Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [FFI] ABS - zapala się kontrolka (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=18533)

andrew206 30-10-08 22:33

Kolejnym objawem padającego akumulatora jest wariacja wszystkich wskaźników. W zasadzie to nie wariacja tylko procedura testu zegarów, uruchamiana po restarcie kompa (jak np. odłączymy aku). Cały prąd z baterii idzie na rozrusznik i to jest efekt. Więc nie przestraszcie się jak rano zaspani na parkingu zobaczycie 220km/h i 7 tys. obrotów ;)

Jastrząb 01-11-08 11:48

Cytat:

Napisał andrew206
Więc nie przestraszcie się jak rano zaspani na parkingu zobaczycie 220km/h i 7 tys. obrotów

ja bym tak mógł miec co rano :D

GiH 01-11-08 17:30

Na pytanie dotyczące zapalania się kontrolki ABS, zadane panu w autoryzowanym serwisie odpowiedziano mi: "Gdy samochód jest zimny, po uruchomieniu silnika (jeśli jest taka potrzeba) dokonywany jest ponowny test niektórych elementów. Dlatego czasami ponownie zapalają się wybrane kontrolki. Najczęściej jest to ABS. Dzieje się tak dlatego, że podczas rozruchu, dla komputera najważniejszą sprawą jest uruchomienie silnika a pozostałe układy mogą być chwilowo odcięte (np. jeśli jest włączona dmuchawa, radio, światła itp. - to są wyłączane)".
U mnie sytuacja, ponownego zapalania się kontrolek występuje tylko wtedy gdy odpalam autko po zimnej nocy, czyli w/w opisana teoria by pasowała. Czy tak jest w rzeczywistości - nie wiem.

sylwek135 17-11-08 16:28

hmmm ciekawe w moim przydatku kontrolka po uruchomieniu auta zapalała sie na 2-3sek.i gasła też, a przyczyną był tłoczek :P przedni nie odbijał do końca i delikatnie trzymał ,po naprawie obrazu ustąpiło,wniosek po tych postach że jest to sygnał z kompa że coś jest nie tak ,tak myślę ale nie wiem czy dobrze :P

Piccolo_Jr 18-11-08 00:55

Kurczę szkoda że nie wiedziałem tego zanim sprzedałem swoją fokę - to by wyjaśniało dlaczego mi się troszki hamulce grzały :P

sylwek135 18-11-08 18:44

Cytat:

Napisał Piccolo_Jr
Kurczę szkoda że nie wiedziałem tego zanim sprzedałem swoją fokę - to by wyjaśniało dlaczego mi się troszki hamulce grzały :P



kurcze może ja nią właśnie jeżdżę [rotfl]

jacekn74 19-11-08 19:53

Witam mam pytanko odnosnie ABS. Jestem nowym posiadaczem Foczki 1.8 TDDI i ostatnio jak było juz troszke ślizko to podczas hamowania słyszalne były stuki oraz delikatne uderzenia w pedał hamulca? Czy to normalne. Na normalnej nawierzchni jest wszystko OK, normalnie hamuje. No i oczywiście rano zapala mi sie tak jak u większości ABS i reczny.

lobuzek 19-11-08 20:11

To właśnie objaw działania ABS-u - terkotanie i masaż stopy pedałem hamulca. Wszystko gra :D

Hoss 19-11-08 21:44

Cytat:

Napisał jacekn74
podczas hamowania słyszalne były stuki oraz delikatne uderzenia w pedał hamulca

tak wlasnie dziala ABS

sylwek135 19-11-08 22:26

[quote="jacekn74"] podczas hamowania słyszalne były stuki oraz delikatne uderzenia w pedał hamulca?


przyzwyczaj sie do tego bo tak jucz będzie ,ja z początku sam sie wystraszyłem [rotfl]

Cysiek25 20-11-08 20:22

Kurcze a dziś jak próbowałem wyjechać zza garażu to męczyłem się z 5 minut przynajmniej i właściwie jak już wyjechałem zaświeciła mi się kontrolka od tcsu oraz abs (ta od tcs świeciła cały czas) przejechałem trochę dalej wszystkie świeciły, jak wjechałem do garażu zgasiłem brykę i odpaliłem jeszcze raz dalej świeciły :? Mam nadzieję że to się tylko system przegrzał i jutro będzie ok ;)

Piccolo_Jr 21-11-08 21:10

Cytat:

Napisał sylwek135
kurcze może ja nią właśnie jeżdżę [rotfl]

He he czepialski ;) :mrgreen:
Akurat na to szans nie ma bo auto pojechało do Szamotuł i to benzynka była a nie dieselek jak masz w opisie ;)
A tak na poważnie to chyba jednak od tego było że z tyłu skończyły się szczęki i musiał bidak zupełnie przodem hamować a nie chciało mi się już na koniec nic grzebać przy nim.
Ale sprzedawca został o tym fakcie poinformowany a na dodatek w bagażniku leżał sobie komplet nowiuśkich szczęk :P

Vandroiy 07-07-09 21:31

U mnie zdarzył się dziwny przypadek. Niedawno zarzuciło trochę na zakręcie (było mokro, deszcz padał), miałem wrażenie jakby ABS nie zadziałał na wszystkie koła. Kontrolka od ABS nie zapalała się.
Chciałem upewnić się czy wszystko OK z przewodami, więc odłączyłem jedną z wtyczek pod nadkolem, przeczyściłem WD40, złączyłem i... po włączeniu stacyjki kontrolka ABS się ZAPALIŁA... i tak już zostało :(
Co to może być? Czy któryś z przewodów/czujników ABS? Jak sprawdzić który?

Vandroiy 07-07-09 21:31

U mnie zdarzył się dziwny przypadek. Niedawno zarzuciło trochę na zakręcie (było mokro, deszcz padał), miałem wrażenie jakby ABS nie zadziałał na wszystkie koła. Kontrolka od ABS nie zapalała się.
Chciałem upewnić się czy wszystko OK z przewodami, więc odłączyłem jedną z wtyczek pod nadkolem, przeczyściłem WD40, złączyłem i... po włączeniu stacyjki kontrolka ABS się ZAPALIŁA... i tak już zostało :(
Co to może być? Czy któryś z przewodów/czujników ABS? Jak sprawdzić który?

marcinbrzesko 07-07-09 22:27

Hoss, Wpadam :D autka takie same rodzinkę mam w Zabrzu kibicuję Górnikowi będzie dobrze . A tak powarznie wszystkiego najlepszego!!!

marcinbrzesko 07-07-09 22:27

Hoss, Wpadam :D autka takie same rodzinkę mam w Zabrzu kibicuję Górnikowi będzie dobrze . A tak powarznie wszystkiego najlepszego!!!

Hoss 07-07-09 23:39

ale o so chodzi ??? urodziny mialem w maju i za duzo nie pamietam :lol:

Hoss 07-07-09 23:39

ale o so chodzi ??? urodziny mialem w maju i za duzo nie pamietam :lol:

brzozowskimati 14-12-09 00:18

Tak sobie czytam i widzę że nie jestem sam z tą kontrolką ABS. Może ktoś się orientuje czy i jak za pomocą miernika elektrycznego da się obadać te czujniki? Od zakupu auta nie mam ABS i cały czas świeci się kontrolka. W końcu trzeba by to było naprawić, szczególnie niedługo będzie trochę wolnego czasu to posiedziałbym w kanale:)

masza2 16-12-09 12:54

Cytat:

Napisał GiH (Post 292804)
Na pytanie dotyczące zapalania się kontrolki ABS, zadane panu w autoryzowanym serwisie odpowiedziano mi: "Gdy samochód jest zimny, po uruchomieniu silnika (jeśli jest taka potrzeba) dokonywany jest ponowny test niektórych elementów. Dlatego czasami ponownie zapalają się wybrane kontrolki. Najczęściej jest to ABS. Dzieje się tak dlatego, że podczas rozruchu, dla komputera najważniejszą sprawą jest uruchomienie silnika a pozostałe układy mogą być chwilowo odcięte (np. jeśli jest włączona dmuchawa, radio, światła itp. - to są wyłączane)".
U mnie sytuacja, ponownego zapalania się kontrolek występuje tylko wtedy gdy odpalam autko po zimnej nocy, czyli w/w opisana teoria by pasowała. Czy tak jest w rzeczywistości - nie wiem.

byc moze cos w tym jest...ja mam taki sam objaw z tą kontrolką ABS jak wszyscy tutaj...
Po odpaleniu gasnie po 3 sekundach...
Gdy silnik jest juz nagrzany, to się w ogóle ona nie zapala...

Zauwazylem także, ze po odpaleniu zimnego silnika, na jakas parosekundową chwile mam wsyztsko jakby "ograniczone"....

Dmuchwa chodzi wolniej, wycieraczami jak rusze, to ledwo ledwo powolutku obracają się...światła palą słabiej...

Minie tak z 30 sekund i wsyztsko wraca do normy...tak sie dzieje tylko na bardzo zimnym silniku...zaraz po odpaleniu...

arti32 03-02-10 14:19

Miałem do początku zimy jak większość, zapalającą się kontrolkę ABS przy rozruchu poczym gasła (Po mroźnej nocy aku ma mniejszą sprawność), ale nie zapalał się ręczny tylko sam ABS. Z moich obserwacji sądzę że jak komp przy zapalonym ABS zapala kontrolkę od ręcznego na dłużej to oznacza, że jest to jakaś "awaria" a nie tylko standardowe odłączenie układu (awaria może nie być duża ale zapalenie się ręcznego informuje kierowcę o możliwości wystąpienia utrudnień, nie zapominajmy że jest to czerwona kontrolka). Jak komputer złapie ponownie poprawny odczyt to sam włączy ABS.
Od kilku dni ABS zaświecił się na stałe i oczywiście nie działa. Po przejechaniu około 500 metrów dopiero zapala się kontrolka od ręcznego (pewnie to dystans w jakim komputer ABS powinien otrzymać poprawny odczyt z czujników). Ciekawostką jest to, że kilka razy komputer zgasił kontrolkę ABS i ręcznego, ale jak zgasły to na pedałach poczułem delikatną terkotkę. Dziwne jest że nie było podstaw aby ABS miał działać bo nawet nie naciskałem hamulca.
Wczoraj zdjąłem przednie koła, bo poluzował się i zaczął stukać łącznik drążka stabilizacyjnego, obejrzałem pobieżnie piastę koła nie wyjmując czujników. Nie znalazłem nic podejrzanego poza dużym oblodzeniem wahacza. Może być za syfione łożysko i czujniki nie mają dobrego odczytu, ale niepokoi mnie fakt załączania się od razu delikatnego terkotania ABS.
Jak się poprawi pogoda to obejrzę te czujniki.

Dodano 21.12.2010
Tamtej zimy usunąłem to oblodzenie, wyczyściłem czujniki, jednak to w tedy nie pomogło. Dopiero jak się zrobiło ciepło to problem sam ustał i do teraz się nie pojawił. Pewnie coś zamokło i zamarzło.

rbit9n 03-02-10 18:16

ni z gruchy, ni z pietruchy.

ostatnio w podręczniku mazdy 3 wyczytałem, że przy słabym akumulatorze, czyli najczęściej w zimie, kontrolka ABS może błysnąć na chwile tuż po uruchomieniu silnika.

Maciej 17-03-11 21:22

Hello...

nie moge nigdzie znaleść żadnych info to dopisuje do tematu ... Wczoraj tzn od wczoraj palą mi sie ciągle kontrolki ABS i TCS (czy jakoś tak to sie pisze) i niewiem co moze być problemem, kontrolka od ręcznego nie pali sie, wyczyszczona masa (chyba jest tylko jedna koło aku.) ale problem nie ustał zrobiłem test w zegarach i przy włączonym silniku przy punckie paliło sie "Ab-H", sprawdzałem bezpieczniki całe jak narazie nie sprawdzałem czujników przy kołach
Prosze o pomoc

arti32 17-03-11 22:00

Ab - H to komputer nie ma odczytu z któregoś czujnika i włącza info, zawsze jak się zapala lampka ABS to będzie Ab-H. Punktów połączenia masy jest więcej z tego co pamiętam to około 3-4 szukaj pod skrzynką akumulatora na nadkolach. Sprawdź jeszcze stan akumulatora czasami jak jest słaby to komp odcina niepotrzebne obwody. (z reguły na chwile np. czasie rozruchu), miałem kiedyś przypadek jak mi padł alternator i napięcie na aku spadło poniżej 12V to komp powyłączał wszystkie zbędne obwody typu ABS a jak spadło jeszcze bardziej to odłączył licznik. Posprawdzaj połączenia stawiam na brak odczytu z któregoś czujnika

Maciej 17-03-11 23:06

nie wydaje mi sie zeby był to aku bo ładowanie w normie 14,5 przy włączonym silniku a w lutym ładowałem go ale mogwe sie mylić :) jutro sprawdze czujniki i napisze czy pomogło :D Dziękuje za naprowadzenie :D obawiam sie ze to mogą być łożyska co ludzie pisali bo jak skrecam w lewo przy predkosci np 60km/h to wydaje mi sie ze cos buczy ale moze to moje zboczenie szukania dziury w całym :D

arti32 19-03-11 00:31

Zużyte łożyska to strasznie szumią przy normalnej jeździe. Częściej jak się coś dzieje przy skręcie kół to jest oznaką zużycia przegubów zewnętrznych, ale zużycie przegubów nie ma wpływu na ABS.
Jak zdejmiesz koło to czujnik ABS w jest wsunięty w obudowę piasty od wewnętrznej strony i przykręcony na jedną śrubkę, bardzo łatwo go można wymontować i wyczyścić. Jeśli czujnik będzie bardzo brudny też może nie być z niego odczytu. Sprawdź złączkę czujnika która jest w nadkolu. Trafisz po kabelku od czujnika.

Jak już będziesz kupował łożyska przednie to zwróć uwagę na to aby były z pierścieniami magnetycznymi wbudowanymi w łożysko, bo są też w sprzedaży łożyska bez pierścieni i sprzedawcy nieznający tematu często je proponują klientom bo są tańsze. Jeśli zmontujesz te bez tych pierścieni to ABS nie będzie działał.

Maciej 19-03-11 18:32

OK Dzięki w poniedziałek zerkne z tymi czujnikami :) bo własnie wiecej syfu jest na przednim kole od str kierowcy, tyłu jeszcze nie rozbierałem :) widziałem ze wsuniete ale niewiedziałem jak to zamocowali :D teraz to wszystko jasne :D dam sprawozdanie z zadania :D moze pokusze sie nawet o foty :P z zadania jak nie zapomne

arti32 19-03-11 19:56

OK. Daj znać.
Z tyłu jak są bębny to pierścienie magnetyczne są zamontowane na bębnie nie w łożysku jak w przedniej piaście. Nie pamiętam ja jest z czujnikami z tyłu, pewnie są jakieś małe różnice w mocowaniu.

Maciej 19-03-11 21:30

z tyłu tarcze :D chyba nie będzie tak ciężko.... :P tych magnetycznych nie będe sprawdzać bo niewiem jak ale zerkne najpierw wtyczki potem zobacze....czy sie dostane do samych czujników w kole a jak nie to mechanior...

Maciej 31-03-11 12:26

przyznam sie bezbicia sprawdzałem czujniki no i pupa pojechałem na kompa to wyszły 2 błędy niski stan naładowania aku(zero problemów z odpalaniem auta tylko raz mi sie rozladował aku w zimie przy -20) i czujnik przód lewa strona to moze być pierscien czy ten kabelek zaznacze ze niedawno wymienialem sprezyny a blad pojawił sie dobry tydzien po tej wymianie sprezyn.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi