Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [C-MAX] 2.0 TDCI nie odpala po zmianie filtra paliwa (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=45009)

Bandit137 20-11-10 18:37

2.0 TDCI nie odpala po zmianie filtra paliwa
 
Mam problem, zmienilem filtr paliwa w ford focus c-max 1.6 tdci nie chce odpalic. chwile krecilem odezwal sie po 30 sekundach zgasl i teraz krece i nic prosze pomoc.

sarus 20-11-10 20:01

zapowietrzyłeś układ wtryskowy, będzie trochę partaninki żeby go odpowietrzyć....

Koniu 20-11-10 20:53

pompka bedzie potrzebnahttp://allegro.pl/pompka-reczna-do-paliwa-i1320696579.html ze startera nie zaciagnie

Lelon 21-11-10 16:47

albo odpal go na plaku na chwile

Koniu 21-11-10 23:16

Cytat:

Napisał Lelon (Post 506814)
albo odpal go na plaku na chwile

kolego nie da rady trzeba pompke i przepompowac paliwko do filtra zadne startery zmywacze itp nie dadza rady...!!!

Lelon 22-11-10 19:11

da rade spokojnie

COACH 23-11-10 13:35

To 2.0 czy 1.6??
 
Mam pytanko czy chodzi o 2.0 czy 1.6 TDCi?? Bo inaczej piszesz w tytule a inaczej w treści. I jeszcze jedno, czy zalałeś po wymianie wkładu nowy olejem napędowym? Ja u siebie tak wymieniłem, że po odpaleniu nawet na ułamek sekundy się nie zadławił, pracował dokładnie tak samo jak przed wymianą. Ale jeśli Twój zgasł to niestety odpowietrzanie układu, najlepiej przez poluzowanie rurki na wtrysku. Powodzenia

mkaminski100 23-11-10 17:16

Cytat:

Napisał Lelon (Post 507137)
da rade spokojnie

Udalo Ci sie? Raz probowalem i nie napompowalo. Pompa nie tworzy podcisnienia, tylko przepycha plyn. Poza tym pracujac bez chlodzenia paliwem trze na sucho, a potem ludzie dziwia sie skad opilki w filtrze.

Nie trzeba kupowac tez zadnych pomp. Wystarczy odpiac przewod idacy z filtra do pompy (miekki) i pociagnac ustami az w wezu pojawi sie paliwo (mozna podpiac 20cm przezroczystego wezyka, zeby sie nie napic). Nastepnie szybko podlaczyc przewod do pompy i odpalac.

Koniu 23-11-10 23:55

Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 507622)
Udalo Ci sie? Raz probowalem i nie napompowalo. Pompa nie tworzy podcisnienia, tylko przepycha plyn. Poza tym pracujac bez chlodzenia paliwem trze na sucho, a potem ludzie dziwia sie skad opilki w filtrze.

Nie trzeba kupowac tez zadnych pomp. Wystarczy odpiac przewod idacy z filtra do pompy (miekki) i pociagnac ustami az w wezu pojawi sie paliwo (mozna podpiac 20cm przezroczystego wezyka, zeby sie nie napic). Nastepnie szybko podlaczyc przewod do pompy i odpalac.

napewno mu sie nie udalo. wsumie masz racje ze nie trzeba pompki chodz to bardziej cywilizowany sposob

MisiekT 24-11-10 01:10

na FCP jest zdaje sie instrukcja wymiany, najlepiej miec pompke...

mkaminski100 24-11-10 09:40

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 507879)
na FCP jest zdaje sie instrukcja wymiany, najlepiej miec pompke...

Szczerze mowiac to z pompka jest wiecej brudzenia, bo zawsze trzeba zlac to co w pompce. Kazdy robi to co lubi, ale jak napisalem bez pompki tez sie da.

Lelon 24-11-10 11:23

Koniu, nie odzywaj się jeżeli masz gadać bzdury...

Udało mi się 2 razy(ostatni raz w zeszłym tyg).

Koniu 24-11-10 12:19

Cytat:

Napisał Lelon (Post 507957)
Koniu, nie odzywaj się jeżeli masz gadać bzdury...

Udało mi się 2 razy(ostatni raz w zeszłym tyg).

a ja takie filtry wymieniam 3 w tygodniu przynajmiej w tym silniku i wiem jak wyglada odpowietrzenie ukladu jak wyssa paliwo z przewodow jak nie bedzie zassane paliwo do filtra...

Lelon 24-11-10 13:58

widocznie musisz trochę potrenować... mi się udało 2razy na 2 próby(raz w styczniu i raz w zeszłym tygodniu)

mkaminski100 24-11-10 14:21

Cytat:

Napisał Lelon (Post 507996)
widocznie musisz trochę potrenować... mi się udało 2razy na 2 próby(raz w styczniu i raz w zeszłym tygodniu)

Ale pewnie zalales filtr ropa. Wtedy pociagnie (pompa pociagnie rope, a ropa pociagnie powietrze).
Jezeli filtr jest pusty a ropa z przewodow splynela do zbiornika to chyba tylko cus spowoduje, ze zaciagnie.
Nawet jezeli to jak napisalem pompa niepotrzebnie sie niszczy.

Lelon 25-11-10 11:05

Za pierwszym razem poluzowałem nakrętki na zasilaniu wtrysków w paliwo i dmuchałem pompką w bak aż zacznie lecieć ropa. Mimo to nie chciał sam odpalić... Puściłem go bardzo delikatnie na plaku przez dosłownie 1s i odpalił, potem jeszcze przez kilka min było widać pęcherzyki powietrza w paliwie, ale po tych kilku min sam się odpowietrzył.

W zeszłym tygodniu, zalałem filtr paliwem i puściłem z 4-5s na plaku. 4-5s raczej nie zaszkodziło pompie.


Rozmawiałem z mechanikiem, który powiedział, że teraz niestety większość nowych konstrukcji ciężko się odpowietrza i odpala je na plaku jak nie ma innego wyjścia.

mkaminski100 25-11-10 12:47

Lelon - 4 sekundy krecenia to jest jak masz zalany uklad. Jak masz pusty filtr i weze to krecenia jest naprawde sporo i na moja wiedze i na budowe pompy to uklad sam sie nie odpowietrzy. Podam Ci przyklad - ostatnio zakladalem pompe ktora byla wyjeta na kilka tygodni i nowe wtryski oraz nowy filtr. Jeden akumulator padl zanim napompowal porzadnie, a paliwo bylo zassane az do pompy.
Teraz w TDCI rozkrecalem wtryski i je czyscilem, pompa niby miala paliwo, filtr nie byl ruszany - kolejne aku sie rozladowalo przy kreceniu.

Wiele aut ma albo gumowa pompke przy silniku, albo pompe elektryczna w zbiorniku. W tym przypadku wystarczy albo kilka razy scisnac gruszke, albo 4-5 razy wlaczyc zaplon i odpowietrzone. Ford niestety oszczedza...choc inni nie sa lepsi (to samo Opel)

Lelon 25-11-10 13:36

mkaminski100, masz rację, układ sam się nie odpowietrzy... przerabiałem to dogłębnie w styczniu(prawie 2 razy rozładowałem akumulator do zera). Dlatego staram się robić tak aby paliwa w układzie było jak najwięcej(teraz zalałem filtr, a w styczniu pompowałem w bak) i wtedy pomagam mu plakiem... Odpowietrzanie tego silnika to gehenna, to samo jest podobno właśnie w Oplach, Peugeotach etc.

A jak już odpali na plaku i nie zgasnie to nawet jak jest jeszcze trochę powietrza w przewodach to powinnien już sam się odpowietrzyć po kilku min(u mnie tak było 2 razy).

Bandit137 25-11-10 17:25

Dziekuje wam wszystkim za dobre rady:)wiec zrobilem tak odpielismy weze od zasilania pompy nastepnie podlaczylismy sprezarke pod waz zasilania powrot, ropa sie pojawila i szybko z powrotem podpiac i od razu pach zaskoczyl a w nastepnie foczka automatycznie sie odpowietrza po przejechaniu paru kolilometrow wszystko wraca do normy:o pozrawiam wszystkich forumowiczow8) foczka byla kolegi 1.6 tdci c-max.

endy55 26-11-10 20:03

jak sie nie ma pompki to jak kolega wczesniej napisal weza podlaczyc tylko nie 20cm ale radze tak z 0.5 - 1 metra chyba ze ktos lubi rope :) ( taka duza strzykawa do odciagniecia to koszt chyba okolo 30zl a zawsze moze sie przydac jeszcze do czegos innego) mi przy wymianie po odciagnieciu/zalaniu filtra nawet na sekunde sie nie zadlawil,

mkaminski100 27-11-10 00:19

Cytat:

Napisał endy55 (Post 509079)
jak sie nie ma pompki to jak kolega wczesniej napisal weza podlaczyc tylko nie 20cm ale radze tak z 0.5 - 1 metra chyba ze ktos lubi rope :) ( taka duza strzykawa do odciagniecia to koszt chyba okolo 30zl a zawsze moze sie przydac jeszcze do czegos innego) mi przy wymianie po odciagnieciu/zalaniu filtra nawet na sekunde sie nie zadlawil,

Nawet 10cm starczy, bo slychac kiedy ropa jest juz w filtrze. Wystarczy wolniej ciagnac. Zaleta krotkiego weza jest to, ze mniej sie nachlapie.
Kazdy jednak woli swoj sposob.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi