Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Klimatyzacja - ma pełna instalację, a się wyłącza (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=26654)

slach 08-04-09 18:47

Klimatyzacja - ma pełna instalację, a się wyłącza
 
Witajcie
posiadam klimatyzacje manualną. Szukałem na forum, ale żaden post nie pasował do moich objawów.

Wczoraj po raz drugi byłem u mechanika, który sprawdzał szczelność i ilość czynnika w układzie. Stwierdził że wszystko ze strony układu klimatyzacji jest OK, a jednak...

Potwierdził mije spostrzeżenia, że klimatyzacja, się nawet na wolnych obrotach, co jakiś czas się włącza-wyłącza. Stwierdził, że przypuszczalnie termostat zabezpieczający system przed przechłodzeniem wyłącza sprężarkę by nie "zamrozić" układu i by przy okazji dłuższego użytkowania klimy na "pełnym" chłodzeniu np. nie odmrozić nóg.

Jak klimatyzacja ruszy, to potrafi schłodzic powietrze (mierzone na kratce środkowej, z zamknietym obiegiem wewnętrznym) do 2 st. C.

Pytanie:
- jaka jest najniższa temperatura do której może schłodzić klimatyzacja powietrze? Podobno 6-8 st. C?
- gdzie jest (i czy wogóle jest) umiejscowiony termostat włączający sprężarkę?
- co może powodować takie dziwne zachowanie się sprężarki?

Na koniec:
wszystkich serdecznie pozdrawiam

olo 08-04-09 20:51

Re: Klimatyzacja - ma pełna instalację, a się wyłącza
 
Cytat:

Napisał slach
Witajcie
posiadam klimatyzacje manualną. Szukałem na forum, ale żaden post nie pasował do moich objawów.

Wczoraj po raz drugi byłem u mechanika, który sprawdzał szczelność i ilość czynnika w układzie. Stwierdził że wszystko ze strony układu klimatyzacji jest OK, a jednak...

Potwierdził mije spostrzeżenia, że klimatyzacja, się nawet na wolnych obrotach, co jakiś czas się włącza-wyłącza. Stwierdził, że przypuszczalnie termostat zabezpieczający system przed przechłodzeniem wyłącza sprężarkę by nie "zamrozić" układu i by przy okazji dłuższego użytkowania klimy na "pełnym" chłodzeniu np. nie odmrozić nóg.

Jak klimatyzacja ruszy, to potrafi schłodzic powietrze (mierzone na kratce środkowej, z zamknietym obiegiem wewnętrznym) do 2 st. C.

Pytanie:
- jaka jest najniższa temperatura do której może schłodzić klimatyzacja powietrze? Podobno 6-8 st. C?
- gdzie jest (i czy wogóle jest) umiejscowiony termostat włączający sprężarkę?
- co może powodować takie dziwne zachowanie się sprężarki?

Na koniec:
wszystkich serdecznie pozdrawiam

Generalnie u mnie również klima nie działa non-stop tylko w cyklach i wydaje mi się że tak ma być. Chyba niema coś takiego jak termostat włączający sprężarkę. Sprężarka jest sterowana przez sterownik który nią steruje ( tak przynajmniej jest w klimie automatycznej). Tenże sterownik ma odpowiedni czujnik który nie dopuszcza włączenie sprężarki przy niskich temperaturach.

ppgor 08-04-09 21:26

Cytat:

Napisał slach
co może powodować takie dziwne zachowanie się sprężarki?

nic tu dziwnego, a czy lodówka w domu cały czas Ci pracuje :?:
:wink:

slach 08-04-09 21:37

ppgor - masz rację że lodówka w domu nie działa cały czas. Może jestem "przewrażliwiony" :(.

Będę obserwował działanie klimy jak na prawdę zrobi się bardzo ciepło na zewnątrz, bo dzisiaj na zewnątrz było z pewnością poniżej 17-18 st. C i klima włączała się tak co 5-7 min, kiedy wracałem po pracy do domu (trasa ok. 40 km). Na większości trasy z nawiewów leciało powietrze o temp. zbliżonej do temp. zewnętrznej.

Dzięki za odpowiedź.

ppgor 08-04-09 21:43

wiesz, klimatyzacja jest przede wszystkim po to aby chłodzic, a nie mrozić.
ja dzisiaj też "leciałem" na włączonej i powietrze z nawiewów leciało zbliżone do
tego z zewnątrz.
moim zdaniem - spokojnie :mrgreen:

Cytat:

Napisał slach
Będę obserwował działanie klimy jak na prawdę zrobi się bardzo ciepło na zewnątrz,

dokładnie :idea:

piotrek74 10-04-09 08:37

sprawdzałem u siebie (manualna )też nie pracuje ciągle (wyłącza się) przy 15 stopniach około godziny pracy na ful(przed garażem) temperatura w środku spadła do 2stopni :mrgreen:

lobuzek 10-04-09 08:43

Klima pracuje w cyklach, więc się tym nie przejmuj. U mnie z nawiewów w zeszłym roku leciało powietrze o temperaturze około 2 stopni C przy ustawieniu na LO czyli pełne chłodzenie, a klima jest w pełni sprawna i działa bez zarzutu. Tak więc jeździł i się nie przejmuj.

Tek 11-04-09 12:51

Dokładnie tak jak piszą poprzednicy, okresowe załączanie i wyłączanie sprężarki jest normalne - słychać takie charakterystyczne "cykanie" pod maską. Co do temperatury, to u mnie najniższa, jaką zmierzyłem wynosiła 0,5 stopnia C (środkowa kratka, obieg wewnętrzny). Myślę więc, że z twoją klimą wszystko ok :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi