Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Regulacja linki hamulca ręcznego (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=37852)

Wilu117 07-04-10 19:46

Regulacja linki hamulca ręcznego
 
Potrzebuje szybkiej odpowiedzi bo auto rozgrzebałem i poskładać nie mogę.
Czy jedyna regulacja naciągu linki znajduje się przy dźwigni ? Czy jest też coś na łączeniu linek.
I jak to się reguluje przy dźwigni bo jest tam taka śmieszna kwadratowa nakrętka której nie mogę obrócić.

szejk78 07-04-10 20:10

poluzuj kontre przy dźwigni naciąg nakętką 6mm na 10 klucz nak aby łapał na 3-4 ząbek poruszaj dzwignią kilka razy ,sprawdz na ile bierze ew.popraw i dociąg kontre i gotowe [bigok]

Wilu117 07-04-10 22:37

Ok dzięki, wcześniej myślałem że to nie kontra tylko taka nakrętka :)
W dodatku zdjąłem cały tunel środkowy a sie okazało że wystarczy tylko mieszek zdjąć....

szejk78 08-04-10 19:18

-[bigok]

Wilu117 14-09-10 21:11

Odgrzeję kotleta
Dziś byłem na przeglądzie i okazało się że ręczny nie działa na lewym kole.
Dźwignia przy zacisku jest oparta o blokadę i dlatego nie chodzi.
Pytanie jak zrobić żeby było ok ?
Zauważyłem że dźwignia przy zacisku działa jak pompka, za pierwszym razem (po wkręceniu tłoczka) ma cały zakres ruchu a za każdym następnym coraz mniej.
Bardzo ciężko jest trafić z regulacją. A może nie trzeba ściągać linki, tylko jak zrobić żeby ręczny działał jak należy ?
Ciężko mi to jest opisać...

Niby już działa ale prawe koło mi blokuje a lewego nie bo ta dźwignia opiera się o swoją blokadę na zacisku.

kristop 14-09-10 21:37

Cytat:

Napisał Wilu117 (Post 484354)
Odgrzeję kotleta
Dziś byłem na przeglądzie i okazało się że ręczny nie działa na lewym kole.
Dźwignia przy zacisku jest oparta o blokadę i dlatego nie chodzi.
Pytanie jak zrobić żeby było ok ?

Witam
miałem to samo,linki do wymiany


Pozdrawiam Krzysiek

Wilu117 14-09-10 21:46

Linki chodzą, napisałem że ręczny już działa tylko że lewa strona jest słabsza i nie blokuje koła całkowicie. Interesuje mnie zagadnienie jak to się fachowo reguluje tak żeby ręczny był ok

kristop 15-09-10 10:06

Cytat:

Napisał Wilu117 (Post 484378)
Linki chodzą, napisałem że ręczny już działa tylko że lewa strona jest słabsza i nie blokuje koła całkowicie. Interesuje mnie zagadnienie jak to się fachowo reguluje tak żeby ręczny był ok

przeczytałem poprzednie posty i dalej odstawiam wymiane linki,
prawie miesiąc sie z tym osobiscie barowalem i siedziałem w kanale ,
smarowanie linek tez przerobiłem ,
reczny reguluje sie sam i sa za to odpowiedzialne dwie mikro sprezyny przy dzwigniach zaciskow oraz płynna praca linek ,jezeli jedna bedzie troche ciasniej chodziła to przełoży sie na prace drugiej , obie długie linki z krótka idaca do lewarka spina wahliwy orczyk

Krzysiek

Wilu117 15-09-10 17:21

To nie linki, już działa jak trza.
Źle zrobiłem regulację po wymianie klocków i teraz też robiłem źle.
Trzeba wkręcić oba tłoczki i zostawić trochę luzu tak żeby po założeniu klocków i skręceniu było luźno (kilka mm). Linek od ręcznego nie trzeba odpinać, trzeba się tylko upewnić, że są z obu stron równo. Potem trzeba skasować luz w zacisku za pomocą hamulca zasadniczego. Dopiero wtedy wolno sprawdzić jak działa ręczny. Jeżeli linki były ustawione równo po obu stronach to ręczny będzie chodził równo na oba koła.

Wilu117 18-09-10 00:48

Był ręczny i już na lewym kole nie ma...
Po oględzinach wyszło na to, że znów dźwignia przy lewym kole jest maksymalnie wychylona i opiera się o blokadę.
Wydaje mi się że w takim przypadku mam zerwany gwint w zacisku i dźwignia z czasem przesuwa się do oporu.
Chyba że istnieje inna możliwość ?

kristop 18-09-10 21:20

Cytat:

Napisał Wilu117 (Post 485725)
Był ręczny i już na lewym kole nie ma...
Po oględzinach wyszło na to, że znów dźwignia przy lewym kole jest maksymalnie wychylona i opiera się o blokadę.
Wydaje mi się że w takim przypadku mam zerwany gwint w zacisku i dźwignia z czasem przesuwa się do oporu.
Chyba że istnieje inna możliwość ?

szybciej niz sie spodziewałem ,ale kombinuj dalej
trzymam kciuki

Krzysiek

czaptan 02-07-11 23:01

Przepraszam, że odkopuję truchło, ale próbowałem podciągnąć linkę z ręcznego i nie potrafię poradzić sobie z tą kwadratową kontrą. Jak się ją luzuje?

Falcon 04-07-11 00:31

Ja śrubokrętem ją rozgiąłem i zdjąłem.

Domel 04-07-11 11:53

BTW:

Mialem u siebie: http://www.focusklubpolska.pl/showth...218#post590218 problemy z recznym na prawym kole.
Chcieli mi wymienić cały zacisk za gruba kasa.

W sobotnim warsztatowym "mini" spocie klubowym moje auto stanelo na podnośniku. Wszystko zostało przeczyszczone, z psikane WD-40;

https://lh5.googleusercontent.com/-x...0/P1070127.JPG

ZOOM PHOTO

a potem rozruszane i sprawdzone na "ścieżce". Gra i buczy z zaleceniem częstego używania ręcznego by się znowu nie "zapiekło" ;)

masza2 08-07-11 12:48

Witam.

Byłem niedawno na diagnostyce i okazalo sie, ze prawe tylne kolo mi w ogole nie hamuje. Nie odbija ręczny (dźwigienka, która jest w kole od wewnetrznej storny tarczy).
Nożny hamulec dziala ok.
NIE DZIALA TYLKO RECZNY.

Mechanik zaproponowal wymiane zestawem naprawczym, ale zaznaczyl, ze moze byc problem, ponieważ jest wiele różnych rodzajów tego zestawu naprawczego.

Posiadam Forda Focusa GHIA rocznik 2000 TDDI. Z tyłu mam hamulce tarczowe.

Mechanik zadzwonil do hurtowni i mu powiedziano ze jest tylko jeden rodzaj zestawu naprawczego, średnica 34mm.


Czy to rzeczywiscie tak jest?

Mógłby to sprawdzic oczywiscie, ale wioaze sie to z rozbieraniem calej tylnej szczeki. W razie problemow moze byc problem ze zlozeniem i bede mial samochod uziemiony.

Stad moje pytanko, czy do tego rodzaju hamulca jest tylko jeden (34mm) rodzaj takeigo zestawu naprawczego ?
Bo jeżeli nie to sie narazie wycofam, bo mi samochod jest bardzo potrzebny.

Doradźcie cos plis
Pozdrawiam Serdecznie.

Do moderatora: Proszę usunąć mój temat. Dzieki Domel za naprowadzneie na odpowiedni :)

darkens 19-03-12 19:20

Cytat:

Napisał Wilu117 (Post 432916)
W dodatku zdjąłem cały tunel środkowy a sie okazało że wystarczy tylko mieszek zdjąć....

... no wlasnie, ale jak :D
U mnie nie idzie zdjac tego mieszka od recznego.
Jak to zrobic, zeby czegos tam nie urwac :D
Probowalem udchylac i ciagnac z kazdej strony, ale boje sie ze urwie jakies zatrzepy na ktorych pewnie jest on przymocowany.

korek007 20-03-12 09:50

Cytat:

Napisał darkens (Post 696592)
.......U mnie nie idzie zdjac tego mieszka od recznego.
....

Witam
Są tam zaczepy, ale zachowując odpowiednią delikatność można zdjąć.

darkens 20-03-12 17:34

Cytat:

Napisał korek007 (Post 696966)
Są tam zaczepy ...

no wlasnie , a u mnie ich nie idzie "wyszarpac" :(

Po zlozeniu i zamocowaniu zacisku nie idzie teraz naciagnac tej linki.
Zeby zalozyc teraz linke na zacisk , to musze najpierw popuscic ta srube do regulacji przy drzwigni hamulca recznego :smt017

MATRIX60MW 20-03-12 20:46

złap za mieszek przy samym tunelu,ściśnij boki lekko do środka i pociągnij do góry,musi wyjść.On tam siedzie na tyle lekko,że nie ma opcji żeby nie wyszedł

darkens 22-03-12 19:36

Cytat:

Napisał MATRIX60MW (Post 697327)
złap za mieszek przy samym tunelu,ściśnij boki lekko do środka i pociągnij do góry

mieszek udalo sie dzis sciagnac :D Nawet nic sie niepolamalo :)
a jak sciagnac ta blaszke-spinke zeby mozna byloby ja ponownie uzyc
http://img851.imageshack.us/img851/7...jirecznego.jpg
a do sciagniecia calej konsoli wystarczy odkrecic tylko te srubki w przedniej i tylnej czesci :?:http://img687.imageshack.us/img687/4...lasrodkowa.jpg
czy moze sa gdzies jeszcze ukryte jakies inne srubki, lub spinki :?:

MATRIX60MW 22-03-12 21:50

musisz odgiąć blaszki które są zaciśnięte na gwincie z tego co widzę,i zdjąć.Swoją drogą to ja tej blaszki nawet nie mam bo i tak są na tym gwincie dwie nakrętki.Jeśli chcesz użyć jeszcze raz to wyprostuj blaszki tak że po założeniu znów się zahaczą o gwint

r-aven 10-02-13 19:53

Ja się też dorzucę do tematu regulacji hamulca ręcznego.
Posiadam dwa focusy 1.8 PB i 2.0PB MK1 z tarczowymi hamulcami z tyłu.
W swoich autach a właściwie w jednym musiałem się uciec do regulacji hamulca ręcznęgo po przez odkręcenie dźwigienki za którą jest zaczepiona linka hamulca ręcznego i przestawienie jej na frezie( otwór przez który jest ona przykręcona posiada wewnątrz frez który osadzony jest na szpilce gdzie jest ona przykręcana) , gdyż ktoś kiedyś (zakładam że przy wymianie hamulców) skręcił to tak że po pewnym stopniu eksploatacji dźwignia haczyła o opór.
Linki hamulca pomocnicznego były dobre, wystąpił też brak możliwości wyregulowania z kabiny dlatego szukałem dalej aż znalazłem :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi