Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Montaż haka w Focusie 2001 r. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=7389)

Kulin 27-11-05 15:40

Montaż haka w Focusie 2001 r.
 
Witam.

Zastanawiam się nad załozeniem haka do focusa 5d z 2001 r. Czy ktos już montował sam taki hak, czy lepiej to zlecić komuś ? Czy są tam oryginalne otwory na montaz haka, podobno w astrach jest cos takiego.

Pozdrawiam

Greg 27-11-05 20:03

Ja na twoim miejscu podjechalbym do mechanika . Hakow jest sporo na rynku , jak dobrze poszukasz to kupisz razem z montazem , do montazu oprocz mechaniki dochodzi jeszcze elektryka. Musisz podlaczyc gniazdo zasilania lamp do przyczepy .
No i oczywiscie hak musi miec homologacje .

Pzdr.

maxlodz 27-11-05 20:33

Ja sam montowałem hak w swoim.
Musisz zdjąc zderzak(lekko podciąć na środku), w tylnych podłóżnicach masz fabryczne otwory (4 szt) pod hak. Hak musisz kupić do konkretnego modelu samochodu.
Z elektryką powinieneś sobie poradzić, nic skomplikowanego - potzebny Ci jest próbnik napięcia. Włączasz kolejne światła w autku i szukasz po przewodach dochodzących do tylnych lamp. Masę przykręcasz do karoserii.
A na sam koniec przegląd i urząd komunikacji.
Ja za swój dałem coś około 220 zł na allegro.

Kulin 27-11-05 21:13

No i to mi się podoba, konkretna odpowiedź, czyli kupić, założyć i pieczątka w dowód, zderzak mam pęknięty (po stłuczce) przy okazji z nim sobie zrobię.

Pozdrawiam, czy masz może maxlodz zdjecie jak taki hak wygląda w foce, ostatnio jak jeżdże foką szukam takiej 5d z hakiem, ale jakoś nie mogę się natknąć.

Pozdrawiam

Kulin

maxlodz 28-11-05 00:49

fotkę zrobię jutro i wstawię.

Sylwekgsxf 28-11-05 13:39

no ja też jestem zainteresowany :D :D :D

dawaj fotki i namiar na sklep gdzie kupiłeś..

aaa i ile wybuliłeś za montaż??

Kulin 28-11-05 17:49

Sylwekgsxf czytaj dobrze, kolega sam zamontował hak, są oryginalne otwory za zderzakiem, ściągasz zderzak, przykręcasz hak, robisz wycinkę w zderzaku, zakładasz zderzak i podłączasz gniazdko do tylnej lampy. Tak mi się przynajmniej wydaje.

pinio_tdci 28-11-05 17:55

Tak w temacie (bo czasami by sie tez przydal taki zaczep, wiec sie zastanawialem rowniez), to mozna w Polsce montowac 'normalne' haki, czy juz jak w Ojropie (czytaj faszystolandzie) tylko skladany/zdejmowalny mozna przykrecic?

Paweł 29-11-05 07:42

wg przepisu tylko składane/adejmowane chociaż chyba na razie rzadko to sprawdzają, obowiązuje UE

Sylwekgsxf 29-11-05 12:30

Cytat:

Napisał Kulin
Sylwekgsxf czytaj dobrze, kolega sam zamontował hak, są oryginalne otwory za zderzakiem, ściągasz zderzak, przykręcasz hak, robisz wycinkę w zderzaku, zakładasz zderzak i podłączasz gniazdko do tylnej lampy. Tak mi się przynajmniej wydaje.

no fakt, przyćmiło mnie troche

ale swoją drogą to może skrzynka browara poszła :D

Kulin 29-11-05 17:15

skrzynka wszystko tłumaczy.

ps. kto nie pije ten nie żyje !!!

maxlodz 29-11-05 22:09

Mam tyle pracy,szkoły i innych zajęć, że fotek zapomniałem zrobić, ale dodam, że wszystkie homologowane haki, w tym też do FF mają odkręcany "zaczep -hak", który to jest przykręcony na dwie śruby do ramy,która to na stałe jest przykręcona do czesci konstrukcyjnej auta.
Więc można go odkręcić i dalej w Europę.

Sylwekgsxf 30-11-05 07:43

Cytat:

Napisał maxlodz
Mam tyle pracy,szkoły i innych zajęć, że fotek zapomniałem zrobić, ale dodam, że wszystkie homologowane haki, w tym też do FF mają odkręcany "zaczep -hak", który to jest przykręcony na dwie śruby do ramy,która to na stałe jest przykręcona do czesci konstrukcyjnej auta.
Więc można go odkręcić i dalej w Europę.

miszczu ale daj namiar gdzie go kupiłeś.
patrzyłem na allegro i są ale w cenie okolo 250-300 zł, natomiast ty pisałeś że za
220 zł kupiłeś

gooz35 20-06-13 07:49

może odswieze temat.
Czy orientujecie sie czy kazdy model focusa I posiada otwory do montazu haka? Moze trzeba cos wiercic? Konkretnie interesuje mnie hatchback :)

david_z 06-05-17 21:10

Hak holowniczy - dopasowanie do typu nadwozia
 
Witam.

Ostatnio poszukuję haka holowniczego do Focusa MK1 Hatchback.
Interesuje mnie tylko model z wypinaną w dół kulą, tak aby jeżeli nie korzystam z haka nie był w ogóle widoczny (jakoś w ST170 wystający cały czas hak nie bardzo mi pasuje).

Niestety obecnie znajduję same modele do sedana lub kombi.
Z tego co czytałem do każdego typu nadwozia jest inny hak,
ale może ktoś wie lub próbował dopasować hak do htb np. z kombi ???


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi