Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.8 TDDI wałek i sprzęgiełko alternatora (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=46243)

krisfoc 03-01-11 20:51

1.8 TDDI wałek i sprzęgiełko alternatora
 
Coś zablokowało mi pasek wieloklinowy. Po rozebraniu okazało się, że to łożysko w wałku
alternatora albo łożysko sprzęgiełka (koło pasowe). Czy robił ktoś może regeneracje
tego elementu. Czy trzeba wymienic całość za 380plz :-O Nr części 1488368

jmk 05-01-11 00:55

ja teraz mam wymieniany caly walek z lozyskiem od alternatora (inaczej sprzeglo paska od alternatora) bo z takimi dwiema nazwami sie spotkalem. Zaczelo sie od tego ze kolo pasowe lekko mi telepalo na boki i szumialo z tamtych okolic. Po rozebraniu u mechanika, stwierdzil, ze oprocz kola jest jeszcze rolka napinacza, pasek, jakies lozysko w kolku od klimy i wlasnie to sprzeglo. Mowil ze pompa wody jeszcze ale to moze poczekac bo na razie tylko szumi i ze ja zrobimy przy nastepnym rozrzadzie za jakies 30kkm. Nie wiem co w jakim stopniu jest zuzyte bo tego nie widzialem, ale kumpel jest mechanikiem i to dobrym wiec wiem ze mnie na nic nie naciagnie, a co do regeneracji to nie wiem jak jest, bo mi nic nie strzelilo i nic nie zblokowalo. Wiem tylko po dzisiejszych poszukiwaniach ze praktycznie nieosiagalne jako nowa czesc (ja mam tdci), do tddi jest troszke inny i tanszy, ale jak z dostepnoscia to nie wiem. Mi sie udalo zamowic na www.ford-esklep.pl i mieli od razu na miejscu wiec przesylka juz do mnie idzie.

Powodzenia

dziadymil 05-01-11 18:01

Witajcie panowie, jeśli posypały się łożyska w tzw. sprzęgiełku alternatora to można go zregenerować. Nie pamiętam teraz oznaczeń łożysk. Proponuje rozebrać i zanieść łożysko do sklepu i poprosić o dobranie. Muszą być wysoko obrotowe i są tam dwa identyczne. Kosztowały mnie 14zł i jakieś 2 godziny roboty. Jak to ustrojstwo wykręcić; zdejmujemy osłonę silnika, odkręcamy i opuszczamy sprężarkę klimatyzacji, zdejmujemy pasek wieloklinowy, odkręcamy 3 śrubki łączące sprzęgiełko z alternatorem, odkręcamy podporę do której przymocowane jest sprzęgiełko. Mamy wszystko na wierzchu, trzeba teraz odkręcić koło pasowe i wybić trzpień z łożyskami z podpory. Jak wspomniałem są dwa identyczne łożyska. Niezbędne jest imadło ze szczękami aluminiowymi i młotek aluminiowy do wybicia łożysk i wciśnięcia nowych. Poszło składnie bez kanału, dobry dostęp od góry. Mówimy oczywiście cały czas o TDDI lub TDCI.

TAk na marginesie napinacz paska wieloklinowego wymieniłem pod blokiem w 3godz, mogę też opisać jak to zrobić. Panowie strach ma wielkie OCZY, rękawy do góry i samemu. Dla mnie to frajda mógłbym grzebać w FOCZCE cały dzień.

pozdrawiam wszystkich, jak macie pytania to zapraszam

Kam1l 18-01-11 18:16

Panowie.
Lepiej kupić oryginał, zamiennik (jak tak to jaki), wykonać regeneracje samemu czy dać do zakładu czy może używke?
Nowa część ponad 300 zł, używka około 100. Prosze o porade


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi