Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=48)
-   -   Mk2 st 225km (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=79376)

Bananimd 06-01-17 09:53

Mk2 st 225km
 
Witm, dziś jadę wstępnie ogldnąć foke z 2006r MK2 ST, mam zamiar kupić ale jeszcze nie wiem czy ta się nadaje.

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-f...tml#3583618397

Ma bardzo mały przebieg co jest na prawde podejrzane. Właściciel wyjechał za granice i autko sprzedaje jego ojciec więc dużo sie nie dowiem, na tygodniu planuje pojechać z nią na warsztat i tu pytanie czy znacie w Warszawie jakiś dobry warsztat który ją porządnie prześwietli i za rozsądne pieniądze.

Oraz może ktoś z was miał z nią styczność i jest w stanie coś o niej napisać.

weuek 06-01-17 10:16

Chyba mocno latał bokami, skoro maglownica wymagała wymiany. Zresztą, nie wiadomo jak z tym przebiegiem, bo w opisie widnieje sześćdziesiąt milionów.

Yerzo 06-01-17 11:08

Cytat:

Napisał Bananimd (Post 1155303)
czy znacie w Warszawie jakiś dobry warsztat który ją porządnie prześwietli i za rozsądne pieniądze.

Podpytaj naszego nadwornego, warszawskiego mechanika czyli Wuja Zbycha. Ja u niego sprawdzałem swoje mk2. Nie chciał być stronniczy ale podpowiedział na co zwrócić uwagę.

slawek11 06-01-17 13:38

Zwrocilbym uwage z miernikiem grubości lakieru na prawa strone auta . Z drugiej strony patrzac na liste wymienionych rzeczy nasuwaja mi sie dwa wnioski: albio autko ma wiecej przejchane albo czesto widywane bylo na torze ( w sumie taka specyfikacja tego auta ).

maciobyk 06-01-17 16:11

Sprawdź go w Cepiku czy przebieg coś się pokrywa... No chyba że to świeżo przytargał ...

Bananimd 06-01-17 16:26

W Cepiku czyli?

Byłem oglądałem i ogólnie spoko, było stuknięte w prawy bok, drzwi plus tył, widać że coś było nie tak, bo nie jest dokładnie spasowane a najbardziej zastanawia mnie klapa bagażnika oraz maska bo ma nierówne szpary w stosunku do drugiej strony ale podobno przód i tył nie był ruszony.

Aktualny właściciel jest 4 w kraju więc trochę przeżył. Ponoć nie kręcony ale książki serwisowej nie ma na niego.

Yerzo mógł byś dać namiar na Wuja? nie wiesz w jakiej części Warszawy on urzęduje bo foczka niestety na letnich a strach jeździć w taką pogodę.

zabiel36 06-01-17 16:41

Zbi-Car Naddnieprzańska 8 przy moście Siekierkowskim.

maciobyk 06-01-17 18:59

Cytat:

Napisał Bananimd (Post 1155353)
W Cepiku czyli?

https://historiapojazdu.gov.pl/

slawek11 07-01-17 09:13

Cytat:

Napisał Bananimd (Post 1155353)
W Cepiku czyli?

Byłem oglądałem i ogólnie spoko, było stuknięte w prawy bok, drzwi plus tył, widać że coś było nie tak, bo nie jest dokładnie spasowane a najbardziej zastanawia mnie klapa bagażnika oraz maska bo ma nierówne szpary w stosunku do drugiej strony ale podobno przód i tył nie był ruszony.

Aktualny właściciel jest 4 w kraju więc trochę przeżył. Ponoć nie kręcony ale książki serwisowej nie ma na niego.

Yerzo mógł byś dać namiar na Wuja? nie wiesz w jakiej części Warszawy on urzęduje bo foczka niestety na letnich a strach jeździć w taką pogodę.

Czyli dobrze wnioskowalem ze prawa strona pojazdu byla robiona. Ja bym odpuscil skoro na zdjeciach widac ze cos nie tak to albo auto zostalo naprawione przez partacza albo tylko tak udalo sie to zrobic po powaznym BOOM. Wg mnie nie za ta kase.

Bananimd 07-01-17 11:10

Dzięki, sprawdziłem ale ostatni zarejestrowany ma na 63tys. 2015r więc mało to mówi, no nic podjadę do Wujka Zbycha i mam nadzieję że coś powie konkretnego. Może akurat zajmował się tym autkiem i będzie coś więcej wiedział. Dzięki za pomoc i jak będę miał więcej info to napisze :)

---------- Post dodany o 11:10 ---------- Poprzedni post był z 10:52 ----------

A może po prostu ktoś z was wie kto sprzedaje takiego ST Electric Orange godnego polecenia gdzieś w Warszawie lub stosunkowo niedaleko?

maciobyk 07-01-17 13:10

Cytat:

Napisał Bananimd (Post 1155440)
[/COLOR]A może po prostu ktoś z was wie kto sprzedaje takiego ST Electric Orange godnego polecenia gdzieś w Warszawie lub stosunkowo niedaleko?

U mnie w okolicy jest ale nie wiem jaki stan. No i to Małopolska..

Bananimd 07-01-17 13:40

Cytat:

Napisał maciobyk (Post 1155455)
U mnie w okolicy jest ale nie wiem jaki stan. No i to Małopolska..

Troche za daleko, a jesteś w stanie znależć go na jakimś ogłoszeniu? lub ewentualnie dowiedzieć się nieco na jego temat? bo pamietam że na Krakowskich numerach ktoś sprzedawał kilka miesięcy temu z tym że znajomy był akurat w Krk i go sprawdził to niestety bity i wymagał solidnego doinwestowania.

Moi drodzy a co sądzicie o tym?

http://allegro.pl/show_item.php?item...279#d54a2fbd22

Jakieś info ktoś ma na jego temat?
Wiem że nie wymarzony electric orange ale jeżeli mam kupować to już wole inny kolor ale za to w dobrym stanie.

Gomad 07-01-17 14:38

jest forumowy electric za 40 tyś z faktura ;)

maciobyk 07-01-17 14:38

Jak się pojawi to dam znać. Nie mam namiarów bo nie zapisałem. Ale pamiętam że miał 180 tys km, 3D , 2006r, po opłatach, ksenony. Auto było w okolicach Bochni- 40 km od Krakowa.


Cytat:

Napisał Gomad (Post 1155462)
jest forumowy electric za 40 tyś z faktura ;)

To nie ten budżet... Za taką kasę kupi polifta z forum...

zabiel36 07-01-17 14:41

Pewien jesteś? Jimi wystawiał za 50k+ więc małe szanse na polifta za 40k.

maciobyk 07-01-17 14:41

Cytat:

Napisał zabiel36 (Post 1155465)
Pewien jesteś? Jimi wystawiał za 50k+ więc małe szanse na polifta za 40k.

To nie Jimiego..

slawek11 08-01-17 10:18

Mustang chcial sprzedac swojego tylko nie wiem czy sprzedal i za jaka kase byl wystawiony.

maciobyk 08-01-17 11:58

Cytat:

Napisał slawek11 (Post 1155509)
Mustang chcial sprzedac swojego tylko nie wiem czy sprzedal i za jaka kase byl wystawiony.

Prawie 40 tyś :)


Bananimd, wiem że masz kawałek ale fajna wersja...

https://www.olx.pl/oferta/ford-focus...5-IDjnwOP.html

Bananimd 08-01-17 16:11

40 to za dużo na moją kieszeń jeszcze ;)

Cytat:

Napisał maciobyk (Post 1155511)


[/COLOR]Bananimd, wiem że masz kawałek ale fajna wersja...

https://www.olx.pl/oferta/ford-focus...5-IDjnwOP.html

Maciobyk, znasz ten samochód, jak mechanicznie itd? wiesz czy warto pojechać?


Byłem dziś oglądać jedną foczkę

http://allegro.pl/ford-focus-st-2-5t...659967279.html

Właściciel twierdzi iż jest bezwypadkowy był malowany cały bok z powodu rysy, maska od wgniotka oraz tylny błotnik był stuknięty z lewej strony co widać na szparach, żle spasowane, ale po drzwiach belkach itd nic nie widać, jedynie pod maską nie ma kilku kołków z obu stron, kokpit wygląda tak jakby był wyciągany (schowek na pewno bo krzywo włożony) ogólnie pracuje ładnie, przy jeździe nic nie stukało, oprócz okolicy klapy bagażnika tak jakby nie domknięta (może przez mróz), no i akumulator padnięty :)

na tygodniu planuje go sprawdzić na warsztacie.

maciobyk 08-01-17 17:14

Nie wiem jak ten pomarańczowy, ale ściągany w lipcu 2015.
28.12 2016 -zrobiony przegląd. Jest dwóch właścicieli.

Ten szary co wrzuciłeś jest zarejestrowany na blachach PL ???

Bananimd 08-01-17 18:21

Maciobyk, ten szary nie jest na polskich ma jeszcze szwajcarskie, ale już po opłatach celno skarbowych, a czemu pytasz? Właśnie troche to dziwne bo jeździł nim po PL długi czas bez rejestracji, można tak? Nie ma konieczności czasami w jakimś terminie zarejestrować samochód?

maciobyk 08-01-17 18:42

Pytam bo jest jeszcze jeden identyczny jak ten szary w Wawie ale nie wiem czy się sprzedał. Również śmigał w Szwajcarii i używany był tam przez policję. Ale to auto jest na stołecznych blachach dość długo.. No i sporo mniejsza kasa. Przebieg podobny do tego szarego z ogłoszenia. Mam jakby co tel do niego.

Bananimd 08-01-17 20:36

Cytat:

Napisał maciobyk (Post 1155558)
Pytam bo jest jeszcze jeden identyczny jak ten szary w Wawie ale nie wiem czy się sprzedał. Również śmigał w Szwajcarii i używany był tam przez policję. Ale to auto jest na stołecznych blachach dość długo.. No i sporo mniejsza kasa. Przebieg podobny do tego szarego z ogłoszenia. Mam jakby co tel do niego.

To poproszę numer na Priv, przydzwonie i się dowiem jak sytuaja wygląda, może akurat :)

Bananimd 10-01-17 17:14

Właśnie wróciłem ze sprawdzenia autka używanego przed zakupem z ASO Forda w Warszawie "Bemo Motors" na aleja Krakowska 169. Od razu mówię że nie polecam tego serwisu Forda... tandeta, nie dość że nie opisali mi dokładnie na czym polegają dane problemy to jeszcze żadnego konkretnego opisu nie dostałem, tylko skserowaną kartkę papieru na której mechanik sobie bazgrał... żenada..

No ale dobra, sprawdza foczka to :

http://allegro.pl/show_item.php?item...279#54f4014841
Ford focus ST 2.5 Turbo 225KM
nr VIN: WF05XXGCD56Y34166

Twierdzi iż bita nie była tylko polakierowana w celu odświeżenia wyglądu bo była porysowana i poodgniatana

Opis:
Płyn wspomagania na mini
Płyn chłodzący na mini
Tarcze P 24, Klocki P 4, Tarcze T 10, Klocki T 4 Duża korozja
Opony P 1mm T 2.5mm
Zawieszenie brak luzów ale bardzo zakorodowane
Zapocenie z okolic chłodniczki oleju
Widoczne ślady wycieków płynu chłodniczego na "uszczelniku" (chyba bo nie jestem pewny przez te bazgroły ;/, moze byc jeszcze na silniczku/uszczelniaczku)
Rozszczelniony kompresor KLM i bardzo zakorodowane sprzęgło

Oraz dziwne parametry kontroli lakieru ponieważ:

Właściciel trwierdzi iż był malowany caly lewy bok maska i błotnik a parametry wyglądają następująco
BtLP 130-250
DzLP 115-130
DzLT 89-124
BtLT 150-370-990
Klapa 330-320
BtPT 140-180
DzPT 46-67
DzPP 180-190
BtPP 110-140
Maska 180-210
Dach 60-205

W dodatku sam dostrzegłem inną szybę przednią (nie oryginalną), wyciągany kokpit (niedopasowany), zaparowane klosze reflektorów od środka.


I tu pyanie moi drodzy forumowicze

1 Czy on mógł być cały bity czy miernik im szfankował?
2 co z tymi wyciekami i poceniem się? wystarczy wymienic uszczelki i jazda czy trzeba jednak bedzie wymieniać te podzespoły?
3 Czy te zardzewiałe zawieszenie będzie wymagało wymiany czy wystarczy wymienić gumy itp a reszte zakonserować?
4 Ile byście dali za tą foczkę?

maciobyk 10-01-17 19:26

Nieźle opisane...

1. Miernik mógł dobrze wskazywać. Ten kolor to standard również w zwykłej mk2.
2. Pewnie gdzieś z pompy leci. Pompa do wymiany wraz z rozrządem -jeśi leci od strony rozrządu.
3. Jak nie ma luzów to po co ruszać.
4. Wersja biedna... Może 25-27 tys....

Toretto 10-01-17 20:00

Może pierdoła, ale gdzie mu wessało tylną półke? Czy tylko na zdjęciach nie ma?

maciobyk 10-01-17 20:06

Cytat:

Napisał Bananimd (Post 1155457)
Troche za daleko, a jesteś w stanie znależć go na jakimś ogłoszeniu? lub ewentualnie dowiedzieć się nieco na jego temat? bo pamietam że na Krakowskich numerach ktoś sprzedawał kilka miesięcy temu z tym że znajomy był akurat w Krk i go sprawdził to niestety bity i wymagał solidnego doinwestowania.

Moi drodzy a co sądzicie o tym?

http://allegro.pl/show_item.php?item...279#d54a2fbd22

Jakieś info ktoś ma na jego temat?
Wiem że nie wymarzony electric orange ale jeżeli mam kupować to już wole inny kolor ale za to w dobrym stanie.

Znaleziony :) http://sprzedajemy.pl/ford-focus-st-...nge-nr47611447

Bananimd 11-01-17 05:55

A może był podtopiony? Co prawda mechanik przy kontroli tego nie stwierdził ale mógł pominąć taką opcję co wy o tym sądzicie? Zwłaszcza że kilka objawów pasuje, ale żadnych błędów, elektronika spoko no i silnik równo pracował, z tym że ta wszechobecna korozja daje do duży znak zapytania..

maciobyk 11-01-17 08:35

To też możliwe...

vtec 11-01-17 10:15

Cytat:

Napisał Bananimd (Post 1155867)
A może był podtopiony? Co prawda mechanik przy kontroli tego nie stwierdził ale mógł pominąć taką opcję co wy o tym sądzicie? Zwłaszcza że kilka objawów pasuje, ale żadnych błędów, elektronika spoko no i silnik równo pracował, z tym że ta wszechobecna korozja daje do duży znak zapytania..

10-io letni Ford bez korozji pod spodem? Widziałeś inne STki od dołu? Widziałeś inne 10-cio letnie auta od spodu? Normalnie, przy takim roczniku auta powinny być "zakonserwowane", jeśli ktoś ma zamiar takim autem dłużej pojezdzic.
Sprawdzałeś ranty błotników od wewnątrz (czy nie ma purchli) oraz czy elementy nadwozia (drzwi, klapa, itp) nie były ściągane? Takie rzeczy widoczne są od ręki. Następnym razem jedz sobie do Centrum Dobra w Warszawie lub do Lipskiego.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi