Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Przerywa silnik (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=3226)

NeroN 23-05-05 14:06

Przerywa silnik
 
J.W. w zakrewsie obrotów od 2000-3500 , ale nie zawsze i z różnym nasilenie, objawia sie to tym ,że tak jak by co pewien czas nie palił jeden cylinder. Przewody, albo świece ?? Tak??

Jeśli tak tyo mam parę pytań, czy dobre będą sryg Motorcrafta świece, czy lepiej jakieś NGK, Bosha czy inne ??
Te
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=51185330
A może te
Czy też nie robi to różnicy, i obojętne i czy te wszystkie świece będą pasowały ??

Oraz przewody:
Takie-Motorcraft
Takie-Bosh
Czy takie

Czy będzie jakaś widoczna różnica w tych przewodach, czy obojętne które ??

Oskar 23-05-05 14:18

Co do przewodów to nie wiem ale świece podobno only motocraft za sztuke płaciłem coś koło 11 pln więc nie ma tragedii.

NeroN 23-05-05 15:52

A ta świeca będzie dobra do mojego Ztec-SE, bo w opisie pisze że tylko do Zetec-S ??

Oskar 23-05-05 22:07

A tego to nie wiem
Ale zadzwoń do abscar lub aso i poproś o numer katalogowy świecy do SE .
Chyba że ktoś z microcatek jest na forum to powinien móc to sprawdzić .

moon 23-05-05 23:30

Podaj VIN na priv to Ci sprawdze ale na pierwszy rzut oka to jesli Twoje auto jest z po 15/04/1999 to bedzie pasowac.

guziq 25-05-05 08:01

Mam to samo tylko ze w dwulitówce. Jaka moze byc tego przyczyna?

PS. na przeglad bede jechał dopiero w lipcu, wiec chciałbym jak najszybciej to wyeliminować

NeroN 25-05-05 08:12

Ja już na świece czekam, także w przyszłym tyg już powoniwenem być po zmianie, to napiszę, czy się poprawiło.... :mrgreen:

Valdi 25-05-05 17:55

U mnie tez przerywa, a raczej nie chce sie wkrecac. Poczatkowo dzialo sie tak ze gdy w baku byla rezerwa to przy probie wcisniecia gazu powyzej 3000 obr. silnik spadal na okolo dwa tysiace. Teraz juz nie ma znaczenia ile fuelu jest i dzieje sie to samo. w zaden sposob nie da rady przekroczyc trzech tysiecy, no moze z wyjatjiem pierwszego biegu. Wymieniony filterek paliwa nic nie pomogl.

zmax 25-05-05 18:42

Witam
Dobre świeczki to NGK v-line 25 to zetec-ów albo (sam mam takie) NGK PTR5A-13 platynówki starczają na około 100 - 120 tyś. oczywiście ich cena też jest inna.

Dimmu 25-05-05 23:30

Cytat:

Napisał Valdi
U mnie tez przerywa, a raczej nie chce sie wkrecac. Poczatkowo dzialo sie tak ze gdy w baku byla rezerwa to przy probie wcisniecia gazu powyzej 3000 obr. silnik spadal na okolo dwa tysiace. Teraz juz nie ma znaczenia ile fuelu jest i dzieje sie to samo. w zaden sposob nie da rady przekroczyc trzech tysiecy, no moze z wyjatjiem pierwszego biegu. Wymieniony filterek paliwa nic nie pomogl.

Proponuje wymienic jeszcze filtr powietrza, byc moze zalewa Ci poprostu silnik.
Jezeli zeczywiscie na zachowanie auta mial wplyw poziom w baku to moze padac pompa paliwa lub poprostu masz w baku jakies smieci.
Niestety sklad mieszankii w nowych silnikach ustalaty jest na podstawie sygnalow z wielu czujnikow. Dlatego raczej polecalbym jechac na jakas diagnostyke i wymienic tylko to co trzeba. Wymienianie czesci na chybił trafil zwykle sie nie oplaca.

Budzio 27-05-05 07:21

Valdi ja bym stawial bardziej na filtr paliwa. Moze ewentualnie pompa niedomaga

Blue 27-05-05 14:52

Cytat:

Napisał Valdi
Teraz juz nie ma znaczenia ile fuelu jest i dzieje sie to samo. w zaden sposob nie da rady przekroczyc trzech tysiecy, no moze z wyjatjiem pierwszego biegu. Wymieniony filterek paliwa nic nie pomogl.

Ciężko coś zdalnie doradzić, u mnie np. były takie problemy przy źle złożonym rozrządzie...

Valdi 28-05-05 18:02

Wiec z rozrzadem jest OK filterki paliwa i powietrza byly wymienione bo juz czas na nie. Komputer nic ciekawego nie pokazal. Czyli cos mi sie wydaje ze trzeba bedzie zerknac do baku, a jak to nie pomoze to pewnie pompa, no ale zpbaczymy.

guziq 29-05-05 11:59

No musze sie niestety pochwalic (jeśli mozna to tak ujać) ze dzis po przejechaniu ok 30 km w trasie z predkoscią ok 100km/h silnik zaczął szarpać w całum zakresie obrotów. Nawet na biegu jałowym obroty falują (fskazówka obrotomieża skacze w jak opętana w zakresie 800-900obr. i potrafia spaść (tak na pół sekundy) do poziomu ok. 600obr/min. Cały czas wyczuwalne jest szarpanie silnika na kazdym biegu nawet przy wolnym przyspieszaniu. Gdy samochód jedzie ze stala predkoscia silnik już nie przerywa. Co robic? Do ASO na razie nie mam czasu jechać a poza tym nie mam zaufania do warszawskich serwisów.

NeroN 29-05-05 12:05

Filtr paliwa ?? :roll:

guziq 29-05-05 13:33

Takiej możliwosci nie bralem pod uwage. Wymieniłem przy okazji filtr powietrza (byłem na słomczyne) i przez jakis czas nie szarpał (moz.e przez to że postał 3 godziny) ale po jakis 800 m znowu zaczął i to tak stopniowo sie rozkrecał z tym szarpaneim i doszło do tego ze znowu szarpie w całym zakresie.

PS. Jedyne co bralem pod uwage to świece. THX [metal]

Dimmu 29-05-05 13:52

a do jakiej predkosci obrotowej mozesz sie rozpedzic? Jak juz trzyma np 3500 to tez jedzie i nie szarpie?

maxlodz 29-05-05 14:15

Miałem kiedyś podobnie z tym szarpaniem w FF 1.4 , okazało się że cewka zapłonowa powoli padała i w końcu poszła do [ass]. Różni mechaniorzy [foch] [hammer] wiele mówili, ale wystarczyło podmienić na zdrową cewkę od innej foki i zrobiło się [bigok]

moon 29-05-05 14:22

Cytat:

Napisał guziq
Do ASO na razie nie mam czasu jechać a poza tym nie mam zaufania do
warszawskich serwisów.

www.ford-serwis.com - polecam

guziq 29-05-05 14:53

Cytat:

a do jakiej predkosci obrotowej mozesz sie rozpedzic? Jak juz trzyma np 3500 to tez jedzie i nie szarpie?
Kręci sie raczej normalnie (pracował około 4500 i też szarpał) :(

PS. Mam jeszcze pytanie co do ford-serwis.com : Po której stronie warszawy to jest? Od Pruszkowa czy od tej drugiej?

moon 30-05-05 12:57

Cytat:

Napisał guziq
PS. Mam jeszcze pytanie co do ford-serwis.com : Po której stronie warszawy to jest? Od Pruszkowa czy od tej drugiej?

Od strony Marek, Ząbek - wyjazdu na Białystok. Mozna w pewnym sensie powiedziec ze od tej drugiej.

mielcarp 30-05-05 13:17

Ja mam to samo tylko ze nie wiem czy to przez felgi 16 i oponki czy też się coś dzieje bo zaczeło się to dopiero w sobote jak założyłm felgi i jest tak samo jak napisał NERON w zakresie 2000-3500 i raz nmi się zdarzyło że na 4 przy 4000 -5000 też zaczął to samo robić.


A może to być katalizator??

guziq 31-05-05 19:47

Oddałem rano o 7 samochód do mechanika. Powiedział ze jest zły stan przewodów wyskokiego napiecia i świec. Koszt wymiana+ robocizna+ podpiecie do komputera= 600zł. Jutro mam odebrac samochód, zobaczymy czy bedzie lepiej.

NeroN 31-05-05 20:00

Ile ?? Ja dałem 40 zł za świece, a przewody są na allegro oryginalne z motorcrafta za 130 zeta [panna] .
A to podpięcie, to niech sobie w [ass] wsadzi za przeproszeniem....

A zmiana świec i przewodów to 1h jak się nie znasz....

Troszkę przepłaciłeś.... [ninja]

Dimmu 31-05-05 22:25

Cytat:

Napisał guziq
Oddałem rano o 7 samochód do mechanika. Powiedział ze jest zły stan przewodów wyskokiego napiecia i świec. Koszt wymiana+ robocizna+ podpiecie do komputera= 600zł. Jutro mam odebrac samochód, zobaczymy czy bedzie lepiej.

No faktycznie, strasznie duzo.Mechanik robi Cie w jajo. Wymiana to doslownie gora 10 min (dla warsztatu) a do kompa tez nie wiem po co. Wymienia swiece i kable skoro widac ze sa zuzyte, jest poprawa to jedziesz do domu.

guziq 01-06-05 16:54

Już odebrałem Cara. Teraz jeżdzi jak marzenie. Ze starych świec (MOTOCRAFT) całkowicie wytopiła sie platyna. Na jednej nawet spłyneła na elektrode [hammer]
Przewody tez zostały wymienione (na inne niz MOTOCRAFT). Jak zobacze jakie (nie miałem czasu poczytać) to wyedytuje posta.

Dimmu 01-06-05 20:59

Super :)

guziq 02-06-05 18:07

przewody to POWER TEC SILICON KEVLAR cośtam.

mielcarp 03-06-05 08:53

Ja wymieniłem świece i jest już OK

mario281 20-08-05 00:21

witam
mam to samo co VALDI
U mnie tez przerywa, a raczej nie chce sie wkrecac-dusi sie. dziejesie tak ze gdy w baku jest rezerwa to przy probie wcisniecia gazu powyzej 3000 obr. silnik dusił sie -przestawał jechac- obroty spadały ,po zmianie biegu na wyzszy ciagnal do 3000 obr i to samo.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi