Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] pytanie komp pokładowy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=43144)

maniek1.3 09-09-10 08:51

pytanie komp pokładowy
 
witam
tylko nie bijcie, ale przeszukałem juz wiele wątków i oczywiście google i nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytane, mianowicie:
czy po wyjęciu bezpiecznika nr 36 gaśnie nie tylko zegarek, kontrolka otwartych drzwi i oświetlenie wnętrza a i komputer pokładowy.

chcę zrestartowac kompa ale po wyjęciu tego bezpiecznika gdy mam włączony zapłon nic się nie zmienia na kompie i cały czas pokazuje dane (działa normalnie), a wiec czy tak ma byc czy to u mnie jakis inny za to odpowiada.
dodam ze po przez "reset" rozumiem całkowite zgasniecie wyswietlania, a po włozeniu bezpiecznika ponowne włączenie.
u mnie niestety cały czas jest włączony, próbowałem wyciągac bezpiecznik 62 i tez nic nie dało.

pomocy.

Gonzolos 09-09-10 09:39

odłącz klemy na 30 min i tak zrestartujesz kompa[bigok]

maniek1.3 09-09-10 09:48

dzieki za info ale tak to w ostatecznosci zrobie bo nie chce mi sie potem radia ustawiac od nowa hehe. a co do bezpiecznika to nie wiesz który to morze byc u mnie?

Gonzolos 09-09-10 10:08

tego nie wiem, ale zobacz na opis bezpieczników na odwrocie tego wieczka ;)

Falcon 09-09-10 10:20

Tam nie będzie opisu bezpiecznika odpowiedzialnego za komp. pokładowy..tak w ogole jest to bezpiecznik 36. Jak chcesz twardy reset to odłączasz aku...a jak Ci się nie chce programować radia od nowa to bedziesz jeździł bez stacji radiowych...

maniek1.3 09-09-10 10:25

na wieczku nie ma opisu a wg.instrukcji to tylko te dwa nr 36 i 62 odpowiadają za układ elektroniczny ale żaden z nich nie resetuje kompa :smt017

to moje pytanie brzmi: po wyjęciu bezpiecznika 36 komp ma zgasną czy nie?

Falcon 09-09-10 10:40

Po co chcesz resetować kompa? Może obejdzie się bez resetu?

maniek1.3 09-09-10 10:50

jest to dołozony komp, i wypadało by go zresetowac żeby nie pokazywał danych z poprzedniego auta. i jeszcze zauwarzyłem ze jak zeruje spalanie srednie to nie pokazuje 0.0 tylko poikazuje 8.0 i zawsze jak resetuje to taka wartoś mi wskakuje :smt017

Gonzolos 09-09-10 11:07

to ja mam pytanie do ciebie, gdzie dorwałeś i za ile komputer wyświetlacz czujnik temp. itd?

maniek1.3 09-09-10 11:39

Cytat:

Napisał Gonzolos (Post 482206)
to ja mam pytanie do ciebie, gdzie dorwałeś i za ile komputer wyświetlacz czujnik temp. itd?

a wiec tak, kupiłem kompa, manetke info i osłone zlicznika, niestety czujnika temperatury i pływaka nie mieli bo ayto skasowane przodem. za te 3 czesci dałem 150 + przesyłka. w sumie zapłaciłem 170pln, a zmówiłem u http://allegro.pl/ford-focus-1-8-tdc...182924759.html

polecam mozna sie dogadac.

za samego kompa chcieli 70pln, a widzc ze ciezko jest dostac ramke i info to wziołem kpl i dogadalismy sie [dance]

i jeszcze dopisze ze na allegro jeden goś sprzedaje samego kompa za 180pln, co prawda nie udaje mu sie, ale jak sie okazało to koles kupił go za 40pln, znalazłem to przeglądając jego opinie, i chce jeszcze na tym zarobic. ludzie są bezbłędni, a jak napisałem do niego maila za ile sprzeda ostatecznie poza allegro to nawet nie raczył słowem odpisac. lubie takich ludzi [nunu][COLOR="Silver"]

Falcon 09-09-10 11:39

Ja też mam dołożonego kompa z TDCI i nic nie musiałem resetować/konfigurować...pokazuje wskazania takie jak powinien (sprawdzam go przy każdym tankowaniu licząc średnią kalkulatorem), różnic prawie nie ma, a gdy występują to są rzędu 0,1 do 0,2l/100km.

maniek1.3 09-09-10 11:40

a powiedz mi czy u ciebie jak wyzerujesz srednie spalanie to masz 0.0 czy tak jak u mnie 8.0?

Falcon 09-09-10 11:44

Nigdy nic nie zerowałem od czasu gdy sprawdziłem,że pokazuje zgodnie z moimi wyliczeniami ;-)

Gonzolos 09-09-10 12:01

no to super trafiłeś z tym kompem :) przedzwonię do niego i może trafie też na kompa taki zestaw ;) dzieki za info!

K@mix 09-09-10 12:39

Ja 2 miesiące temu kupiłem komputer, termometr i czujnik do zbiorniczka spryskiwaczy za 150zł też :) a manetkę info zastąpiłem osobnym przyciskiem z allegro za 1zł :)

RuTo2 10-09-10 02:54

Sposób na reset kompa : rozbierz deskę rozdzielczą , odłącz wtyczkę od kompa i reset gotowy ...a radio działa...:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi