Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [FFI] dziwna praca silnika (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=28459)

SOURCE 12-07-09 20:11

[FFI] dziwna praca silnika
 
Witam
Mam takie pytanie gdyż od wczoraj moja foczka bardzo dziwnie pracuje tzn chodzi mi o pracę silnika gdyż chodzi podobnie jak traktor z rury leci biały dym.jak wjeżdżam pod górke to traci moc i to niezależnie czy na benzynie czy gazie i tak się zastanawiam co może być tego przyczyną czy może być że jedna świeca jest niesprawna albo przewody i nie chodzi na jednym cylindrze?czy może być to że dawka paliwowa sama uległa zmianie i należy podłączyć pod komputer?

niko123 12-07-09 21:35

Biały dym tylko przy rozruchu czy też jak silnik jest ciepły ?
Płynu chłodnicego nie ubywa ?
Co do straty mocy to przyczyn może być wiele, kable, świece, paliwo, filtr paliwa, przepływomierz, przepustnica.
Gdyby nie chodził najeden cylinder to nie tylko by stracił moc ale by szarpało, czkawka itp.
Najgorsza wersja to taka że zaniedbałeś na gazie regujacje zworów i włąśnie masz problem z kompresją przez wypalenie jakiegoś gniazda.

SOURCE 12-07-09 21:59

cały czas jest biały
Płyn chłodniczy jakiś czas temu dolewałem i jest w normie
Jak jade powoli na wyższym biegu to szarpie i nie da rady przyspieszyć
Cytat:

Napisał niko123
Najgorsza wersja to taka że zaniedbałeś na gazie regujacje zworów i włąśnie masz problem z kompresją przez wypalenie jakiegoś gniazda.

ale tak samo jest na gazie jak i benzynie

rafal.m 12-07-09 22:02

...wygląda na uszczelke pod głowicą :wink: , duż masz na latane ?

SOURCE 12-07-09 22:16

trochę ponad 160.000 a i jeszcze nie wiem może będzie przydatne jak postoi zapalony trochę to w środku trochę czuć spaliny

MisiekT 13-07-09 00:01

sprawdz swiece - jak beda ok to wymien cewke... i nie szalejcie od razu z uszczelka pod glowica - najpierw trzeba podstawy sprawdzic...

SOURCE 14-07-09 15:53

niedawno mechnik dzwonil do mnie ze trzeba wymienić moduł zapłonowy koszt 200zł +140 robocizna

MisiekT 14-07-09 16:57

Cytat:

Napisał SOURCE
140 robocizna

mam nadzieje ze to cena za "diagnoze" a nie wymiane cewki (wymiana zajmuje 3 do 5 minut)

SOURCE 15-07-09 14:04

jednak ostatecznie cena uległa zmianie.... 280 moduł bo podobno oryginał forda a za robotę 90 bo to nie był kompletny przegląd (kompletne 140zł). Tak sie zastanawiam ze skoro to był oryginał to czy w ASO nie wzieli by taniej?

MisiekT 15-07-09 15:12

nie, 280zl za oryginal to bardzo dobra cena na poziomie taniego sklepu w necie...

MARIUSZ.B 17-07-09 00:10

Cytat:

Napisał SOURCE
z rury leci biały dym

Biały czy siwy ?
Dla mnie biały to ze spalanego oleju plus charakterystyczny zapach.
Siwy to taki jak para z czajnika, raczej bez zapachowy.

Jeśli leci biały to kiepsko jeśli leci siwy to uszczelka pod głowicą. Ale najpierw posprawdzaj to co koledzy radzą.

niko123 17-07-09 01:18

Jeśli spalony olej to chyba niebieskawy dym a biały to raczej płyn chłodniczy.

MisiekT 17-07-09 08:24

niko123, dokladnie tak

MARIUSZ.B 17-07-09 09:06

Cytat:

Napisał niko123
Jeśli spalony olej to chyba niebieskawy dym a biały to raczej płyn chłodniczy.

Fakt, lepszym określeniem dymu olejowego będzie kolor jasno niebieski :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi