Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK1] 1.6 Dławi się na zimnym silniku (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=75768)

bilu 27-10-15 12:41

1.6 Dławi się na zimnym silniku
 
Witam

Ostatnio moją foczkę dotknął następujący problem: po odpaleniu na zimnym silniku, po około 10 sekundach zaczyna się dławić i tracić moc, a następnie po lekkim rozgrzaniu (jakieś 40 do 60 sekund, w zależności od temperatury otoczenia) wszystko wraca do normy. W aucie jest zainstalowany gaz, ale na gazie ten problem nie występuje. Podmieniłem, na próbę, czujnik temperatury silnika (w głowicy, dobry zamiennik), ale nic to nie zmienia. Co jeszcze mogę sprawdzić?

Gacymir 27-10-15 13:07

Obstawiałbym brudne wtryskiwacze benzynowe. Wlej jakiś środek czyszczący do baku i pojeździj trochę tylko na benzynie.

bilu 27-10-15 13:40

Wlewałem i jeździłem - mechanik już to sugerował. Nie rozumiem tylko, czemu brudne wtryskiwacze miałyby tylko przez ten ułamek czasu powodować taki efekt. Dodam, że podczas tego dławienia czuć mocno benzyną wokół auta, więc chyba wtryskiwacze podają raczej za dużo paliwa aniżeli za mało.

Haden 27-10-15 14:15

Mam to samo co Ty, jak odłączę klemę na godzinę to mam spokój przez kilka dni a potem znowu problem powraca, najlepsze jest to, że jak jeździłem tylko na Pb to był spokój dopóki nie zacząłem jeździć na gazie, no może, że tak się po prostu nałożyło. Jeden z użytkowników poradził sobie z tym problemem po wymianie sondy i regulacji gazu ;)

bilu 28-10-15 14:19

Ja resetowałem kompa ,jeździłem na PB i dalej to samo. Co jeszcze można sprawdzić?

Piwcok23 30-10-15 23:51

świece, cewka

klapek 06-01-16 21:00

Reduktor gazu do regeneracji ;)
Miałem to samo.

bilu 14-01-16 11:30

Na chwilę obecną mam wymienioną cewkę i świece i problem ustąpił ale częściowo tj. autem nie szarpie i nie dławi na zimnym, ale natomiast, i to nowość, gdy jest rozgrzany, przy przyspieszaniu z niskich obrotów.

Dziś cewka idzie do podmiany na starą i zobaczymy czy stare objawy wrócą, a nowe ustąpią.

Haden 15-01-16 11:48

Ale nadal dzieje Ci się to na Pb czy na gazie też ? Przewody sprawdziłeś ? Pod kompa się podpinałeś ? Zawsze, możesz zakupić ELM327 na bluetooth koszt ok 30zł, w grać apkę na tel i może coś Ci pokaże ;)

bilu 18-01-16 11:15

Po podmianie cewki na starą problem się pogłębił - dławiło na benzynie i na gazie i to na ciepłym jak i na zimnym silniku. Po podmianie cewki z powrotem na nową autem nie dało się już normalnie jeździć, max prędkość to 40km/h i mocne dławienie, kontrolka check engine "dostawała świra". Parę testów i się okazało, że któryś z kabli zapłonowych był uszkodzony mechanicznie i po każdej podmiance cewki było coraz to gorzej.

Swoją drogą stara cewka (to ona powodowała szarpanie na zimnym, kable chyba były jeszcze ok) jeden z tych bolców (do którego dochodzi kabel WN) miała cały czarny i zaśniedziały - może wystarczyłoby go wyczyścić, ale jak jest nowa cewka to niech już jest.

gryzak2p 21-01-16 09:58

Czesc, proponuje podjechac do gazownika i kupic u niego puszke z srodkiem przeczyszczajacym instalacje. Taki zabieg powinno sie stosowac po przejechaniu ok 50k km. U mnie pomoglo w polaczeniu z wymiana swiec bo objawy mialem takie same :)

Haden 21-01-16 10:21

Jak dobrze rozumiem to bilu sobie poradził z problem wymianą przewodów ? U mnie występuje np szarpanie na 1900-2100 obrotów tylko na gazie i na 90% obstawiam problem z mapą, 5% z listwą a ostatnie 5% na przewód od listwy do kolektora :)

bilu 21-01-16 10:51

U mnie problemem była i cewka i przewody, ale przewody tylko jak się poruszało nimi lub podczas jazdy (wstrząsy) - jakieś chyba załamanie, że raz stykało a raz nie stąd problem trudny w diagnozie.

Moris299 07-12-16 18:49

Mały odkop ale może komuś się przyda temat :)
U mnie były bardzo podobne objawy - też gasł na benzynie, dławił się itp a gdy przełączał się na gaz po paru minutach silnik wracał do normalnej pracy

pomogła regulacja luzów zaworowych :)

ravwoj 31-01-17 18:55

spoko, ale jak wyregulować luzy na wałkach ze szklankami?

Blind227 31-01-17 21:56

W 1.8 płytkami ale trzeba rozrząd ...... Wiec jak będziesz oddawać na wymianę to powiedz żeby ci luzy sprawdzili ....


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi