Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] Brak sprzęgła (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=69835)

piko666 11-05-14 23:12

Brak sprzęgła
 
Witam jestem początkujący i nie mogę znaleźć nic na mój problem.
Focus mk2 kombi 1.6 TDCI 109KM 2007
Kilka dni temu kiedy pożyczyłem samochód "skończyło" sie sprzęgło, po prostu jego nie ma. Ale jeszcze tego samego dnia było wszystko okej i nic nie wskazywało na to ze sie kończy bo nie ślizgało sie nawet a biegi wchodziły dobrze. Była ciągana przyczepka ale wiem ze nie była ciężka bo to tylko kilka belek poza tym nie czuć spalenizny jak to często bywa przy spalonym sprzęgle podczas holowania czy ciągania przyczepki. Próbowałem odpowietrzyć bo myślałem ze sie zapowietrzyło jakimś dziwnym sposobem ale nic z tego a nawet jest gorzej bo pedał wpada w podłogę. Nie widać żadnych wycieków z układu ani ubytku płynu. Podejrzewam ze sprzęgło jeszcze jest. Co sądzicie? Jaka może być przyczyna ? Wysprzęglik siadł? Ale pewnie by był wyciek jakiś. Czy może pompka sprzęgła nie daje ciśnienia? Potrzebuje szybkiej porady bo bez samochodu jak bez ręki.
Pozdrawiam

krzys 12-05-14 12:23

sprzeglo wpada w podloge? hmm a nie jest przypadkiem zapowietrzone??? przy odpowietrzaniu trzeba pilnowac zeby w zbiorniku bylo plynu powyzej max caly czas ...
ja jak mialem zapowietrzony uklad to pedal wpadal w podloge bez oporu

piko666 12-05-14 13:07

Probowalem juz odpowietrzac ale w takim razie sprobuje jeszcze raz. Plynu pilnowalem zeby bylo duzo. Pompa wyjeta i sprawdzona dziala cisnienie jest. Dalej szukam problemu. Jak odpowietrzenie nic nie da to chyba nie obejdzie sie bez wyciagniecia skrzyni?

Kuras1000 12-05-14 16:48

wygląda mi to na wysprzęglik / łożysko oporowe

piko666 12-05-14 19:03

Ja już też tak podejrzewam. Pompa dzisiaj była sprawdzona i jest dobra ma ciśnienie i nic nie przepuszcza. odpowietrzałem i już miałem nadzieje ze będzie okej ale niestety. Pedał jest ale nie na tyle mocny żeby wysprzęglić i wrzucić bieg. Jutro wyjmuje skrzynie. Chyba że da się wymienić wysprzęglik bez wyciągania. Ma ktoś jakiś schemat jak szybko poradzić sobie ze skrzynią? Wymiana sprzęgła i docisku jest konieczna skoro wszystko będzie na wierzchu?

Assfalt 13-05-14 21:20

A nie masz mokro na dywaniku? Może cieknie pompka sprzęgła?

piko666 14-05-14 21:08

nie nie pompka sprzęgła sprawdzana ;) winny był wysprzęglik. Dzisiaj wymieniłem i przy okazji docisk z tarczą ale dwumasa została stara bo brak kasy. Dziwną rzeczą było to ze z jednej strony kawałka tarczy nie było wcale ( ok 10cm) ale nie wiem czemu i nie wyglądało to na świeże uszkodzenie a chodził dobrze do czasu. Wymienione działa okej jak na razie wiec temat do zamknięcia

maliiina 14-03-17 10:35

Problem ze sprzęgłem 1.6 tdci
 
Witam , około 30 tyś temu przy przebiegu 159tys wymieniałem sprzęgło - bez dwumasy (ślizgało się już ). Po około 15 tyś znowu coś nie halo bo zaczęło się uślizgiwać po długiej trasie. Ostatnio zaczął wpadać pedał w podłogę ( zostaje z 5 cm do dna) jednak mogę nim operować i jak cofnę to wraca do swojej pozycji. Ubywa płynu hamulcowego i Tu EDIT podłożyłem kartkę pod pedały i pod pedałem hamulca kilka kropel, zajrzałem guma od serwa mokra i pedał syczy. Czyli wychodzi serwo do wymiany ( bo jest nierozbieralne ? ) i problem ślizgającego się sprzęgła do dalszej diagnozy :/


Znalazłem na ALLe zestaw LUK za około 1550 zł , ale widzę,że pojawił się też zestaw Valeo ze sztywnym za 1440 zł.
Stosował ktoś sztywne koło w tdci 109 konnym ? Ewentualnie czy dostanę gdzieś Sachsa komplet w podobnej cenie LUK ( nie jestem pewny ale ten nieszczęsny wysprzęglik, był prawdopodobnie LUK) ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi