Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK2] Świece do 1.8 w LPG (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=80981)

biegusV6 09-08-17 17:50

Świece do 1.8 w LPG
 
Witam, jakie polecicie siece do LPG silnik DURATEC HE 1.8
obecnie mam FoMoCo i jakoś słabo to widze wypadaja zapłony i dziwnie pracuje, na benzynie jest ok.

tinek 09-08-17 22:41

Możesz spróbować denso. Może już cewki mają dosyć. Gaz na pewno dobrze wyregulowany czy gazownik tylko pod garażem popatrzył na mapki?

biegusV6 10-08-17 00:15

Jeździłem z gazownikiem, twierdzi że teraz będzie igła było przez jakiś czas i wywala błąd za uboga mieszanka. W mieście ok po trasie dłuższej wywali błąd świece praktycznie nowe podmieniłem cewki i to samo, może świeca któraś słaba kij wie. Te denso jakie ma oznaczenie ktoś mi mówił że ma być T16tt.

tinek 10-08-17 00:22

Sprawdź w katalogu Denso.
Jak na pb jest wszystko ok, a na lpg wywala błędy to dalej jest źle wyregulowane lub któryś podzespół nie domaga.

biegusV6 10-02-18 11:03

Cytat:

Napisał tinek (Post 1179556)
Sprawdź w katalogu Denso.
Jak na pb jest wszystko ok, a na lpg wywala błędy to dalej jest źle wyregulowane lub któryś podzespół nie domaga.

No możliwe że była zle wyregulowana, po kolejnym odstawieniu do gazownika widzialem pod maską kawałki kabelków i na wiązce od wtrysków nowy szkot[rotfl] teraz pytanie czy od poczatku montażu instalacji nie było pochrzanione?? obecnie mam swiece DENSO i barak problemów i LPG zrobione z 5tys i brak problemów[techn]

kub112 20-02-18 07:48

Pewnie tak jak przypuszczasz. Ja do mk1 zakladalem gaz to no gości powiedzial ze tylko orginalne swiece z tym ze to mk1 1.6

bartosz90si 25-03-18 10:48

Cześć, mam ten sam silnik, 1.8 gaz i mam problem po wymianie świec. Przed wymianą świec, obroty falowały od 600 do 1000 obr/min. Wymieniłem świece na DENSO, obroty już nie falują (tzn. po odpuszczeniu gazu obroty spadną na ułamek sekundy na 600 obrotów, potem na 1000 i zostają już na 800) ale auto jest dziwnie zamulone i z lekkim opóźnieniem reaguje na wciśniecie gazu. Wcześniejsze świece to Champion. Czy po wymianie świec konieczna jest regulacja u gazownika?

tinek 25-03-18 13:21

Niekoniecznie, ale może pomóc. Luzy zaworowe były sprawdzane? Jakie masz wtryskiwacze?

bartosz90si 26-03-18 20:04

Luzy zaworowe nie były sprawdzane, samochód mam od miesiąca. Wtryskiwacze Lavato. Dzisiaj wsadziłem stare świece, ale samochód był jeszcze bardziej zamulony i z opóźnieniem reagował na gaz. Czyli to nie wina świec :( dodam, że przy tej samej robocie mieliśmy wymieniać poduszkę pod skrzynią, ale okazało się że poduszka jest dobra. Wychodzi na to, że coś schrzaniliśmy podczas składania obudowy filtra powietrza (ale żadnej wtyczki nie odłączaliśmy).. Pozostaje oddać samochód do jakiegoś dobrego serwisu, możecie coś polecić na Śląsku?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi