Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [Ogólne] Chrobotanie drzwi - przyczyna, jak zlikwidować ? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=23731)

KiTeQ 24-09-08 16:43

Chrobotanie drzwi - przyczyna, jak zlikwidować ?
 
Witam. Po ok 7 dniach od kupienia Focusa i po 2 dniach deszczowych zaczęły mi chrobotać drzwi i to praktycznie każde. Nic nie daje smarowanie czy psykanie WD40 zawiasów ani tych trzpieni które wchodzą w drzwi. Czy trzeba może coś w środku jeszcze naoliwić tzn rozbierać drzwi? Co to wogóle tak chrobocze? (nie skrzypi) tylko robi tak "gggrhhhhh" ;-).

slawekm 25-09-08 08:50

Ooo właśnie, mam to samo, tylko że u mnie to występuje jak auto stoi na pełny słońcu i jest gorąco, to czasami to tak nawet strzela
Może ktoś dał temu rade... :?:

lobuzek 25-09-08 10:46

To wskazuje na zapieczone ograniczniki otwarcia drzwi. MIałem podobnie w Punto, pomogła dopiero wymiana. Tematu nie przerabiałem w Focusie, ale raczej są one nierozbieralne, więc chyba tylko wymiana da efekt.

KiTeQ 26-09-08 15:24

Jeśli były tylko zapieczone to przecież wystarczyłoby je naoliwić czy przesmarować. Nie mam pojęcia co to może być, ale to strasznie denerwujące jest.

moons 26-09-08 20:20

Też tak miałem tyle że w Escorcie i powiem Ci szczerze że się poddałem. Też tak jak Ty psikałem WD, oliwiłem, smarowałem. Nawet w przypływie rozpaczy rozebrałem całe drzwi żeby dokładnie od środka wszystko nasmarować i dalej nic jak chrobotały tak chroboczą. Metodą nasłuchu doszedłem do wniosku że to na 99% ogranicznik drzwi który w Escorcie jak i Focusie jest bardzo podobny. Ale naprawdę nie znalazłem na niego rady, cały ociekał olejem a i tak chrobotał. Także chyba tylko wymiana.
Pozdrawiam

lobuzek 27-09-08 17:46

Tak samo miałem w Punto. Smarowanie nic nie dawało, dopiero nowy element przyniósł ze sobą ciszę.

galowy 28-09-08 11:36

Cytat:

Napisał lobuzek
To wskazuje na zapieczone ograniczniki otwarcia drzwi...
...raczej są one nierozbieralne...

Przerabiałem to w Esince i w Focusie też zaczęły ale w moim przypadku smar grafitowy pomógł.
Podejrzewam że konstrukcja tego nie zmieniła się od czasu Ecorta a tam rozbierałem to badziewie lecz pomagało tylko na miesiąc góra dwa.

belek 07-04-11 00:06

a jak się powinno smarować zawiasy? trzeba odkręcić tą śrubę wyglądającą jak torx i ładować smar pod ciśnieniem? jaki smar będzie najlepszy bo WD40 to się chyba nie nadaje... zwykły grafitowy się sprawdzi? dawno temu mi chyba smarowali tak zawiasy w Mercedesie - przez ten otwór a smar wychodził zawiasami... pamiętam że chyba jednego zawiasu nie mogli przepchać. ale gdzie teraz coś takiego robią poza ASO?

mjprzem 07-04-11 08:31

Polecam smar do wysokich obciazen-z pojemnika pod cisnieniem..ktory w poczatkowej fazie jest w formie plynnej.
Sam czasami mam taki problem...przewaznie po zimie :)
Nie zawsze 1 smarowanie pomaga...
czasami jest tak ze posmaruje a dopiero za 2 3 dni jak dzrzwi pootwieram -po zamykam sie rozejdzie i dojdzie tam gdzie mial dojsc.
Smarujemy ogranicznik z 2 stron, i psikamy gzie sie da w srodku.
Efekt niezawsze musi byc natychmiastowy.
Warto za jakis czas powtorzyc psikanie nawet jak przestanie skrzypiec.
Dugie psikanie jak juz nie skrzypi lepiej rozprowadza smar.
Fakt....czasami moze byc juz za pozno na psikanie..jesli ograniczniki byly zaniedbane.

Krzysik 12-04-11 23:34

Potwierdzam rady Pana powyżej. Co do WD40 to wg. mnie stracone pieniądze, bynajmniej nie jest to smar, a odrdzewiacz i to w dodatku bardzo słaby.

bptaszynski 15-04-11 18:18

Też to przerabiałem. Żaden smar w płynie nie pomagał. Dopiero jak nasmarowałem ograniczniki smarem grafitowym to przestało i na razie ok. Dziwne że to tylko tylnie drzwi tak chrobotały. Coś ten tył podpada, nie dość że rdza to i jeszcze to.

elite 16-04-11 00:31

u mnie to samo. raz na pol roku smaruje smarem do maszyn precyzyjnych czy jakos tak...

mark_TDDI 25-04-11 18:06

Jeżeli masz na myśli chrobotanie podczas jazdy (drzwi zamknięte), to przyczyną są suche uszczelki drzwi - zwłaszcza górny zamszowy pasek. Spryskaj porządnie silikonem w sprayu i zapomnisz o tym na jakieś 2 tygodnie. Niestety smarować trzeba regularnie, żeby osiągnąć trwałą ciszę.
Jeżeli zaś odgłos występuje podczas otwierania/zamykania, to w odróżnieniu od przedmówców polecam ASO.


Pzdr

belek 26-04-11 07:51

A ktoś mógłby znaleźć w TISie informacje o smarowaniu zawiasów przez tę "kalamitkę"? O ile to "kalamitka", a nie śruba regulująca? ;)

Jarek3569 13-05-11 01:57

A ja mam prosbe zeby ktos mi zrobil zdjecie w ktorym miejscu sa te ograniczniki bo naprawde nie wiem . Z gory dzieki i pozdrawiam.

mjprzem 13-05-11 10:39

jak bedziesz chcial otworzyc bardziej drzwi i niebeda chciały sie otworzyc...to ciągnij mocno..zobaczysz gdzie sie blacha ugina... :) napewno sie domyslisz :)

belek 13-05-11 22:24

http://farm3.static.flickr.com/2003/...25dceccbab.jpg
http://farm3.static.flickr.com/2184/...d2c07ffc_m.jpg

mlody891 13-05-11 23:03

olej do maszyn precyzyjnych rozwiazuje problem :) tez to miałem rok czasu i cały czas chodzą pięknie :)

gargamel 14-05-11 09:29

ja tam tawotem potraktowalem i od 2 miesiecy cisza:D bez rozkrecania itd:)

kempus 16-05-11 06:58

Cytat:

Napisał Krzysik (Post 560330)
Potwierdzam rady Pana powyżej. Co do WD40 to wg. mnie stracone pieniądze, bynajmniej nie jest to smar, a odrdzewiacz i to w dodatku bardzo słaby.

WD40 to penetrator, ani to nie smaruje, ani nie odrdzewia. Do zawiasów czy ograniczników to chyba tylko biały smar z tego co słyszałem np. z Valvoline. U mnie też jest problem z ogranicznikiem, podrzucę temat swojemu mechanikowi i zobaczymy co wymyśli.

JohnLenin 10-01-12 20:39

Odświeżę starszy temat. Mam problem z trzaskającym, chyba ogranicznikiem drzwi w FFII. Napuszczałem/smarowałem ogranicznik, ale niestety bez efektu, może coś poradzicie, jak usunąć to trzaskanie?

mjprzem 10-01-12 21:36

jesli chcesz dobrze nasmarowac go to najlepiej odkrec dwignie ogranicznika od nadwozia-sprawdizsz przy okazji czy to w 100% jego wina.

A wtedy bedziesz mogl nim ruszac jak chcesz-wowczas lepiej go nasmarujesz..tylko uwazaj przy zamykaniu jak go odkrecisz aby sobie czegos nie poobdzierac.

Ze smarowaniem zawsze sa problemu i potrzeba sie troszke pomeczyc.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi