Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Podgrzewana przednia szyba-montaż instalacji (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=55716)

kosok 28-02-12 19:18

Podgrzewana przednia szyba-montaż instalacji
 
Witam. Chcę w mojej foczce zamontowac podgrzewana przednia szybe, ale najpierw potrzebuje zamontować instalacje do tej szyby. Czy robił ktoś kiedys takie cos? czy jest jakis opis do tego? ponieważ nigdzie nie potrafi znalejsc. Wiązki gotowych przewodów oraz przełącznik bede mial z demontarzu. Proszę o jakieś wskazówki, pozdrawiam.

kosok 29-02-12 17:07

I jeszcze jedno pytanie...gdzies wyczytalem ze jak sie ma podgrzewaną przednia szybe to bardzo ciezko jezdzi sie jak słońce świeci? niby przez te zatopione druciki widocznosc jest dość ograniczona...czy to prawda? pozdrawiam

mjprzem 01-03-12 10:42

nie to nie jest prawda-poprostu pod slonce nic nie widac.
A tak powaznie...-podgrzewana przednia szyba ma bardzo maly wplyw na widocznosc i w zasadzie w niczym nie przeszkadza.
Jesli chodzi o instalacje to sprobuj wykorzystac jesli jest-oryginalna instalacje bo czasami moze byc.

kosok 01-03-12 15:32

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 686235)
Jesli chodzi o instalacje to sprobuj wykorzystac jesli jest-oryginalna instalacje bo czasami moze byc.

No właśnie niestety nie mam przygotowanej instalacji podgrzewanej przedniej szyby i bedę musiał wszystko robic od podstaw, dlatego szukam jakiś wskazówek :)

mjprzem 01-03-12 15:49

jesli chodzi o wskazowki jak chcesz zrobic poprostu najlatwiej to wskazowek do ciagniecia kabelka chyba nie potrzebujesz ;)
moze jedynie tyle ze szyba jest podzielona na 2polowki i najlepiej zrobic 2 osobne zasilania na kazdą strone samochodu do dolnych narozy szyby.
A do tego kabelek z 5mm2 na kazda strone.

a jesli chcesz zrobic zgodnie z oryginalem to musialbym sprawdzic schemat i ci powiedziec co i jak i musialbys sprawdzic czy ta funkcja w sterowniku działa. Da sie to łatwo sprawdzic ale dzisiaj juz nie ...jesli o to ci chodzi to daj znac to jutro sie pomecze.

kosok 01-03-12 20:30

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 686407)
a jesli chcesz zrobic zgodnie z oryginalem to musialbym sprawdzic schemat i ci powiedziec co i jak i musialbys sprawdzic czy ta funkcja w sterowniku działa. Da sie to łatwo sprawdzic ale dzisiaj juz nie ...jesli o to ci chodzi to daj znac to jutro sie pomecze.

Własnie o to mi chodziło...chce zrobić instalacje tak jak jest w orginale, czyli przełącznik, jakies przekaźniki (jeszcze nie wiem jakie) itp. :)mialem nadzieje ze ktoś to robij juz i jakiś opis bedzie, ale nigdzie nie znalazlem...dzieki bardzo za fatyge :)

mjprzem 02-03-12 09:03

opis juz gdzies powinien byc ale niewiem jak dokladny.
tak czy siak podaj mi kontakt na maila do siebie na priv to jak bede mial chwilke i przygotuje wszystko to ci powysylam potrzebne materiały a opis zrobie pozniej na forum..no chyba ze znajdziesz dokladny opis gdzies indziej.

mjprzem 04-03-12 17:18

schemaciki przedniej szyby i wszystkiego co z tym zwiazane wyslane do kolegi kosok.
zapomnialem sprawdzic czy jest w tym rozpiska rozmieszczenia przekaznikow bo inaczej nazywaja sie przekazniki na schemacie a inaczej w samochodzie..ale bezpieczniki akurat tak samo sie nazywają. Jak cos to daj znac gdyby tego brakowalo.

pino 08-03-12 16:01

Jeśli można, to również poproszę o te schematy i wszystko co z tym związane

pino.1@windowslive.com

mjprzem 08-03-12 20:52

koledze ksok mam doslac jeszcze kilka informacji do tych ktore juz wyslalem
wiec umowmy sie tak ze dosle je do ksoka i do ciebie ale to co wyslalem juz do ksoka niech ci ksok przesle dalej ;) poprostu aby kazda nastepna osoba brala od osoby ktora ostatnio dostała a nie aby jedna osoba do wszystkich wysyłała ;)\
...
wyslane do wszystkich. Jezeli sa jakies pytania to na forum.

moons 10-03-12 11:36

Gdyby ktoś kiedyś szukał instalacji pod grzaną szybę to dziś podczas wymiany filtra zrobiłem fotkę jak wygląda podłączenie do szyby po lifcie. Przed liftem wtyczka wygląda identycznie tylko jest na jeden pin i dwie wtyczki są po rogach szyby.

http://img4.imageshack.us/img4/1637/dsc0340uz.jpg

Pozdrawiam

kokoSpoko 10-03-12 13:47

to ja, co by nie zakładać nowego tematu, zapytam tutaj ;)
czy wy też tak macie, że jak włączycie podgrzewanie przedniej szyby to (najlepiej wieczorem) widoczne jest lekkie przygasanie świateł mijania itp ? obroty nie spadają ani nic ale widać, że lekko przygasło tak się dzieje tylko na ogrzewaniu przedniej szyby, tylna OK itp. ?

:)
Pozdrawiam
kokospoko

Kacper85 10-03-12 13:49

pobór prądu robi swoje.

kokoSpoko 10-03-12 14:01

no właśnie w sumie duża powierzchnia do ogrzania itp... tylko zastanawiam się czy przewody się wtedy nie przegrzewają... czy nic w "Dupe" nie dostaje :)

mjprzem 10-03-12 17:32

Cytat:

Napisał moons (Post 691026)

A przed liftem jest odrazu do szyby i to jeden kabelek po kazdej stronie.

moons tam sa 2 plusy czy + i - (latwiej zapytac jak szukac ;) )

SUCOF33 10-03-12 18:37

jak dobrze pamiętam to są dwa + a masa jest u góry szyby i jest przykręcana gdzieś koło anteny .

moons 10-03-12 20:26

Dwa plusy, masa jest jedna wspólna nad lampką, obok mocowania anteny.
Pozdrawiam

czarny-daffy 12-03-12 22:23

Zrobcie test nawigacji satelitarnej w Foce ze zwykla szyba i z podgrzewana:)

pzdr

moons 12-03-12 22:27

Nie ma co porównywać. Moja zdecydowanie ma większe problemy z łapaniem satelit przy podgrzewanej niż w aucie gdzie nie ma podgrzewanej.
Pozdrawiam

kowaloslwc 11-01-16 21:42

Witam.
Odświeżam trochę temat podgrzewanej szyby. Potrzebuję jakiś schemat lub rozpiskę przekaźników itd. tej instalacji. Mam focusa 2001r i podgrzewanie szyby mi nie działa i chciałbym sprawdzić gdzie jest problem. Ewentualnie od czego mógłbym zacząć sprawdzać?

czarkoski 12-01-16 08:10

kurde i mnie dopadła ta bolączka a myslałem że madry jestem
Nie działa mi lewa strona szyby
kilka razy testowałem czy moze sytona pasazera pierwsza sie grzeje czy co,ale nie. niestety strona kierowcy,wazniejsza nie grzeje. szyba jest nowa,ok rok,półtora. masa pod lampka bez zastrzeżeń, złącze sprawdzone pod podszybiem, przewody nie wyrwane z szyby 9u spodu)

twrzkb 22-02-18 10:12

GEM a ogrzewanie szyby czołowej
 
Przeczytałem wszystkie tematy związane ze wstawieniem szyby grzanej i nie znalazłem rozwiązania.

U mnie sytuacja wyglądała następująco:
Dostałem kamieniem w szybę i korzystając z okazji wymieniłem szybę na grzaną. Kostka z plusem była fabryczna i została podpięta. Przewody do masy pod podsufitką również były podłączone, a masa została podpięta. Czerwony bezpiecznik 50A w skrzynce pod maską również był. Kupiłem przekaźnik, wymieniłem przycisk i niestety szyba nie zadziałała.

Pojechałem do ABSCARu w Warszawie, gdzie chłopaki wgrali mi program do GEMa z foki, która ma grzaną szybę. Sam widziałem w menu opcję "Ogrzewana szyba przednia" ustawioną na "Tak". W dalszym ciągu brak grzanej szyby (podobno GEM nie chciał przyjąć tego programu ale inne ustawione opcje zadziałały).

Mój GEM ma oznaczenie z końcówką FE (biała naklejka, trzy mignięcia kierunkami). Zamieniłem miejscami przekaźniki i dalej nic. Kupiłem 4 różne GEMy: 2xKD, KE i LE. Dwa z nich na pewno wyjęte z auta, które miało grzaną szybę fabrycznie. Dalej nic z tego.

W związku z tym chcę sprawdzić wszystkie połączenia elektryczne. Proszę o poradę, w którym miejscu najlepiej zacząć poszukiwania, i gdzie może leżeć źródło problemu.

blutut 23-02-18 10:08

No ja bym zaczął od pobrania Wiring Diagram dla focusa 1 (2003_5_Focus_WD.pdf) i na stronie 442 masz schemat instalacji dla wersji bez elektrycznej regulacji temperatury. Masz oznaczone wszystkie piny we wtyczkach. Niestety ale wygląda to tak, że pobierasz schemat i lecisz po kolei, sprawdzasz co i gdzie dochodzi.

Mówisz że wymieniłeś moduł GEM, a sprawdziłeś czy masz instalacje (pin) odpowiedni ze wtyczki w GEM'ie?
@Edit Jak patrzę na schemat to nie widzę żeby GEM miał wpływ na podgrzewanie Ja bym zaczął od sprawdzenia czy masz przewód nr 23 we wtyczce C71 (nad lewą nogą kierowcy, w ścianie grodziowej).

twrzkb 23-02-18 11:58

Cytat:

Napisał blutut (Post 1189542)
Mówisz że wymieniłeś moduł GEM, a sprawdziłeś czy masz instalacje (pin) odpowiedni ze wtyczki w GEM'ie?
@Edit Jak patrzę na schemat to nie widzę żeby GEM miał wpływ na podgrzewanie Ja bym zaczął od sprawdzenia czy masz przewód nr 23 we wtyczce C71 (nad lewą nogą kierowcy, w ścianie grodziowej).

Czy jest to możliwe, żeby (pomimo obecności instalacji pod grzanie) we wtyczce brakowało jednego przewodu? Wydaje się to dziwne, że wszystko było, a specjalnie nie dali jednego przewodu.

Patrząc po schemacie jest to przewód wychodzący z wtyczki modułu GEM, a tam będzie mi chyba łatwiej ją wyjąć i sprawdzić, co jest podłączone.

blutut 23-02-18 13:15

Oczywiście, że tak, u mnie dla przykładu pod fotele kierowcy i pasażera było dołożone +12V do podnoszenia elektrycznego, ale przewodów do grzania już nie było. Podobnie halogeny - częstym przypadkiem jest obecność instalacji od przełącznika do ściany grodziowej, ale dalej już nie.

Pomyśl sobie jak Ford - 3metry przewodu to jakiejś 5 eurocentów. czyli 0.05Eur. Razy 5 milionów samochodów to razem daje .... oszczędności. Właśnie początki 21 wieku to czas kiedy producenci samochodów zaczęli dostrzegać takie rzeczy...

Falcon 23-02-18 13:38

Przed liftem jeszcze nie szczędzili, po lifcie księgowi zaczęli liczyć i wiązki do wszystkiego się skończyły. Ja np. mam kawałek instalacji pod tempomat, który w dieslu nie występował.

twrzkb 23-02-18 13:41

Cytat:

Napisał blutut (Post 1189549)
Pomyśl sobie jak Ford - 3metry przewodu to jakiejś 5 eurocentów. czyli 0.05Eur. Razy 5 milionów samochodów to razem daje .... oszczędności. Właśnie początki 21 wieku to czas kiedy producenci samochodów zaczęli dostrzegać takie rzeczy...

Zdaję sobie z tego sprawę, ale czy nie jest droższe zamawianie u poddostawcy dwóch rodzajów wiązek, różniących się tylko jednym przewodem? Dziwne:D Wygląda to tak, jak by brali wiązki z kontenera jak leci, a przecież w automotive konkretny detal trafia do przypisanego mu egzemplarza, a monter tylko wyjmuje z szuflady wózka, gdzie ma wszystko ułożone.

Nie pozostaje mi nic innego jak sprawdzić obecność tego przewodu.

drjanusz 20-05-18 22:42

Panowie, też mam taki problem z ogrzewaną szybą po wymianie . Wszystkie (chyba ) kabelki były i po założeniu ogrzewanej nie działa. Przekaźnik ok. na 100%. Potrzebuje dokładnego schematu zasilania tej szyby bo nie wiem czy włącznik na 100% dobry.

blutut 21-05-18 07:41

ftp://ftp.idm.ru/pub/ffclub/2003_5_Focus_WD.pdf
strona 442, heated winsdhield


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi