Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [FFI] jakiej firmy lacznik i koncowka? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=26227)

adam1985 19-03-09 18:17

[FFI] jakiej firmy lacznik i koncowka?
 
Zaczelo mi cos pukac w kole przednim z lewej strony.Pojechalem do mechanika i okazalo sie ze mam do wymiany prawy lacznik stabilizatora i lewą koncowke.Jakiej firmy wybrac zamienniki bo pytalem o cene w sklepie z czesciami i tam ceny troche spore bo lacznik 55 zeta a drazek 64, jak dolicze do tego robocizne to troche wyjdzie

SUCOF33 19-03-09 18:51

Cytat:

Napisał adam1985
lacznik 55 zeta a drazek 64,

i to są drogie części :shock:

adam1985 19-03-09 19:20

Cytat:

Napisał SUCOF33
Cytat:

Napisał adam1985
lacznik 55 zeta a drazek 64,

i to są drogie części :shock:

kolego to wejdz na allegro, tam jest tego sporo a ceny sa przystepne i sam zobaczysz czemu zadalem pytanie takie

Doc Holliday 19-03-09 20:29

Ceny jaki podał Ci mechanior zawierają oczywiście jego marżę. Co do gratów, to masz sporo możliwości (renomowane firmy):

LEMFORDER (łącznik 22003, końcówka 22001)
TRW (łącznik JTS405, końcówka JTE195)
FEBI-BILSTEIN (łącznik stalowy FE07989, aluminiowy FE19279, końcówka FE12801)
DELPHI (łącznik TC2022, końcówka TA1674)
MOOG (łącznik stal FD-LS-0090, alu FD-LS-0950, końcówka FD-ES-1536)
OCAP (łącznik OC504162, końcówka OC291054)

i na zawieszeniu raczej nie oszczędzaj...

Kubeq 19-03-09 20:29

Tylko przemyśl czy jest sens kupować najtańsze końcowki,czy łączniki które maja sie po kilku miesiącach wybić...Dołozysz 30-50zl i masz juz zamiennik lepszej firmy,lepszej jakosci

adam1985 19-03-09 20:51

cen nie podal mi mechanik tylko ze sklepu goscie. Nie wiem jakiej firmy oni maja te zamienniki to nie moge sobie cen porownac z tymi z allegro ale postaram sie dowiedziec. Firma delphi produkuje dobre czesci do focusa?ma ktos orientacje?Panowie nie chce oszczedzac na zawieszeniu, po prostu jesli takie same zamienniki moge kupic taniej to czemu nie?wiem jesli nie bede mial wyjscia to kupie te o ktorych pisalem.Dodam tylko ze w tym sklepie oni maja wszystko drogie bo to jedyny wiekszy sklep z czesciami na okolice(tam gdzie mieszkam)

Doc Holliday 19-03-09 20:55

No to szukaj produktów firm w kolejności:

LEMFORDER
TRW
MOOG
FEBI
DELPHI
OCAP

Nie przeraź się ceną LEMFORDER-a, tu jakość jest wyższa niż wyższa a to niestety kosztuje...

adam1985 19-03-09 21:11

tak patrzac po allegro widze ze na jedno z ta cena wyjdzie, na tych dwoch rzeczach wyjde jedynie 10 zl do przodu.Widze ze szkoda czasu mojego, najbardziej przeraza mnie to w tych samochodach ze niby takie male rzeczy a kosztuja jak cholera.W porownaniu do innych marek jest zdecydowanie drozej.No coz chcialo sie forda to teraz zostaje tylko maksyma"plac i placz" hehe

Doc Holliday 19-03-09 21:27

Łączniki są aluminiowe i dlatego droższe. I w porównaniu do których marek? Ja jeżdżę drugim Fordem i jak na razie trzecie auto też będzie tej marki :D Co do cen, wcale nie jest najgorzej. Jak byś miał Cytronete, to byś mógł dopiero ponarzekać...

grzybek 19-03-09 21:39

Cytat:

Napisał adam1985
najbardziej przeraza mnie to w tych samochodach ze niby takie male rzeczy a kosztuja jak cholera

Spójrz na to z innej strony. Mnie łożysko w Foce kosztowało tyle co do 20-letniego auta :roll: Nie wszystkie części są drogie.

adam1985 19-03-09 21:46

Cytat:

Napisał grzybek
Cytat:

Napisał adam1985
najbardziej przeraza mnie to w tych samochodach ze niby takie male rzeczy a kosztuja jak cholera

Spójrz na to z innej strony. Mnie łożysko w Foce kosztowało tyle co do 20-letniego auta :roll: Nie wszystkie części są drogie.


heh no to powiem Ci ze mnie sie to nie zdarza.Wiem ze nie ma co narzekac, rok temu go sprowadzilem i akurat to co teraz do wymiany jest nie bylo od razu do roboty.Ale zeby nie bylo kolorowo to lewy lacznik i prawa koncowka musialy byc od razu na pierwszym przegladzie wymienione.To mnie wkurza ze jak czlowiek jedzie do mechanika to z wielkim niepokojem sie czeka na "wyrok" a czlowiek tylko musi pln liczyc :cry:
No ale to tylko ford :)

Grzybek ja za lozysko placilem 53 pln

grzybek 19-03-09 21:48

Zdarza się. A kolejny przykład rozrząd - śmieszne grosze, przynajmniej w TDCi w porównaniu do innych aut.

adam1985 19-03-09 21:53

Cytat:

Napisał grzybek
Zdarza się. A kolejny przykład rozrząd - śmieszne grosze, przynajmniej w TDCi w porównaniu do innych aut.

ja za wieloklinowy placilem 54 chyba a za rozrzad chyba cos kolo 30

Doc Holliday 19-03-09 22:07

Generalni nie ma co narzekać. Na rynku części od groma: od szmelcu po najwyższą półkę, do wyboru do koloru. Faktem jest, że jak się człowiek nie zna to mu wszystko wcisną... A co do mechaników: nie masz zaufanego - popytaj, na pewno ktoś ma.

gregorc 20-03-09 08:03

...żeby nie przynudzać i nie zaśmiecać... jeżeli chodzi o łączniki stabilizatora to polecam delphi, jakość i cena zadowalająca :wink: Sprawdzone nie tylko na foce :wink:

Doc Holliday 20-03-09 10:58

Jeśli DELPHI to cenki w IC są następujące (detal brutto):

łącznik 86,94pln
końcówka 59,65pln

Ranid 20-03-09 12:07

Miałem takie też nic specjalnego -najlepsze są aluminiowe.
http://ford.sklep.pl/pl,product,3202...ra,delphi.html

adam1985 20-03-09 16:20

Cytat:

Napisał Ranid
Miałem takie też nic specjalnego -najlepsze są aluminiowe.
http://ford.sklep.pl/pl,product,3202...ra,delphi.html

czyli lacznik i koncowke firmy delphi mozna spokojnie brac?

gregorc 20-03-09 16:39

Oczywiście, że tak ... osobiście badziewia bym nie polecał :mrgreen:

gatuso_18 21-03-09 00:40

ja bralem teraz wachacz Delphi i nie narzekam :D jeszcze ponad miesiac i nie jest zle ;)

greendot 23-03-09 16:56

Łączniki stabilizatora TRW, hmmm niby dobre, nie tanie, a mi padły oba po około 20 tyś. Wymieniałem w kwietniu ubiegłego roku, czyli w tym roku moja foczka jest jak "prezydent USA" obama do wymiany.

Doc Holliday 23-03-09 17:24

Nie jest powiedziane że jak drogie to bądzie jeździć do końca automobilowego żywota :) U kolegi w Passacie regularnie wymieniane są łączniki co 15-20tyś niezależnie jakiej by były firmy...

adam1985 23-03-09 22:02

Panowie raczej nie mam wyjscia i musze kupic to o czym pisalem na poczatku, trudno, nie bede oszczedzaal na zawieszeniu bo nie warto.Martwi mnie bardziej sprawa tego sciaganie na lewo - otoz w listopadzie chyba mialem wymieniony lewy lacznik i nie ustawil mi nikt wtedy zbieznosci.Czy to moze byc glowny powod sciaganie auta na lewo?Sprawa na tyle dziwna ze na rowniutkiej drodze leci prosto ale wiadomo ze u nas takich odcinkow jak na lekarstwo jest. W sobote jade na wymiane lacznika i koncowki, ustawia mi zbieznosc i wtedy zobacze co jest grane.Jak bedzie cos zle to zapytam tu na forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi