Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [Ogólne] Tablet zamiast radia (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=66226)

Hroni 22-09-13 23:40

Tablet zamiast radia
 
Witam tak jak w temacie zastanawiam się nad zamontowaniem tabletu zamiast radia . Zastanawiałem się nad podłączeniem tabletu do samochodu, z podłączeniem zasilania i głośników nie będzie problemu ale jak podłączyć antenę samochodowa ponieważ tablety i telefony wykorzystują słuchawki jako antenę.
Czy jak użyje rozdzielacza mini jack i jedno podłącze do anteny samochodowej a drugie do wzmacniacza to będzie działało ??

Z góry dzięki za odp i pomoc pozdrawiam


A oto schemat jaki znalazłem

http://obrazki.elektroda.pl/6862067100_1361282903.jpg

Kurczak 23-09-13 07:35

iPad chyba nie korzysta ze słuchawek jako anteny. Inna bajka to radio internetowe więc antena odpada.

Atlis 23-09-13 07:59

Nie latwiej kupic jakies chinskie radio na androidzie?

mario704 23-09-13 10:34

nie da rady kolego tableta na radio.
Po pierwsze w każdym radiu nawet chińskim masz wbudowany wzmacniacz około od 4x25 do 4x50watt który to pociągnie twoje głośniki żeby było coś słychać-tablet tego nie ma więc popalisz sobie w nim elektronikę a nie usłyszysz z głośników nic lub ledwo co.Chyba że jeszcze wzmacniacz podłączysz jakiś mini mini ale gra nie warta świeczki.
Kup sobie lepiej jakieś najtańsze JVC z wejściem USB-w auchan widziałem takowe za 200zł z groszem. Do tego kupujesz przejściówki na iso i masz dobry odbiór i granie na 100% lepsze od tableta a ile mp3 wsadzisz na pendrive to Bóg jeden wie :)

Hroni 23-09-13 10:34

Co do jakości dźwięku to nie narzekam bo fabryczne radio gra 6000 RDS gra naprawdę fajnie wiec chyba zostanę przy fabrycznym a zakupie takie maleństwo
http://allegro.pl/zmieniarka-usb-sd-...550721940.html

Kurczak 23-09-13 10:37

Cytat:

Napisał Hroni (Post 909298)
internet

Więc po co Ci antena?

siwy05 23-09-13 10:48

Cytat:

Napisał Hroni (Post 909245)
Witam tak jak w temacie zastanawiam się nad zamontowaniem tabletu zamiast radia . Zastanawiałem się nad podłączeniem tabletu do samochodu, z podłączeniem zasilania i głośników nie będzie problemu ale jak podłączyć antenę samochodowa ponieważ tablety i telefony wykorzystują słuchawki jako antenę.
Czy jak użyje rozdzielacza mini jack i jedno podłącze do anteny samochodowej a drugie do wzmacniacza to będzie działało ??

Z góry dzięki za odp i pomoc pozdrawiam


A oto schemat jaki znalazłem

http://obrazki.elektroda.pl/6862067100_1361282903.jpg

Każdy kabel podłącony do złącza jack 3,5 będzie działał jako antena, w tym przypadku kable idące do wzmacniacza, więc w sumie antena samochodowa nie jest ci do niczego potrzebna

loskamilos 23-09-13 12:43

Cytat:

Napisał siwy05 (Post 909306)
Każdy kabel podłącony do złącza jack 3,5 będzie działał jako antena

Niezupełnie. Telefony i tablety mają czterostykowy Jack, dzięki czemu idzie też do niego informacja co jest podłączone - radio nie działa na zwykłych słuchawkach.

mario704 23-09-13 13:42

Cytat:

Napisał Hroni (Post 909298)
Co do jakości dźwięku to nie narzekam bo fabryczne radio gra 6000 RDS gra naprawdę fajnie wiec chyba zostanę przy fabrycznym a zakupie takie maleństwo
http://allegro.pl/zmieniarka-usb-sd-...550721940.html

Jedyne mądre rozwiązanie e jak już chcesz coś podłączyć.Ka tam mam kaseciaka oryginalnego rds 5000 eon czy jakoś tak i sie nauczylem samego radia słuchać;)

siwy05 23-09-13 14:37

Cytat:

Napisał loskamilos (Post 909346)
Niezupełnie. Telefony i tablety mają czterostykowy Jack, dzięki czemu idzie też do niego informacja co jest podłączone - radio nie działa na zwykłych słuchawkach.

Do HTC ONE X podłączam jacka od zmieniarki SD i działa, kabel jest najzwyklejszym przedłużaczem jacka wątpie, żeby był czterostykowy, może zależy od producenta...

mihhau 23-09-13 17:20

Apropo dyskusji w necie natrafiłem na to, ciekawie wygląda ;)


loskamilos 23-09-13 20:00

Akurat montowanie nexusa jest chyba najsensowniejszym rozwiązaniem, ale lepiej było by skorzystać z pogopinów, a nie z jacka - w nexusie są 4 piny z boku obudowy, 2 z nich to kanały audio, 1 zasilanie (ładowanie) i 1 to masa wspólna (zasilanie i audio). Po prostu stykowe, bez wpinania żadnych wtyczek.

Pozostaje jednak inna kwestia - trochę marnie z miejscem na 7" tablet w miejscu radia. Takiego badziewia to bym nie zniósł

Hroni 23-09-13 21:24

I teraz mam dylemat czy montować tablet czy zmieniarkę USB, jednaka tablet ma większe możliwości

Ps jak podłącze tablet pod dobry wzmacniacz będzie dobrze grało ??i nic nie popali ?

loskamilos 23-09-13 22:04

Popalić to nie popali - to takie samo źródło dźwięku jak każde inne, czyli podpinane pod aux. Tylko zwracaj uwagę jak będziesz podłączał kabelki z minijacka (tablet) do wzmacniacza. Na końcu minijacka masz kanał prawy, a najbliżej kable - masę. Pomiędzy nimi kanał lewy. Bardziej tu chodzi o to, aby to masy nie rzucić byle gdzie.

Edit (dopiero teraz zobaczyłem ten post)
Cytat:

Napisał Kurczak (Post 909259)
iPad chyba nie korzysta ze słuchawek jako anteny. Inna bajka to radio internetowe więc antena odpada.

iPad nie używa słuchawek jako anteny - po prostu iPad nie ma radia FM :)

Piotruś-Pan 23-09-13 22:17

Powiem szczerze że w tym MK II lepiej to wygląda jak w MK I, ale ogólnie ciekawy pomysł. A jak chcesz przerobić kokpit, żeby wpasować tam tablet?

Hroni 23-09-13 23:06

Wpasować tablet w miejsce radia fabrycznego np coś takiego
http://img24.imageshack.us/img24/5346/dsc00006fu.jpg

http://www.wykop.pl/ramka/1389351/pe...baru-2008-sti/

tylko ze 7 cali jest większe wiec będzie trzeba powiększyć otwów

loskamilos 23-09-13 23:15

Może tak:


Edit: w ogóle fajnym pomysłem byłoby bezprzewodowe ładowanie (nowy nexus 7 to potrafi :) ) + bluetooth a2dp i nie masz żadnych kabli przy tablecie i możesz go bez problemu zabierać jak panel do tej pory :)

mario704 24-09-13 11:23

jak mieszkasz w domku i nie jeździsz na markety to sobie wstaw.Jednak pod blokiem bym nie ryzykował bo byle gówniarz wywali ci szybe i weźmie tableta a wtedy do wymiany i szyba i brak tableta .Bóg wie co jeszcze poniszczy po drodze żeby go wyciągnąć..Kradną zwykłe radia z udziwnieniami a co dopiero tablety i telefony "na topie"

shido5 25-09-13 11:09

albo kup sobie cały komputer do samochodu np. taki: http://youtu.be/P5vXBAkxmwo

loskamilos 26-09-13 23:04

mario704: ale przecież po to właśnie montaż tabletu jest najczęściej robiona np. na magnesy, aby można było go łatwo wyjmować, zupełnie jak panel w normalnym radiu. Takie rozwiązanie jest bardzo fajnie realizowalne przy użyciu nexusa 7, który z bokuobudowy ma piny do audio i ładowania - nie trzeba się wtedy obtykać z podłączaniem kabelków. Chodzi mi o to

Vatashi 27-09-13 00:19

Ciekawe czy ktoś z FKP się podejmie tego najlepiej do MK1 :] i ciekawi mnie ogólnie koszt tego :P

loskamilos 27-09-13 08:12

Ja wczoraj zacząłem przymiarki samsunga galaxy tab 7. Mam starą, porysowaną ramkę więc mam na czym kombinować. Wstępne wyniki - na szerokość brakuje ok. 5mm, trzeba by poszerzyć otwór radia, ale nie jest to duży problem, bo jest miejsce. Gorzej ma się sprawa z wysokością, bo tam brakuje przynajmniej z 2 cm. Problem jest taki, że tyle miejsca nie ma (od dołu jest panel nawiewu, od góry przycisk awaryjnych i zegar). Czyli albo przenosić zegar i przycisk awaryjnych w inne miejsce albo umieścic tablet pod katem (dół bardziej wysunięty )

alf 86 10-01-14 14:50

I udało się zamonotować ?

PrzemekYeti 10-02-14 11:50

widzę że ktoś kombinuje z tabletem :) ja jeszcze nie działam z tym, na wiosnę/lato będę chciał też sobie dołożyć tablet fakt że nie jako główne urządzenie.
Chciałbym zachować radio clariona które mam obecnie i dołożyć tablet i podpiąć pod aux do radia. Chcę takie rozwiązanie nie koniecznie żeby puszczać muzę z tabletu ale żeby po prostu mieć jakieś teledyski i filmiki żebym mógł sobie oglądać stojąc w korkach czy czerwonym bo mnie po prostu krew zalewa jak mam się gapić na warunki atmosferyczne za szybą podczas stania.
a w takim rozwiązaniu muza może lecieć z pena podpiętego do radia albo cd albo zwykle radio a tablet będzie wyświetlał swoje :) Nie wiem jeszcze tylko jak upchnąć w konsole radio i 7" tablet ale jakoś chyba ogarnę :)

shido5 10-02-14 13:35

Cytat:

Napisał PrzemekYeti (Post 950428)
widzę że ktoś kombinuje z tabletem :) ja jeszcze nie działam z tym, na wiosnę/lato będę chciał też sobie dołożyć tablet fakt że nie jako główne urządzenie.
Chciałbym zachować radio clariona które mam obecnie i dołożyć tablet i podpiąć pod aux do radia. Chcę takie rozwiązanie nie koniecznie żeby puszczać muzę z tabletu ale żeby po prostu mieć jakieś teledyski i filmiki żebym mógł sobie oglądać stojąc w korkach czy czerwonym bo mnie po prostu krew zalewa jak mam się gapić na warunki atmosferyczne za szybą podczas stania.
a w takim rozwiązaniu muza może lecieć z pena podpiętego do radia albo cd albo zwykle radio a tablet będzie wyświetlał swoje :) Nie wiem jeszcze tylko jak upchnąć w konsole radio i 7" tablet ale jakoś chyba ogarnę :)

wczoraj robiłem przymiarkę do podłączenia monitora wysuwanego 1 DIN w miejscu gdzie stawia się kubeczki. za lewarkiem skrzyni biegów. tak aby radio nie wystawało daleko. i idzie to zrobić, ale konieczne będzie zrezygnowanie z miejsc na kubki i wyciąć trzeba będzie kawałek konsoli srodkowej pomiędzy kubkami. wtedy radio wejdzie na równo z kokpitem i nie będzie to przeszkadzało przy zmianie biegów. więc jak bys chciał to tablet montujesz w standardowy otwór radia a radyjko przenosisz niżej. też się zastanawiam nad tabletem.

PrzemekYeti 10-02-14 13:43

hmm nie głupi pomysł ale to trzeba by było lekko zabudować czy całe radio się zmieści ? w razie co to mogę sobie pozwolić na dobudowanie trochę kokpitu bo i tak będę chciał całość od nowa obszywać skórą więc to nie byłby problem.
Też zastanawiałem się czy dać w konsoli środkowej i do góry lekko obudować koło nawiewów(przed nawiewami) ale jak widziałem w paru focusach wygląda to dość średnio :(
Deska focusa jest dość nietypowa więc ciężko ją rozbudować żeby nie wyglądało kiczowato :/

VVVojtas 02-03-17 13:54

Chciałbym odświeżyć ten temat... czy komuś ta operacja się powiodła bo temat się skończył nagle.... czy tylko ja próbuje temat poskładać??

MONSTERA 03-03-17 23:56

A może tak???



jazzga 04-03-17 09:11

Kolega ma st, wiec tam znajdują się zegary.

VVVojtas 10-03-17 10:19

dokładnie i tych zegarów nie zamienię na tablet :)
poza tym takie rozwiązanie jak wyżej jest mega proste do wykonania. Wystarczy tablet nexus 7 I gen i stacja dokująca do pogo-pinów, reszta to już tylko kilka godzin zabawy...
Natomiast ja podjąłem się całkowitego usunięcia radia fabrycznego, zamontowania w to miejsce tabletu, wstawienie wzmacniacza na głośniki itp. całkowita przeróbka :)
Co prawda jestem już na ukończeniu, ale mam problemy jeszcze z zasilaniem z ISO z przewodu zależnego od stacyjki, muszę do jakiegoś elektryka sprytnego podjechać żeby zbadał temat bo może być tu winna dioda w alternatorze...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi