Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] [Benzyna] Falujące obroty, przygasające światła, gasnący silnik... (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=19480)

Jacek145_JJ 17-06-09 22:48

Cytat:

Napisał faber
A komp zresetowany ?

O qrde, chyba nie, mechanika nie pytałem, ale zszedłem na dół do wozu i zegarek pokazuje dobrą godzinę, więc chyba nie odpinali akumulatora (aż taki full wypas to ten warsztat chyba nie oferuje - żeby zegarek po robocie ustawiali :mrgreen: ).

Na ile odłączyć akumulator? 15 minut? Godzina? Całą noc?

ksoniek 17-06-09 23:50

Cytat:

Napisał Jacek145_JJ
Cytat:

Napisał faber
A komp zresetowany ?

O qrde, chyba nie, mechanika nie pytałem, ale zszedłem na dół do wozu i zegarek pokazuje dobrą godzinę, więc chyba nie odpinali akumulatora (aż taki full wypas to ten warsztat chyba nie oferuje - żeby zegarek po robocie ustawiali :mrgreen: ).

Na ile odłączyć akumulator? 15 minut? Godzina? Całą noc?

a to nie powiniene sie zresetować od razu? w megance, kia, chevrolecie, peugeocie zegar się resetuje zaraz po odłączeniu akumulatora!
Czy w Fordach jest inaczej?

NooN01 18-06-09 08:14

po 5-8 minutach sie resetuje

Jacek145_JJ 18-06-09 08:37

Cytat:

Napisał ksoniek
a to nie powiniene sie zresetować od razu? w megance, kia, chevrolecie, peugeocie zegar się resetuje zaraz po odłączeniu akumulatora!
Czy w Fordach jest inaczej?

Zegar od razu, ale po prostu mechanik pewnie nawet aku nie odłączył. Stąd na początku nie przyszło mi do głowy, żeby odpinać aku, tylko że coś źle zrobili, do prac przy przepustnucy/przepływomierzu,filtrze paliwa chyba powinno się go odpiąć?

Cytat:

Napisał NooN01
po 5-8 minutach sie resetuje

Już po resecie, na wszelki wypadek zostawiłem na noc, auto chodzi tak jak przedtem.

Wielkie dzięki za podpowiedź! [bigok]

saperos 18-06-09 08:38

Cytat:

Napisał Jacek145_JJ
Już po resecie, na wszelki wypadek zostawiłem na noc, auto chodzi tak jak przedtem.

czyli chodzi:
"cacy"
czy
"jak przedtem przed odlaczeniem"
??

Jacek145_JJ 18-06-09 09:54

Cytat:

Napisał saperos
czyli chodzi:
"cacy"
czy
"jak przedtem przed odlaczeniem"
??

Sorry, wyrazilem sie nieprecyzyjnie. :oops:

Chodzi tak samo jak chodzil zanim zaczal szarpac, czyli w miare plynnie, obroty stabilne i schodza od razu po zatrzymaniu samochodu.

"W miare plynnie" znaczy tyle, ze juz w momencie zakupu auta (13 tysiecy km temu) przy przyspieszaniu, szczegolnie na 2 i 3 biegu miedzy 2 a 3 tysiacami obrotow wyczuwalne byly i sa nadal delikatne drgania, z tym ze np. nikt z pasazerow (poza przeczulona na naprawy i awarie zona... :lol: ) ich nie czuje. Takie ledwo, ledwo. Natomiast jazda ze stala predkoscia i przyspieszanie z innych predkosci obrotowych odbywa sie juz gladko.

BTW, ktos moze wie z czym takie mikro-drgania moga miec zwiazek? Cewka? Moze trzeba pomyslec o regulacji luzu zaworowego? Sprzeglo chodzi plynnie, skrzynia biegow jest juz troche zuzyta (ciezko chodzi i lewarek skrzypi przy przelaczaniu, 1 bieg nie zawsze wchodzi latwo)? Kable i swiece mam nowki - NGK.

faber 18-06-09 10:55

A poducha pod skrzynią była wymieniana ? W tym wieku to raczej konieczność.

Jacek145_JJ 18-06-09 11:14

Cytat:

Napisał faber
A poducha pod skrzynią była wymieniana ? W tym wieku to raczej konieczność.

Ja nie wymienialem. Dzieki za podpowiedz, dam sprawdzic przy najblizszej okazji.

faber 18-06-09 11:28

Cytat:

Napisał Jacek145_JJ
Cytat:

Napisał faber
A poducha pod skrzynią była wymieniana ? W tym wieku to raczej konieczność.

Ja nie wymienialem. Dzieki za podpowiedz, dam sprawdzic przy najblizszej okazji.

Sprawdzić będzie ciężko, guma poprostu z czasem twardnieje i drganie się przenoszą a poducha wygląda łądnie. Koszt poduchy 70zł i wymiana bardzo łatwa (ale kanał lepiej żeby był).

Jacek145_JJ 18-06-09 11:56

Cytat:

Napisał faber
Sprawdzić będzie ciężko, guma poprostu z czasem twardnieje i drganie się przenoszą a poducha wygląda łądnie. Koszt poduchy 70zł i wymiana bardzo łatwa (ale kanał lepiej żeby był).

A jest tylko jedna czy wiecej? Skrzynia IB5.

faber 18-06-09 13:39

Cytat:

Napisał Jacek145_JJ
Cytat:

Napisał faber
Sprawdzić będzie ciężko, guma poprostu z czasem twardnieje i drganie się przenoszą a poducha wygląda łądnie. Koszt poduchy 70zł i wymiana bardzo łatwa (ale kanał lepiej żeby był).

A jest tylko jedna czy wiecej? Skrzynia IB5.

Ta odpowiedzialna za tłumienie drgań nadwozia jest jedna, pomiędzy skrzynią a maglownicą. Wygląda tak: poduszka

Jacek145_JJ 18-06-09 13:58

Cytat:

Napisał faber
Ta odpowiedzialna za tłumienie drgań nadwozia jest jedna, pomiędzy skrzynią a maglownicą.

Dzieki. Niestety, mam dwie lewe rece do mechaniki wiec znowu mechanikowi trza dac zarobic... Ech... :?

szpic 27-06-09 22:45

Mam takie problem który chyba pasuje to tego tematu.
Od razu zaznaczam ze nie przebrnąłem przez wszystkie 16 stron :)

Po odpaleniu samochodu, ( po jakimś czasie np w czasie jazdy, lub jak stoi na biegu jałowym), zapala się na 1-2 sekundy kontrolka "brak ładowania akumulatora"
mozna tez zauwazyc lekkie migotanie tego ekraniku wyswietlajacego przebieg
( chodzi o to ze raz świeci mocniej aby potem świecić troszkę słabiej)
zadne dodatkowe odbiorniki energii nie sa włączone. Co najwyżej radio.

Podejrzewam ze coś z a akumulatorem jest bo jest on oryginalny a auto z 2008 roku
mam racje ?

MisiekT 27-06-09 23:58

nie chodzi o akumulator (a foka jak juz to chyb 1998 a nie 2008 :wink: )

masz problem z obrotami, poszukaj o "falujacych obrotach"

szpic 28-06-09 08:53

Cytat:

Napisał MisiekT
nie chodzi o akumulator (a foka jak juz to chyb 1998 a nie 2008 :wink: )

masz problem z obrotami, poszukaj o "falujacych obrotach"

spalem juz piszac posta :/
auto z 2002 roku

faber 28-06-09 11:32

Cytat:

Napisał szpic
Mam takie problem który chyba pasuje to tego tematu.

Wejdź w tryb serwisowy http://forum.focusklubpolska.pl/view...highlight=gage i sprawdź jakie masz wolne obroty i napięcie podczas łądowania aku.

forder 29-06-09 19:58

Cytat:

Napisał faber
Cytat:

Napisał szpic
Mam takie problem który chyba pasuje to tego tematu.

Wejdź w tryb serwisowy http://forum.focusklubpolska.pl/view...highlight=gage i sprawdź jakie masz wolne obroty i napięcie podczas łądowania aku.

Ja mam obroty 800 natomiast napiecie: postoj - 11.2/3 (mrygało) , odpalony: 13.2/3 (mrugało) a z tego co czytałem powinno być: równe 12 / postój i 14/odpalony.

Czy to może być przyczyna falowania obrotów przy klimie i nawet czasami gaśnięcia (tylko z klimą bez jeździ się wporzo) ??

Jeżeli tak to jak to zlikwidować? Jaka jest przyczyna?

faber 29-06-09 20:27

Cytat:

Napisał forder

Ja mam obroty 800 natomiast napiecie: postoj - 11.2/3 (mrygało) , odpalony: 13.2/3 (mrugało) a z tego co czytałem powinno być: równe 12 / postój i 14/odpalony.

Czy to może być przyczyna falowania obrotów przy klimie i nawet czasami gaśnięcia (tylko z klimą bez jeździ się wporzo) ??

Jeżeli tak to jak to zlikwidować? Jaka jest przyczyna?

Obroty masz ok ale z aku coś nie tak więc albo regulator albo aku. Ja u siebie mam przy odpalonym równe 14.1V a 13.3 to zdecydowanie za mało. Jak zwiększysz obroty (> 2tys) napięcie się zwiększa ?

forder 29-06-09 21:38

Cytat:

Napisał faber
Cytat:

Napisał forder

Ja mam obroty 800 natomiast napiecie: postoj - 11.2/3 (mrygało) , odpalony: 13.2/3 (mrugało) a z tego co czytałem powinno być: równe 12 / postój i 14/odpalony.

Czy to może być przyczyna falowania obrotów przy klimie i nawet czasami gaśnięcia (tylko z klimą bez jeździ się wporzo) ??

Jeżeli tak to jak to zlikwidować? Jaka jest przyczyna?

Obroty masz ok ale z aku coś nie tak więc albo regulator albo aku. Ja u siebie mam przy odpalonym równe 14.1V a 13.3 to zdecydowanie za mało. Jak zwiększysz obroty (> 2tys) napięcie się zwiększa ?

Z obrotami nie sprawdzałem - jutro luknę. Jak sprawdzić czy to aku czy regulator (chodzi o reg napięcia w alternatorze?). Aku na akcji forda darmowej wypadł bez zastrzeżeń ale nie wiem czy trzeba go jakoś specjalnie sprawdzić?

Czy jest możliwe, że komp pokazuje nieprawdziwe wartości napięć?

i ponawiam:): "Czy to może być przyczyna falowania obrotów przy klimie i nawet czasami gaśnięcia (tylko z klimą bez jeździ się wporzo) ?? "

gRuHa 29-06-09 23:33

Cytat:

Napisał forder
(chodzi o reg napięcia w alternatorze?)

tak
Cytat:

Napisał forder
Jak sprawdzić czy to aku czy regulator

najprościej przełożyć na chwile z innego auta...
Cytat:

Napisał forder
Aku na akcji forda darmowej wypadł bez zastrzeżeń

na darmowej akcji Forda Misiek sprawdzał kiedyś klocki i też wypadły bez zastrzeżeń, a skończyły się na następnym skrzyzowaniu... :roll:

santa1337 29-06-09 23:43

u mnie podobnie, przy włączeniu dodatkowego odbiornika prądu światła na chwilke przygasają, ale po chwili wszystko wraca do normy. Na zimnym silniku wszystko ok, jednak gdy sie rozgrzeje minimalnie faluje, nie tyle ze widac na obrotomierzu ale czuc wibracje.. to jakis mankament focusow chyba ;p

faber 30-06-09 09:55

Cytat:

Napisał forder
Z obrotami nie sprawdzałem - jutro luknę. Jak sprawdzić czy to aku czy regulator (chodzi o reg napięcia w alternatorze?).

sprawdź wszystkie połączenia, klemy i przy alternatorze (regulator) ale jak przy zwiększonych obrotach nadal będziesz miał takie niskie napięcie ładowania aku to raczej regulator.

Cytat:

Napisał forder
Aku na akcji forda darmowej wypadł bez zastrzeżeń ale nie wiem czy trzeba go jakoś specjalnie sprawdzić?

trzeba sprawdzić pod obciążeniem, nie wiem jak Ci go sprawdzali

Cytat:

Napisał forder
Czy jest możliwe, że komp pokazuje nieprawdziwe wartości napięć?

Raczej nie, możesz podłączyć się miernikiem do aku

Cytat:

Napisał forder
i ponawiam:): "Czy to może być przyczyna falowania obrotów przy klimie i nawet czasami gaśnięcia (tylko z klimą bez jeździ się wporzo) ?? "

tak

forder 30-06-09 16:52

Sprawdzałem i napięcie nie zwiększało się. Czyli do wymiany regulator?

http://ford.sklep.pl/pl/product/brow...+napi%C4%99cia

Który będzie ok i czy ciężko to wymienić?

faber 30-06-09 18:08

Cytat:

Napisał forder
Sprawdzałem i napięcie nie zwiększało się. Czyli do wymiany regulator?

http://ford.sklep.pl/pl/product/brow...+napi%C4%99cia

Który będzie ok i czy ciężko to wymienić?

Żeby mieć pewność proponuję książkowo według Korpa, cytuję
Cytat:

Sprawdzanie regulatora napięcia
1.Podłącz miernik między przewód + alternatora a masę
2.Na około dwie minuty zwiększ obroty silnika na 1800 do 2000 obr/min tak, by alternator osiągnął temperaturę roboczą (około 80 C)
3.Włącz światła postojowe, radio lub dmuchawę świeżego powietrza. Napięcie powinno wynosić od 13,5 do 14,8V
4.Jeżeli zarejestrujesz wyższe napięcie, oznacza to uszkodzenie regulatora napięcia. Zbyt niskie wskazuje na zużycie szczotek.
BTW temat się masakrycznie rozrasta na różne problemy, proponuję zakładać nowe.

forder 30-06-09 20:03

Nie mam miernika... "Zbyt niskie wskazuje na zużycie szczotek." czyli u mnie przy 13.3 to raczej szczotki wchodzą w grę? Można same szczotki wymienić/naprawić?

I czy jazda z takim napięciem niesie ze sobą jakieś niebezpieczeństwa? (poza dolegliwosciami z klimą) Bo tak gdybyś mi nie powiedział o tym to bym dalej tak jeździł i pewnie jeździłem tak długi czas...

PS. A to może być powiązane troche z obrotami więc raczej pasuje pod temat. Wielu ludziom spadają one właśnie tylko przy klimie a bez niej jest OK.

faber 01-07-09 09:51

Cytat:

Napisał forder
Nie mam miernika... "Zbyt niskie wskazuje na zużycie szczotek." czyli u mnie przy 13.3 to raczej szczotki wchodzą w grę? Można same szczotki wymienić/naprawić?

I czy jazda z takim napięciem niesie ze sobą jakieś niebezpieczeństwa? (poza dolegliwosciami z klimą) Bo tak gdybyś mi nie powiedział o tym to bym dalej tak jeździł i pewnie jeździłem tak długi czas...

PS. A to może być powiązane troche z obrotami więc raczej pasuje pod temat. Wielu ludziom spadają one właśnie tylko przy klimie a bez niej jest OK.

Niestety w foczce jeszcze nie miałem przyjemności, ale prawdopodobnie szczotki są z regulatorem.
A co do tematu to wątpię czy ktoś przeczyta 18 stron ;)

forder 01-07-09 13:36

Ja czytałem wszystko + wiele innych tematów - zależy od człowieka:)

Czy ten tańszy też będzie ok czy nie?
http://ford.sklep.pl/pl/product/brow...+napi%C4%99cia

Szczotki są w środku w regulatorze tak? Powiedz proszę czy to grozi czymś jeżdżenie z takim napięciem, w sensie czy to jest b.pilne żeby go wymieić czy może poczekać?

Obroty teraz jak jest parno mam jednak niższe niż 800 - na postoju jak rozgrzany silnik to miałem ok 750 ze światłami (bez jakos 780) więc ciut niskawo..

gRuHa 01-07-09 13:41

Cytat:

Napisał forder
Powiedz proszę czy to grozi czymś jeżdżenie z takim napięciem

jak bedziesz tak jeździł opór długo to w końcu padnie akku, bo bezie niedoładowany cały czas, jak masz starsze akku to bym się nie przejmował, jak masz jakąś nówkę sztukę to zrób szybko, bo szkoda dwa razy wymieniać niepotrzebnie, aczkolwiek mówie BAAARDZOOO długo musiałbyś tak jeździć...

faber 01-07-09 13:52

Cytat:

Napisał forder
Czy ten tańszy też będzie ok czy nie?
http://ford.sklep.pl/pl/product/brow...+napi%C4%99cia

To jest regulator do 1.6 allegro
ten tańszy jest zupełnie inny.

Cytat:

Napisał forder
Szczotki są w środku w regulatorze tak? Powiedz proszę czy to grozi czymś jeżdżenie z takim napięciem, w sensie czy to jest b.pilne żeby go wymieić czy może poczekać?

jeżeli to szczotki to w końcu się zetrą i będzie brak łądowania, wtedy pozostaje wszystko wyłączyć i na samym aku jechać do najbliższego warsztatu ;) Nie wiem jak długo foczka pociągnie na samym aku (pewnie z 20min), w fiacie uno raz próbowałem (zerwany pasek) i poleciałem jakieś 40km.


Cytat:

Napisał forder
Obroty teraz jak jest parno mam jednak niższe niż 800 - na postoju jak rozgrzany silnik to miałem ok 750 ze światłami (bez jakos 780) więc ciut niskawo..

nie nie, 750 - 800 jest ok.

forder 01-07-09 19:27

No czyli lepiej wymienić, przy okazji może jazda z klimą bedzie normalniejsza...

Tak patrząc na foto regulatora, który zapodałeś nie widzę tam szczotek (choć nie wiem jak wygladają;) )... Nie chciałbym wymienić regulatora i mieć nadal taki problem ze zbyt słabym napięciem.

A ten test , który podałeś z książki mówi, że jak zbyt wysokie napięcie - reg do wymiany, jak zbyt niskie - padły szczotki to tak jakby była to oddzielna kwestia?

Czy ktoś wie czy one są gdzieś tam w środku regulatora czy też to oddzielna sprawa?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi