Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [FFI] pasek rozrzadu w 1.8 TDDI 75KM - kiedy wymienic? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=29520)

majkeloni81 25-08-09 17:46

[FFI] pasek rozrzadu w 1.8 TDDI 75KM - kiedy wymienic?
 
Witam szanownych focusowiczow!

od 2 tygodni jetem bardzo zadowolonym posiadaczem foczki jak w temacie. w zwiazku z tym, ze auto jest uzywane i sprowadzone, chcialbym dokonac w aucie niezbednych wymian roznych pierdolek. temat filtrow i oleju itd to rzecz oczywista, wiec o to nie pytam, interesuje mnie natomiast, kiedy w tym modelu, znaczy po jakim przebiegu, nalezy wymienic pasek rozrzadu?
moje auto:
1.8 TDDI, 75 KM, rocznik 2001, kombi

szukalem i szukalem, i znalazlem kilka instrukcji jak to zrobic, ale niedoszukalem sie jasnej odpowiedzi na temat przebiegu. prosze o informacje.

dzieki i pozdrawiam

tosho 25-08-09 18:42

Z tego co wiem to 150.000 km

bhumibol 25-08-09 18:45

Jeżeli nie wiesz kiedy i czy w ogóle był wymieniany pasek, zainwestuj w niego ;) ja jestem świeżo co po wymianie i kosztowało mnie to 259 zestaw rozrządu + 200 wymiana... więc koszt nie jest jakiś kosmiczny... oczywiście olej standardowo również wymieniłem, a przy przeglądzie nazbierało się jeszcze kilka bolączek, które ogólnie uszczupliły mój portfel o 1400 PLN ;) ale na jakiś czas mam nadzieję, że będę miał spokój ;)

P.S. a w instrukcji piszą, że 150 000 bynajmniej ja tak mam ;)

majkeloni81 26-08-09 09:50

dzieki za odpowiedzi.

bhumibol a w jakiej instrukcji sie tego doczytales? ja mam oficjalna instrukcje sciagnieta ze strony forda do tego modelu i slowem nie wspominaja o rozrzadzie... a te ceny, ktore podales, to z ASO?

mkaminski100 26-08-09 10:02

W tym silniku jest 40cm paska na jednym napinaczu, wiec przebieg 150 tys km jest sensowny. Najgorsze to, ze sprezyna napinacza rdzewieje i powoduje, ze nie zawsze naciaga pasek, a do tego, zeby to sprawdzic trzeba odkrecic mocowanie silnika...

majkeloni81 26-08-09 10:29

wlasnie dzwonilem do ASO w Gdyni.... 950zl za materialy i robote. Troche sporo.

ppgor 26-08-09 10:44

Cytat:

Napisał majkeloni81
a w jakiej instrukcji sie tego doczytales? ja mam oficjalna instrukcje sciagnieta ze strony forda do tego modelu i slowem nie wspominaja o rozrzadzie...

to nie pisza w instrukcji tylko w książce przeglądów [panna]

Cytat:

Napisał majkeloni81
950zl za materialy i robote.

dosyć dużo
ja zmieniałem na jesień: pasek+napinacz 180, pompa wody 120, robota 150
8)

bhumibol 26-08-09 11:15

Cytat:

Napisał majkeloni81
dzieki za odpowiedzi.

bhumibol a w jakiej instrukcji sie tego doczytales? ja mam oficjalna instrukcje sciagnieta ze strony forda do tego modelu i slowem nie wspominaja o rozrzadzie... a te ceny, ktore podales, to z ASO?

Mam samochód sprowadzony z Holandii i na ostatniej stronie (okładce) tylko nie pamiętam , czy instrukcji, czy książki serwisowej mam własnie wpisane przez ASO przebieg przy którym nalezy wymienić pasek. Ceny nie są z ASO, samochody serwisuję w autopunkcie24 już od lat jak cała moja rodzinka i nie mogę narzekać.

arti32 26-08-09 18:45

Ciekawostką jest to że ford zaleca wymianę paska przy 150k/km a producenci zamienników zalecają wymiane juz co 60-90k/km.
Jak nie znasz auta, nie masz pełnej udokumentowanej historii to wymień pasek, rolkę i będziesz miał spokuj.
Nie jedź do ASO jak nie musisz tam tylko zapłacisz majątek.
Poszukaj na forum poleconego normalnego zakładu w twoim rejonie i napewno będzie duuuużo taniej niż u tych żdzierców w ASO.
Ja kupowałem zamiennik paska i rolki produkcji belgijskiej a był założony dokładnie taki sam zamiennik w serwisie w Belgii. Rolka i pasek kosztowały 150 zł.

majkeloni81 29-08-09 15:47

umowilem sie na wymiane rozrzadu, oleju i filtra, na sprawdzenie hamulcow (klocki tarcze itd), i za wszystko z materialami i robota mam zaplacic 680zl. jestem ukontentowany. a no i oczywiscie to nie jest ASO...
dzieki wszystkim za porady

arti32 29-08-09 22:17

Cytat:

Napisał majkeloni81
umowilem sie na wymiane rozrzadu, oleju i filtra, na sprawdzenie hamulcow (klocki tarcze itd), i za wszystko z materialami i robota mam zaplacic 680zl. jestem ukontentowany. a no i oczywiscie to nie jest ASO...
dzieki wszystkim za porady

Pomyśl jeszcze o wymianie filtra paliwa, koszt filtra około 100zł warto to zrobić bo on zatrzymuje wodę i różne syfy z paliwa, nie było by dobrze aby się przepełmił i oddał ten syf do silnika. Wtedy będzie juz spokój...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi