba dołożyć przewody do oryginalnej wiązki pomiędzy wszystkimi drzwiami co wiąże się z wywaleniem całego wnętrza. Ja przy okazji zrobiłem konserwację podłogi a było już co konserwować. I ostatnia rzecz to rozbebeszenie wszystkich drzwi. W każdych drzwiach trzeba wymienić całe wiązki i podnośniki szyb. i to już wszystko. Mi to zajęło prawie trzy dni. Ale tak jak mówiłem konserwowałem podłogę, tylne podnośniki kupiłem z rozwalonym tym białym plastikiem i musiałem wymienić ze swoich (też wredne zajęcie). A tak wiadomo że wszystko drugi raz robi się dwa razy szybciej. Najlepiej widać to na drzwiach. Jedne robisz powiedzmy dwie godziny a drugie to już z paluszkiem robisz w godzinę bo wiesz co i jak.

Pozdrawiam

dzieki wielkie:) no bede musial sie za to zabrac jak znajde czesci:) zobaczymy jak mi to wyjdzie. w takim razie bede musial jeszcze tych wiazek wszystkich poszukac;/

Malave 30-01-10 02:13

Cytat:

Napisał alx (Post 353025)
Dzieki, pomoglo :lol:


[ Dodano: Pią 31 Lip, 2009 01:37 ]
Po przeczytaniu kilku watków na temat centralnego zamka zdalnie sterowanego z kluczyka, postanowiłem sprawic sobie cos takiego..;)

przyda sie w nocy i w czasie deszczu...

Rozumiem ze skoro mam 2 chyba oryginalne kluczyki (jeden z latarka, drugi wezszy, oba z immo) to samemu moge zaprogramować immo i pilot centralnego z. po zakupie nowego kluczyka z pilotem i trzeba jeszcze zakupic lepszy moduł komfortu...?

jeden z tych (z FAQ dzieki atakiezdjecia):

D (ADA, DB, DC, DD, DE)
- Standardowy moduł komfortu ZV

- różne tryby otwierania, do DC jedno klikniecie – drzwi kierowcy, dwa kliknięcia – pozostałe drzwi. DD wszystkie drzwi otwierane po jednym kliknięciu, DE do FB – programowalne (jak wyżej – opcja 1 lub 2)

E (EA, EB, EC, ED)
- moduł komfortu ZV z podwójnym ryglowaniem
- Podwójne ryglowanie = blokada otwarcia z wnętrza pojazdu, włączenie dwukrotnym wciśnięciem przycisku zamykania na pilocie i sygnalizowane dwukrotnym mignięciem kierunkowskazów. Po jednym wciśnięciu przycisku (zwykłe zamknięcie) kierunkowskazy nie migają. *(Wenn solch ein Modul in ein Fzg ohne Doppellockschlösser eingebaut wird blinkt es nie, weder nach einem noch nach zweimal schließen drücken.)

F (FA, FB, FC, FD, FE)

- Moduł komfortu ZV z podwójnym ryglowaniem, alarmem i czujnikami ultradźwiękowymi (?)
- rozpoznawane po zielonej naklejce


tylko nasuwaja mi sie kolejne pyt.:

-co to znaczy ze model F ma alarm? czy wystarczy wpiac go w miejsce starego modulu czy trzeba jeszcze cos dokupic aby ten alarm dzialal ???? jesli tak to co trzeba dokupic? i na jakiej zasadzie dziala ten alarm?

- mam tylko 2 el.szyby wiec domykanie dzialac nie bedzie, wiec pomijajac ta opcje ,ktora seria modulu bedzie najlepsza?

- aha, czy modul z foki w wersji 3D bedzie pasowal do mojej foki kombii?

- czy to konkretnej serii modułow trzeba konkretny model pilota (chodzi mi o orginalny fordowski w kluczyku) ?

- ktory powinien byc zakres częstotliwości? 315 MHz. czy 433 MHz. ?

dołączam sie do pytań powyżej zna ktoś moze odpowiedz??

michtat 30-01-10 02:27

Cytat:

Napisał moons (Post 365358)
Najlepsze to to że można włożyć tylko połówkę znaczy tylko do przednich drzwi i też będzie działać otwieranie jednym naciśnięciem, i globalne otwieranie zamykanie. Czyli w 3D też można mieć namiastkę 4xelektryka. W razie pytań służę pomocą.

możesz rozwinąć tą wypowiedź ;-) tzn da się zrobić domykanie szyb jak jest tylko przód? Dobrze kombinuję?

moons 30-01-10 09:05

Cytat:

Napisał alx (Post 353025)
co to znaczy ze model F ma alarm? czy wystarczy wpiac go w miejsce starego modulu czy trzeba jeszcze cos dokupic aby ten alarm dzialal ???? jesli tak to co trzeba dokupic? i na jakiej zasadzie dziala ten alarm?

Jeśli moduł ZV albo GEM ma alarm to jest to fabryczny alarm, potrzeba do niego instalacji, czujników, zamków z podwójnym ryglowaniem, instalacji pod te zamki, syrenki i osłony słupków środkowych z miejscem pod czujniki. Wszystko to było montowane już w fabryce. Ogólnie czasem można dorwać części ale ceny jak za używki dla mnie kosmiczne, za jeden czujnik 150zł.

Cytat:

Napisał alx (Post 353025)
mam tylko 2 el.szyby wiec domykanie dzialac nie bedzie, wiec pomijajac ta opcje ,ktora seria modulu bedzie najlepsza?

Obojętnie jaka. Jedynie chyba bym nie ryzykował z modułem który ma podwójne ryglowanie zamków jeśli takich nie posiadasz w aucie. Nie wiem czy będzie dobrze współgrał z normalnymi zamkami.

Cytat:

Napisał alx (Post 353025)
aha, czy modul z foki w wersji 3D bedzie pasowal do mojej foki kombii?

Nie ma to najmniejszego znaczenia, moduły nie są rozbite na nadwozia.

Cytat:

Napisał alx (Post 353025)
czy to konkretnej serii modułow trzeba konkretny model pilota (chodzi mi o orginalny fordowski w kluczyku) ?

Nie, jest jeden pilot do foki i to wszystko.

Cytat:

Napisał alx (Post 353025)
ktory powinien byc zakres częstotliwości? 315 MHz. czy 433 MHz. ?

Nie pamiętam, wiem że kluczyk ma być taki jajowaty z trzema przyciskami. Te od nowych Fordów już nie pasują. Także zapomnij o firmowych scyzorykach te nie pasują do FFI.

Cytat:

Napisał michtat (Post 410003)
możesz rozwinąć tą wypowiedź tzn da się zrobić domykanie szyb jak jest tylko przód? Dobrze kombinuję?

Tak, można to rozwiązać fabrycznie. Ale polega to też na wymianie wszystkiego co związane z szybami. Czyli podnośników szyb, przycisków, wiązek w drzwiach i tak jak by połowy instalacji w środku auta na takie z 4 x elektryki. Połowa takiego układu z pełnej elektryki będzie spokojnie działać w Focusie dwu drzwiowym.
Pozdrawiam

sznoorek 30-01-10 17:33

Cytat:

Napisał moons (Post 410016)
Nie pamiętam, wiem że kluczyk ma być taki jajowaty z trzema przyciskami. Te od nowych Fordów już nie pasują. Także zapomnij o firmowych scyzorykach te nie pasują do FFI.

Jam scyzoryk i central chodzi na nim. Pewni kwestia żeby pracował na tej samej częstotliwości (315MHz lub 433MHz na modelu jest napisane). Scyzor kupiłem na allegro.

moons 30-01-10 19:00

Musi być inne oznaczenie, bo na swoim kluczyku znalazłem i takie i takie oznaczenie czyli jest napisane 315 i 433 MHz.
Pozdrawiam

bator90 30-01-10 19:31

Cytat:

Napisał sznoorek (Post 410122)
Jam scyzoryk i central chodzi na nim. Pewni kwestia żeby pracował na tej samej częstotliwości (315MHz lub 433MHz na modelu jest napisane). Scyzor kupiłem na allegro.

A jaki masz scyzoryk? oryginalny? bo ja też chce

Malave 30-01-10 22:12

Cytat:

Napisał bator90 (Post 410146)
A jaki masz scyzoryk? oryginalny? bo ja też chce

gdzieś słyszałem ze ten orginalny od nowych foczek nie chodzi. a o ile sie nie myle wczesniej nie robiono scyzoryków.

Fajna opcja(wedlug mnie) jest scyzoryk od Jaguara ktory chodzi podobno normalnie. a koncówka taka jak w foczce. planuje wymiane na taki.

sznoorek 31-01-10 12:56

tu jest post od kogo kupiłem na allegro i fotka (kiepska)
http://www.focusklubpolska.pl/showpo...32&postcount=5
oczywiście grot do wymiany :)

berkov 31-01-10 13:05

i wszystko dziala ?

sznoorek 31-01-10 13:58

tak central zamyka i otwiera, bagażnik (jeszcze nie docięty grot i imo nie zaprogramowane, szkoda mi tych około 200 zet)
kwestia zaprogramowanie modułu w aucie

moons 31-01-10 14:09

Tak się zastanawiam czy czasem wszystkie te scyzoryki od nowych fordów nie będą działać ale tylko jako piloty. Pewnie różnica jest w immo bo w starych fordach jest Crypto 64 a w nowych Crypto 60 albo odwrotnie :p także pewnie akurat w Twoim kluczyku immo jest raczej do przełożenia bo zaprogramować się go nie da w żaden sposób.
Pozdrawiam

Kacper85 31-01-10 14:42

Cytat:

Napisał moons (Post 410301)
Tak się zastanawiam czy czasem wszystkie te scyzoryki od nowych fordów nie będą działać ale tylko jako piloty. Pewnie różnica jest w immo bo w starych fordach jest Crypto 64 a w nowych Crypto 60 albo odwrotnie :p także pewnie akurat w Twoim kluczyku immo jest raczej do przełożenia bo zaprogramować się go nie da w żaden sposób.
Pozdrawiam


No tak by wynikało z tego linka który wkleiłem jakiś czas temu: http://passionford.com/forum/technic...with-pats.html
Facet stwierdził, że jedynie Ford Scorpio nadaje na innej częstotliwości więc tam nie będzie działać.

Trzeba poświęcić kluczyk, wyjąć z niego IMMO i włożyć do scyzoryka. Takie klucze można kupić już za parę złoty na allegro, w końcu potrzebujemy klucz do Focusa, który może mieć grot tak zjechany jak śrubokręt....bo i tak wyjmiemy z niego IMMO a reszte na śmietnik.
Nowe klucze widzę czasem po 40zł, to używany... :) Nawet nie próbował bym płacić 200zł u magika za zabawę z immo....
Sam planowałem taki bajer, ale założyłem zewnętrzny alarm z osobnymi pilotami - teraz w sumie trochę żałuje, mogłem iść w sterowanie centralnym zamkiem fabryczne i założyć alarm bezpilotowy. Następnie kupić taki scyzoryk i wszystko bym nim sterował. Pytałem się firm o przerobienie płytki z pilotów od alarmu, aby zmieściła się do scyzoryka, ale cisza...

moons 31-01-10 14:59

No to szukamy ładnego używanego i niedrogiego scyzoryka [swieca] ;)
Pozdrawiam

Malave 31-01-10 19:38

Cytat:

Napisał Kacper85 (Post 410305)
No tak by wynikało z tego linka który wkleiłem jakiś czas temu: http://passionford.com/forum/technic...with-pats.html
Facet stwierdził, że jedynie Ford Scorpio nadaje na innej częstotliwości więc tam nie będzie działać.

Trzeba poświęcić kluczyk, wyjąć z niego IMMO i włożyć do scyzoryka. Takie klucze można kupić już za parę złoty na allegro, w końcu potrzebujemy klucz do Focusa, który może mieć grot tak zjechany jak śrubokręt....bo i tak wyjmiemy z niego IMMO a reszte na śmietnik.
Nowe klucze widzę czasem po 40zł, to używany... :) Nawet nie próbował bym płacić 200zł u magika za zabawę z immo....
Sam planowałem taki bajer, ale założyłem zewnętrzny alarm z osobnymi pilotami - teraz w sumie trochę żałuje, mogłem iść w sterowanie centralnym zamkiem fabryczne i założyć alarm bezpilotowy. Następnie kupić taki scyzoryk i wszystko bym nim sterował. Pytałem się firm o przerobienie płytki z pilotów od alarmu, aby zmieściła się do scyzoryka, ale cisza...

no dobra wszystko pięknie ale jak grot zamierzasz przełożyc do tego? przecież to sa juz płaskie a nie te wczesniejsze fordowskie?

moons 31-01-10 20:13

W scyzoryku jest wymienny grot, koszt nowego grotu to 10zł
Pozdrawiam

Malave 31-01-10 22:21

Cytat:

Napisał moons (Post 410376)
W scyzoryku jest wymienny grot, koszt nowego grotu to 10zł
Pozdrawiam

tak ale przy tych nowych kluczykach jest grot płaski a wczesniejszy jest okrągly. na allegro widzialem tylko groty zakonczone okrągło.

moons 31-01-10 22:36

Nie bardzo rozumiem co napisałeś. Wywalasz grot który jest w kluczyku a wstawiasz grot opisany jako Ford 1 na tej aukcji i wszystko.
Pozdrawiam

Malave 31-01-10 23:06

Cytat:

Napisał moons (Post 410429)
Nie bardzo rozumiem co napisałeś. Wywalasz grot który jest w kluczyku a wstawiasz grot opisany jako Ford 1 na tej aukcji i wszystko.
Pozdrawiam

ok juz wszystko jasne:)
nie widzialem wczesniej tego grotu tylko takie od orginalnych kluczykow. moj blad.

moons 01-03-10 19:42

No i utknąłem :???:
Kupiłem bardzo ładny kluczyk używany, pilot bardzo ładnie się zaprogramował i działa idealnie. Immo już prawie umieściłem w środku kluczyka (w nowych Fordach jest stosowany bardzo mały natomiast w starszych jest całkiem niezła pastylka, jak widać w linku podanym przez jednego z kolegów wcześniej) ale pojawił się jeden mały problem z grotem. Kupilem taki jak podawałem w linku i kupa inne mocowanie, przeszukałem Allegro i niestety nie ma takich.
Ten u góry to wyjęty z scyzoryka a ten na dole kupiłem oddzielnie. Jak by ktoś widział albo wiedział gdzie można dostać ten dolny grot ale z górnym mocowaniem byłbym wdzięczny.

http://img692.imageshack.us/img692/1690/klucze.th.jpg

Pozdrawiam

oxxo 01-03-10 21:13

A nie da się wyrzeźbić w tym dolnym mocowania z górnego?? sądzę że zrobi to gość od dorabiania kluczy

moons 01-03-10 21:22

Pewnie na tym się skończy, choć wtedy i tak zamocowanie grota będzie wymagało dodatkowego wzmocnienia jakimś mocnym klejem. Bo ten element do mocowania w dokupionym grocie jest krótszy i cieńszy od oryginału :???:
Pozdrawiam

Kacper85 01-03-10 22:20

Hm, a gdyby kupić czysty klucz fordowski i cały ten plastik z niego zdjąć ? Tak ludzie robią w klubie vw, gdzie po zdjęciu (oderwaniu) tego plastiku od metalu, idziemy z kluczem na szlifierkę i szlifujemy go pod mocowanie scyzoryka.

Tutaj widzę, że podobnie robią: http://punto.autokacik.pl/Zrobtosam/scyzoryk.htm
pytanie tylko jak wygląda klucz forda pod spodem - w każdym razie z linku http://passionford.com/forum/technic...with-pats.html wynika, że on szlifował tą nakładkę na klucz ... szkoda, że nie umieścił zdjęcia jak wygląda ten metalowy fragment klucza, który jest zalany w plastiku.

Acha, ten grot który kupiłeś, to jest dedykowany do chińskich scyzoryków - do nich pasuje bez problemu...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi