Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] 1.6 TDCI stukanie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=57763)

de-rec 01-06-12 11:13

1.6 TDCI stukanie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
 
Witam bardzo serdecznie forumowiczów, z uwagi na to iż mam nie pokojący problem z moją foką postanowiłem napisać a wiec jeżdżę foką II 1.6 TDCI 2007r. i mam niepokojący problem a mianowicie: Podczas jazdy w szczególności na biegu 2 tak nie przekraczając 2000 obrotów podczas dodawania delikatnie gazu i ujmowani słychać stuk dochodzi on od lewej strony. Byłem u pierwszego mechanika stwierdził że to dwumaska a ja słyszałem jak chodzi i klepie w skrzyni mechanizm różnicowy rzecz normalna sprawdzałem w innych autach tak samo, ale nie uwierzyłem mu bo żadnych najmniejszych objawy kończącego się dwumasowego koła zamachowego nie trzęsie budą, nie słychać metalicznych dźwięków przy odpaleniu lub gaszeniu silnika, nie szarpie przy zmianie biegów, pojechałem do drugiego mechanika dwóch się przejechało popatrzyli od spodu twierdzą że nic nie widzą tak ma być te modele tak mają, u następnego innego byłem przejechał się ze mną pokazałem mu o co mi chodzi i stwierdził że przeguby wewnętrzne dokładnie lewy. postanowiłem to sprawdzić podniosłem auto na lewarku zdjąłem koło i przy trzymaniu kielicha w którym jest krzyżak i kręcąc tarczą hamulcową wyczuwalny był luz a także kręcąc tarczą raz lewa raz prawa w tym kielichu wyczuwalne były luzy jak by ten krzyżak miał luz. gdy kolega wsiadł w auto i robił to samo co podczas jazdy na działaniu mechanizmu różnicowego problemu tego nie było bo silnik nie miał oporu z podłożem, poduszki są sprawne sprawdzane i pytanie czy to może być przyczyną tej pół osi bo już zgłupiałem przez tych mechaników??? z góry dziękuję za pomoc

Gonzo884 01-06-12 11:33

Powiem Ci tak mam podobnie ostatnio :) do tego zjada jedna opona się zdziera :) sprawdzałem zawieszenie jest ok drązki , stabilizator, gumy itd wszystko gra ładnie. W najblizszych dniach będe sprawdzał maglownice z wujasem mechanikiem bo on podejżewa że tam się mogło coś zadziać niedobrego, wiec napiszę co było u mnie :)

xDonx 02-06-12 18:42

Mam przejechane 17tys od nowego i prawie od początku tak mam - strasznie mnie to wkurza....

Gonzo884 02-06-12 22:35

No ja sprawdziłem dzisiaj co i jak tak więc.... maglownica nie była dobrze przykręcona to po 1 , po 2 coś w niej bije tak więc u mnie do wymiany niestety

de-rec 02-06-12 23:56

xDONx skoro ty masz przejechane 17 tys a ja 185tys wiec może focusy tak mają? jutro się zgadałem z kolegą który ma takiego jak ja focusa którego kupił od dyrektora forda z niemczech przejechane ma 70 tys auto wychuchane jak tylko się da wiec zobaczę jak jest u niego, mnie też to wkurza przy zmianie biegów z 1-2 jak szybko puszczam sprzęgło to stuk stuk z 2-3 stuk albo jak dodaje gazu lekko lub ujmuje też stuk albo tak ma być albo porostu obstawiam sprzęgło albo przegub wew. poduchy wszystkie sprawne

lukaszs 03-06-12 06:52

Jezeli chodzi o maglownice to ona będzie miała luzy bez włączonego silnika - tym się nie przejmować.

Ja bym sprawdził czy koło pasowe nie ma luzów i napinacz czy nie pracuje zbyt szybko. Ja tak miałem i mi chcieli wymienić olej na początek, na szczęscie trafiłem na speca drugi raz

siw-y 03-06-12 07:53

a taką prostą czynność jaką jest sprawdzenie dokręcenia kół robiliście ? ja tak miałem że nie dokręcone koło było i pukało przy dodawaniu gazu, przy odejmowaniu, ale jak miałem lekko wciśnięty hamulec to była cisza, jeszcze sprawdźcie śrubę z przegubu czy dokręcona bo się zdarza że się sama poluzuje

foka08 03-06-12 11:42

Spróbuj na luzie na chodzącym silniku uderzyć w pedał gazu i posłuchaj czy nie słychać stuków

de-rec 03-06-12 12:34

U mnie wszystko dokręcone bo jak sprawdzałem klocki do dokręcone wszystko jest niestety nie znalałem jeszcze odp. na nurtujące mnie zjawisko:( czemu np. nie stuka przy dodawaniu gazu i odejmowaniu powyżej 2000 tys. obrotów tak jak by nie działały takie siły na przeguby i nie stukały nie wiem juz sam czy tak ma być czy coś jest do wymiany ehhh

focus2 13-08-12 00:58

no ja mam 38 tysiecy i tez mam ten sam objaw :(
Jade zaraz na przeglad to powiem co i jak niech robią bo nie po to człowiek kase wydaje zeby takie kwasy wychodzily

sadfreak 12-03-13 22:32

Koledzy, czy komuś udało się znaleźć przyczynę problemu? Mam to samo. Wymieniłem już wszystkie poduchy i nic.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi