Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] Szarpanie po raz kolejny (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=81554)

adriansan 05-12-17 23:22

Szarpanie po raz kolejny
 
Witam.
Mam problem z moją Foką mianowicie szarpie przy przyspieszaniu.
Glownie na 2 i 3 biegu od 2 do 3 tys obrotow, potem juz tego nie czuje.
Na luzie nic nie szarpie, raz moze sie zdazylo ze zwolnily obroty i swiatlo lekko przygaslo, a tak to na wolnych obrotach dziala wszystko poprawnie.
Jak tak chwile poszarpie to zaczyna migac ikina silnika i potem swieci nawet po odpaleniu, ale nie dlugo, bo za ktoryms z kolei odpaleniem jej nie ma dopkoki znowu mocno nie docisne. Probiwalem sprawdzic kod bledu metoda chalupnicza, czyli tryb serwisowy ale u mnie tylko pokazuje dts d900 niezaleznie czy jest jakis blad czy nie...
Czego to moze byc wina? Dodam ze sprawdzalem tym sposobem:https://youtu.be/OUIhCxcPvog i u mnie na biegu jalowym we wszystkich komorach slychac pykanie i iskre wiec jezeli na luzie slychac ze swiece dzialaja to czy mozna je wykluczyc?
Czy ma to zwiazek z tym ze np. przy dosyc szybkim nacisnieciu pedalu gazu przy obrotach niecale 1000 na wolnym biegu silnik czy wydech telepie i przygasaja swiatla? Cy to moze byc np kwestia nie cewki, kabli i swiec ale no akumulatora? Dziennie robie kilka krotkich dystansow wiec moze aku powoli siada?
Zanim wymienie wszystko, czego wolalbym uniknac, to wile pozbac najbardziej prawdopodobna przyczyne wg Was.

Ogolnie auto ma przejechane stokilka tysiecy, swiec i kabli nie wymienialem odkad go kupilem czyli od ok 40 tys. Ustrka pojawila sie mniej wiecej po tym jak zostawilem auto w serwisie na wymiane opon przy ktorej mnie nie bylo (przypadek?)

Z gory dzieki za pomoc.

MATRIX60MW 05-12-17 23:43

według cen części powiem,że świece,kable WN ,cewka mogą być temu poszarpywaniu winne

skylla1 06-12-17 09:59

Prawdopodobnie cewka - miałem podobne objawy kiedyś w FF2. Jeśli świece stare to też warto wymienić bo kosztują ok 8zł/szt oryginalne.

adriansan 06-12-17 21:25

ok, dzieki, czyli cewka + swiece. Rozumiem ze cewke sam sobie wymienie, nie potrzeba do tego specjalistycznych narzedzi? Czy to przygaszanie swiatel przy przygazowaniu na niskich obrotach to tez cewka czy jednak cos z aku?

MATRIX60MW 06-12-17 22:58

ja zawsze zaczynam od rzeczy najtańszych.Cewka ok 200pln ,kable WN ok 120pln,świece ok 40pln komplet motorcrafta

adriansan 10-12-17 18:55

Kupiłem cewkę Fordowską 1459278 (175 zł) i okazało się ze mój model z 2005 roku musi mieć starsza cewkę czyli 1619343 która kosztuje 210 zł. Czy cewka Beru ZS 350 będzie dobrze działała czy lepie wziąć oryginał za 210? ma ktoś Beru długi czas i nie ma problemów?

MATRIX60MW 10-12-17 21:33

kupowałem tydzień temu cewkę i trzeba sprawdzić przed zakupem ile kabli dochodzi do kostki bo występują w katalogach cewki z 4 przewodami i z 3 przewodami.

adriansan 14-12-17 10:21

Kupiłem dobra cewkę i przewody. Po wymianie przewodów na NGK auto przestało szarpać..... ale zaczęło nierówno pracować nawet na biegu jałowym, strasznie telepie silnikiem, dźwięk trochę jak traktor... nie wiem co się stało. Teraz juz w ogóle nie ma
mocy i przy lekkim nawet przyspieszaniu oczywiście terkocze i ikonka check engine miga od najniższych obrotów. Wcześniej dało sie jechać, lekko szarpał do 3 tys a potem jakoś jechał, przyspieszał, teraz juz przyspiesza powoli i cały czas terkocze... Zmieniłem spowrotem przewody na stare i niestety efekt wymiany przewodów pozostał. Potem wymieniłem cewkę i niestety nic to nie zmieniło. Pozostały świece do wymiany.... Tylko pytanie czy to świeca któraś się jeszcze bardziej popsuła czy coś innego mogło walnąć?
Wiem ze świece sie wymienia najpierw bo najtańsze, ale to kur...stwo nie chciało sie odkrecic, takie zapieczone, w ogóle nie drgnęły, szybciej i łatwiej mi było wymienić kable i cewke... Zastanawiam sie czy na swiecach sie skonczy czy bede dalej wymieniał.... Co myslicie?

sebus 15-12-17 19:15

Odnośnie świec, użyj WD40 lub podobnego preparatu (15 minut daj na penetrację), weź dobrą nasadkę do świec (aby nie miała przypadkiem "luzu") i powoli luzuj świece - delikatnie w prawo (czyli dokręcenie) i w lewo parę razy i pójdzie.
Teraz wymieniałem u siebie też świece, pierwsza z lewej nie puszczała ale w końcu się poddała, reszta bez problemów.

adriansan 17-12-17 19:49

Byłem na wymianie świec i jeździ już normalnie, tak więc winne były świecie. Niestety przez to ze nie mogłem ich odkręcić to niepotrzebnie wymieniłem pozostałe elementy...Woziłem świece w bagażniku, a wymieniałem co innego. Używałem WD40 dwukrotnie na noc, potem rano na zimnym silniku próbowałem odkręcić i nie dałem rady. Na ciepłym też próbowałem. Niestety nie mam specjalnego długiego klucza, używałem do tego klucza ze stacji benzynowej za 10 zł, a tym nic nie drgnęło nawet. Podstawa to jednak dobre narzędzia.

MATIns 17-12-17 23:05

Z zapłonem tutaj jest tak, że jak się wymienia cewkę, to od razu z przewodami zapłonowymi. Także wymiana świec i przewodów WN nie jest wcale taka głupia. No, chyba że sprawdziłeś że nie mają przebicia i są w dobrej kondycji. Ja zawsze odkręcam świece na silniku, który z 10minut odstał po jeździe i nigdy nie miałem problemu. Musi być lekko ciepły moim zdaniem. W mk1 wymieniłem 3 razy świece :) oczywiście, jeśli świece były dokręcone z odpowiednim momentem! To podstawa. Jak dokręcasz zwykłą pałą, to stosuj metodę na zegar, która jest w instrukcji napraw.

langolier 18-12-17 14:49

Cytat:

Napisał adriansan (Post 1186599)
Byłem na wymianie świec i jeździ już normalnie, tak więc winne były świecie. Niestety przez to ze nie mogłem ich odkręcić to niepotrzebnie wymieniłem pozostałe elementy...Woziłem świece w bagażniku, a wymieniałem co innego. Używałem WD40 dwukrotnie na noc, potem rano na zimnym silniku próbowałem odkręcić i nie dałem rady. Na ciepłym też próbowałem. Niestety nie mam specjalnego długiego klucza, używałem do tego klucza ze stacji benzynowej za 10 zł, a tym nic nie drgnęło nawet. Podstawa to jednak dobre narzędzia.

Przecież była mowa że wymieniasz od najtańszych rzeczy... a świece które już masz są najtańsze chyba, nie ? http://www.focusklubpolska.pl/images/smilies/old.gif


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi