Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Diesel -> pedał gazu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=29644)

bocian 29-08-09 23:01

Diesel -> pedał gazu
 
czytając niektóre posty wydaje mi się że muszę wymienić pedał gazu, objawy to spadek obrotów do ok 900/min, brak reakcji na pedał gazu i migająca kontrolka od świec żarowych,po ponownym uruchomieniu silnika jest ok, ale w serwisie :x powiedzieli mi że dobrze by było zrobić diagnostykę ( 300 zł ) :shock: bo to może być TCM jak to "oni" określili i teraz pytanie czy warto robić diagnostykę czy od razu wymienić pedał gazu

gregK 30-08-09 21:11

Podmien od innego,jak nie mozesz to na 99% pedał.

bocian 30-08-09 22:04

właśnie nie mam od kogo zamienić żeby sprawdzić i dlatego chyba wymienię ten pedał

elite 31-08-09 13:46

Diagnostyka 300zl, a pedal 400zl, wiec na to samo praktycznie wyjdzie. Mialem te same objawy i doslownie w tamtym tygodniu wymienilem pedal i pieknie smiga :)

PS
do tej pory mam rany na rekach po wymienianiu tego. 2 Sruby odkrecilem, trzecia wylamalem bo mnie szlag trafil i teraz jezdze na dwoch i dziala :P

XymoX 31-08-09 17:50

Cytat:

Napisał bocian
i migająca kontrolka od świec żarowych,po ponownym uruchomieniu silnika jest ok

w ciągu tygodnia zdażyło mi się podobnie - stoję w korku, wrzucam jedynkę, dosłownie dotykam pedału gazu a w tym momencie zaczyna migać spiralka i samochód gaśnie. Odpalam - jest oki. Wczoraj wyjeżdżam z podwórka, zamykam bramę, wsiadam, zapinam jedynkę, dotykam pedał gazu - zaczyna migać spiralka i samochód gaśnie. Odpalam - jest oki. Mam nadzieję, że pada "tylko" pedał lub czujnik położenia wałka rorządu. Poza tym, żadnych spadków obrotów czy mocy ...........

Rm31 31-08-09 18:00

bocian, jak na moje to też na 99% pedał gazu- miałem podobnie! wymiana w domu i... śmiga że aż milo :) fakt że trzeba sie troche nameczyc bo dojscie jest ciulowate :?

bocian 31-08-09 22:47

już jestem umówiony na wymiane pedału w salonie koszt to tylko 100 zł nie mam zamiaru denerwować się przy własnoręcznej wymianie dlatego zdecydowałem się na serwis; do kolegi XymoX auto mi nie gaśnie dlatego wydaje mi się że to nie pedał w twoim autku stanowi problem :?

XymoX 01-09-09 08:04

Cytat:

Napisał bocian
do kolegi XymoX auto mi nie gaśnie dlatego wydaje mi się że to nie pedał w twoim autku stanowi problem :?

źle troszkę się wyraziłem - po dotknięciu pedału gazu zaczyna migać spiralka ale silnik chodzi normalnie. Dopiero jak próbuję ruszyć to gaśnie. Po odpaleniu jest oki

A co u Ciebie się dzieje, że wymieniasz pedał ?

bocian 01-09-09 12:38

już po wymianie

Gregorrr 04-09-09 07:33

Ja też mam problem z pedałem gazu. Tak sądzę po przeczytaniu tego tematu i przeglądnięciu innych stron. W poniedziałek pojadę do mechanika, żeby podpiął mojego Focusa pod komputer i sprawdził to dokładnie. Z tego co wiem oryginalny nowy kosztuje ok 325-350 zł. Chyba lepiej nie bawić się w używane, które kosztują ok 100-130 zł. Kupując nowy będę wiedział co mam :)

1wrc1 11-10-10 21:38

Witam Panowie.Mam ten sam problem juz zlokalizowany.Natomiast moj problem dotyczy pokrewnej sprawy...kupilem orginalny pedal gazu w serwisie do FF1 1.8 tddi i teraz powiedzcie mi jak go wymjienic. Pedal który kupilem w serwisie nieco sie rozni od tego ktory jestw aucie bo od spodu ma nazwijmy to plastikowy bolec uniemozliwiajcy jego montaz i w troche innej plaszczyznie ulozona wtyczne pod kable..Pomozcie bo do serwisu mam kawalek a potrzebuje predko go wymienic.Pozdrawiam

Amazon 11-10-10 22:18

wytnij ten bolec, wtyczka spokojnie wejdzie, potrzebny Ci klucz, chyba trzynastka nasadowa wydłużona, odkręcisz 4 nakrętki i spokojnie wymienisz

1wrc1 11-10-10 22:28

Dzieki za odp.Faktycznie ten bolec przeszkadza.I jeszcze jedno czy po wymianie takiego pedalu trzeba podlaczac auto pod kompa w celu wyregulowania jakis parametrów??

Amazon 11-10-10 22:34

nie potrzeba, będzie działa od razu, tu nie potrzeba robić adaptacji

1wrc1 11-10-10 22:38

OK.dzieki serdeczne za pomoc. polecam sie na przyszlosc:)pozdrawiam

rafi99xu 22-07-12 15:21

ej troche stary ten wątek , ale czy możecie podpowiedzieć czy pedał gazu pada powoli czy jakoś nagle?? czy samochód stopniowo traci moc czy od razu wchodzi w tryb awaryjny? z góry dzięki za odpowiedz...:-)

rafi99xu 26-07-12 22:38

i co nikt nie podpowie?

beherit 27-07-12 15:38

u mnie przerywal tzn, silnik szarpał jakby paliwo nie dochodziło i nic więcej ,później co jakis czas wchodził podczas jazdy w tryb awaryjny,z biegiem czasu coraz częściej az w końcu nie dało rady jechac gdziekolwiek bo co chwile tryb awaryjny wyskakiwal , podpiecie pod kompa wykazało bład P1343 ,wymieniłem pedal i smiga jak nowy

rafi99xu 27-07-12 22:13

bo... mam wrażenie że mi przerywa.. .dzięki za podpowiedz... pewnie mam ta samo... pewnie powoli muszę się szykować na wymianę pedała :) jakkolwiek to brzmi... hehe... no mam tylko nadzieję że wakacje opykam na tym pedale hehhehe

beherit 27-07-12 22:26

podłącz pod komputer jak masz gdzie ,albo zakup sobie kabel na necie do diagnostyki zawsze to taniej jak jechać do serwisu

kolter 28-07-12 08:17

Witam.Co do samej wymiany to najlepiej zakupić śrubokręt z giętą końcówką i nie będzie problemu z wymianą.Sam z takiego korzystałem i nie było problemu.Reszta jw.Pozdr.

harry3376 28-07-12 15:08

Cytat:

Napisał rafi99xu (Post 752112)
. pewnie powoli muszę się szykować na wymianę pedała jakkolwiek to brzmi... hehe.

ha,ha,ha, dobre

lechu83 02-08-12 04:15

A tak z ciekawości czy ktoś z was rozbierał stary pedał po wymianie? problemem jest mała tasiemka która się przeciera, wystarczyłoby ją wymieniić i pedał by śmigał! pomyślcie Panowie dobry temat na biznes!

Seboludek 03-08-12 03:30

pytanie jak naniesiesz grafit na tą tasiemkę i ile to wytrzyma?

matysk90 23-04-13 21:55

pedał gazu 1.8 tdci
 
Witam forumowiczów. W ostatnich dniach moją foczke dopadła pewna przypadłość, mianowicie nie chciała odpalić. Towarzyszyło temu migająca kontrolka podgrzewania świec. Pomyślałem, że może to wina filtra paliwa, który i tak miałem wymienić. Filtr był zasyfiony mocno, po wymianie odpaliła ( przed też), ujechałem 3km i zgasła. Po 30 minutach odpaliła ponownie. Czytałem, że powodem może być pedał gazu, więc go dziś wykręciłem. Wydaje mi się, że w jednym miejscu plastik jest minimalnie przypalony ale nie jestem pewien. I tu pytanie do was, czy można te cholerstwo jakoś rozebrać żeby zobaczyć w jakim stanie są potencjometry? A może jest jakiś inny sposób na sprawdzenie go? Szkoda mi wymieniać cześć skoro nie jestem pewien czy to jest powodem.

Falcon 23-04-13 22:07

Najpierw odczytaj błędy, a jak się okaże, że to pedał gazu to tylko wymiana. Tu jak rozebrać:


matysk90 23-04-13 22:33

no właśnie nie mam za bardzo gdzie jechać na komputer i zastanawiam się czy elektryk nie mógłby sprawdzić pedała potencjometrem? nawet jeślibym pojechałbym na komputer, a błąd wyskakuję czasami to czy cokolwiek by mi pokazało?

Falcon 24-04-13 00:07

Jeżeli pojawia się błąd to jest on zapisywany, a nie, że występuje tylko gdy masz anomalie w aucie. Poza tym widziałeś ten filmik z rozbierania? Jeżeli ścieżki przetarte to pedał na śmietnik. Sprawdzanie przez mechanika potencjometrem? Niby jak to ma się odbyć?

matysk90 24-04-13 09:54

no właśnie mój pedał wygląda trochę inaczej niże ten na filmiku i nie mogę go rozebrać.
Elektryk miernikiem wydaje mi się, że może sprawdzić potencjometr. Miałem kiedyś problem z pływakiem i sprawdził mi. Mianowicie ruszając potencjometrem sprawdzał wartości na mierniku, rosły równo a w miejscu przetarcia pokazywał jakieś liczby z kosmosu.

Falcon 24-04-13 09:59

Nie może inaczej wyglądać, TDDi i TDCi miały taki sam pedał gazu i idzie go rozebrać w sposób z filmu bo tak zrobiłem.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi