Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] 2.0 TDCi - rozgrzany silnik szarpanie przy dodawaniu gazu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=55224)

kwiecien83 07-02-12 22:15

2.0 TDCi - rozgrzany silnik szarpanie przy dodawaniu gazu
 
Witam
Mam problem z foczką.
2.0 TDCI 136 km 2005, przebieg 245 000
Na zimnym silniku auto jest zrywne i równo chodzi.
Po trasie gdy silnik jest rozgrzany auto przy dodawaniu gazu zaczyna szarpać, głównie na niższych obrotach. Zdarza się to czasem też na wyższych.
Dziś po przejechaniu kilkuset kilometrów auto na luzie pracowało bardzo nierówno a przy dodawaniu gazu silnik reagował jakby z opóźnieniem.
Czy możliwe że przyczyną jest koło dwumasowe?
Proszę o pomoc i Sugestie
Z góry dziękuję

karmaz 08-02-12 17:06

Cytat:

Napisał kwiecien83 (Post 674557)
Witam
Mam problem z foczką.
2.0 TDCI 136 km 2005, przebieg 245 000
Na zimnym silniku auto jest zrywne i równo chodzi.
Po trasie gdy silnik jest rozgrzany auto przy dodawaniu gazu zaczyna szarpać, głównie na niższych obrotach. Zdarza się to czasem też na wyższych.
Dziś po przejechaniu kilkuset kilometrów auto na luzie pracowało bardzo nierówno a przy dodawaniu gazu silnik reagował jakby z opóźnieniem.
Czy możliwe że przyczyną jest koło dwumasowe?
Proszę o pomoc i Sugestie
Z góry dziękuję

raczej egr, ale komp coś musi pokazać

adamscooter 25-03-12 08:57

Przyłączę się do tematu bo mam dokładnie ten sam problem. EGR u mnie został wymieniony dwa miesiące temu więc to wykluczam. Może ma ktoś jakiś pomysł co to może być?

motopawel 29-03-12 21:19

Gdzieś prawdopodobnie w dolocie masz nieszczelność. Sprawdź przewody od turbiny a szczególnie te ,,bałwanki'' bo one lubią przepuszczać .

jajko 04-04-12 18:46

Sprawdź też filtr paliwa czy wszystko jest szczelne, miałem kiedyś podobne objawy, bo jakaś uszczelka przy filtrze nie trzymała i łapał powietrze do paliwa.

kwiecien83 19-10-12 11:46

Witam
Foka wreszcie sprawna:)
Okazało się że winny temu zamieszaniu był czujnik temperatury powietrza od doładowania.
Wskazywał cały czas temperaturę około -30 stopni co sprawiało ze komputer cały czas dostarczał dodatkową dawkę paliwa. Samochód tego nie przejadał i paliwo trafiało do oleju. Podwyższony poziom martwił mnie od jakiegoś czasu. Teraz szarpanie zniknęło jak ręką odjął. :)
Koszt naprawy 150 czujnik i 200zł diagnoza, która była koniczna bo komputer nie pokazywał żadnych błędów.
Może komuś przydadzą się te informacje.

Pozdrawiam

baki 19-10-12 12:12

Cytat:

Napisał kwiecien83 (Post 781642)
Może komuś przydadzą się te informacje.

spoko, ja akurat nie mam jeszcze problemów ale zapobiegliwe ide w niedziele dać na tace [los2]

podaj jakie błędy były zalogowane

kwiecien83 19-10-12 12:56

Błędów komputer nie wykazywał, tylko raz jakiś problem z przepływomierzem.
Objawy to podwyższony poziom oleju; szarpanie na rozgrzanym silniku (szczególnie na niskich biegach); nadmiernie nagrzany silnik.

slawek290785 15-11-12 20:36

Cytat:

Napisał kwiecien83 (Post 781659)
Błędów komputer nie wykazywał, tylko raz jakiś problem z przepływomierzem.
Objawy to podwyższony poziom oleju; szarpanie na rozgrzanym silniku (szczególnie na niskich biegach); nadmiernie nagrzany silnik.

A kolego spalanie miales normalne?

kwiecien83 13-03-13 22:25

Spalanie wzrastało w czasie kiedy samochód szarpał. Po dłuższym czasie spokoju moja foka znów zaczęła szarpać:( miałem już sprawdzaną pompę paliwa i wtryskiwacze. Czasami przez klika tygodni auto nie szarpie a czasem dzień po dniu. Brakuje mi już pomysłów...trudno mi znaleźć jakąś zależność.

zombi1980 26-03-13 07:43

Podepnę się do postu. Mam 1.8tdci 115 KM MKI i takie objawy: bez względu na bieg przy spokojnej jeździe (próba jazdy ze stałą prędkością) lub przy delikatnym dodawaniu gazu szarpie silnikiem dość mocno. Szarpanie jest w prawie całym zakresie obrotów silnika. Jak daję mocno gaz w podłogę idzie równo i gładko, buta ma, turbina świszczy dobrze. Problem troszkę się zmniejsza jak przeciągnę go do końca obrotomierza na pełnym gazie. Szarpanie występuje bez względu czy silnik ciepły czy zimny. Mam prośbę żeby odpowiedziały się osoby które borykały się już tym problemem a nie spekulanci. Z góry dzięki za pomoc. [kaput]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi