Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   dziwny problem ze światłami (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=25643)

oko007 14-02-09 15:38

dziwny problem ze światłami
 
witam,
mam dziwny problem ze światłami mijania..
zaczęło się od tego, że pewnego dnia zgasło mi lewe światło (postojowe i długie - ok), pomyślałem - trzeba będzie wymienić żarówkę. Parę dni później, zanim jeszcze zdążyłem kupić nową, ku mojemu zdziwieniu zauważyłem, że świecą mi obie :shock: .
Kolejnego dnia, wracam z zakupów i widzę, że znowu lewe światło mi nie świeci, myślę sobie - coś nie styka, trza pogrzebać.
Ale najlepszy w tym wszystkim był następny dzień: świeci lewe a zgasło prawe [panna]
ma ktoś jakiś pomysł, co może powodować takie zachowanie się świateł??

zagłoba 14-02-09 15:44

Sprawdź bezpieczniki, możliwe, że Ci zaśniedziały i dlatego dzieją się takie cyrki.
Pozdro.

artax 15-02-09 01:03

wg mnie to raczej sprawdz kostki zarowek lub brak masy na zarowce (podlączeniu)
pzdr

Ranid 15-02-09 09:36

Sprawdż również czy w klapie masz wszystkie światla,być może połączenie klapy z nadwoziem nie łączy,przetarty kabel w tej gumowej wiązce.

Pawela 15-02-09 18:31

Sprawdź najlepiej wszystkie złącza przewodów, to może być wszechobecna teraz wilgoć :mrgreen:

slaip 15-02-09 19:20

Ja na twoim miejscu kupiłbym Elektrosol, rozłączył wszystkie styki następnie spryskał je tym właśnie środkiem i z powrotem połączył. Jeżeli dostaje ci się wilgoć pomiędzy złącza to jest to środek który nie dość, że poprawia przewodzenie to jeszcze ma dobre właściwości konserwujące. Jeżeli to nie pomoże to sprawdź przewody na całej długości. Słyszałem o przypadku złośliwych myszek które nadgryzają przewody co powoduje takie właśnie magiczne sztuczki.

Ranid 15-02-09 23:32

Cytat:

Napisał Pawela
Sprawdź najlepiej wszystkie złącza przewodów, to może być wszechobecna teraz wilgoć :mrgreen:

Wydaje mi się że jak jest styk wilgotny to lepiej łączy-nie.Jak mi wtyczka od przyczepy nie łączy to ''popluje'' i od razu światła są.

RuTo2 16-02-09 01:11

Kolego przepalily Ci się obie żarowki prawie w jednym czasie ... a to ,że jedna raz świeciła, a raz nie spowodowane jest tym ,że żarnik przepalił się, a ty jadąc samochodem doprowadziłeś do tego ( w skutek drgań) ,że przypadkowo zetknęly się dwie przepalone polówki żarnika i zaczeło to znowu świecić ( tak się często zdarza- niekiedy taka żarówka nawet mocniej świeci) Podsumowując , spaliłeś jedną -w skutek czego poszła druga , potem przez przypadek ożyła pierwsza

Pawela 16-02-09 17:23

Cytat:

Napisał Ranid
Wydaje mi się że jak jest styk wilgotny to lepiej łączy-nie.Jak mi wtyczka od przyczepy nie łączy to ''popluje'' i od razu światła są.

Chyba nigdy Ci bezpiecznika nie wywaliło. Zawilgoconym stykiem możesz zrobić zwarcie, szybciej może zaśniedzieć i albo nie będzie łączył albo spowodujesz zwarcie, które może Cie zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie :mrgreen:

tegas 17-02-09 19:43

to nie takie proste
ostatnio mam podobne objawy -nie pali lewe swiatlo
chce wymienic zarowke patrze ze dobra ,wkladam i swieci za minute zapalam i nic
otwieram maske ruszam zarowke zapala,jade jest ok po robocie znow nie swieci rusze zapala i tak zawsze i nie chodzi chyba o mase bo do zarowki ida 3 druty masa dlugie i mijania a moze sie myle?

[ Dodano: Wto 17 Lut, 2009 19:45 ]
i jeszcze jeden objaw gdy ruszam kostke zarowki na chwile rusza silniczek ustawiania swiatel i zapala sie zarowka

oko007 17-02-09 21:04

dzięki wszystkim za odpowiedzi, trochę pogrzebałem ale nic nie zdziałałem.
sytuacja przedstawia się następująco:
teraz nie świecą obie żarówki, przy czym bezpieczniki oraz lewa żarówka są OK (nie wiem jak sprawdzić przekaźniki), natomiast prawa jest spalona.

----- dzień kolejny -------

..no i wszystko jasne:
-lewa, która od czasu do czasu świeciła -> problem ze stykiem, kostka nadpalona
-prawa, po prostu się przepaliła
pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi