Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Wymiana stacyjki a immobilizer. Zablokowana kierownica. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=40688)

KamilK 24-06-10 16:15

Wymiana stacyjki a immobilizer. Zablokowana kierownica.
 
witam,
mam uszkodzoną stacyjkę, chciałem zakupić drugą z rozbitego auta, powiedzcie mi jak to będzie działało, bo stacyjka będzie z innym kluczykiem, wiec należy ze starego przełożyć immo z kluczyka do tego 'nowego' czy kupując stacyjkę na szrocie wziąć tez ten pierścień od immo???
czy można założyć drugi 'pierścień' od immo od auta z którego biorę stacyjkę i czy jak podłącze będzie to działało czy muszę jeszcze coś przeprogramować ???

focus mkI wersja USA wiec kluczyk jest normalny płaski, a nie taki jak w europejskich fordach okrągły, ale wkład stacyjki pasuje bez problemów, podobno.

stacyjka się zablokowała, kierownica zablokowana i nie da się odblokować wiec jak nie uda mi się odblokować będę musiał chyba rozwiercić stacyjkę. Myślałem że kluczyk wyślizgany, ale dziś dorobiłem nowy bez immo (tyle tylko zeby dało się obrócić, dorobili bez żadnego problemu) ale nic nie pomogło, kierownica dalej zablokowana

klapek 24-06-10 20:39

Immo jest chyba i tak przypisane do komputera auta... więc jakiś "pierścień" na niewiele się zda. Ja bym przełożył pestkę ze starego kluczyka i po krzyku. Pozostaje jeszcze kwestia wkładek w drzwiach i klapie ;]
Najlepiej jak ktoś bardziej doświadczony się wypowie ^^

KamilK 24-06-10 21:48

wymontowalem ten uskzodozny bembenek, jutro mnie czeka turne po szrotach w poszukiwaniu bębenka stacyjki, mechanik mi wlasnie tak doradzil by przelozyc czujnik z kluczyka, odnosnie zamków to na razie zostają te co są, zmienie samą stacyjke, ja teraz mialem wszystko na płaski kluczyka nie na fordowski 'gwóźdź'

KamilK 25-06-10 23:43

zakupilem na szrocie bębenek od mondeo MKII, pasuje idealnie, teraz tylko musze wymontowac immo ze starego kluczyka i przelozyc do tego co kupilem ze stacyjka, ten co zakupilem jest rozbieralny kluczyk gorzej z tym oryginalnym, wie ktos jak wyciągąc z niego immo ???

stary kluczyk tego typu:
tylko ten to nowy czysty a moj ma juz 'wbity' immo.
http://img13.allegroimg.pl/photos/40.../52/1088285235

damianisko5 08-11-14 09:25

Dopisuję po latach - czy po wymianie stacyjki, kostki stacyjki, pętli immo oraz kluczyka z pastylką transpondera z tego zestawu - wszystko oryginalne - da się uruchomić silnik ? /Fiesta MK5/ Kto miał podobny przypadek lub wiedzę na ten temat/może po upływie 4 lat już ktoś wie na 100 %/

moons 08-11-14 10:02

Tu są dwa problemy, mechaniczny i elektroniczny.
Mechaniczny czyli pasowanie kluczyka do stacyjki i pozostałych zamków w aucie.
Jeśli chcemy mieć jeden kluczyk do wszystkiego to da się dorobić kluczyk do stacyjki nie mając oryginalnego kluczyka. Należy wyjąć stacyjkę i dobry dorabiacz powinien dociąć grot.
Mając kluczyk nie pasujący do zamków i stacyjki w aucie, można kupić reperaturkę zamków i samemu poskładać odpowiednio blaszki żeby pasowały pod nasz kluczyk.

Elektroniczny to pasowanie pastylki immo z kluczyka do komputera w samochodzie. Pętla immo nie ma tu żadnego znaczenia bo ona tylko odczytuje kod z pastylki w kluczyku. Komplet to jest pastylka i komputer silnika. Można samemu dopisać immo do komputera ale trzeba mieć dwa oryginalne kluczyki w sensie dwie oryginalne pastylki immo w tych kluczykach. Jeśli mamy tylko jeden kluczyk albo nie mamy żadnego oryginalnego kluczyka to jeśli chcemy dopisać immo do komputera pozostaje tylko komputer serwisowy Forda czyli ASO. Inaczej się tego nie da zrobić.
Pozdrawiam

damianisko5 08-11-14 12:55

Moja odpowiedź brzmi tak - otóż , mechanicznie zamki w drzwiach i bagażniku pozostaną bez zmian - otwiera je jeden kluczyk, nazwę go "ZESTAW A ".
Elektronicznie - dokupiony "ZESTAW B" posiada dwa kluczyki ORI z pastylkami immo + pętlę immo - z tego co MOONS napisałeś wynika, że " Można samemu dopisać immo do komputera". Czy procedura jest taka, jak w instrukcji obsługi samochodu ?? /na Forum też jest o tym wzmianka/ Dzięki.

Falcon 08-11-14 14:48

Tak, taka sama jak w instrukcji jak i w dziale FAQ.

damianisko5 08-11-14 15:06

Dzięki bardzo; Falcon i moons.
Moons - teraz zajmiemy się Twoim prockiem.

Falcon 08-11-14 18:05

Cos mi się tu jednak nie zgadza... Aby dopisać nowy (kolejny czyli trzeci) kluczyk do auta trzeba mieć dwa kluczyki którymi jesteśmy w stanie odpalić auto, a u Ciebie ten warunek nie jest spełniony bo przecież zakupionym zestawem B nie odpalisz auta...

moons 08-11-14 18:14

Też się jakoś pogubiłem co masz, a co chcesz osiągnąć.
Od razu wyjaśniam, pisząc "oryginalny kluczyk" mam na myśli kluczyk którego pastylka immo jest dopisana do komputera w aucie. I nie mogą to być kluczyki w których są sklonowane pastylki, tylko dwa różne kody immo.
Pozdrawiam

damianisko5 09-11-14 09:13

Falcon - "zestaw B" to 2 kluczyki fordowski z transponderami + pętla immo + stacyjka + kostka stacyjki - po zamontowaniu w miejsce "zestawu A" chcę uruchomić silnik. NIE potrzebuję dopisywać trzeciego kluczyka. Zestaw A aktualnie działa i jest dopisany do komputera Fiesty.

moons 09-11-14 09:22

dalej nie kumam,
jak to nazywasz w zestawie B do niczego nie jest Ci potrzebna pętla immo i kostka stacyjki, bo w każdym aucie są one takie same.
Po takiej podmianie masz dwa wyjścia, albo wyjąć ze swoich starych kluczyków pastylki immo i przełożyć do kluczyków z zestawu B, albo zaciągnąć Fiestę do ASO i dopisać nowe kluczyki do komputera.
Pozdrawiam

damianisko5 09-11-14 09:41

Dzięki "moons" chyba takiej odpowiedzi oczekiwałem. Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi