Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK2] 2,0 tdci Kontrolka ESP i kontrolka silnika - tryb serwisowy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=71837)

marcel821 27-10-14 22:59

2,0 tdci Kontrolka ESP i kontrolka silnika - tryb serwisowy
 
Witam.
Po zakupie samochodu i powrocie do domu pojawił mi się błąd jak w temacie - prędkość była duża i trafiła się jakaś nierówność - pomyślałem że może jakiś błąd od esp , wyłączyłem i włączyłem silnik i problem znikł na około 10 tyś km ale w ostatnich dniach już 2 razy się to przytrafiło a dziś praktycznie przy każdym szybkim przyśpieszaniu , 2 i trzeci bieg gaz do dechy i po przekroczeniu około 3000-3,500 obr znowu 2 kontrolki i max obr na biegu jałowym to 2800 , przy powolnym przyśpieszaniu np na 3 biegu problem pojawia się przy około 4 tyś obrotów.

Na liczniku w trybie serwisowym pokazuje mi Er0605 jeśli dobrze kojarzę pozycje na którym się to wyświetla lub w dalszej pozycji jest cos tam NONE.

Spalanie , przyśpieszanie gdy nie ma błędów jest normalne , nie kopci , normalnie pali - wszystko niby ok do póki się nie przyciśnie do oporu gazu i znów błąd , po każdym zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu jest wszystko ok. Na biegu jałowym problem się nie pojawia.

Zna ktoś taki przypadek ?
Dodam że nie mam fabrycznie DPF , oleje , filtry wymieniane nie tak dawno.

Dziś byłem na kompie oto kody błędów:
C1093
U2023
P0380
P0002

Trochę tego jest

karmaz 28-10-14 14:24

Sprawdz szczelność układu dolotowego.czyli całe orurowannie ic i tak dalej

MichalST 28-10-14 16:44

Dwa pierwsze błędy to drobnostki, jeden od czujnika naciśnięcia pedału sprzęgła, drugi problem z komunikacją CAN do modułu ABS - nie ma się co przejmować, bo samo podpięcie OBD potrafi czasami wygenerować ten błąd na odczycie. Generalnie można olać.
Pozostałe dwa: jeden od grzania świec żarowych - prawdopodobnie styki przekaźnika się kończą, a jeśli pali na mrozie ok to zignorować - ktoś mógł naprawić to a nie skasował błędu i został w pamięci.

Niestety najgorszy, odpowiadający za problem z pracą silnika: jest on od zaworu regulacji ciśnienia paliwa na obiegu wstępnym (niskiego ciśnienia).
W najlepszym przypadku - elektryka nie łączy, w najgorszym ten zawór zdycha. Problem jest o tyle duży, że do siemensowych wynalazków paliwowych NIE ISTNIEJĄ części zamienne. Więc w razie "w" będziesz zmuszony kupić całą pompę (600-1500 na szrotach, nówka 3500PLN).
Błąd z kontrolą trakcji jest związany z powyższym - ASR/ESP nie współpracuje z niesprawnym silnikiem do czasu aż problem zaniknie.

holo 28-10-14 18:33

Mam to samo. Najpierw zaświeciła się kontrolka od ESP z komunikatem ESP SYSTEM FAULT, a po drugim uruchomieniu silnika zaświecił się czek. Auto przeszło w tryb awaryjny i nie jedzie u góry, tylko z dołu.

Pierwszy odczyt z PCM: P2127,22 P0102,E2 P0458,E2 P0079,E2 P0076,E2 P0646,62 P0245,E2

BCM: E2023,E0 - po resecie wraca od razu.

Po resecie w PCM dostałem to: P0102,62 P0458,62 P0079,62 P0076,62 P0646,62 P0245,62

marcel821 28-10-14 21:28

hmm no to świetnie jak to ta pompa :(
Gościu co podłączał kompa mówił abym przyjechał w czwartek na testy i się tym zajmie głębiej , ma popatrzyć mapy paliwa itd , bo dziś nie miał czasu za bardzo.


Kurcze mam nadzieje że to jakaś pierdoła bo w tej chwili nie jestem przygotowany na takie wydatki :(

A ta pompa to pada gwałtownie czy z czasem powoli ? Jakie mogą być jeszcze objawy tego ?

MichalST 28-10-14 23:00

Jak ten zawór zdechnie mogą się zapowietrzać przewody wtryskowe, o spadku mocy nie wspomnę bo pompa nie będzie miała co zassać i sprężyć.


A nie wiem co chce grzebać w mapach? Po cholerę, rozwiązujemy źródło problemu a nie skutki.

marcel821 31-10-14 11:24

Dziś postanowiłem się przyjrzeć sam co tam jest grane oczywiście wizualnie ... przy zgaszonym silniku wężyki od paliwa nie są zalane całe - są ze 2-3 pęcherzyki powietrza , a jak odpalę samochód to paliwo idzie praktycznie pół na pół z powietrzem - tak jak by był układ zapowietrzony ? Ostatnio byłem zmuszony jechac na resztkach paliwa i może dlatego się zapowietrzył - możliwe że te błędy są od tego ?

szejk78 31-10-14 18:26

U mnie test to samo w obu. Przy nagłym depnięciu gdy tylko przekroczą 160km/h ESP wywala[niewiem]co je grane.Też problem znika po wył. zapłonu.

karmaz 31-10-14 23:21

Macie dziorawe icki .lub nieszczelność w calym układzie .może nawet turbo ma nieszczelność .wiem na swoim przykładzie .mając boxa jak mu pałowałem to zawsze przy większym obciążeniu generował usterke .esp.po dobrej regenaracji turba i sportowym icku .sprawdzeniu oròrowania na boxie nastawionym na 10 przy bucie zero błedow.wcześniej na na 7 przy 3tys obrotow prawie zawsze wywalało błąd

MichalST 01-11-14 08:49

Cytat:

Napisał marcel821 (Post 1018094)
Dziś postanowiłem się przyjrzeć sam co tam jest grane oczywiście wizualnie ... przy zgaszonym silniku wężyki od paliwa nie są zalane całe - są ze 2-3 pęcherzyki powietrza , a jak odpalę samochód to paliwo idzie praktycznie pół na pół z powietrzem - tak jak by był układ zapowietrzony ? Ostatnio byłem zmuszony jechac na resztkach paliwa i może dlatego się zapowietrzył - możliwe że te błędy są od tego ?

Jako że mam przewód na wejściu do filtra przezroczysty, kiedyś zaczęły pojawiać mi się pęcherzowe problemy i było widać że powstają we filtrze bo na wejściu żadnych pęcherzy. Problem nasilił mi się kiedyś w trasie, więc nie mając wyjścia będąc poza domem kupiłem filtr paliwa zakładany na węże (z TDI'ka :smt040 ). Potem w domu pooglądałem wyjętą obudowę filtra - francuzi zrobili jakiś dodatkowy spust paliwa w obudowie z prawej u dołu patrząc na silnik po dźwignięciu maski. Jest tam plastik wybijalny w nagwintowanym otworze. No to wymycie rozpuszczalnikiem i zaklejenie. Problem zniknął. Dodatkowo zainstalowałem sobie gruszkę do pompowania paliwa, więc nie muszę kombinować z zalewaniem filtra czy zasysaniem na usta-usta :p
Przy okazji zlikwidowałem wszystkie szybkozłączki po stronie zasysania paliwa (poza tą zapinaną do pompy) bo jedna też puszczała powietrze. Idą tam teraz przezroczyste węże do paliwa zaciskane opaskami.

marcel821 03-11-14 18:25

Cytat:

Napisał MichalST (Post 1018318)
Jako że mam przewód na wejściu do filtra przezroczysty, kiedyś zaczęły pojawiać mi się pęcherzowe problemy i było widać że powstają we filtrze bo na wejściu żadnych pęcherzy. Problem nasilił mi się kiedyś w trasie, więc nie mając wyjścia będąc poza domem kupiłem filtr paliwa zakładany na węże (z TDI'ka :smt040 ). Potem w domu pooglądałem wyjętą obudowę filtra - francuzi zrobili jakiś dodatkowy spust paliwa w obudowie z prawej u dołu patrząc na silnik po dźwignięciu maski. Jest tam plastik wybijalny w nagwintowanym otworze. No to wymycie rozpuszczalnikiem i zaklejenie. Problem zniknął. Dodatkowo zainstalowałem sobie gruszkę do pompowania paliwa, więc nie muszę kombinować z zalewaniem filtra czy zasysaniem na usta-usta :p
Przy okazji zlikwidowałem wszystkie szybkozłączki po stronie zasysania paliwa (poza tą zapinaną do pompy) bo jedna też puszczała powietrze. Idą tam teraz przezroczyste węże do paliwa zaciskane opaskami.


Dobrze a wywalało ci błąd czy coś ? bo rozumiem że w tych wężykach nie ma prawa być powietrza ?

MichalST 03-11-14 18:27

Wywalało na jakość sygnału z czujnika ciśnienia szyny CR (już nie pamiętam jaki kod błędu) i też ESP wyłączało się.

marcel821 04-11-14 15:20

dziś byłem wymienić filtr paliwa , nie był zasyfiały czy coś tylko jakiś taki napuchnięty , po wymianie i przejechaniu kilku kilometrów wszystko jest w porządku , na początku pęcherzyki powietrza były ale teraz się chyba sam odpowietrzył :)
Mam nadzieję że problem zniknie , dziś jeszcze test na autostradzie zrobię :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi