Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Nowy kluczyk + pilot do Focusa - Scyzoryk (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=55374)

marfm76 29-12-12 10:12

Cytat:

Napisał mariost (Post 810428)
...20-25zł docięcie (zależy gdzie)...

No właśnie zależy gdzie -ja płaciłem 45zł. Odwiedziłem wszystkie punkty w Opolu i żaden punkt nie chciał się podjąć docięcia na powierzonej surówce a tłumaczyli to tym, że jak coś zachrzanią, to nie będą mieli drugiej aby poprawić. W ostatnim punkcie, koleś zgodził się za 45zł ale z zaznaczeniem, że "na moją odpowiedzialność". Na szczęście miał dobrą maszynę i wszystko działa idealnie :) a docięcie nie robił z kluczyka, tylko po numerze z blaszki doczepionej do oryginału.

moons 29-12-12 10:32

Jeśli robi się z blaszki to musi wyjść idealnie. Natomiast jak robi się z kluczyka to faktycznie można się pomylić, szczególnie ze zjechanego, bo z takiego kluczyka i tak trzeba po układzie ścięć odczytać ten sam numer co na blaszce, więc wystarczy mniej wprawne oko i kluczyk nie wyjdzie.
Pozdrawiam

szaman696 29-12-12 14:24

Cytat:

Napisał mariost (Post 810428)
To już jest w tym temacie napisane, cena kluczyka + 20-25zł docięcie (zależy gdzie) i już ;)

Kluczyk + docięcie plus zakodowanie nowego kluczyka. Oryginalny mam tylko jeden.

Przydałby się derugi kluczyk bo z jednym to lypa trochę

MATRIX60MW 29-12-12 16:41

szaman czeka cię wizyta w aso,chyba że zrobisz klona, ale ponoć czasem bywają problemy z klonowanym

farmi 29-12-12 17:25

no ja mam 2 oryginalne tzn,jeden tzw,jajko i jeden normalny a że jajko sie czasmi buntuje i przyciski nie stykają to postanowiłem się dobajerzyc w scyzora właśnie,zastanawiam sie ile mi krzykną za docięcie,zobaczymy dam znać ile wyszło...

szaman696 29-12-12 20:36

No i właśnie dlatego było moje pytanie ile to może kosztować. Może ktoś już prezrabiał temat.

Chabs 02-01-13 17:53

ja placilem za docinanie 5 dych, gosciu wyciagal wklad stacyjki i z niego docinal, bo moj stary kluczyk byl mega wyciorany. A gosc jest wymiataczem, bo nawet ASO mu zeca docinanie kluczy ;)

thomas77 02-01-13 20:56

Szaman możemy się udać razem na malborską ,jest tam zakład i z polecenia gościa co mi sprzedał fokę dorobią mi kluczyk jajko za 140-160 zł zależy jaki immo siedzi ;) mam tylko się na niego powołać ale już mnie rok z chodzi i nie mam czasu :-P

szaman696 02-01-13 21:42

150zł bym z chęcią zapłacił. Ale jak mi przyjdzie w Aso 300zł płacić czy nawet więcej to już neizbyt mi się to uśmiecha.

Możemy podjechać czemu nie - skoro masz jakiś sensowny namiar.

thing 03-01-13 14:33

Cytat:

Napisał szaman696 (Post 812041)
150zł bym z chęcią zapłacił. Ale jak mi przyjdzie w Aso 300zł płacić czy nawet więcej to już neizbyt mi się to uśmiecha.

Możemy podjechać czemu nie - skoro masz jakiś sensowny namiar.

150zł dobra cena. 300-400zł zapłacisz normalnie u takiego gościa, a w ASO nawet nie chce myśleć :P

farmi 03-01-13 16:06

a więc zdaje relacje co i jak:):docięcie -40zeta gośc sie troche męczył sprawdzałem w zamkach kilka razy i powolutku podocinał,po wykonaniu wszystkich czynności tzn,zaprogramowaniu pilota i immo zonk,auto wogóle nie pali,kontrolka immo miga jak zwariowana na każdym kluczyku:(no to nieżle myśle ,po chwili zacząłem procedure kodowania immo po raz kolejny (odpalanie każdym kluczem) i dalej kicha więc nieżle juz wściekły ponawiam próby i jakimś cudem PALI!!! na nowym kluczyku kilkakrotne próby potwierdzają że jest oki a że byłem kawałek od domu to nie próbowałem odpalac pozostałymi kluczykami żeby się coś nie pokićkało po powrocie do domu próba i okazuje sie że wszystkie palą od strzału,więc nie wiem co bylo wczesniej,,,po pierwszej nieudanej próbie wróciłem do gościa od dorabiania kluczy maiał taka maszynke do szczytywania immo i sprawdził i mówi że nowy scyzor jest juz zakodowany więc tym bardziej zdziwko,co tego czy dasie dorobic pilota z kluczykiem i jakie koszty to gość od docinki powiedział że jak jest kluczyk z transponderem to koszt docięcia i sklonowania z działającego pilota to 90 zeta.i teraz pytanie ktoś ma jakis pomysł czemu u mnie za pierwszym razem nie zadziałał nowy kluczyk???i czy jak juz działa to będzie oki bo nie chciałbym się zdziwić ze coś nie działa jak będe kilkaset km od domu??

marfm76 03-01-13 19:44

Cytat:

Napisał farmi (Post 812293)
... ktoś ma jakis pomysł czemu u mnie za pierwszym razem nie zadziałał nowy kluczyk???...

Pewnie coś robiłeś nie tak :) U mnie było podobnie -trzy razu próbowałem z instrukcja w ręku i nic. Zrezygnowałem.....zawołałem kumpla i dałem mu do ręki tą samą instrukcję. Wsiadł, przeczytał, zrobił wszystko po kolei.....i zadziałało do razu :) Do dziś nie wiem co robiłem nie tak, bo wydaje mi się, że wszystko robiłem identycznie jak on.
Cytat:

Napisał farmi (Post 812293)
... ....czy jak juz działa to będzie oki bo nie chciałbym się zdziwić ze coś nie działa jak będe kilkaset km od domu??...

Jeżeli kluczyk jest sprawny to będzie działał -nie ma możliwości aby się sam rozkodował.

farmi 03-01-13 19:55

Cytat:

Napisał marfm76 (Post 812385)
Do dziś nie wiem co robiłem nie tak

to witaj w klubie ja tez nie wiem jak zakodowałem kluczyk:)

Cytat:

Napisał marfm76 (Post 812385)
Jeżeli kluczyk jest sprawny to będzie działał -nie ma możliwości aby się sam rozkodował

no to oki wobec tego ide na zasłużony browarek:)[pub2]

moons 03-01-13 21:43

Jedno sprostowanie, w kluczu nic nie kodujemy ani nie zapisujemy. Kod pastylki immo jak i pilota dopisujemy do odpowiednich komórek pamięci w modułach auta. Dlatego jednego pilota i immo można dopisać do dwóch różnych aut i wszystko będzie działać, pomijając różny grot od kluczyka.
Pozdrawiam

marfm76 03-01-13 22:15

Cytat:

Napisał moons (Post 812444)
Jedno sprostowanie, w kluczu nic nie kodujemy ani nie zapisujemy....

Oczywiście :) -to tylko taki "skrót myślowy" ;)

piotreczek 25-01-13 11:28

Witam szanownych Kolegów i Koleżanki
Potrzebuje pomocy. Mam jeden klucz do Focusa MK1 po lifcie. Czy ten klucz będzie pasował? http://allegro.pl/show_item.php?item=2952162358
Z informacji z ASO dowiedziałem się, że nie zawsze pasuje. Już mieli klientów z zakupami a allegro i ich urządzenia nie widziały tych kluczy, czyli nadawały się tylko do klonowania, a mnie klonowanie nie interesuje. Chcę wgrać nowy klucz do kompa samochodu a stary wykasować. Dowiedziałem się, że aby pasował i mogli go wgrać do kompa musi być numer katalogowy 1233541 i numer części (pilota) 98AG-15K601-AD
Możecie mi pomóc? Nie chciałbym wydać kasy, a potem żeby się okazało że nie działa. A może ktoś z forumowiczów ma dostęp do takiego sprzętu?

PS. Napisałem maila do sprzedawcy ale się nie odzywa :(. A telefonu kontaktowego brak

gawemil 25-01-13 16:00

a nie mozesz kupic uzywanego jajka nową surówke klucza(dosciąć) zaprogramowac w aso i potem nowy scyzory dograc do kompa samemu? rozumiem ze masz jeden kluczyk dlatego chcesz korzystac z aso?

piotreczek 25-01-13 16:04

tak mam jeden klucz bo ten z pilotem zgubiła żona więc tym bardziej muszę jechać do ASO żeby mi tamten usunęli z kompa. Tylko gdzie dostanę używkę z pilotem o takim numerze? Przejżałem allegro i napisałem do gości co mają klucze ale wszyscy milczą. Znalazłem jeszcze na stronie sprzedajemy.pl gościa co ma nowe klucze z takim pilotem chce 180 z przesyłką pobraniową.

gawemil 25-01-13 16:09

jeszcze nie programowałem u siebie ale zamierzam juz kupiłem jajko uzywane na szrocie za całe 15 złotych (troche duzo) znalezłem na allegro surówke do kluczyka jajko 20 zł dociecie klucza u gościa który dorabia klucze mysle ze to koszt 20-80 zł zalezy jak trafisz i potem wizyta w aso wgranie nowego i usunięcie starego. ja kupiłem kluczyk od mondeo a wydaje mi sie ze aso mówi co chce bo chce sprzedac swój produkt po zawyzonej cenie.

piotreczek 25-01-13 16:18

to ja też muszę się przejechać na szrot. za taką kasę to nawet jak nie zadziała to nie szkoda. A te informacje z ASO to od dobrego kumpla i on mi kitów nie wciska. Podobno jest jeszcze różnica między kluczami z czerwonym paskiem a tymi z niebieskim. Ja mam z niebieskim czyli jakiś nowszy system kodowania stąd ten numer pilota.

gawemil 25-01-13 16:24

czerwona zaslepka immo to klucz matka nim kodujesz pozostałe klucze jesli masz niebieski bo potrzebujesz 2 klucze do kodowania pozostałych kluczy

piotreczek 25-01-13 17:53

z tego co wiem to ten klucz pilota ma też związek z częstotliwością na jakiej nadaje. Są trzy czy cztery różne. Najpopularniejszy to chyba 433MHz i dlatego też tak do końca to nie wszystko jedno co się kupi.

farmi 25-01-13 18:18

Cytat:

Napisał gawemil (Post 822070)
czerwona zaslepka immo to klucz matka nim kodujesz pozostałe klucze jesli masz niebieski bo potrzebujesz 2 klucze do kodowania pozostałych kluczy

nie zgodze się,sam mam 2 klucze tzn matka z niebieską zaślepką tak jakby i jajko i bez większych przygód dopisałem scyzora,co do podanego klucza z allegro to ja kupiłem taki i wszystko u mnie oki było.

gawemil 25-01-13 19:56

Cytat:

Napisał farmi (Post 822111)
nie zgodze się,sam mam 2 klucze tzn matka z niebieską zaślepką tak jakby i jajko i bez większych przygód dopisałem scyzora,co do podanego klucza z allegro to ja kupiłem taki i wszystko u mnie oki było.

a jak wgrywałes scyzoryk to uzywałes tylko matki z niebieska zaślepką czy uzywałes matki i jajka?

moons 25-01-13 20:26

Łooo matko napisaliście tyle herezji że strach [zimny]

A wystarczyło przeczytać ten wątek choćby pobieżnie i wszystko byłoby jasne.

Są dwa kolory zaślepek bo pewnie któregoś dnia ktoś w Fordzie pomyślał: a co będziemy cały czas niebieskie robić zróbmy czerwone. Nie ma róznicy pomiędzy czerwoną a niebieską.
Czytałeś o kodowaniu immo w kluczyku czy to na forum czy w instrukcji? Jest chyba wszędzie jasno napisane, potrzebne zawsze są dwa klucze oryginalne

Tak, ten kluczyk linku pasuje do Focusa I. Wiele osób go kupiło i nie było żadnego problemu z kodowaniem immo jak i pilota. Problem jest jak się kupi oryginalny scyzoryk od Focusa II/C-Maxa i chce się go zakodować do Focusa I, tamte immo nie pasuje i trzeba zrobić przekładkę pastylki z pasującego kluczyka.
Pozdrawiam

farmi 25-01-13 20:56

i wszystko w temacie.AMEN:smt098

piotreczek 26-01-13 09:38

Cytat:

Napisał moons (Post 822162)
Łooo matko napisaliście tyle herezji że strach [zimny]

A wystarczyło przeczytać ten wątek choćby pobieżnie i wszystko byłoby jasne.

przeczytałem cały wątek i mimo to nie rozwiało to moich wątpliwości

Cytat:

Napisał moons (Post 822162)
Tak, ten kluczyk linku pasuje do Focusa I. Wiele osób go kupiło i nie było żadnego problemu z kodowaniem immo jak i pilota. Problem jest jak się kupi oryginalny scyzoryk od Focusa II/C-Maxa i chce się go zakodować do Focusa I, tamte immo nie pasuje i trzeba zrobić przekładkę pastylki z pasującego kluczyka.
Pozdrawiam

Od kumpla z ASO wiem że przychodzili do nich ludzie ze scyzorykami z allegro i ich urządzenie, WSD czy jakoś tak, w ogóle nie widziało tych kluczy, więc raczej nie był to oryginał od Focusa II, bo przecież nie mieliby problemu z zobaczeniem i odczytaniem tego klucza w urządzeniu.

moons 26-01-13 11:59

To coś kumpel słabo kuma WDSa. To auto ma widzieć klucz a nie komputer.
Jest mnóstwo różnego chińskiego badziewia na Allegro, ale akurat ten co podałeś w linku pasuje bez żadnych problemów. Tak jak pisałem wiele osób go kupiło, programowanie bez problemu a jakość też bez zarzutu. Ten kluczyk ma odpowiednie immo, grot i częstotliwość pilota, zapewniam. Sprzedaje go zdaje się kolega z Ford Klub Polska także nie ma lipy.
Skoro masz jeszcze wątpliwości to polecam parę innych tematów o programowaniu kluczy. Czy choćby tematy w dziale FAQ gdzie wszystko dokładnie jest opisane.
Pozdrawiam

piotreczek 27-01-13 14:04

A może jakiś kontakt do kolegi co sprzedaje macie? Bo pisałem do niego maila ale nie odpowiedział a el w aukcji nie ma

moons 27-01-13 14:08

Nie jestem pewien czy to ta sama osoba, ale coś ktoś kiedyś wspominał że niby ta sama:

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=171391

Jeśli nadal masz wątpliwości czy pasuje do Focusa I to kod immo w Focusie to 4D60, częstotliwość pilota 433.92Mhz. Zresztą może ktoś się w końcu odezwie kto brał ten kluczyk, bo pamiętam że miałem mnóstwo zapytań na PW o pasowanie tego klucza.

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi