Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Nowy kluczyk + pilot do Focusa - Scyzoryk (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=55374)

piotreczek 27-01-13 14:13

A może macie namiar na jakieś tanie używane? Przejechałem się wczoraj po szrotach ale nigdzie nie mieli, a w jednym mi powiedzieli, że nawet jakby mieli to i tak nie sprzedadzą. Wtedy miałbym dwa oryginały i nowy scyzoryk.

moons 27-01-13 14:20

Allegro, Oczywiście mówimy o jajku. Pilota da się wyrwać za jakieś 50 zł, a nowy oryginalny grot za jakieś 40 zł. Nie polecam zamienników bo często nie da się ich odciąć przez to że nie trzymają wymiarów.

Pozdrawiam

MATRIX60MW 27-01-13 18:08

brałem od gościa ale kluczyk jajko a nie scyzoryk.Przełożyłem immo z używanego jajka które kupiłem za 20pln od gościa co handluje częściami do foki w mojej okolicy.Z docięciem nie było problemów a dodanie nowego kluczyka zrobiłem sam,tyle że ja 2 oryginały już miałem

farmi 27-01-13 18:34

Cytat:

Napisał moons (Post 822850)
Zresztą może ktoś się w końcu odezwie kto brał ten kluczyk, bo pamiętam że miałem mnóstwo zapytań na PW o pasowanie tego klucza.

jak juz pisałem kilkakrotnie ja kupiłem ten scyzor i WSZYSTKO PASUJE I DZIAŁA!!!

gawemil 29-01-13 13:49

hej dowiadywałem sie u magika od kluczy ile kosztuje u niego dogranie klucza do mojej fury i powiedział o kwocie 430zł!!!!! i nie jest pewien czy wgra do kompa klucz czy zrobi klona:/ (w cene wliczył juz wycięcie surówki) zapytałem ile kosztuje samo wyciecie surówki powiedział ze okolo 50 zł za sztuke ale musi zobaczyc jaka ja mu dam bo jak chinczyk to sie nie podejmie tego. uswiadomiłem go ze bede miał orginał forda, gosc odpowiedział ze to mi sie nie bedzie opłacało bo za sam kluczyk wiecej zapłace niz u niego. dzwoniłem do aso i dowiedziałem sie ze wgranie klucza juz wyciętego to 190zł +vat czyli około 230 zł wydaje mi sie ze opłąca sie przyciąc u magika i oddac do aso na wgranie co Wy na to? mam tylko jeden klucz wiec aso lub magik to obowiązek trzeba tylko wybrac lepsze zło.

moons 29-01-13 17:49

Jakoś strasznie dużo za docięcie klucza. Ja płaciłem zdaje się 25 zł ale to Warszafka wiec pewnie się ceni :)
Od razu mówię że facet nie wie o czym mówi. Nie dogra Ci klucza do komputera bo to tylko IDSem a takiego komputera na pewno nie ma. A jak tyle płacić za klona to moim zdaniem lepiej zapłacić w ASO. Przynajmniej każdy następny klucz już programujesz sam.
Pozdrawiam

gawemil 30-01-13 13:19

poszedłem przyciąc kluczyk do magika (2 surówki wyciął za 80 wiec troche taniej) i gosc sie pyta jak wgram do auta kluczy powiedziałem ze jade do aso bo tam 230 kosztuje a uniego ponad 400. a gośc słysząc ze w aso 230 powiedział ale pan mnie zle zrozumiał u mnie cały gotowy klucz 430 a dogranie kosztuje 120. dopytałem o reszte i nie robi klona tylko dogrywa klucz do auta i immo i pilota. jednak chyba wybiore aso bo gosc za bardzo cos cygani i za czesto zmienia zdanie.

marfm76 30-01-13 19:08

Cytat:

Napisał gawemil (Post 824338)
...nie robi klona tylko dogrywa klucz do auta i immo i pilota...

Tylko że później mało kto sprawdza czy jest dograne czy zwykły "klon"
Cytat:

Napisał gawemil (Post 824338)
...jednak chyba wybiore aso ....

Ja nie jestem wielkim fanem ASO, ale w tym akurat przypadku to będzie najlepsze rozwiązanie.

gawemil 30-01-13 19:20

Cytat:

Napisał marfm76 (Post 824535)
Ja nie jestem wielkim fanem ASO, ale w tym akurat przypadku to będzie najlepsze rozwiązanie.

poszukam po znajomych, rodzinie moze jakis "kuzyn" sie znajdzie co w aso pracuje... napewno do magika nie pojde. ps nowe klucze działają git tylko z zamka maski przedniej cięzko jest je wyjąc. wyrobią się? czy wiosną przeczyścic zamek maski?

marfm76 30-01-13 20:32

Cytat:

Napisał gawemil (Post 824540)
... ps nowe klucze działają git tylko z zamka maski przedniej cięzko jest je wyjąc. wyrobią się? czy wiosną przeczyścic zamek maski?...

U mnie to samo -smarowałem zamek ale to nie pomogło....maska otwiera się leciutko ale kluczyk z zamka wyciągnąć ciężko -przy drzwiach jest OK.

gawemil 30-01-13 21:07

Cytat:

Napisał marfm76 (Post 824566)
U mnie to samo -smarowałem zamek ale to nie pomogło....maska otwiera się leciutko ale kluczyk z zamka wyciągnąć ciężko -przy drzwiach jest OK.

pewnie dlatego bo niezaczęsto używany jest ten zamek a klucz nówka i jeszcze kańciasty dlatego pewnie blaszki w zamku cięzko chodzą i blokują sie, wiosną zajme sie tym moze coś wustarczy podpiłowac naoliwic wyczyścic...

Falcon 30-01-13 21:24

Qrczak podobno spiłował kanty w nowowyciętym grocie i wszystko pasi.

MATRIX60MW 30-01-13 21:51

kluczyk z czasem sam się spiłuje

Falcon 30-01-13 21:59

Z czasem to znaczy ile? Bo mi juz się nie chce czekać, az się sam spiłuje, a minęły dwa lata...

qrczakos 30-01-13 22:03

u mnie sie w stacyjce zacinał, wystarczyło delikatnie papierem ściernym z dwóch stron potrzeć 3 razy i lata jak malina

marfm76 31-01-13 08:53

Cytat:

Napisał Falcon (Post 824622)
Z czasem to znaczy ile? Bo mi juz się nie chce czekać, az się sam spiłuje, a minęły dwa lata...

U mnie rok. Nie zamierzam niczego polować ponieważ przy stacyjce, drzwiach, oraz masce wszystko chodzi bardzo dobrze -problem niewielki jest tylko przy wyciąganiu kluczyka z maski, ale na tyle rzadko się tam zagląda, że sobie odpuszczę. Znając życie pewnie coś za mocno bym przypiłował i dopiero zaczęły by się prawdziwe problemy :)

qrczakos 31-01-13 09:21

ale tu nie trzeba nic piłować jakimś flexem, wystarczy 2 razy pociągnąć papierem ściernym i wszystko bedzie malina, u mnie juz śmiga yyy 2 lata bez problemow, tyle ze nie piłowałem kantów tylko normalnie przykładasz do tej dłuższej strony i raz dwa, druga strona raz dwa

MATRIX60MW 31-01-13 10:01

Cytat:

Napisał Falcon (Post 824622)
Z czasem to znaczy ile? Bo mi juz się nie chce czekać, az się sam spiłuje, a minęły dwa lata...

jakieś 7miesięcy i już zdecydowanie wyciąga się go z zamków lżej.Na początku wychodził z oporem.Kluczyk brałem od wspomnianego wcześniej gościa o nicku z allegro "cwirek......"

qrczakos 31-01-13 10:14

waldus przelec papierem sciernym z obu stron 2 razy i po sprawie

piotreczek 02-02-13 21:41

Mam pytanie. Nie mogę wprowadzić modułu centralnego zamka w stan programowania pilota. Przekręcam kluczyk cztery razy z pozycji zero na dwa i żadnej reakcji. Nie zapala się dioda ani nie ma sygnału dźwiękowego. Wcześniej ta procedura działała. Co może być przyczyną? Centralny zamek działa ok. Z kluczyka zamykają się wszystkie drzwi.

moons 02-02-13 22:36

A robisz to w czasie 6 sekund? Jeśli tak to w podobnych przypadkach koledzy musieli wymieniać GEMy.
Pozdrawiam

piotreczek 02-02-13 22:42

tak. Już robiłem to wcześniej i działało.

jacekcrv 02-02-13 22:53

Jeśli nie masz żadnego dźwięku to czeka Cie wymiana GEMu. Miałem ten sam problem i tylko wymiana pomogła, wtedy dało się bez problemu zaprogramować kluczyki.

piotreczek 02-02-13 23:02

mój moduł ma końcówkę FB czy jak założę z końcówka KA jak tutaj http://allegro.pl/ford-focus-mk1-1-8...tml#tabsAnchor to będzie działało?

jacekcrv 02-02-13 23:09

http://www.foka24.de/Focus/FFB/ZVMod...ebersicht.html Masz rozpiskę modułów GEM, który co posiada.

piotreczek 04-02-13 15:18

pytanie o moduł komfrotu. Moja naklejka wygląda tak http://piotreczekna.wrzuta.pl/obraz/...Kfutx/hpim2091 a ta którą mogę kupić tak http://allegro.pl/ford-focus-mk1-mod...959261950.html

Mój samochód do Focus 2002 mk1 po lifcie. Czy ten moduł będzie pasował? Sprawa pilna będę bardzo wdzięczny za pomoc.

remyhadley 16-02-13 15:19

Witam!
Zastanawiam sie na kupnem czegos takiego http://moto.allegro.pl/zestaw-komput...007011127.html
i mam pytanie. Czy wystarczy zalożyc wszystko do auta i to bedzie od razu dzialalo?

moons 16-02-13 15:45

Cytat:

Napisał remyhadley (Post 832431)
Zastanawiam sie na kupnem czegos takiego

Podstawowe pytanie, po co?? pomijając fakt że komputer nie jest do Twojego silnika.

Pozdrawiam

remyhadley 16-02-13 15:53

Juz pisze. Ogolnie to stosunkowo niedlugo mam focusa. Sprawa kluczyków w tym samochodzie jest dosyc skomplikowana ;) Otoz mam centralny, ale nie z pilota. Otworzyc auto moge jedynie od strony pasażera, bo zamek w drzwiach kierowcy nie dziala. Tym kluczykiem otwieram takze maske i klapke wlewu, choc ostatnio zamek stroi fochy. Natomiast do odpalenia uzywam innego kluczyka. No i chcialbym to jakos ogarnąć i szukam najlepszego rozwiazania. Stad moje pytanie. Licze na pomoc.

moons 16-02-13 16:15

Skoro tak to zupełnie inna sprawa. Choć też nie do końca opisałeś o co biega. Dlaczego kluczyk którym otwierasz auto nie odpala auta. Różne wkładki w zamkach i stacyjce czy kluczyk nie dopisany do komputera?
Ale pierwsze co to bym kupił nowy zamek w drzwi kierowcy.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi