Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [FFI] Uturbianie foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24147)

grzybek 15-12-08 18:12

Cytat:

Napisał Rasta
Z uturbionych fok na forum to znam jedną

Te, spójrz ile TDDi i TDCi jest zameldowanych na forumie [los]
Cytat:

Napisał Rasta
Od dawna czekam na godnego rywala

Prędzej osiwiejesz, ewentualnie wyłysiejesz :mrgreen:

czort-T 15-12-08 18:18

Cytat:

Napisał Rasta
Cytat:

Napisał czort-T
Kiepsko- do czasu moj drogi

Od dawna czekam na godnego rywala :lol:

to jeszcze pewnie poczekasz do wiosny-poczatek prac wstepnie zaplanowany jest na marzec. z tego co tuner obiecuje prace potrwają 5-7 tygodni. prace powinny przebiegac sprawnie bo wszystkie elementy nowej układanki do tego czasu juz beda- z kazdm miesiacem pojawia sie coraz wiecej prezentów z usa:)

a tak apropo bede miał za grosze do sprzedania przerobiony kolektor pod turbo-wraz z turbo i downpie, wtryski, i moze os jeszcze:)

trzeba sie zbroic aby Rasta tu nie cfaniakował [hammer] swirki

gRuHa 15-12-08 21:02

Cytat:

Napisał Vince_snd
Jak Wy przeprowadzaliście takie operacje? sami?

wejdź sobie na forum Sierry, oni tam takie rzeczy razem ze strojeniem robią w garażu, tutaj jak do tej pory nie było odważnego...

Rasta 16-12-08 00:02

czort-T, gdzie będziez robił, he :?: [chytry]

Vince_snd 16-12-08 08:12

Cytat:

Napisał MisiekT
Vince_snd, masz juz luzne 10 tys w kieszeni? jak nie, to nawet nie podchodz do tematu


O moje fundusze proszę się nie martwić, ja wiem że taka operacja nie jest tania i trzeba byc nastawionym na nie przewidziane rzeczy 8)

czort-T 16-12-08 08:18

Cytat:

Napisał Rasta
czort-T, gdzie będziez robił, he :?: [chytry]

jak juz wstawie autko to Ci powiem [chytry] ale moge zdradzic ze nie robie tego w Warszawie, bo u nas cieżko z terminami i checią pewnych firm.A chciałbym aby cała operacja nie trwała pół roku :?

mariuszmar 16-12-08 11:38

czort-T, eee nie gadaj, np unitronic zrobi ci autko na turbo w max miesiac i termin ma od prawie zaraz, wiec kwestia poszukania.

Rasta 16-12-08 21:26

Cytat:

Napisał mariuszmar
czort-T, eee nie gadaj, np unitronic zrobi ci autko na turbo w max miesiac i termin ma od prawie zaraz, wiec kwestia poszukania.

A kto ci takich bajek naopowiadał, pewnie unitronic buehehe [rotfl] [rotfl]


Jakby ktoś niewiedział czort-T'a foka już jest utubiona :wink:

czort-T 16-12-08 22:50

Cytat:

Napisał mariuszmar
czort-T, eee nie gadaj, np unitronic zrobi ci autko na turbo w max miesiac i termin ma od prawie zaraz, wiec kwestia poszukania.

Wiesz jak ktos chce soft turbo to pewnie ze mozna to zrobic sprawnie, nawet w zaciszu garażowym. Ale jak juz wchodzi w grę cała rozbiórka silnika, ukladu paliwowego itd. to czasu potrzeba troszke wiecej, Rasta sam moze potwierdzic:) ale w sumie do unitronica sie nie odzywalem...

mariuszmar 17-12-08 08:30

Rasta, no proszę, jeżeli masz wszystkie graty, to rozłożenie i złożenie w kilka osób w firmie jest możliwe, nie mowie ze musi to wyjść na bank w tym terminie ale raczej powinno

a takich bajek tak unitronic mi nagadał:) hehe

czort-T, nie mówiłem o sofcie tylko o turbo z zakuciem silnika itp.
a dlaczego dłużej niż miesiąc??

Rasta 17-12-08 14:54

Cytat:

Napisał mariuszmar
Rasta, no proszę, jeżeli masz wszystkie graty, to rozłożenie i złożenie w kilka osób w firmie jest możliwe, nie mowie ze musi to wyjść na bank w tym terminie ale raczej powinno

Jak ma się wszystko to to robota na 3 dni. ALe no własnie tak wyglada terioa.

Cytat:

a takich bajek tak unitronic mi nagadał:) hehe
No to powodzenia, od kiedy mam zacząć odlicznie, he :?: :lol:

mariuszmar 17-12-08 18:06

Rasta, no wiem jak z teoria
dobra a teraz tak na powaznie w praktyce jak ma sie wzsytkie graty to zlozenie wystroienie zamontowanie itp to 3 dni??
a co z tym unitroniciem>???> jakas zla firma czy co??

grzybek 17-12-08 18:19

Nie wiem ile zajmuje strojenie, ale ogarnięta ekipa IMO da radę spokojnie w 3 dni mając wszystkie graty. Tylko że jak to wszędzie bywa rozgrzebią, pójdą do innego potem wrócą do Twojej fury na parę minut itd, itp. Chyba że w branży tuningowej jest inaczej i jak zaczynają to robią do końca.

czort-T 17-12-08 19:21

Panowie mogę sie załozyc o wielkiego browara [zlosnik] ,że żadna firma nie uturbi samochodu w te przysłowiowe trzy dni. Zazwyczaj robią pare projektów naraz, a jak nie to- ktos przyjedzie z wczesniejszego projektu i powie ze cos sie wysrało.
Czesto dochodzi potrzeba zrobienia szlifu wału itd- wiec graty wedrują do szlifierza itd. A to czegos zabraknie, a to cos nie będzie pasować. Wykonanie takiego projektu w tak bardzo krótkim czasie jest Awykonalne.

MisiekT 17-12-08 19:23

jak ktos ma graty i checi to w 2-3 osoby i jeden dzien starczy... ale na uturbienie 15 z kolei takiej samej hondy, a nie nowego zupelnie auta...

niby prosta sprawa, ale jak sie glupia sruba gdzies zapiecze to zamiast 3 minut roboty konczy sie na 3 godzinach i 2 dniach szukania sruby po sklepach...

pomijam juz kwestie ze sa prace priorytetowe, szybsze i bardziej oplacalne i raczej dlubanie turbofoki u naprawde dobrego tunera (czyli mocno obłożonego) bedzie zawsze gdzies raczej pod koniec kolejki

Rasta 17-12-08 22:34

No i trzeba też pamięteć, że żaden tuner nie jest kompleksowy, musi korzystać z usług podykonawców i tu się zaczynają najwięsze schody.

Podam swój przypadek, trzeba było u tokarza przerobić koło pasowe. Niby prosta sprawa dziś dajesz jutro odbierasz. Tuner miał swojego sprawdzonego tokarza, któy miał to ogarnąć. Okazało się, że 3 razy dorabiał koło ba za każdym razem było coś nie tak. A tokarz jest po drugiej stronie warszawy, trzeba pojechać zawieść, potem pojechać i odebrać, przywieźć, fure na podnośniek założyć sprawdzić, znowu zdjąc itd. itp. qarwa tydzień w plecu. I tak długo by wymieniać.

Inny przyykład, potrzebne byo kolanko samco redukcyjne. Rozeznanie tereu, mają w Intercarsie, jedziemy czekamy, czekamy, qarwa nie ma. Okazuję się, że nie mogą znaleźć trza zamawiać, czas czekania 2 tyg. No to do domu werujemy goole, nikt nie ma na stanie - z powodu głupiego kolanka 2 tyg. obsówki.

Albo fura odstawiaona to gościa co ma dorobić orurowanie, ma być za kilka dni gotowe, za kilka dni fura nie tknięta, potem coś drgneło, ale wyjechał se na urlop na 4 dni... itd. itp.

Mam sporo takich opowieści.

Unitronik nie wypowiadam się ale na pewno mają zerowe doświadczenie w grzebaniu w Fordzie, ja bym tam Foki nie oddał...

mariuszmar 17-12-08 22:46

Rasta, spoko loko rozumiem
a jeszcze pomęcze temat unitronica, a w wawie jaka firma dlubie foczki???
sportmile dlubala rsa, a zwykle focusy???

Rasta 17-12-08 22:51

Cytat:

Napisał mariuszmar
sportmile dlubala rsa

Tia dłubał dłubała tylko nigdy nie wyjechał bo silnik się zesrał po ich dłubaniu :lol:

Po co wyważać otwarte dzwi - www.promotormocy.pl ogarnął mojego focusa od A do Z. Z czystym sumieniem moge polecić, zby na mojej Foce zjedli. Tylko nie masz po co do nich mailować ani dzwonić. Masz chajs jesteś zdecydowany, jedziesz do nich gadasz konkretnie w 4 oczy i tyle. [readmore]

mariuszmar 18-12-08 20:08

dlatego napisalem dlubal:)

a dobrze wiedziec ze promoto jest oki:) spoko loko

Vince_snd 22-12-08 08:20

Cytat:

Napisał Rasta
Cytat:

Napisał mariuszmar
sportmile dlubala rsa

Tia dłubał dłubała tylko nigdy nie wyjechał bo silnik się zesrał po ich dłubaniu :lol:

Po co wyważać otwarte dzwi - www.promotormocy.pl ogarnął mojego focusa od A do Z. Z czystym sumieniem moge polecić, zby na mojej Foce zjedli. Tylko nie masz po co do nich mailować ani dzwonić. Masz chajs jesteś zdecydowany, jedziesz do nich gadasz konkretnie w 4 oczy i tyle. [readmore]


Znajdą zawsze czas do pogadania mimo że są zarobieni, czy trzeba się jakoś wcześniej umawiać? mam spory kawałek do nich..

Rasta 22-12-08 09:48

Chcesz turbo to jedż do nich bo i tak się nie dodzwonisz. Każdego dnia do 20 są spokojnie.

krou 24-01-09 14:17

Mam takie pytanko.
Przeszukałem forum i cały ten wątek, ale nie znalazłem odpowiedzi.
Jak by co to odeślijcie mnie do odpowiedniego tematu. Jestem nowy i może coś przegapiłem.

W swojej Foczce skoncentrowałem się na tuningu wizualnym i audio.
Ale do pełnego szczęścia chciałbym trochę dodać mu mocy.

Samochód wykorzystuję do jazdy codziennej.
Dlatego zależy mi by się za bardzo nie sypał.
Oczywiście rozumiem, że coś za coś, ale nie chcę go szykować na zawody, tylko by miło się jeździło. Lubię dynamiczną jazdę i czasem z pod świateł się po ścigać.

Mam Focusa I , rok 2003
1.8 TDCi 76tys przejechane.
100 koni

W pierwszej kolejności chcę zrobić chip tuning.
Interesuje mnie natomiast co mogę jeszcze zrobić?

Założyłem sobie na to wszystko około 5000 tyś zł
Oczywiście plus / minus.
Nie mam problemu z pieniędzmi, ale jak już wspomniałem zależy mi wypośrodkowaniu przyjemności z jazdy i dynamiczności. Nie chcę robić potwora.
Myślałem o mocy w granicy około 150 KM

Też z ciekawości chciałem zapytać, bo w ogóle się nie orientuję, czy można wstawić nitro do TDCi?

Liczę na odpowiedź bez sarkazmów i głupich uwag.
Nie znam się na tym za bardzo, a do was zwracam się jako do speców.

Z góry dziękuję.

AR3S 24-01-09 14:24

krou,

Jeśli chodzi o zmiany softu - to np BLUEFIN daje tak:

Ford Focus TDCi
2002 - 2005
Engine type : Turbo-Diesel
Engine size : 1753 cm3
Cylinders : 4
Original bhp : 100
Original nm : 240

BHP increase : 31
NM gain : 66
Lb/Ft gain : 49

Price : Ł391.00 (including VAT & UK delivery)

krou 24-01-09 14:33

Cytat:

Napisał AR3S
krou,

Jeśli chodzi o zmiany softu - to np BLUEFIN daje tak:

Ford Focus TDCi
2002 - 2005
Engine type : Turbo-Diesel
Engine size : 1753 cm3
Cylinders : 4
Original bhp : 100
Original nm : 240

BHP increase : 31
NM gain : 66
Lb/Ft gain : 49

Price : Ł391.00 (including VAT & UK delivery)

Dzięki, ale Soft będę robił raczej w Masters Tuning www.tdi-tuning.pl
Jestem już zdecydowany.
Mi natomiast zależy byście podpowiedzieli co mogę poza chip'em zrobić.

MisiekT 24-01-09 14:43

ten temat dotyczy silnika benzynowego 2.0 - o dieselach zaloz oddzielny albo popros moda o przeniesienie tych postow...

jezeli w tdci chcesz wiecej to prawdopodobnie skonczy sie wymiana turbiny na wieksza i dolozeniem duzego intercoolera - wtedy 150KM peknie spokojnie - Masters ci to zrobi... tylko pamietaj ze chip=strojenie robi sie PO modach mechanicznych, a nie przed...

krou 24-01-09 15:17

Cytat:

Napisał MisiekT
ten temat dotyczy silnika benzynowego 2.0 - o dieselach zaloz oddzielny albo popros moda o przeniesienie tych postow...

jezeli w tdci chcesz wiecej to prawdopodobnie skonczy sie wymiana turbiny na wieksza i dolozeniem duzego intercoolera - wtedy 150KM peknie spokojnie - Masters ci to zrobi... tylko pamietaj ze chip=strojenie robi sie PO modach mechanicznych, a nie przed...

Właściwie taka odpowiedź mi wystarcza, dzięki :)

No i sorrki, nie zauważyłem że chodzi o 2.0
przez wyszukiwarkę tu trafiłem
lepiej założę nowy temat

bartek1351 25-01-09 13:13

witam mam pytanko ile hajsu trzeba szykowac na zrobienie wydechu od kolektora po sam wylot ?? ewentualnie gdzie ??

Greg 25-01-09 13:17

No tak bo mało o tym było [panna]

2000-2500 np. el-tec bądz gotowce ze Stanów.

Pzdr.

MisiekT 25-01-09 13:19

Cytat:

Napisał bartek1351
od kolektora po sam wylot ??

jezeli wliczajac kolektor to troche wiecej - sam kolektor od ST170 z bandazami to okolice 1250, reszta wydechu w el-tec'u zazwyczaj 1600-2000

bartek1351 25-01-09 13:43

Cytat:

Napisał Greg
No tak bo mało o tym było [panna]

2000-2500 np. el-tec bądz gotowce ze Stanów.

Pzdr.

jeszcze mam pytanie rozgladam sie za kompletem na wbayu czemu wiekszosc pisze ze do rocznika 00-05 ?? a co jesli ja mam 98 ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi