Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK3] Active City Stop (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=76794)

Makumba 20-02-16 17:19

Active City Stop
 
Mam w swoim aucie właśnie ten system "active city stop. Oczywiscie funkcja działa przy predkosciach do 15 i do 30 km/h. Ale nie działa ona zawsze. Wie ktoś moze jakie warunki musza byc spełnione aby ACS zadziałał?

Falcon 20-02-16 20:18

A instrukcja obsługi auta co na ten temat mówi?

Pyzo 20-02-16 20:29

Skad wiesz ze nie zawsze dziala? Ten system aktywuje sie w ostatecznosci i nie mozna oczekiwac ze bedzie wyreczal kierowcow.

Jak rzeczywiscie chcesz go przetestowac, to dojedz do konca korka z noga na gazie - predkosc ponizej 50 kmh musi byc.

a4tech 20-02-16 20:40

Testowałem to u siebie - było w standardzie, nie dodawałem tego :) :) :) (więc nic nie zepsułem :P )

Za każdym razem samochód uderzał w plandekę..... wolałem nie próbować z stojącym samochodem !

Pyzo 20-02-16 20:42

Ja tez nie mam do tego zaufania aczkolwiek raz mnie uratowalo w korku jak mi butelka pod nogi spadla i sie nie koncentrowalem na tym co przed maska

pjetrucha 20-02-16 20:42

@Pyzo - przed liftem ten system działa do prędkości 30 km/h.

Makumba 20-02-16 22:11

Instrukcja mowi wlasciwie tylko to ze dziala do 30 km/h, a nic nie jest napisane ze np: pasy musza byc zapiete itd. Byc moze nie dzialal tak dokladnie bo obiekt na ktorym testowalem byl za maly? Testowalem na pudle po kolach rowerowych wys/szer troche ponad metr. Mysle ze tu jest problem bo system ma wykrywac auta wiele razy wieksze niz pudelka.

Arturek 21-02-16 15:32

Witam

Tu działa na małym pudle

https://www.youtube.com/watch?v=Z7Pf6yFhIAA

https://www.youtube.com/watch?v=-Xh1TyCAvyE

pozdrawiam
Arturek

Makumba 21-02-16 17:29

hymm :) CHyba pojde do Forda i podpytam co i jak :)

Arturek 22-02-16 11:14

Witam

Tylko uważaj, żeby nie skończyło się tak, jak w Volvo :)

http://joemonster.org/filmy/69284

albo tak

https://www.youtube.com/watch?v=y3J8v-hNUSk

pozdrawiam
Arturek

qluk 22-02-16 15:07

Jeśli to nie jest system radarowy (a raczej nie jest) to na typowym pudełku nie zadziała. Wystarczy też zauważyć, że w obydwu filmach jest dodatkowo element odblaskowy. W końcu kamera rejestrująca obraz dwuwymiarowy musi jakoś przeszkodę rozpoznać. Rozpoznawane są w większości algorytmów uproszczone sylwetki, światła, elementy refleksyjne. Najlepsze efekty miałby system sprzężony czyli dwie kamery i radar czy też lidar.

/update/
Po znalezieniu kilku materiałów, jest to raczej uproszczony kierunkowy lidar w dość kiepskim miejscu bo w zabudowie lusterka. Stąd reagować powinien na pojazdy, czy duże przeszkody (zależy czy asystuje mu kamera i przetwarzanie obrazu). Problemem mogą sie okazać włąsnie małe przeszkody, czy też auta - np. mazda MX-5 bez dachu, rowerzysta, etc.
Zgodnie z info które znalazłem to monitoruje obszar do 10m przed autem, jednak nie znalazłem informacji o kącie monitorowania co by dało możliwość oszacowania minimalnej wysokości przeszkody czy tez odległości od pojazdu.
Reasumując, jesli ford uzywa tylko lidaru to jest to moim zdaniem awaryjny system (ale nie do konca bezpieczenstwa), jesli korzysta dodatkowo z kamery która sie znajduje tuż obok (i wykorzystawana jest m. in przez rozpoznawanie znakow) to wszystko zalezy od programistów.

/update 2/
Dobra znalazłem, w dużej mierze ACS wykrywa elementy refleksyjne (z nastawieniem na tablice rejestracyjne) i lidarem niby mierzy zmiane odległości i jej tempo. Jak narzucisz coś sporego z odblaskiem lub przykleisz na czas testu tablice rejestracyjna do pudla to powinno zadzialac. Problem jest taki że w wielu sytuacjach w PL to nie zadziała wiosną, zimą i jesienią chyba że restrykcyjniej słuzby będą podchodzić do czystości tablic.

maripo 22-02-16 15:40

Próbowałem kilka razy, zawsze waliłem w pudła, kamizelki, raz nawet stojącego typa uderzyłem :(

qluk 22-02-16 21:15

ACS to nie system ochrony pieszych wg. tego co wiem i co znalazłem. Jest to system przewdzialania skutkom bądź uniknięcia kolizji w korkach. Co do kamizelki to raczej powinna być z taśma pryzmatyczna (taka jak mają policjanci, strażacy czy pogotowie). Dodatkowo karton musiałby być względnie duży. Bo jeśli lider (rodzaj dalmierza optycznego który funkcjonuje mniej więcej jak radar ) uchwyci karton 10m przed autem i po około metrze zniknie z widoku lidaru to system musi jakoś się zachować i albo potraktować to jako błąd albo zahamować. Przypuszczam pierwsza reakcje.
Wiec polecałbym sprawdzić to na kartonie mniej więcej po 42" telewizorze postawionym na krótszym boku oraz powiesić na nim tablicę na czas testu. Wtedy powinno to zadziałać.

Pyzo 22-02-16 21:31

U mnie hamuje nawet przed stojacym rowerem. Albo sciana garazowa ;) Wiem. Poyebalo ;) przeprowadzilem dzis kilka testow przy niskich predkosciach

Makumba 22-02-16 22:11

Hmm właściwie to kolega Qluk wyczerpał temat. Czyli właściwie jakby dać wieksze pudło i na nim np: kamizelke to zakłądam ze ACS zadziała w 100% przypadków bo kamera wychwyci gabaryt i coś odblaskowego.

qluk 23-02-16 23:50

Kamera wychwyci odblask, a przeszkodę LIDAR oraz tempo zbliżania LIDAR. Traktowałbym go raczej jako coś dodatkowego i niech sobie będzie włączony, zawsze może uniknie kolizji bądź skończy się na uszkodzonych zderzakach. Ale imprezowe zabawy "co ja nie dam rady stanąć przed rozpędzonym autem? Ja!? Potrzymaj mi piwo" odradzam ;-)


Pyzo, zgadzam się nieźle poje... ;-) Nawet FORD w materiałach podaje że system nie jest skonstruowany do zatrzymywania przed ścianą. Chociaż kto wie co w między czasie w nim pozmieniali. :-)

Makumba 24-02-16 22:21

Cytat:

Napisał qluk (Post 1112558)
co ja nie dam rady stanąć przed rozpędzonym autem? Ja!? Potrzymaj mi piwo

No i zrobił mi smaki! :) nie no fajnie, dzieki ze tak mi to opisaliście, teraz podejde do ACS w praktyce z troche wiekszym dystansem. Aczkolwiek czasem moze tyłek uratowac.

qluk 26-02-16 00:07

Odkryłem zastosowanie... jazda w korku, a obok w aucie mija nas kierowniczka topless - tak to powinni reklamować ;-)

Makumba 26-02-16 18:38

Jeszcze w kabriolecie :D A obok , w kabriolecie, dorzuciłbym koleżanke :)

wilczek03 12-05-16 21:14

ja mam problem w swoim FF3 z active city stop. Po włączeniu silnika wyświetla się komunikat: active city stop, czujnik zablokowany, oczyść szybę. Szybę wyczyściłem, KTS żadnych błędów nie wykrył, a komunikat za każdym razem się wyświetla. Może ktoś pomóc

qluk 18-05-16 08:34

Szyba oryginalnie od nowości?

wilczek03 03-06-16 23:37

Cytat:

Napisał qluk (Post 1127635)
Szyba oryginalnie od nowości?

Nie, w 2015r poprzedni właściciel wymienił szybę.
Dodam, że wybudowałem tą kamerkę i wyczyściłem wszystko od wewnątrz. Było dobrze przez tydzień, a potem znowu zaczęło meldować komunikat

majuDJ 13-04-17 20:09

Cytat:

Napisał wilczek03 (Post 1130298)
Nie, w 2015r poprzedni właściciel wymienił szybę.
Dodam, że wybudowałem tą kamerkę i wyczyściłem wszystko od wewnątrz. Było dobrze przez tydzień, a potem znowu zaczęło meldować komunikat

Mam ten sam problem a ACS w swoim FF3 z 2013r. Jak rozwiazaleś problem? U mnie też szyba wymieniona na zamiennik Pilkington.

gurtaz 22-04-17 22:29

U mnie problem z acs zaczął się po wymianie szyby na pilkingtona. Złożyłem reklamację ze względu na rozmycie obrazu i wadliwe działanie acs, zamówili sekurita i problemu brak. Ale złożyłem kolejna reklamację bo szyba mimo wszystko rozmazuje, szczególnie dół i boki. Najlepsza rada wymiana szyby z AC w ASO.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

danieloos 17-08-17 10:54

Active City Stop
 
Cześć! Ostatnio miałem zmienianą szybę na koszt ubezpieczalni - z TIRa spadł kamyk. Niestety po zmianie szyby trzeba zrobić regulację czujnika - wyskakuje komunikat o brudnej szybie. Można jakoś to zrobić samemu?

krystianen 17-08-17 22:23

moze masz kamere pod złym katem ustawiona? nie wpięta w swoje miejsce

Tal-Rash 18-08-17 12:49

Cytat:

Napisał Arturek (Post 1112207)
Witam

Tylko uważaj, żeby nie skończyło się tak, jak w Volvo :)

http://joemonster.org/filmy/69284

albo tak

https://www.youtube.com/watch?v=y3J8v-hNUSk

pozdrawiam
Arturek

Ale fajny system. Jak dobrze że go nie mam :)

pdz 18-08-17 13:02

Znajomy z pracy ma ten system, co prawda nie uderzył w nic ale mówił, że nie działa, w ASO oczywiście wszystko ok.
Ja bym to traktował jako dodatek, który być może zadziała i uratuje tyłek, zawsze to lepsze niż nic ... ciekawe ile kosztuje takie prawie działające coś.

Masterjam 18-08-17 13:42

U mnie w ciągu roku zadziałał 3-4 razy. Od razu mówię że zadziałał jak jechałem w korku z małą prędkością i zagapiałem się . Z tego co wiem to chyba działa on do 20-30 km/h. Nie jest to taki sam system wykrywania zwalniającego auta przed nami.

danieloos 26-08-17 20:10

Cytat:

Napisał krystianen (Post 1179934)
moze masz kamere pod złym katem ustawiona? nie wpięta w swoje miejsce

Mogę to jakoś sam zmienić? Jak się*tam dostać?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi