Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Zamek centralny a kierunkowskazy - pytanie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=48040)

Choody 15-03-11 00:35

Zamek centralny a kierunkowskazy - pytanie
 
Witam!
Mam pytanie odnośnie centralnego i migaczy. W instrukcji jest napisane że przy zamykaniu powinny mrygać 2 razy a przy otwieraniu raz. U mnie jednak nie mrugają wcale (no może raz na ruski miesiąc) chyba że przy zamykaniu nacisne 2 x przycisk na pilocie po mrygną 2 razy. Mam moduł o oznaczeniu KA czyli powinien mieć podwójne ryglowanie ale zamki są "zwykłe" bo po "włączeniu" podwójnego ryglowania drzwi daje się otworzyć klamką od środka. Wie ktoś dlaczego tak się dzieje? A dodam że foka jest po lifcie, nie ma dokładanego alarmu tylko pilot w kluczyku.

Jeżeli było to przepraszam ale nie mogłem znaleść :?

Kurayoshi 15-03-11 06:17

dołączam sie. u mnie jest ten sam problem. mryganie znikło po wymianie przełącznika awaryjnych

Choody 15-03-11 23:59

u mnie z tego co mi wiadomo to nie był wymieniany przełącznik

papysik 18-03-11 16:39

u mnie za to podczas otwierania nie miga, a jak zamykam to tylko raz... też nie wiem czy to dobrze :)

foka 18-03-11 17:07

Cytat:

Napisał papysik (Post 550656)
u mnie za to podczas otwierania nie miga, a jak zamykam to tylko raz... też nie wiem czy to dobrze :)

ja mam identycznie tylko przy otwieraniu pilotem światło wewnątrz się włącza jak zamykam jedno mignięcie.
Brat ma foczke z 2004r jemu kierunki przy otwieraniu z pilota świecą ok sekundę co jest dobre w nocy przy zamykaniu dwa szybkie mignięcia.

papysik 18-03-11 23:08

Czyli ten typ tak ma :)

Choody 19-03-11 00:00

Widze że ile Fok tyle sposobów na miganie kierunków, a powinien być jeden taki jak opisany w instrukcji. Czy naprawde nikt nie zna rozwiązania tego problemu? [dupablada]

Cytat:

Napisał foka (Post 550670)
Brat ma foczke z 2004r

jaką foczke ma Twój brat, MK1 czy MK2?

nostress 19-03-11 01:12

Cytat:

Napisał papysik (Post 550656)
u mnie za to podczas otwierania nie miga, a jak zamykam to tylko raz... też nie wiem czy to dobrze

nie masz podwójnego ryglowania więc to normalne że tak miga
Cytat:

Napisał foka (Post 550670)
Brat ma foczke z 2004r jemu kierunki przy otwieraniu z pilota świecą ok sekundę co jest dobre w nocy przy zamykaniu dwa szybkie mignięcia.

w przypadku samochodu wyposażonego w system podwójnego ryglowania tak się dzieje.

Choody - jeśli masz klamki nie dostosowane do podwójnego ryglowania to nie będzie działało.

zeberko 19-03-11 07:33

nostress
Ja zamontowałem zamki z 2 ryglowaniem pod zwykłe klamki i ryglowanie działa.

moons 19-03-11 08:12

Cytat:

Napisał nostress (Post 550861)
jeśli masz klamki nie dostosowane do podwójnego ryglowania to nie będzie działało.

Klamka nie ma nic wspólnego z podwójnym ryglowaniem. Podwójne ryglowanie realizuje zamek oraz moduł ZV lub GEM zależnie od rocznika focusa. A mruganie kierunkami macie różne bo macie właśnie różne wersje modułu ZV lub GEMa w swoich autach. Zależnie od modelu kierunki mogą mrugać przy zamykaniu, dwa razy przy otwieraniu lub wcale.
Pozdrawiam

siwy05 19-03-11 10:27

Widzę, że moons mnie ubiegł ;) ja miałem już 3 gemy i każdy migał inaczej

zeberko 19-03-11 10:43

U mnie nie mrugają kierunki ani przy otwarciu, jak i przy zamknięciu moduł ZV-FE

foka 19-03-11 12:07

Cytat:

Napisał choody (Post 550846)

jaką foczke ma twój brat, mk1 czy mk2?

mk1

nostress 19-03-11 14:52

Cytat:

Napisał moons (Post 550875)
Klamka nie ma nic wspólnego z podwójnym ryglowaniem

myślałem o zamkach pisałem o klamkach - jednak godzina dała we znaki.

Choody 19-03-11 18:06

OK dzięki za info. Myślałem że wszystkie GEMy tak samo migają. A możecie jeszcze polecić jakiego GEMa kupić żeby jakoś sygnalizował chociaż zamknięcie auta bo słuchanie czy central zaskoczył jest troche uciążliwe a dobrze by było jakby ten moduł obsługiwał jeszcze 3-krotne miganie kierunkowskazów przy lekkim ruszeniu dźwignią.[zaklopotanie]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi