Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   turbosprężarka (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=26649)

xmatrix666 08-04-09 14:22

turbosprężarka
 
Witam, moj mechanior powiedzial że trzzeba wyregulować cięgno włączające turbosprężarke. Czy ktos robił cos takiego i czy jest to mozliwe? Podobno tego sie nie tyka bo jest wyregulowane przez producenta ale u mnie ktos tam grzebał i trzeba to zrobic. Ma ktos jakies info na temat tego?

m4ki 09-04-09 08:07

Ja to robiłem, 2 tygodnie temu.
Z tym że ja kupiłem regenerowana turbinę, która była trochę rozregulowana i wkręcała się dopiero przy 2500obr. Skrócenie tego cięgła pomogło skróciłem je o 1,5obrotu śrubki i teraz wkręca się od 2100obr. Dodam że nie wolno tego robić, mi gość od którego kupiłem turbo powiedział bym to zrobił bo on ją ustawia słabiej niż ford. Odważyłem się i zrobiłem to bo gość mi na piśmie (e-mailem) potwierdził, że jak podkręcę cięgło nie stracę gwarancji na turbo.
Za jakiś czas jak nie zacznie się nic sypać podkręcę jeszcze o 3/4 obrotu by było jak w oryginale (czyli by się wkręcała od 1850obr).

Jeżeli masz oryginalna od nowości turbinę i jest ona ustawiona fabrycznie to nie polecam tam dłubać, ja to zrobiłem bo mi gość powiedział, ze w moim przypadku tak trzeba zrobić jak na razie hula ale boje się :)

Po drugie bardzo trudno jest to cięgło podkręcić, nie wystarczy od góry wjechać z kluczem i przekręcić !!!

Napisz może co się dzieje z turbiną, jakie masz objawy i jaka masz (fabryczna od nowości, regenerowana).

piotrek74 09-04-09 17:35

Re: turbosprężarka
 
[quote="xmatrix666"]Witam, moj mechanior powiedzial że trzzeba wyregulować cięgno włączające turbosprężarke. Czy ktos robił cos takiego i czy jest to mozliwe? Podobno tego sie nie tyka bo jest wyregulowane przez producenta ale u mnie ktos tam grzebał i trzeba to zrobic. Ma ktos jakies info na temat tego?[/quote
najpierw sprawdź doładowanie na mierniku a później reguluj [readmore] bo może byc [pop]
PS jak cię stać to zmieniaj tylko napisz jakie efekty (nawet za 0,5roku)

xmatrix666 11-04-09 00:05

no objawy są takie że samochod przy dobrym deptaniu zamula sie i po włączeniu i wyłączeniu go jest ok. jeden mechanik mowil ze jest to przepływomierz o co sie juz kiedys podpytywalem na forum ale 2 dni temu bylem u innego i wlasnie mi powiedzial o tym ciegnie od turbo. Błąd na kompie to ciśnienie doładowania , a mechanik twierdzi że własnie turbina jest rozregulowana i daje zaduzo cisnienia. Sam juz nie wiem o co z tym focusem chodzi. 140 tys przebiegu a ciągle jakies problemy. Turbo prawdopodobnie od nowości bo samochod sprowadzany. Chyba prawdziwe jest to staropolskie powiedzenie że "Ford gówno wort" [metal] Ale z tego co rozumiem to cięgno jest od tego kiedy włącza sie turbo. No u mnie czuć włąsnie cos kolo 1850 (chociaż nie zawsze czuć). Może zna ktoś kogoś dobrego w kujawsko-pomorskim kto zajmuje sie elektromechaniką. Wogóle też tak macie że jak idziecie do warsztatu i mówicie że ford to odrazu Wam dziękują?? k..a mnie juz nie raz tak odprawiali.. a do serwisu narazie mi sie nie uśmiecha jeździć..

oskar7 11-04-09 01:20

Cytat:

Napisał xmatrix666
Podobno tego sie nie tyka bo jest wyregulowane przez producenta ale u mnie ktos tam grzebał i trzeba to zrobic. Ma ktos jakies info na temat tego?

generalnie tego ciegna sie nie rusza, chyba ze było regenerowane turbo, a wtedy jesli regenerujący tak ustawil to żle swiadczy o turbinie lub regenerującym,
miałem w FF1 taką sytuacje ten kto mi regenerował turbo h....wo ustawił, i stwierdził, że w innym przypadku turbo bedzie do wywalenia :( , wiec albo tak zostanie albo [ass] ,
i tu jest dylemat :?:
jesli masz dobry warsztat, to reguluj i przugotuj sie na wymiane turbo, ponieważ żal auta by na takiej kiszce jeżdzić :|

m4ki 11-04-09 15:12

Jeśli turbina ci się załącza przy 1800obr to cięgna nie ruszaj jest dobrze ustawione, najlepiej zobacz czy na tym cięgle jest na samym końcu jest biała farba (tak plomba niby) po tym zobaczysz czy ktoś coś dłubał.
Zobacz czy zawór podciśnieniowy od sterowanie turbo działa.
Tu jest http://forum.focusklubpolska.pl/viewtopic.php?t=32807 pokazane gdzie ten zaworek jest. Można go sprawdzić na kompie ale czasem on jest mechanicznie uszkodzony i komp może tego nie pokazać.

Jeszcze może być tak ze EGR ci się zacina.

To takie moje sugestie ale nie jestem pewny


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi