Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Kolejna seria kilku pytań odnośnie FF1 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=8782)

Lukaszeczek 07-02-06 17:08

Kolejna seria kilku pytań odnośnie FF1
 
Nazbierało się tego znowu trochę, więc do rzeczy:

1) czy jadąc z włączonymi światłami mijania, też macie jakiś metr dwa przed autem ciemniejszą plamę, a dopiero potem dobrze oświetloną drogę? Bo dopiero jak włączę halogeny, to jest oświetlone wszystko przed autem i mam takie wrażenie, że ktoś tak ustawił światła, żebym używał ich wraz z halogenami...
2) co to znaczy gdy - otwieram bagażnik, wysiadam z auta, zamykam je przyciskiem na pilocie, wyjmuję coś z bagażnika, znów (przez przypadek) zamykam auto z pilota, a potem trzaskam klapą od bagażnika - i mrugają kierunkowaskazy raz... normalnie, gdy zamykam auto nigdy kierunki nie migają, a tylko gdy otwieram. Gdy zamknę auto pilotem dwa razy, też nie migają, ale migają, gdy zamknę pilotem dwa razy, a w międzyczasie otwarty był bagażnik...
3) czy nie wkurza was, że gdy dojedzie się do skrzyżowania i zatrzyma się, światła przygasają, mrugają... da się coś z tym zrobić?
4) do tych, co mają 16" kółka i większe - duże straty w przyspieszeniu są w porównaniu z 14" czy 15" kołami. Kiedyś robiłem "pomiar" i wyszło mi, że moja foka ma około 12 sekund...
5) do ilu obrotów bezpiecznie można wkręcać silnik 1.8 benzynę, bo już kilka razy byłem około 6500 obrotów i ni cholery nie zauważyłem odcięcia - raczej pownno być prawda?

Dobra, na razie starczy, bo i tak pewnie za dużo i za bardzo zamotane [metal] - pozdro @ll [pub2]

grzehoo 07-02-06 17:23

Cytat:

Napisał Lukaszeczek
2) co to znaczy gdy - otwieram bagażnik, wysiadam z auta, zamykam je przyciskiem na pilocie, wyjmuję coś z bagażnika, znów (przez przypadek) zamykam auto z pilota, a potem trzaskam klapą od bagażnika - i mrugają kierunkowaskazy raz... normalnie, gdy zamykam auto nigdy kierunki nie migają, a tylko gdy otwieram. Gdy zamknę auto pilotem dwa razy, też nie migają, ale migają, gdy zamknę pilotem dwa razy, a w międzyczasie otwarty był bagażnik...

to zdaje się musi zależeć od twojego alarmu. Ja nic takiego nie mam. Mam Cobrę 3178

Cytat:

Napisał Lukaszeczek
3) czy nie wkurza was, że gdy dojedzie się do skrzyżowania i zatrzyma się, światła przygasają, mrugają... da się coś z tym zrobić?

??? Czy tak się dzieje tylko przy włączonej klimie czy zawsze?

Lukaszeczek 07-02-06 17:31

Cytat:

Napisał grzehoo
to zdaje się musi zależeć od twojego alarmu. Ja nic takiego nie mam. Mam Cobrę 3178

Jakby to powiedzieć - nie mam alarmu [zlosnik]

Cytat:

Napisał grzehoo
Czy tak się dzieje tylko przy włączonej klimie czy zawsze?

Zawsze. Wystarczy jechać tylko na światłach, i zatrzymać się na skrzyżowaniu, i widać jak sobie światełka przygasają (i w ogóle żółkną), mrygają lekko... oczywiście jestem wszystko w stanie zrozumieć, ale to trochę przesada. Natomiast po włączeniu innego odbiornika, np. ogrzewania szyby tylnej, światła się rozjaśniają i mruganie prawie staje się niewidoczne...
Co ciekawe robiąc kiedyś trasę w nocy zauważyłem coś ciekawego - dojeżdżam do skrzyżowania, zwalniam, hamuję, ruszam i tak od 1 do 5 - w pewnym momencie jakąś minutę dwie po ruszeniu ze skrzyżowania, światła raz na ułamek sekundy przygasają. Dopóki jadę ciągle, nic się nie dzieje. Aż do momentu gdy znowu zwolnię i wajhuję od 1 do 5, bo po kilku minutkach na ułamek sekundy przygasnąć i być wszystko jak najlepiej... Tak jakby coś regulatorowi się pitoliło, albo altek nie wyrabiał, ale z czym tu wyrabiać na światłach?

grzehoo 07-02-06 17:38

Cytat:

Napisał Lukaszeczek
Jakby to powiedzieć - nie mam alarmu

to poczekaj, ja dzisiaj popróbuję u siebie bez alarmu i ci powiem czy tak mam...

co do tego przygasania to nie wiem kurczę... Mi w starym Mondeo przygasały światła przy ruszaniu, oraz przy hamowaniu, co było spowodowane uszkodzonym modułem ABS.
W twojej foce nie wiem co to może być. Jak masz gwarancję wal do swojego angielskiego ASO i niech się męczą... Może soft wystarczy zmienić na nowszy i juz...

[ Dodano: Wto 07 Lut, 2006 ]
aha, przypomniało mi się. U mnie zamykając auto bez alarmu - kierunki zawsze migają raz. Przy otwieraniu bez alarmu nie migają wcale.
Czyli jakby odwrotnie niż u ciebie.

Ale później sprawdzę jeszcze tę historię z zamykaniem klapy, jak to u mnie się zachowuje...

NeroN 07-02-06 17:49

Wg instrukcji Focusa:
1.8 Zetec-E -> max. chwilowe obroty 6424rpm, max. stałe obroty 6200rpm.
Obrotomierzem radzę sie nie sugerować, bo dokładność jego działania można porównać do dokładności prędkościomierza [foch]

Co do dojeżdżania do skrzyżowań itp. też tak mam, jeszcze mi obroty po zatrzymaniu tak na chwilkę podskakują do ~1000-1100, podobno to normalne i było już gdzieś na forum o tych obrotach.

A to,że Ci swatła przygasają, to jest to normalne jak obroty spadają... o zmiejsza sie napięcie (albo natężenie,albo to i to, elektryk nie jestem). Poprosru alternator nie wytwarza tyle prądziku ile potrzeba.
Zależy jeszcze jak mocne jest to zjawisko, u mnie zauważalne ale niezbyt denerwujące/mocne.

Paweł 07-02-06 21:11

wg mojego obrotomierza odcina pomiedzy 6500 a 7000 rpm. Jeżeli nie masz alarmu i zamykasz z pilota centralny to kierunki powinny mrugnąć jeden raz. sprawdz bo jak już jest zamkniety i naciśniesz zamknij też mrugnie, przy otwieraniu nie mruga. Tak w każdym razie u mnie działa

olo 07-02-06 21:33

Re: Kolejna seria kilku pytań odnośnie FF1
 
Cytat:

Napisał Lukaszeczek
Nazbierało się tego znowu trochę, więc do rzeczy:

3) czy nie wkurza was, że gdy dojedzie się do skrzyżowania i zatrzyma się, światła przygasają, mrugają... da się coś z tym zrobić?


Dobra, na razie starczy, bo i tak pewnie za dużo i za bardzo zamotane [metal] - pozdro @ll [pub2]

Mam ten sam wkurzający problem- pulsowanie przez ok 1 sek świateł a w zasadzie całej instalacji po np. zatrzymaniu, .Byłem z tym w ASO- diagnoza fachowców- tak w foce ma być.To jest normalny objaw. Widziałem taki objaw również w inych fokach.
Jak się nieco ociepli to sprawdzę czy ma jakis wpływ to że PCM może sterować altkiem

grzehoo 07-02-06 22:36

dokładnie tak. właśnie u siebie też sprawdzałem z tą klapą i bez klapy i różne warianty. Po zamknięciu wszystkich drzwi i klap czy czegokolwiek następuje jedno mrugnięcie kierunkowskazami. Przy otwieraniu nie mruga.

Lukaszeczek 07-02-06 22:53

Normalnie te angole jak cos zakombinuja to szok - u mnie mryga przy otwieraniu - raz [panna]...

grzehoo 07-02-06 22:54

czyli masz odwrotnie. jak to w anglii...
a może w angielskiej wersji tak jest. zapytaj kogoś z angielską foką :)

Lukaszeczek 07-02-06 23:00

Cytat:

Napisał mariuszmax
wg mnie samochod sie "uzbraja" czyli jest zamkniety , probowales potem otworzyc klamka ? w FF2 tak to dziala, wysiadam,zamykam drzwi ,otwieram klape bagaznika, naciskam pilot(nic nie mruga),zamykam klape (mruga) i caly jest zamkniety

No tak, ale w mk1 klapy nie otworzysz inaczej jak z kluczyka, czy wewnatrz, wiec... wiesz o co mi chodzi? Jezeli otworze bagaznik, zamkne drzwi z kluczyka, wyjme co mam wyjac z bagaznika i zamkne klape tylko trzaskajac, auto bedzie zamkniete na amen. Dlatego zastanawia mnie, dlaczego przy dwukrotnym zamknieciu drzwi z kluczyka, i trzasnieciu klapa kierunki mrygaja dwa razy...

[ Dodano: Wto 07 Lut, 2006 22:00 ]
Cytat:

Napisał grzehoo
czyli masz odwrotnie. jak to w anglii...
a może w angielskiej wersji tak jest. zapytaj kogoś z angielską foką :)

Czytales moj wywod na gorze - to po polsku brzmi kosmicznie, a co dopiero jak zamotam po angielsku [zaklopotanie]

[ Dodano: Wto 07 Lut, 2006 22:02 ]
Cytat:

Napisał Paweł
wg mojego obrotomierza odcina pomiedzy 6500 a 7000 rpm. Jeżeli nie masz alarmu i zamykasz z pilota centralny to kierunki powinny mrugnąć jeden raz. sprawdz bo jak już jest zamkniety i naciśniesz zamknij też mrugnie, przy otwieraniu nie mruga. Tak w każdym razie u mnie działa

jak juz napisalem - kuchnia, u mnie dowrotnie :mrgreen: - normalnie ta moja foka jakiejs specjalnej troski :P

[ Dodano: Wto 07 Lut, 2006 22:05 ]
Cytat:

Napisał NeroN
Zależy jeszcze jak mocne jest to zjawisko, u mnie zauważalne ale niezbyt denerwujące/mocne.

Mnie to potwornie wkurza, bo wszystko rozumiem, ale w zadnym aucie tak nie bylo - nawet w maluchu na pradnicy lepiej to wygladalo [hehe] - w kazdym badz razie szykuje mi sie przeglad i zbieram info, z czym przycisnac mechaniorow, bo sciagnal ze mnie troche, wiec zeby im za latwo nie bylo :D

A co powiecie na reszte, zwlaszcza na ta ciemniejsza plame przed autem?

grzehoo 07-02-06 23:15

no ewidwentnie masz coś odwrotnie z tym centralnym niż nasze foczki tutaj.
Dlatego dobrze byłoby żebyś sprawdził z kimś, kto ma taką samą jak ty - nie musisz tłumaczyć. Wystarczy pokazać.
Albo poszukaj na www.ffoc.co.uk - mają zajebiste forum i fajny klub. Może cos ci pomoga...

Lukaszeczek 07-02-06 23:21

Cytat:

Napisał grzehoo
no ewidwentnie masz coś odwrotnie z tym centralnym niż nasze foczki tutaj.
Dlatego dobrze byłoby żebyś sprawdził z kimś, kto ma taką samą jak ty - nie musisz tłumaczyć. Wystarczy pokazać.

Troche mi glupio kogos z parkingu zwinac i zapytac, czy moze pokazac, a ze znajomych nikt nie ma :( - cos pomysle...

Cytat:

Napisał grzehoo
Albo poszukaj na www.ffoc.co.uk - mają zajebiste forum i fajny klub. Może cos ci pomoga...

To jest mysl - zupelnie zapomnialem o forum - jednak caly czas sercem z Polska :D, i nawet do glowy mi nie przyszlo, zeby tam zapytac...

grzehoo 07-02-06 23:25

Cytat:

Napisał Lukaszeczek
To jest mysl - zupelnie zapomnialem o forum - jednak caly czas sercem z Polska :D, i nawet do glowy mi nie przyszlo, zeby tam zapytac...

no bardzo nam miło, ale sprawdź u nich. w końcu nikt nie zna się lepiej na brytyjskich foczkach, niż brytyjski klub... na spota nawet możesz wpaść - mają na forum sekcje regionalne, na pewno koło ciebie ktoś jest...

Lukaszeczek 07-02-06 23:31

Cytat:

Napisał grzehoo
no bardzo nam miło, ale sprawdź u nich. w końcu nikt nie zna się lepiej na brytyjskich foczkach, niż brytyjski klub... na spota nawet możesz wpaść - mają na forum sekcje regionalne, na pewno koło ciebie ktoś jest...

niby tak, ale tutaj nie mam czasu na spoty [los] - ale musze pomyslec przed przegladem, moze cos... w kazdym badz razie dzieki raz jeszcze za podpowiedz. Oczywiscie nadal pozostaje oddany sercem i cialem FFKP [hehe]

grzehoo 07-02-06 23:38

Cytat:

Napisał Lukaszeczek
nadal pozostaje oddany sercem i cialem FKP

FKP...

no ja myślę :)

powodzenia

Paweł 08-02-06 07:47

A może masz tzw podwójne ryglowanie???

Lukaszeczek 08-02-06 09:30

No niby nie... siedząc w aucie, i zamykając je z pilota, nadal spokojnie otworzę je z wewnątrz. Naciskanie 2 razy na pilocie zamknięcia nic nie daje i nic się nie świeci, dopóki nie jest otwarta pokrywa bagażnika. Heh, będę musiał polookać teraz po parkingach - niby tyle foczek tutaj, ale nikt w okolicy nie wozi się foczką :cry:

[ Dodano: Czw 09 Lut, 2006 09:02 ]
Cytat:

Napisał Paweł
A może masz tzw podwójne ryglowanie???

Kuchnia, MAM!!!! Wczoraj wróciłem z zakupów i pomyślałem, że pobawię się trochę - no i pobawiłem się. Wygląda to tak, że naciskając w pilocie przycisk raz, zamykają się drzwi, ale można je otworzyć od wewnątrz. Naciskając drugi raz (i chyba trzymając troszkę dłużej) drzwi się ryglują i nie dają szansy na otwarcie z wewnątrz. W każdym bądź razie foka miga raz przy otwieraniu, i przy zamykaniu w ogóle - czy to drzwi są "zamykane" czy ryglowane". Jedynie jeśli "zarygluję" drzwi, a wcześniej był otwarty bagażnik, to po zamknięciu bagażnika foka mruga dwa razy. [los]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi