Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.8 TDDI po wymianie paska rozrządu wylało się na niego trochę ropy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=50154)

mjprzem 24-06-11 17:34

dokladnie tak jak napisal kolega wyzej ...lepiej byloby nieruszac jak ruszac... bo podczas wymiany a to tu sie walnie to tam i nie wiadomo jak z tym lozyskiem rolki... wiec zapewe wiecej by wytrzymala jakby nie ruszana.

w zasadzie na takie pytania jak zadajesz nikt nie powinien odpowiadac bo nikt niewie co bedzie. Tez uwazam ze to twoja decyzja wszystko zalezy od tego jak starannie mechanik obchodzil sie z starym napinaczem.

EQALISER 25-06-11 14:32

Witam.

Decyzja o wymianie kompletu zapadła.

Mam teraz pytanie: który z proponowanych zestawów w sklepie http://ford.sklep.pl/pl,category,963...ik,rozrzd.html będzie odpowiedni? Skoro najbardziej liczy się trwałość łożyska, to może zestaw marki SKF?

Pozdr.

luzaczek5 30-06-11 22:45

Panowie czy w Foczce 1 2004 r 1.8 TDDI przebieg 176 tys wymienia sie tylko rozrząd (pasek+napinacz?) czy pompe wody tez odrazu? chyba jest na ścieżce z paskiem klinowym a nie rozrządu?

wymienia się tez uszczelke pokrywy zaworów?

mechanik powiedziałmi ze nie ma potrzeby bo to osobny obieg?

pozatym czy w foczce 1 oprócz kpl. rozrządu wymienia sie też łańcuch rozrządu, bo ostatnio usłyszałęm ze jak to nie jest pierwsza wymiana rozrządu to warto się łańcuchowi przyjrzeć.

nie bardzo wiem o jaki łąńuch chodzi i jaki to jest dodatkowy koszt.

1 wymiana rozrządu była przy 116 tys teraz po 60 tys przewidziana jest kolejna.

czy można jeszcze 200-300 km przejechac do wymiany czy lepiej nie ryzykowac i wymieniac

mkaminski100 01-07-11 10:13

Cytat:

Napisał luzaczek5 (Post 589344)
...

Powinienes za LENISTWO bana dostac!!

Pompa wody jest na pasku osprzetu i jakbys sie wysilil to bys znalazl porade w FAQ (na samym poczatku jak byk) o wymianie pompy. Wtedy bys widzial, ze rozrzadu sie nie rusza tylko trzeba podniesc silnik.

Nie, uszczelki pod pokrywa sie nie wymienia przy zmianie jezeli nie cieknie.

Co ma obieg do uszczelki? Pokrywa jest klawiatury i zdejmuje sie ja jak ktos uzywa blokad do wymiany rozrzadu.

Zapytaj sie mechanika ile bierze za wymiane lancucha i znajdz na forum kogos kto to wymienial. Lancucha sie nie wymienia chyba, ze zrobiles pol miliona i slizg jest wytarty. Lancuch nowy kosztuje prawie 1000zl, drugie tyle wymiana. Mechanicy chca prawie zawsze wyjmowac silnik, ale mozna wymienic bez demontazu.

Rozrzad w tym silniku wymienia sie co 150 tys km jezeli jest na oryginalnych czesciach. Za to jeszcze bardziej nalezaloby ci sie ostrzezenie, bo co tydzien wyplywa koleny temat z taka dyskusja.

luzaczek5 01-07-11 15:07

dzieki ale jestem jakby novciuszem na forum:)

mechanikor który mi robił wycene (najwidoczniej uzywaja blokad- 2 mi to oferowało ze zrobia al ena blokadach bo bezpieczniej) wycenil mi tez uszczelke spod zaworów, micro uszczelke .

i wspominał że łancuch powinno sie co 160 tys w focusie 1 wymieniac stad moj epytanie:)

wczoraj długo szperałem po forum i masz racje temat czesto wałkowany ale dlatego nie otwierałem nowego tylko doczepiłem do tego w ktorym dysusja przebiegała na podobne tematy

ps. pasek juz raz wymienialem przy ku[nie auta w okolicy 115 tys teraz mam 176 i zapis od mechaniora ze przy tym przebiegu powinna byc druga wymiana (czyli pasek był ne orginalny wnioskuje)


puki co mam 200 km przekroczone ale jak najszybciej zabiore sie za wymiane

dzieki

MisiekT 01-07-11 15:10

Cytat:

Napisał luzaczek5 (Post 589580)
wspominał że łancuch powinno sie co 160 tys w focusie

jezeli ten mechanior mysli ze TDDi ma rozrzad na lancuchu, to omijaj go szerokim lukiem - albo nie wie co mowi albo chce Cie ostro nabic

mkaminski100 01-07-11 15:40

Cytat:

Napisał luzaczek5 (Post 589580)
...

To jako nowicjusz powinienes tym bardziej poszukac i poczytac. I wystarczylo poczytac, zeby sie dowiedziec co ile sie zmienia pasek, ze nie trzeba od razu robic pompy i ze lancucha sie nie wymienia. Nie trzeba bylo o to raz jeszcze pytac, bo "moj przypadek jest troszke inny...". :)

Nie zaczynajmy znow dyskusji "pasek czy lancuch", bo byly tego setki. Lancucha sie nie wymienia, a na pewno nie po 160 k km. Pasek robi sie z napinaczem ze sprezyna, najlepiej oryginalny bo jest wzmocniony.
Koszt ok 250zl za czesci. Robocizna zalezy, ale najlepiej jak sie robi z blokadami.
Wymiana co 150 tys km.
Jezeli uszczelka nie cieknie to cieknac nie bedzie. Wiecej dobrego niz wymiana zrobisz pluczac uszczelke i rowek na pokrywie w benzynie, zeby odluscic.
No ale mechanik placi z Twojej kasy, wiec woli wymienic, bo jakby jednak zaczelo cieknac to wtedy on posieca swoj czas (a to wazniejsze niz Twoja kasa)

Twoj mechanik albo sciamnia Cie na kase, albo nie ma pojecia o czym mowi. Moja rada - znajdz innego.

---------- Post dodany o 14:40 ---------- Poprzedni post był z 14:39 ----------

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 589583)
jezeli ten mechanior mysli ze TDDi ma rozrzad na lancuchu, to omijaj go szerokim lukiem - albo nie wie co mowi albo chce Cie ostro nabic

eee tam. Dobry jest, pewnie jeszcze dwumase tez mu od razu ogarnie ;)

luzaczek5 06-07-11 14:49

ok wymieniłem u innego pasek +rolka napinajaca łacznie 365 zł

reszta ok

dzieki panowie za rade i sorki

bede starał sie czytac i przegladac forum czesciej:)

moloch4 09-11-11 08:30

Wracając do sedna wątku (zalania paska płynem chłodniczym).
Ktoś się z tym spotkał? A może ktoś zmoczył pasek przypadkowo i na nim jeździł?
Wszyscy o tym mówią, że należy go zmienić bo coś się stanie... ale nie słyszałem o udokumentowanym przypadku aby działo się coś złego??

matijen 01-12-14 20:40

Cytat:

Napisał moloch4 (Post 635385)
Wracając do sedna wątku (zalania paska płynem chłodniczym).
Ktoś się z tym spotkał? A może ktoś zmoczył pasek przypadkowo i na nim jeździł?
Wszyscy o tym mówią, że należy go zmienić bo coś się stanie... ale nie słyszałem o udokumentowanym przypadku aby działo się coś złego??

Dzisiaj właśnie podczas zdejmowania pokrywy zaworów jeden gość odłączył mi przewód powrotny z wtryskiwacza do filtra paliwa. Nie zauważyłem tego i wracając do domu zastanawiałem się nad stanem paliwa w baku. Pod domem podniosłem maskę i miałem zalany prawie cały obszar obudowy paska rozrządu, pompę bosch, alternator i zasikało chyba jeszcze pasek alternatora. Od razu miałem przed oczami wymianę paska rozrządu a nie chcę tego teraz robić bo nie mam kasy. Bardzo mnie to zmartwiło i jutro będę sprawdzał czy pasek pod obudową jet suchy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi