Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Ranty drzwi rdzewieją (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=41539)

marekmak 22-07-10 12:54

Ranty drzwi rdzewieją
 
Witam,

Po ziemie wyszła rdza na rantach wszystkich drzwi. Chyba czekanie do nst. wiosny nie jest najlepszym pomysłem. Ile może kosztować doprowadzenie rantów do stanu bezrdzewnego? Na co zwrócić uwagę blacharzowi/lakiernikowi by wykonał swoją pracę rzetelnie i dokładnie?

Pozdrawiam,
MarekMak
Focus I 2003

Greg 22-07-10 13:00

Cytat:

Napisał marekmak (Post 466922)
Ile może kosztować doprowadzenie rantów do stanu bezrdzewnego?

Zależy gdzie, wystarczy telefon do zakładu i pewnie wstępnie powiedzą.
Znajdz takiego blacharza by nie trzeba mu było zwracać uwagi i mówic co ma zrobić [panna]

Pzdr.

adam1985 22-07-10 16:31

ja placilem 150 zl za drzwi. No ale zalezy w jak zaawansowanym stanie masz te drzwi. Ja jak sie zgapilemz tylem i bylo juz bardzo zle to wtedy 350 za strone zaplacilem

marekmak 23-07-10 07:19

Cytat:

Napisał adam1985 (Post 467045)
ja placilem 150 zl za drzwi. No ale zalezy w jak zaawansowanym stanie masz te drzwi. Ja jak sie zgapilemz tylem i bylo juz bardzo zle to wtedy 350 za strone zaplacilem

Dzięki za odpowiedź. Czy widać różnicę w odcieniu lakieru?

Kubuch 23-07-10 08:18

Cytat:

Napisał marekmak (Post 467257)
Czy widać różnicę w odcieniu lakieru?

Zależy od koloru auta i umiejętności lakiernika...

Gwidon 23-07-10 15:17

Jak już ruda zaczyna sie pojawiać na zewnątrz drzwi to pewnie na wywiniętych rantach blach zadomowiła się na dobre, szkoda kasy inwestować w jedenastoletnie auto, które jest warte może z 10 tyś. Za pół roku ruda znowu wylezie. Lepiej miejscowo zabezpieczyć jakimś brunoxem.

adam1985 23-07-10 16:32

gwidon slabo cenisz swoje autko, ja mam tez taki silnik a za 10 teraz napewno go nie sprzedam, jesli chodzi o roznice w lakierze to raczej nie ma

Rasta 23-07-10 17:57

No jakbyś chciał więcej niż 10 to na pewno go nie sprzedasz :D

Gwidon 23-07-10 18:25

Adam 1985 czytaj ze zrozumieniem. Pisałem ogólnikowo o autach z tego rocznika. Zresztą, moje o rok młodsze i garażowane, na rantach drzwi od wewnętrznej strony też ma rudy nalot. No ale mój ma przebieg ponad 370 tyś.

adam1985 23-07-10 22:42

mi nie jest szkoda inwestowac bo tak czy inaczej warto

piotr-ek 23-07-10 22:49

miałem to samo ale tylko na rantach wewnętrznych - zrobiłem je sam i jestem zadowolony, najpierw ściągniecie uszczelki na drzwiach na przednich drzwiach bo tam jest tego najwiecej, później szczota na wiertarkę, później szlifierką z papierem ściernym, hamerajt, podkład i lakier w spray wyszło git a koszt ok 50 zł za całość

adam1985 24-07-10 10:04

Cytat:

Napisał Rasta (Post 467501)
No jakbyś chciał więcej niż 10 to na pewno go nie sprzedasz :D

z szacunkiem dla Ciebie ale skad wiesz ile jest warty? wejdz na allegro czy inne i zobacz jakie sa srednie ceny focusow diesli z 2000 r , 5 drzwiowych hb . Za 10 to sa ale benzyniaki z 98. Jesli chodzi o ranty to przeciez 6 czy 7 letnie juz mialy problemy z rantami, wiec 10 latek chyba ma wieksze "prawo" do tego.

lysy-rob 25-07-10 22:15

Zrób To Sam,jak mozesz-szkoda kasy dla blacharza bo ściągną z ciebie ja za całe drzwi.Ostatnio sam sobie ranty oczyscilem szczotką druciana potem wpędzlowałem jakimś odrdzewiaczem wyczyściło prawoe do srebrnej blachy no i srebrny podkład dałem prawie nic nie widać na mojej srebrnej foce.Miłej zabawy:)

grzybek 25-07-16 10:57

Złota łopata dla mnie :)
Po 12 latach, 4 miesiącach i ponad 200kkm z Fokim stała się rzecz straszna... Na przednich rantach drzwi znalazłem rudzielca. Nie zaglądałem do środka jeszcze ale zastanawiam się czy warto to robić? Wiadomo że takie tematy często lubią wracać i się zastanawiam żeby to olać a jak przeżre to wymienić drzwi, pytanie tylko czy można kupić ładne drzwi do Foki mkI czy może jednak próbować ratować to co jest? Auto mamy od nowości więc że tak powiem opłaca się w nie inwestować mimo niskiej już wartości, liczę że jeszcze 4-5 lat i do 300kkm posłuży więc chcę o nie zadbać bo mechanicznie jest idealnie.

mates 25-07-16 11:37

Da się znaleźć ładne drzwi do foki, ale jak nie ma tej rdzy dużo i tylko ranty, to samodzielnie spróbuj zrobić. Tanio, a powinno na jakiś czas wystarczyć :) U mnie są na tyle zgniłe, że trzeba wymieniać, a jak u Ciebie tylko troszkę na rancie - rób.

grzybek 25-07-16 11:41

Jak będę miał czas to ocenię ich stan, boję się że może być bieda już...

Masterjam 25-07-16 15:59

Ja znalazłem rozbitka z drzwiami bez rdzy. Drugi rok założone i na razie spokój. Nawet nic nie musiałem polerować :) bo kolor czarny i nie rzuca się w ogóle inny odcień . Jakby tam były od zawsze . Myślę że warto poszukać bo 100 czy 150 zł i na jakiś czas spokój

grzybek 25-07-16 23:16

Tylko że auto jest czerwone to i kolor ciężko dobrać... Zajrzę tam i ocenię w którą stronę uderzać.
BTW, jakk trafiłeś takie ładne to zalej je woskiem, będą na lata.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi