Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Problem z wtryskami?? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=42309)

perun88 13-08-10 18:55

Problem z wtryskami??
 
Witam wszystkich.
Moje auto to FFI TDCI 115KM 2002r.
Czytałem sporo podobnych tematów, na forum mój problem jednakże zastanawia mnie jego pochodzenie. Może zacznę od początku, po wymianie paska rozrządu, zaczęły sporadycznie falować obroty na biegu jałowym. Szukam na forum wszyscy piszą, że to wtryski no ale czekam może jednak nie. Około miesiąca później auto po przestanej nocce z rana zaczęło szarpać i robić sprężynkę, to był pierwszy raz, miesiąc po tym zdarzeniu auto robi mi sprężynkę codziennie rano po nocce ale tylko na wolnych obrotach na wysokich powyżej 2000 nie ma problemu. Po zagrzaniu się silnika problem ustępuje całkowicie, jakby tego było mało auto pali masakrycznie więcej, w mieście jest to około 12L, a w trasie około 9-10L (zawsze w mieście palił 7 góra 8 a w trasie schodziłem poniżej 5) Zaprowadziłem auto do mechanika, który robił mi rozrząd i mówię aby sprawdził mu czy aby rozrząd po wymianie paska został dobrze ustawiony. Oddali mi auto wczoraj powiedzieli, że z rozrządem wszystko w porządku. Więc podpinam auto pod komputer dwa kody P0201 oraz P0203 co wskazywało by na obwód wtryskiwaczy.
Zwracam się zatem do kolegów z prośbą o pomoc. Gdzie szukać problemu czy to wtryski?? Czy rzeczywiście szukać usterki w okablowaniu, jeśli tak to, który to będzie 1, a który 3 cylinder - liczymy od lewej? Zastanawiające jest jednak to dlaczego to stało się od razu po wymianie paska rozrządu. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

mkaminski100 16-08-10 10:27

a) odepnij zasilanie na wtryskach 1 i 3 i wepnij jeszcze raz.
b) sprawdz przewody idace od tych wtryskow czy nie sa gdzies dalej przetarte
c) odlacz akumulator na godzine i podepnij jeszcze raz

perun88 16-08-10 10:34

Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 475816)
a) odepnij zasilanie na wtryskach 1 i 3 i wepnij jeszcze raz.
b) sprawdz przewody idace od tych wtryskow czy nie sa gdzies dalej przetarte
c) odlacz akumulator na godzine i podepnij jeszcze raz

Witam
Przede wszystkim dziękuję za odpowiedź.
Wykonałem już wcześniej punkt a) oraz c) błędy usunąłem jak na razie się nie pojawiają, natomiast problemy nie ustały. Dziś po pracy sprawdzę dokładnie przewody, natomiast mam jeszcze pytanie ponieważ błąd wskazuje 1 i 3 cylinder, to które to dokładnie od lewej 1 i 3 czy numeruje się inaczej.

mkaminski100 16-08-10 10:38

Wtryski sa liczone od rozrzadu.

zbiknieff 16-08-10 20:45

Mam identyczny problem... daj znać jak do czegoś dojdziesz ;)

senior16 16-08-10 23:17

ja stawiam że coś poruszyli przy wymianie rozrządu i gdzieś czasem nie styka na pinach

zbiknieff 17-08-10 11:50

Cytat:

Napisał senior16 (Post 476086)
ja stawiam że coś poruszyli przy wymianie rozrządu i gdzieś czasem nie styka na pinach

Ale dlaczego po zagrzaniu wszystko wraca do normy i silnik pracuje bez zarzutów ?? :?

mkaminski100 17-08-10 11:57

Cytat:

Napisał zbiknieff (Post 476166)
Ale dlaczego po zagrzaniu wszystko wraca do normy i silnik pracuje bez zarzutów ?? :?

Bo kazdy material ma rozszerzalnosc cieplna i np po rozgrzaniu piny bardziej sie dociskaja.
Np plaga w Oplach czyli kontrolka poduszek zapala sie najczesciej po nocy. W jednej Omedze robilem 3 razy zlacze poduszki. Caly dzien byl spokoj, a po chlodnej nocy wracalo.
Czy tak jest u Ciebie nie wiem, ale moze warto sprawdzic - szczegolnie wiazke idaca na skrzyni i 2 zlacza kolo turbo (szare i czarne) plus wszystko co jest kolo wtryskow i pompy.

senior16 17-08-10 23:09

Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 476168)
Bo kazdy material ma rozszerzalnosc cieplna i np po rozgrzaniu piny bardziej sie dociskaja.
Np plaga w Oplach czyli kontrolka poduszek zapala sie najczesciej po nocy. W jednej Omedze robilem 3 razy zlacze poduszki. Caly dzien byl spokoj, a po chlodnej nocy wracalo.
Czy tak jest u Ciebie nie wiem, ale moze warto sprawdzic - szczegolnie wiazke idaca na skrzyni i 2 zlacza kolo turbo (szare i czarne) plus wszystko co jest kolo wtryskow i pompy.

Święte słowa . Właśnie to miałem na myśli ,

perun88 19-08-10 14:30

Panowie dodam jeszcze, że w ziemie zawsze miałem problemy z odpalaniem, być może to już zaczynał się problem z wtryskami. Po niedzieli zrobię próbę przelewową i zobaczymy co z tego wyjdzie - dam znać. Okablowanie oglądałem styki przeczyściłem, wcześniej skasowane błędy już się nie pokazują po podłączeniu pod kompa, mimo że auto dalej z rana gaśnie i często falują obroty teraz już nawet na ciepłym silniku czasami szarpie na niższych obrotach, pojawił się natomiast nowy objaw, zdarzyło się to już 3 razy po zapaleniu silnika nie zgasła kontrolka ładowania, po zgaszeniu i ponownym odpaleniu kontrolka gaśnie.

perun88 25-08-10 11:32

Witam wszystkich.
Focus, wrócił po pełnej diagnostyce komputerowej, diagnostyce układu paliwa, oraz powietrza. Nie stwierdzono, żadnych błędów w komputerze, próba przelewowa w normie, ciśnienie pompy paliwowej również poprawne, wtryski zaprogramowane poprawnie brak jakichkolwiek odchyleń. Również w układzie powietrznym brak jakichkolwiek nieszczelności, więc wszyscy rozkładają ręce i nie wiedzą gdzie może tkwić problem. Może jakieś podpowiedzi z waszej strony gdzie jeszcze szukać problemu. Dodam, że filtr paliwa oraz powietrza został również wymienione dwa miesiące temu i nie przyniosło to żadnej poprawy. Może to EGR, lecz nie wiem czy nie został on u mnie już zaślepiony. W programie diagnostycznym Formidable EGR position oraz EGR duty Cycle mam cały czas 0, zawsze tak było ale czy to tak powinno być?? Gdy uruchamiam ten program na TDDI u szwagra pokazują się tam różne wartości a u mnie zawsze 0.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi