Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK3] Audio, radia, głośniki i wszystko co z tym powiązane (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=53116)

GhostRider 30-10-15 15:27

JUż taką wymianę zrobiłem. Wymieniłem panel na Sony, wyświetlacz też od soniaka a odtwarzacz CD zostawiłem stary i mam USB :)

Jak chcesz mieć Bluetooth to potrzebujesz wiązkę - na allegro ktoś sprzedaje Leniucha i mi zrobili wiązkę do radia Sony. Niby działa i niby nie działa. Tedi_k pisał, że trzeba aktywować kompem moduł USB i ma być :) Ja jeszcze nie aktywowałem to nie wiem.

Ale jeżeli chodzi o samo USB to tylko odtwarzacz USB zostawiasz stary i działa :)

loki34 05-11-15 21:19

Kupiłem radio Sony ale nie zwrociłem uwagi ze jest to wersja wystepujaca w ST czyli z czarnymi ramkami od nawiewu. Nasuwaja mi sie pytania,czy te ramki mozna wymienic na te srebrne ze starego radia,czy to radio jest jakies inne od tych sony w titanium na przykład i czy bede miał jakies problemy po wymianie,czy cos moze nie działac itp?

maniekq 08-11-15 20:57

Witam. Posiadam Focusa mk3 po liftingu z 2015 wersja titanium. Mam problem z bluetooth. Auto posiada system sync. Ogólnie połączenie telefonu z samochodem nie ma problemu ale jeżeli chce odtworzyć jakąś muzykę przez bluetooth wtedy występuje problem. Problem jest taki że odtwarzana muzyka co chwilę się zatrzymuje i leci dalej. Tak jakby się zawieszalo. Nie wiem czy to jest problem z telefonem czy z radiem. Dodam że telefon mam na androidzie. Jeżeli ktoś miał taki problem prosze o pomoc.

Teisejas 08-11-15 21:50

Cytat:

Napisał GhostRider (Post 1094062)
na allegro ktoś sprzedaje Leniucha i mi zrobili wiązkę do radia Sony.

A na ile Cię skasowali, jeśli można wiedzieć. Przy pozostawionym podstawowym radiu panel i wyświetlacz Sony działają poprawnie, tzn. wyświetla wszystkie komunikaty i aktywne są przyciski funkcyjne? Sam się zastanawiam nad wymianą radia na SONY z podstawowego z małym wyświetlaczem i w dalszej kolejności nad dołożeniem modułu BT.

I jeszcze jedno pytanie odnośnie modułów BT- obsługują tylko i wyłącznie jeden język, czy każdy ma w standardzie j. angielski?

GhostRider 08-11-15 22:12

Cytat:

Napisał Teisejas (Post 1095527)
A na ile Cię skasowali, jeśli można wiedzieć.

Wysłałem im Parrota Ck3000 EVO - bo coś nie działał i w zamian dostałem wiązkę :)

Marko73 14-11-15 15:49

Cytat:

Napisał adam.krol93 (Post 1061758)
Witam,
to chyba mój pierwszy post na tym forum ,więc chciałbym sie przywitać. Dzień Dobry :)

Kupiłem w zeszłym tygodniu Focusa MK3 z 2012 roku. W samochodzie występuje jakiś dziwny problem z radiem. Bardzo często w głośnikach, ni z gruszki ni z pietruszki, zaczyna mi buczeć, piszczeć i wydawać inne nieprzyjemne dźwięki. Jak już pisałem ciężko określić okoliczności wystąpienia tego zjawiska, ale najlepsze jest to, że dźwięki, również znikają po jakimś czasie. Niestety jest to tak długi czas, że mózg zaczyna się gotować.

To co ustaliłem, to, że w samochodzie był zamontowany bluetooth Nokia Ck-100, wymontowałem, to urządzenie gdyż myślałem, że to ono powoduje błędy, jednak to nie była przyczyna. Radio i bluetooth były podłączone przez kostkę, czyli kable z radia do głośników przechodziły najpierw przez sterownik bluetooth. Podczas słuchania muzyki przez bluetooth, żadne piski nie występują.

Ma ktoś pomysł czemu występuje taki problem?

Witaj Mialem dokladnie taki sam problem i przyczyna byl uszkodzony odtwarzacz cd
Wyjalem plyte i nie ma tych szumow, a poniewaz mam usb to nie naprawiam tylko slucham radia albo usb
Podobno problem powszechnie znany w radiach w wersji trend

fero323 14-11-15 22:41

Witam, mam mk3 titanium z radiem sony i z portem usb w schowku. Podłączenie pendrive z muzą na mp3 nic nie daje. Radio nie widzi pendrive. To normalne w tym modelu?

Druga sprawa że radio wyłącza się automatycznie przy wysiadaniu pasażera, natomiast przy wysiadaniu kierowcy nie. Oco z tym chodzi? :)

GhostRider 14-11-15 23:16

Cytat:

Napisał fero323 (Post 1096406)
Radio nie widzi pendrive.

A sprawdzałeś na kilku pendrivach? Może sformatuj i pójdzie. W ostateczności mógł się kabelek rozłączyć od gniazda USB.

kafar30 15-11-15 15:57

Witam
Wreszcie po kilku miesiącach od kupienia foczki, postanowiłem ulepszyć swoje car-audio.
I tak wymieniłem głośniki przednie na Focal Auditor R-165S2 (system odseparowany)
+ subwoofer Focala Auditor R-250S w skrzynce zamkniętej 25 cm.
Wszystko chodzi zasilane wzmacniaczem Focal FD 4.350, 4-kanały, 4x60 wat (który został umieszczony pod radiem fabrycznym-tym z małym wyświetlaczem).
Całość gra bardzo fajnie, nic nie trzeszczy i nie piszczy.

Marko73 15-11-15 23:29

Cytat:

Napisał fero323 (Post 1096406)
Witam, mam mk3 titanium z radiem sony i z portem usb w schowku. Podłączenie pendrive z muzą na mp3 nic nie daje. Radio nie widzi pendrive. To normalne w tym modelu?

Druga sprawa że radio wyłącza się automatycznie przy wysiadaniu pasażera, natomiast przy wysiadaniu kierowcy nie. Oco z tym chodzi? :)

Radio powinno sie wylaczac po wyjeciu kluczyka ze stacyjki i otwarciu drzwi kierowcy

Falcon 15-11-15 23:58

Cytat:

Napisał fero323 (Post 1096406)
Podłączenie pendrive z muzą na mp3 nic nie daje. Radio nie widzi pendrive. To normalne w tym modelu?

Sformatuj pena pod FAT32 i zapewne ruszy.

fero323 16-11-15 21:49

Cytat:

Napisał Marko73 (Post 1096576)
Radio powinno sie wylaczac po wyjeciu kluczyka ze stacyjki i otwarciu drzwi kierowcy

Foka ma guzik startowy, a radio nie wyłącza się po otwarciu drzwi kierowcy natomiast wyłącza się po otwarciu drzwi pasażera, jak to poprawić?

Cytat:

Napisał Falcon (Post 1096583)
Sformatuj pena pod FAT32 i zapewne ruszy.

Sformatowałem dwa pendrive na fat32, żaden nie jest wykrywany, czy może mieć znaczenie wielkość pendrive, niby mają po 8gb ale może za duże?

weuek 16-11-15 21:54

Nie ma znaczenia, bo partycja FAT32 może mieć maksymalnie 32GiB. I taki działa (nawet) w mk 2.5.

Marko73 16-11-15 22:07

Foka ma guzik startowy, a radio nie wyłącza się po otwarciu drzwi kierowcy natomiast wyłącza się po otwarciu drzwi pasażera, jak to poprawić?


Fero323
a czy to czasem nie jakis przerobiony anglik???

fero323 17-11-15 11:30

Marko, samochód z polskiego salonu, kiedyś było poprawnie. :)

mirooosss 21-11-15 14:23

Obłsuga Radia i Wyświetlacza
 
Witam,

Mam kilka pytań odnośnie obsługi radia Sync Sony i wyświetlacza pomiędzy zegarami. Focus z 2013r.

- gdzie znajduje się mikrofon do obłsugi BT i telefonu - gdy zadzwonię to odbiorce słychać znakomicie a mnie praktycznie w ogóle.
- co to jest w menu komputera Światła->Św. deszcz ?
- -//- "Przyciemnianie-> Automat, Manual, ustawić" ?
- -//- Ośw. do wys. 20s, 40s, 60s?

W książce obsługi niestety nie znalazłem, ogólnie ta książka jest dziwnie napisana/tłumaczona i chaotyczna.

Marko73 21-11-15 16:10

Cytat:

Napisał fero323 (Post 1096760)
Marko, samochód z polskiego salonu, kiedyś było poprawnie. :)

To widac te radia sony lubia platac figle Ja jak juz wyzej pisalem musialem wyjac plyte z cd bo radio totalnie wariowalo Szumy w glosnikach, brak mozliwosci wylaczenia radia, brak komunikacji z usb. Po wyjeciu plyty jak reka oddjal ale cd nie uzywam Niestety wybor sony na dostawce audio to najgorsze co Ford mogl zrobic. Np grupa PSA ma blaupunkta i dzien do nocy, nie wspomne juz o wyzszych polkach w innych samochodach.... Szkoda bo auta super a audio gorsze niz w starej fabii

Arturek 21-11-15 16:26

Witam

1) Mikrofon jest pod kratką, koło schowka na okulary
Poszukaj w ustawieniach telefonu - ktoś już miał taki problem => zamiast mikrofonu w samochodzie, działał mikrofon w telefonie
2) "Ośw. do wys." - oświetlenie do wysiadania => jak długo mają się świecić światła zewnętrzne po zamknięciu pojazdu.
Chyba ustawiłem "manual", aby gasły od razu
3) "Przyciemnianie" - u mnie nic się nie zmienia ani w jasności deski, ani w jasności świateł zewnętrznych

pozdrawiam
Arturek

Marko73 21-11-15 16:43

Cytat:

Napisał mirooosss (Post 1097403)
Witam,

Mam kilka pytań odnośnie obsługi radia Sync Sony i wyświetlacza pomiędzy zegarami. Focus z 2013r.

- gdzie znajduje się mikrofon do obłsugi BT i telefonu - gdy zadzwonię to odbiorce słychać znakomicie a mnie praktycznie w ogóle.
- co to jest w menu komputera Światła->Św. deszcz ?
- -//- "Przyciemnianie-> Automat, Manual, ustawić" ?
- -//- Ośw. do wys. 20s, 40s, 60s?

W książce obsługi niestety nie znalazłem, ogólnie ta książka jest dziwnie napisana/tłumaczona i chaotyczna.

Sw deszcz - masz czujnik zmierzchu i jak zaznaczysz ta opcje to bedzie tez traktowal deszcz jak noc.
Osw do wys - ile secund ma trwac follow me home, dziala tylko po zmierzchu albo w deczszu jak wlaczysz Sw deszcz
Przyciemnianie automat powoduje ze wyswietlacz radia zmienia podswietlenie w zaleznosci od natezenia swiatla. Nie dotyczy zegarow. Do zegarow masz regulacje po prawej stronie wlacznika swiatel

---------- Post dodany o 16:43 ---------- Poprzedni post był z 16:41 ----------

Arturek, aby gasly od razu do jest inna opcja w menu gdize to wlaczasz lub wylaczasz

weuek 21-11-15 17:22

Cytat:

Napisał Marko73 (Post 1097418)
audio gorsze niz w starej fabii

No to jest nas dwóch o tym samym zdaniu. Do starej fabii były radia od grundig (te tańsze) i technisat (te droższe).

Ale niesamowite, i zarazem niepojęte, jest to jak bardzo ludziska potrafią zachwycać się byle szajsem tylko dlatego, że jest nowsze niż poprzednie.

Marko73 21-11-15 21:46

Moje największe obiekcje jesli chodzi o zakup Focusa to własnie audio, bo uważam, że Sony to kiepska firma. Nie jestem audiofilem, ale niestety mimo sześciu głośników to najgorsze audio, jaki miałem w dotychczsowych autach, a nigdy nie kombinowałem z tym, co montowała fabryka. Głośniki też bez rewelacji.
Ja ustawilem korektor na pop, tony wysokie +7 , średnie +1, niskie +3 i od biedy da się słuchać
Może macie inną opcję do wypróbowania...
Nie wiem jak jest np w wersji titanium, może niech ktoś się wypowie czy tam lepiej gra?

weuek 21-11-15 22:13

Od ludzi się tego nie dowiesz, bo każdemu co innego odpowiada. Ale ogólnie to zauważyłem, że pojęcie jest takie, że jak mocno dudni basem to pieją z zachwytu. Ja ustawiłem w mk2 sony na wysokie +6, średnie +1 i niskie -1. Da się słuchać, ale jak chcę się na słuchaniu skupić, to nie idę do auta, tylko do pokoju 22m2 z głośnikami wysokimi na metr albo zakładam słuchawki. Samochód to nie miejsce do odsłuchu audio - nawet gdy stoi w zamkniętym garażu.

mirooosss 22-11-15 07:38

Odnośnie tego BT i połączenia to w telefonie niestety nic nie mogę znaleźć takiego, w menu radia też. Ma ktoś jescze jakiś pomysł dlaczego nie działa ten mikrofon?

kafar30 22-11-15 16:03

Cytat:

Napisał Marko73 (Post 1097481)
Moje największe obiekcje jesli chodzi o zakup Focusa to własnie audio, bo uważam, że Sony to kiepska firma. Nie jestem audiofilem, ale niestety mimo sześciu głośników to najgorsze audio, jaki miałem w dotychczsowych autach, a nigdy nie kombinowałem z tym, co montowała fabryka. Głośniki też bez rewelacji.
Ja ustawilem korektor na pop, tony wysokie +7 , średnie +1, niskie +3 i od biedy da się słuchać
Może macie inną opcję do wypróbowania...
Nie wiem jak jest np w wersji titanium, może niech ktoś się wypowie czy tam lepiej gra?

Ja też nie byłem zadowolony z audio więc włożyłem wzmacniacz, nowe głośniki na przód i subwoofer do bagażnika i teraz gra całkiem OK, zresztą napisałem o tym kilka postów wcześniej. Ogólnie polecam taką przeróbkę dla tych co chcą mieć dobry dźwięk w aucie.

loki34 30-11-15 18:33

Czy radio Sony ma jakas osobistą regulacje podswietlenia czy tylko mozna to zmieniac razem z podswietleniem zegarow i komputera pokładowego?

fero323 01-12-15 02:28

Na pewno nie można zmieniać z podświetlaniem zegarów i komputera pokładowego. Przynajmniej przed FL

loki34 01-12-15 20:07

Mam na mysli jasniej ciemniej,u mnie tak jest. Chodzi mi o to czy samo radio ma taka funkcje.

fero323 01-12-15 20:27

Może źle napisałem, w moim mk3 titanium z radiem sony, guziki na lewo od kierownicy zmieniają jasność ekranu komputera pokładowego a w ogóle nie zmieniają jasności ekranu radia. Co mnie osobiście w nocy drażni.

Marko73 01-12-15 23:08

Bo ta regulacja jest w menu radia
Można ustawić na auto albo manual
Ja mam na auto i jest ok

fero323 02-12-15 14:05

Faktycznie znalazłem w ustawieniach komputera pokładowego.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi