Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [Ogólne] Akumulator (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=44212)

misiom1 28-11-10 17:34

stary akumulator możesz oddać w każdym sklepie z akumulatorami

konrad_b 29-11-10 13:29

Cytat:

Napisał misiom1 (Post 508325)
45ah dla benzynki wystarczający

wg wykazów centry czy boscha 60Ah to minimum
bosch podaje nawet 75Ah

IMO przy wielu odbiornikach prądu lepiej dać mocniejszy

u mnie też wymiana się szykuje, niby kręci, ale dyskoteka na desce się robi
(mruga lampka od immo, od wspomagania, wskazówki się cofają, masakra)

misiom1 29-11-10 19:00

W książce Dietera Korpa dla benzynki 1,8 akumulator jest wypisany jako 43ah
Na stronie centry są podane 2 modele silnika 1,8 16v, nie wiem czym to się różni ale skoro ktoś prędzej pisał, że standardowy aku miał 43ah także zakładam, że wersja z niższymi wykazami ah jest poprawna, w takiej sytuacji centra proponuje akumulatory od 41ah do 47ah

Nie ma sensu IMO dawać akumulatora >50ah jeżeli producent dał 43ah i nie mamy jakiegoś wypasionego systemu audio, lepiej kaske zatrzymać w kieszeni

konrad_b 30-11-10 08:43

Cytat:

Napisał misiom1 (Post 509863)
W książce Dietera Korpa dla benzynki 1,8 akumulator jest wypisany jako 43ah
Na stronie centry są podane 2 modele silnika 1,8 16v, nie wiem czym to się różni ale skoro ktoś prędzej pisał, że standardowy aku miał 43ah także zakładam, że wersja z niższymi wykazami ah jest poprawna, w takiej sytuacji centra proponuje akumulatory od 41ah do 47ah

faktycznie do mk1 są mniejsze, a zasugerowałem się c-max'em i mk2
gdzie tylko do 1.4 i 1.6 podają 43Ah, a już od 1.6, 1.8 są 54, 60 czy nawet 70Ah (Korp)

do swojego kupiłem 60Ah, mam nadzieje że będzie OK
audio fabryczne, ale jest grzana szyba, lusterka podgrz. i el, więc trochę tych odbiorników się uzbiera ;)

babarek 01-12-10 07:15

Panowie a do mojego diesla 1,6 TDCi 110 KM z klimatronikiem też mam rozglądać się za tą Centrą co polecacie. Akumulator ma juz 5 lat i chyba mroźnej zimy nie przetrzyma. Wymiary centry będą dobre? Można to sprawdzić gdzieś w programie serwisowym ? Macie możliwość?

misiom1 01-12-10 10:06

http://centra.com.pl/pub/uploaddocs/centra_pl_sc.pdf

tu możesz sprawdzić jaki aku centra zaleca do danego auta

Radek89 01-12-10 10:13

Chłopy , jakie kupić aku do 2.0 , żeby to miało ręce i nogi ?? Myślę że poniżej 60Ah nie ma co schodzić ... A może się mylę ?

ppgor 01-12-10 10:13

Cytat:

Napisał babarek (Post 510335)
Panowie a do mojego diesla 1,6 TDCi 110 KM z klimatronikiem też mam rozglądać się za tą Centrą co polecacie. Akumulator ma juz 5 lat i chyba mroźnej zimy nie przetrzyma. Wymiary centry będą dobre? Można to sprawdzić gdzieś w programie serwisowym ? Macie możliwość?

spoko bierz CF ;)

michmarmik 01-12-10 21:10

Cytat:

Napisał misiom1 (Post 509863)
Nie ma sensu IMO dawać akumulatora >50ah jeżeli producent dał 43ah i nie mamy jakiegoś wypasionego systemu audio, lepiej kaske zatrzymać w kieszeni

Ma sens i to duży szczególnie w zimę, gdy sprawność akumulatora może drastycznie spaść nawet o 40%-50% ! czyli dla 43Ah może być ok 25-30Ah. ja mam 43Ah i wymienię napewno na większy ten ledwo już ciągnie tym bardziej jak się ma właśnie wydajne radio i wzmacniacz + inne pierdoły co pożerają trochę prądu jak choćby cb czy dodatkowy sterownik lpg. Trzeba się tylko zastanowić żeby nie przesadzić z pojemnością, bo akku nie będzie doładowany i kaput.

Kacper85 01-12-10 21:26

dokładnie, problem potem dotyczy doładowania takiego aku...
ja sam kupiłem rok temu centrę futurę 60Ah, ale zapobiegawczo przed zimą naładowałem prostownikiem w domu - przynajmniej nie będę się martwił, a akumulator tak w dupę nie dostanie.
Swoją drogą zeszłej zimy padł mi oryginalny akumulator - 9lat wytrzymał, a jak usłyszałem to ASO chciało go wymieniać już 5 lat temu twierdząc, że jest już na wykończeniu i to kwestia dni kiedy padnie :D

michmarmik 01-12-10 21:40

Cytat:

Napisał Kacper85 (Post 510654)
Swoją drogą zeszłej zimy padł mi oryginalny akumulator - 9lat wytrzymał

jak 5 lat wytrzyma to już jest coś a tu 9.

Kubuch 01-12-10 22:32

Teść ma w Yarisce akumulator z 1998 r. Delphi chyba i pali dzień w dzień od pierwszego ;)

abercrombie1974 01-12-10 22:40

Cytat:

Napisał Kubuch (Post 510710)
Teść ma w Yarisce akumulator z 1998 r. Delphi chyba i pali dzień w dzień od pierwszego ;)

bo Toyota to Toyota.moja żonka śmiga Yarisem od 2005r i aku Delpi ma też od nowości i pali od pierwszego kopa no i w tym autku wymieniony tylko został łącznik stabilizatora.auto ma przejechane 114tyś.
żadnej naprawy oprócz oleju,filtrów,klocków i tarcz.
To jest jakość

MAcius 01-12-10 23:07

panowie szczerze polecam akumulator Banner Power Bull, ja mam 80 Ah w 1.8 TDDi i pierwsze testy zaliczone, dzisiaj u mnie było -18 i rozrusznik zakręcił bez zająknięcia, jestem na prawdę cholernie zadowolony, oczywiście wszystko pięknie mieści się pod osłoną, brak tylko oczka od stanu naładowania ale myślę że to nie jest problem, w październiku dałem za niego 410 zł, podobno wiele lepszy od futury, rozważcie zakup, pozdrawiam

Eko 01-12-10 23:29

abercrombie1974
Bo Toyota to auto na handel do roboty często 2w1... ;)
Ja osobiście mam fabryczny z 2003 roku. Pali z pierwszego kopa, ostatnio jednak dostał po dupie bo zapomniałem o nim jak foka stała w kilku wsiach jednocześnie po wypadku. Ale po 3 miesiącach podchodzę - miernik w rękę - 12.6....
Fakt faktem po kręceniu szybko zgubił napięcie ale załadowany powoli ponownie trzyma się dzielnie. W niedługiej przyszłości będę szukał pewnie nowego i tu pytanie.
Czy ktoś może ogarniał temat z tymi nowymi Motorcraftami? np http://allegro.pl/akumulator-71-ah-6...306190333.html
Dobre to?

majster2 02-12-10 07:35

aku
 
Radek89 - poniżej 60 Ah nie ma co schodzić Pzdr

fff 04-12-10 12:56

jaka centra do 1.6 16V
 
Witam. Doradzcie koledzy ktory aku bedzie bardziej odpowiedni (oryginal mam wlozony 52 ah 500A - 10 lat juz ma). Foka to 1.6 zetec s z klima, 2x elektryczne szyby alarm, centralny, grzana przednia szyba) Biore pod uwage Centre Future, ale na stronce producenta znalazlem, ze pasuja CA472 (47ah, 450A) i CA530 (53ah 540A). Teraz pytanko.:smt017 Czy pierwszy z nich nie bedzie za slaby, i czy drugi miesci sie w tolerancji (zeby nie byl notorycznie nie doladowany)? W ogole moze ktos uzytkuje takie aku i moze podzielic sie wrazeniami? Roznice w cenie sa na tyle male, ze nie biore ich pod uwage, a chcialbym miec dobrze skomponowany zestaw [dance]

Acha i jeszcze wazna rzecz, mianowicie jak podchodza wymiary tych aku? widac, ze ten mocniejszy jest delikatnie wyzszy, bedzie pasowal w obudowe?

ppgor 04-12-10 13:05

Cytat:

Napisał fff (Post 511931)
oryginal mam wlozony 52 ah 500A - 10 lat juz ma

10 lat .... no gratuluje :smt111
kupuj 53 Ah, spoko będzie, a prąd rozruchu troche wiekszy nie zaszkodzi a pomoże w "zimie stulecia" :D

fff 04-12-10 13:14

OKI wielkie dzieki. A jak z wymiarami? podejdzie? Apropo oryginalnego aku to jeszcze spoko dziala, ale ten wiek... ech... no nie chce sie pewnego ranka niemilo zaskoczyc :)

ppgor 04-12-10 13:18

wymiary akumulatora to sprawdz w necie, potem miarką w obudowie i będzie jasna sprawa.
10 letni aku w każdej chwili umrze bez ostrzeżenia. mój mial 7 lat i potrafił w lecie
oddac ducha. zarzuciło wskazówkami zegarów i poległ.

fff 04-12-10 18:46

Pomierzylem i niestety ten, o ktorym myslalem nie bedzie pasowal:smt104 oryginal ma 17,5 cm wysokosci a ten centry 19 i nijak nie wlezie na wysokosc - klapka prawie dotyka do oryginalnego aku jest moze z 0.5 cm miejsca. Nie chce rezygnowac z klapki, z uwagi na syf pod maska.
Znalazlem jeszcze akumulator oryginalny ford silver calcium i nawet parametry identyczne z moim obecnym (52ah, 500A) tylko teraz pytanie - w ksiazce focusa znalazlem, ze aku musi byc olowiowo - wapniowy, ten forda jest silver - calcium (srebrowo-wapniowy) nie mam pojecia czy to jest to samo czy podejdzie czy nie bardzo - moze jest do nowszych modeli - (gdzies czytalem, ze uzytkownik wariat takowy ma w S-maxie)??. Jakby ktos mial wiedze na ten temat to prosze o podzielenie sie nia, ja sie na tym kompletnie nie znam:smt017
Dziekuje i pozdrawiam

misiom1 05-12-10 01:48

centra futura CA602 (60ah) jaki i CA472 (47ah) mają wysokość 17,5cm (dane z pdfa centry)
Jaki weźmiesz zależy od Ciebie, w książce Dietera Korpa dla silnika 1,6 podany jest aku 43ah także myślę, że centra CA472 będzie w zupełności wystarczająca

pawlos183 05-12-10 08:32

mi przed wczoraj padł oryginalny akumulator wytrzymał 8 lat :) -16 i foka nie zapaliła. Kupiłem bosha s4 72ah i pali od strzała jak narazie...

fff 05-12-10 09:23

Ten aku centry 60 ah, 600 A boje sie ze bedzie niedoladowany, ewentualnie pomysle jeszcze nad ta centra CA472, ewentualnie juz odzaluje na oryginal ford silver calcium, ma idealne parametry, znajomy mi powiedzial, zeby nie wkladac mniejszego niz sie ma ewentualnie ciut wiekszy, jak dzwonilem do forda do auto plazy to tez mi powiedzieli, ze oni wkladaja taki sam aku jak byl w aucie do tej pory. Od nowosci mam 52ah 500A motorcraft superstart, wytrzymuje na razie ale ma juz 10 lat, wiekszosc jazda po miescie krotkie odcinki, w lato dluzsze trasy. Jesli on mi tyle wytrzymal (i na razie odpukac wytrzymuje)w niezbyt sprzyjajacych dla niego warunkach to stad domniemuje, ze pojemnosc i parametry sa dobrane idealnie, alternator doladowuje go w pelni, natomiast 600A no to moze juz nie dac rady go naladowac [niewiem].

Falcon 07-12-10 00:00

Na co zwrócić uwagę przy kupnie aku:
http://www.jakkupowac.pl/artykul/124...kumulator.html

michmarmik 07-12-10 01:17

kiedyś czytałem że akumulator o większej wadze przy tej samej pojemności jest lepszy, chyba chodzi o zawartość ołowiu?

guernsey 07-12-10 21:17

zakupiłem dziś wynalazek pod tytułem ZAP :) kolega, który prowadzi sklep motoryzacyjny, polecił, miałem do wyboru dwa, Energizer i ten Zap. Długo się zastanawiałem, on sam w swoim mondeo, drugi jego współpracownik ma w foce, oba diesle. To dla mnie były najlepsze rekomendacja. Troszkę poczytałem, mam nadzieję, że wybór był właściwy, czas i mróz pokaże.
Pozdrawiam

PS dokładnie ten http://www.zap.pl/?a=1077&s=1&d=16&dp=3&lang=pl

czechol 09-12-10 00:22

Witam. Może mi ktoś powiedziećjak wyciągnąćakumlator w fokusie 2 1.6 benzyna?

Aras 12-12-10 11:53

Mam do Was pytanie. Z tego co wiem, to prawidłowy prąd ładowania akumulatora, to 10% jego pojemności. Przykładowo, jak mamy aku 52 Ah, to optymalny prąd ładowania wynosi 5,2 A.
Jak to wygląda, jak założymy do Foki większe aku? Mostek Graetz'a w alternatorze nie spali się? Przecież prąd ładowania zwiększy się.

michmarmik 12-12-10 12:04

hehe nie tyle sam mostek co i regulator napięcia. a prąd ładowania będzie taki jaka jest moc alternatora. Przez zmianę akumulatora na większy, moc/prąd ładownia się nie zwiększy. Najwyżej akumulator nie będzie doładowany.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi