Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Czyszczenie baku (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=53299)

kempus 06-11-11 13:29

Czyszczenie baku
 
Witam,

czy ktoś przeprowadzał taką operację w benzynowym MK1? Samochód ma już nalatane sporo kilometrów na polskim paliwie i na bank zebrało się tam sporo syfu. Pytanie - czy ktoś to wcześniej robił, jak się w ogóle do tego zabrać? W razie czego zleciłbym to mojemu mechanikowi, ale muszę mieć jakieś rozeznanie. Znajomy czyścił bak w Corsie C, syfu co niemiara, czyszczenie dało oczekiwany rezultat, samochód przestał zamulać. Bo nici z lepszego paliwa, jak i tak zostanie zmieszane z jakimś szlamem w baku.

mjprzem 07-11-11 09:30

Jak bedziesz wymienial filtr paliwa i korek szczelny zakrecal to bedzie OK.

W baku zrobi sie syf bo zawsze bak zaciaga powietrze z zewnatrz z kurzem ale kurz i tak osiadzie na filtrze paliwa. Napewno "Kroscie" czyt corsie ;) kolegi pomoglo nie tyle czyszczenie baku co wymiana filtra przy okazji.

No chyba ze ktos nawrzycal lisci i smieci do baku to takie cosik moze stworzyc duzy problem.

A wiec jesli jezdzimy po naszych zakurzonych drogach to wymiana filtra paliwa powinna byc tak samo czestsza jak wymiana filtra powietrza silnika-a to co podaje producent nie zawsze jest wystarczające.

Eko 07-11-11 10:15

Czyszczenia baku jako oddzielnej czynności nie wykonywałem. Natomiast przy pękniętym węzu pompy paliwa w baku zrobiłem to. Po zdjęciu baku foczka 2003 polska. Ukazała się tylko niewielka ilość paprochów i osadu. Głownie osad znajdował się na smoku pompy. A to warto wyczyścić!
Do odkręcenia będzie potrzebne.
Dużo cierpliwości. Wywalenie wydechu bądź tylko odpięcie go z katalizatora. Odkręcasz kluczem nasadowym nakrętki 24mm osłon termicznych. Ściągasz je wszystkie. Ważne aby w baku nie mieć zbyt dużo paliwa. Polecam rezerwa 0km. Odpinamy wężyki filtra paliwa.
Odkręcamy śrubę z łbem 13mm która mocuje opaski trzymające bak. Uwaga trzymać bak! Delikatnie opuszczamy bak tak aby weszla nad niego ręka z kluczem - luzujemy opaski mocujące rurę wlewu paliwa oraz odpowietrzenia. Z tyłu znajduje się zbiornik na pary. Odpinasz połączenia tego zbiornika, i kostkę elektryki.
Bak w dół. Odkręcamy na nim pierśćień i wuala. Uważaj przy wyciąganiu zespołu pomy na karbowane peszelki (psia jego mać)

kargulinnio 12-03-13 16:00

Witam

A czy ktoś orientuje się gdzie jest wejście do zbiornika paliwa? 1,8 TDDI combi
pod siedzeniami po srodku karoserii jest jakaś gumowa zaślepka i nei jestem pewny czy to jest to.
Pozdrawiam

mjprzem 13-03-13 08:56

jak wyciagniesz bak to zobaczysz gdzie jest wejscie. inaczej sie nie dostaniesz, chyba ze bedziuesz blache ciął.

kargulinnio 13-03-13 11:06

Ładnie. Dzięki wielkie kolego :)
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi