Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] problem z elektryką w F2 1.6 tdci 90km (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=50488)

rafal_sz 21-06-11 10:08

problem z elektryką w F2 1.6 tdci 90km
 
Witam

Mam poranne problemy z odpalaniem i zasilaniem (nie święcą się żadne kontrolki na desce, immobilizer nie pika, radio nie działa - tak jakby nie było wogóle prądu).
Po otwarciu maski zaczynam po prawej stronie poruszać przewodami, akumulatorem i deska ożywa (zegar w radiu, immobilizer, po przekręceniu kluczykiem kontrolki się palą) - mogę zapalić.
Dodam, że dzieje się to losowo (nie codziennie), bez względu na pogodę (czy wilgotno czy sucho - bez znaczenia).
Podejrzenie padło na alarm (Cobra) - został wymontowany, jednak po wymontowaniu już zanotowałem 2 przypadki:
- wieczorem po zaparkowaniu i zamknięciu z pilota nic nie piknęło, ale samochód zamknięty, zajrzałem do środka i immobilizer nie pika, w radiu zegar się nie pali - wygląda tak jak by znowu nie było prądu. Po powrocie nie mogę już otworzyć z pilota, dopiero z kluczyka.
W środku widzę że nic się nie pali, wkładam kluczyk - wszystko zaskoczyło, odpalił bez problemu.
- rankiem wkładam kluczyk, przekręcam w pozycję II, gasną kontrolki (świeci się tylko akumulator i silnik), przekręcam aby odpalić i wszystko się wyłącza, otwieram maskę, gmeram przy przewodach z prawej strony i akumulatorze i już mogę zapalić :)

Auto było u mechanika - wymontował alarm, który rzekomo był powodem tej całej sytuacji, jednak nadal mam problemy - co może być przyczyną, proszę o podpowiedź co sprawdzić???

Dodam, że wcześniej miałem zregenerowane wtryski (bez ponownego kodowania) i po tym Focus zaczął się tak dziwnie zachowywać. Wszystkie przypadki zanotowałem głównie rankiem i 1 przypadek wieczorem.

pozdrawiam

Falcon 21-06-11 10:32

Sam sobie przecież odpowiedziałeś gdzie należy szukać przyczyny...

rafal_sz 21-06-11 11:51

Tylko że wiesz - po ostatniej wizycie u mechanika zakładam, że oni sprawdzali akumulator + połączenia (mówiłem im o tym) i wyszło im że alarm jest zepsuty więc go wymontowali - ale problem nadal występuje.
Może faktycznie podjadę do innego elektryka i powiem mu, aby bardziej się przyjrzał akumulatorowi i przewodom.

Falcon 21-06-11 18:36

Sam się przyjrzyj...odłącz klemy, przeczyść, porządnie przykręć, posprawdzaj połączenia masowe i powinno być git.

MAcius 23-06-11 22:45

Cytat:

Napisał Falcon (Post 585758)
Sam się przyjrzyj...odłącz klemy, przeczyść, porządnie przykręć, posprawdzaj połączenia masowe i powinno być git.

dokładnie, a alarm nie miał tu raczej nic do rzeczy, pewnie nie potrzebnie wycięty


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi