Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [FFII] Demontaż tapicerki drzwi FOCUS II - krok po kroku (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=12091)

KB 19-08-06 00:37

[FFII] Demontaż tapicerki drzwi FOCUS II - krok po kroku
 
Witam,
Zabieram się za montaż głośników na przód. Przeszukiwałem forum aby znaleźć dokładną instrukcje jak zdjąć tapicerkę drzwi, ale niestety nie znalazłem nic szczegółowego.
Napewno ktoś z was już ją zdejmował..Chciałbym poprosić o instrukcję krok po kroku jak ją zdjąc nie niszcząc przy okazji zaczepów, itp. Pozdrawiam

Artpe 20-08-06 13:47

znalazłem opis :
Cytat:

Napisał -=Seba=-
Rozebranie boczka = Rozwarstwienie poręczy i wykręcenie dwóch śrubek. Delikatne podważenie miseczki klamki i sama wyskoczy. Następnie umiejętnie podważać do okoła drzwi aż zeskoczą ze spinek.

niestety nikt jak do tej pory nie załączył zdjęć....
Pozdr.

-=Seba=- 20-08-06 15:24

Fotki mogę wrzucić ale naprawde nie ma co tam fotografiwać :) Jedyna trudność to wsadzenie cienkiego śrubokręta między dwie części rączki. Postaram sie zrobić fotki.

Acha ... ale o którą fokę chodzi :D Jeśli o FF I to proponuję zajrzeć TUUUU

piotr 20-08-06 16:43

Przód rozberałem bez kłopotu (mam elektryczne szyby). Z tyłu poległem na korbce. Ściągałem korbki bez kłopotu w kilku samochodach w przeszłości i zawsze bez kłopotu. W foce za Chiny ludowe nie mogłem sobie poradzić a walczyłem 1,5 godziny...poddałem się.

Paweł F 20-08-06 19:21

Cytat:

Napisał piotr
P Z tyłu poległem na korbce. Ściągałem korbki bez kłopotu w kilku samochodach w przeszłości i zawsze bez kłopotu. W foce za Chiny ludowe nie mogłem sobie poradzić a walczyłem 1,5 godziny...poddałem się.

przerabiałem temat w Fieście chyba ford nadal stosuje metalową zawleczkę wokól pierścienia dopiero po jej zdjęciu cienkim srubokrętem zejdzie, uważaj na nią bo bestia jest mała i lubi się gubić. Jak korbkę to najpierw zakładasz zawleczke na korbke a potem korbke na trzpień. Jednak jest to opis z Fiesty z 1993 czy w Focusie jest to samo? Niestety w drugim nie sprawdzę bo tam z tyłu elektryka ( w końcu wersja GHIA).

-=Seba=- 20-08-06 20:01

[..] dokładnie tak . Wyobaź sobie , ze zawleczka jest w kształcie znaczku OMEGA . Przekręcasz korbkę tak aby pokręto było skierowane w dół. Nastęnpnie zdecydowanie naciskasz ją ku tapicerce w ten sposób aby zrobiła się szpara pomiedzy miejscem mocowania korbki a tapicerką. Wsówasz w szparę płaski cienki śrubokręt następnie przekręcasz o 90 stopni i naciskasz w dół. Zawleszka "obejmuje nogami" bolec , na który założona jest korba. Jak zawleczka spadnie to korbka zostaje Ci w ręku :D

skiju 25-08-06 15:21

mam gdzies kilka zdjec jak instalowalem
napisz do mnie do ci wysle sabcio@dn.pl

@ndy 25-08-06 15:26

Cytat:

Zdjęcie tapicerki drzwi FOCUS II
http://www.ford.pl/spg/getImage.asp?...galeria_23.jpg

Sorki za OT, ale nie mogłem się powstrzymać... [los]

-=Seba=- 25-08-06 16:41

@ndy .... no nie powiem , czuję się pozytywnie zaskoczony :D

KB 25-08-06 22:50

Dzięki za "zdjęcie" tapicerki focusa II [zlosnik] . Teraz juz wiem, jak moje auto wygląda w środku :D .
W każdym razie jakoś poradziłem sobie w tym temacie. Zrobię kilka fotek i jeśli znajdzie się ktoś zainteresowany prześlę na maila bądz zamieszczę na forum. Pozdrawiam

skiju 28-08-06 23:37

klamka, uchwyt, boczek, drzwi

[ Dodano: Czw 31 Sie, 2006 22:09 ]
zamiescilem zdjecia, ale nie jestem pewien czy wszyscy je widzą??

gRuHa 30-10-07 19:32

Cytat:

Napisał -=Seba=-
Wsówasz w szparę płaski cienki śrubokręt następnie przekręcasz o 90 stopni i naciskasz w dół. Zawleszka "obejmuje nogami" bolec , na który założona jest korba. Jak zawleczka spadnie to korbka zostaje Ci w ręku

ja natomiast polecam szydełko :D
trochę, niewygodnie, bo trzeba je wsunąć po tej samej stronie co wypada dłkuższa część korby, ale działa za każdym razem :!:

AsMfc 30-10-07 19:34

[panna] by CAr
Tee archeolog, ales odkopal temat :shock:

gRuHa 30-10-07 19:55

TU było pytanie odnośnie demontażu tepicerek, poza tym szydełko jest naprawdę świetne w tym temacie :!:

AsMfc 30-10-07 21:08

spoko luz ... moze kiedys tez uzyje szydelka ;)

MatD123 24-06-08 11:26

Cytat:

Napisał skiju
klamka, uchwyt, boczek, drzwi

[ Dodano: Czw 31 Sie, 2006 22:09 ]
zamiescilem zdjecia, ale nie jestem pewien czy wszyscy je widzą??

nie widać tych zdjęć .......


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi