Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] po wymianie akumulatora, nie kręci nie odpala (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=62799)

Adzi 10-03-13 21:40

po wymianie akumulatora, nie kręci nie odpala
 
Witam, wymieniłem dziś akumulator z tym że nie była to wymiana na miejscu tylko samochód był jakąś godzinę bez akumulatora. Po podłączeniu chciałem odpalić to włączyły mi się wycieraczki wszystkie wskaźniki ruszyły do góry i wszystko siadło. Po przekręceniu kluczyka nic sie nie działo zero prądu w aucie, ze skrzynki z bezpiecznikami w środku słychać było takie jednostajne mruganie.

Odłączyłem minusową kleme i podłączyłem z powrotem i włączyłem tym razem na sam zapłon - wskazówki poszły do góry i wróciły gdy przekręciłem kluczyk na odpalenie było słychać tylko taki cyk pod maską i koniec znowu wszystko siadło.

Przeszukałem dzisiaj cały dzień na necie i nie znalałem czegoś identycznego dodam że akumulator jest na 100% sprawny,
Bardzo proszę o jakieś sugestie pomoc gdzie co sprawdzić i z góry dzięki za pomoc:smt100

moons 10-03-13 21:51

Po pierwsze sprawdzić mocowanie klem, czy na pewno mocne i stabilne. Po drugie czy czasem nie uszkodził się któryś przewód przy akumulatorze, po trzecie sprawdzić akumulator w innym aucie czy na pewno na 100% dobry. Bo objawy są takie jak kończący się akumulator.
Pozdrawiam

Adzi 10-03-13 21:56

Akumulator brałem od kumpla te same auto i odpalał dosłownie na dotyk,
jutro mam zamiar sprawdzić te wszystkie bezpieczniki przekaźniki może się tam gdzieś spaliło doczytałem że mógłby to być przekaźnik od rozrusznika ??
chyba że jakieś jaja z tym immobilaiserem szczerze powiedziawszy to moje pierwsze auto z tym cudem i nie bardzo wiem o co z nim chodzi

moons 10-03-13 21:59

Gdyby padł przekaźnik to tylko rozrusznik by nie kręcił a nie byłoby dyskoteki. Takie objawy jak piszesz ewidentnie wskazują na słaby prąd w aucie, czy to z winy połączeń czy akumulatora.
Pozdrawiam

Adzi 10-03-13 22:12

Sprawdze wtedy te kable ale dziwne bo mineła godzina tylko, wcześniej tamten akumulator działał normalnie (pytanie to po co wymieniałem, wymieniłem bo ten co miał kumpel był stosunkowo nowy) przed wymontowaniem od niego był naładowany na maxa odpalał na dotyk..

moons 10-03-13 22:24

To że odpalał na dotyk nic nie znaczy, liczą się parametry akumulatora. Może wstawiasz jakiś mały akumulator.
Z immo też raczej fałszywy trop. Jeśli jakimś cudem rozkodował by Ci się immo to licznik zachowywał by się normalnie jedynie po przekręceni kluczyka szybko by mrugała dioda nad zegarkiem. Nie byłoby żadnego cykania ani mrugania czy ruchów na liczniku.
Moim zdaniem słaby prąd i nic więcej.
Pozdrawiam

articr 10-03-13 22:37

dokładnie tak jak pisze moons sprawdź klemy i czy przypadkiem któryś przewód od akumulatora nie jest uszkodzony i podładuj akumulator bo to że palił na innym samochodzie nic nie znaczy

---------- Post dodany o 22:37 ---------- Poprzedni post był z 22:35 ----------

również może być uszkodzona cela w akumulatorze i raz działa poprawnie raz nie u znajomego akurat było dobrze a podczas transportu do Ciebie mogła spaść cela i prąd będziesz miał np 9v i nie odpalisz autka - objawy tak jak piszesz

andrzej1963 10-03-13 22:44

Ja jakiś miesiąc temu też wyciągałem akumulator,tyle,że do ładowania. Nie było go w aucie dobę. Po podłączeniu aku, wszystko ładnie odpaliło,tyle,że za pierwszym przekręceniem kluczyka na zapłon wskazówki obrotomierza i prędkościomierza "powędrowały" do góry i wróciły na dół. Przy kolejnych odpaleniach wszystko już było ok. Szczerze mówiąc też wydawało mi się to dziwne,ale taką akcję miałem tylko raz jak wspomniałem.

articr 10-03-13 22:50

wędrowanie wskazówek to nic dziwnego - taki test własny

andrzej1963 10-03-13 22:59

Czyli to co opisałem to prawidłowość rozumiem?
Trochę mnie to zdziwiło,bo w innych autach też wyjmowałem (wyjmuję) czasami akumulator i nic takiego się nie dzieje...
Przy okazji jeszcze jedno pytanko - po wylączeniu zapłonu wskazówki temperatury i paliwa schodzą na "0", lecz po jakimś czasie wędrują obie tak mniej więcej na połowę wskaznika - po włączeniu zaplonu natychmiast wracają na 0 i wskazują właściwie.To też normalne?

Adzi 10-03-13 23:03

andrzej1963 no to ja mam to samo z tym że auto nie odpala

articr 10-03-13 23:04

Cytat:

Napisał andrzej1963 (Post 841903)
Przy okazji jeszcze jedno pytanko - po wylączeniu zapłonu wskazówki temperatury i paliwa schodzą na "0", lecz po jakimś czasie wędrują obie tak mniej więcej na połowę wskaznika - po włączeniu zaplonu natychmiast wracają na 0 i wskazują właściwie.To też normalne?

to już normalne nie jest

andrzej1963 10-03-13 23:04

Ale co masz to samo?

articr 10-03-13 23:06

Adzi jak będziesz miał słaby akumulator to po włączeniu zapłonu test też się wykona, jak jak pisał moon i ja sprawdź kable i akumulator, zacznij od akumulatora.

Adzi 10-03-13 23:08

andrzej1963 a zamuliłem to samo że wskazówki wedrują w góre i w dół, a to że tobie idą te wskazówki od temp i paliwa to chyba nie jest norma :-?
articr zmierze jutro napięcie akumulatora z tym że mówie troche dziwne że odrazu z innego auta gdzie działał elegancko
Dziękoweczka za rady jutro pokombinuje, jak na złość śnieg spadł [krzeslem]

andrzej1963 10-03-13 23:10

No też mi się to dziwne wydawało,ale nie ma to skutków ubocznych,a po włączeniu zapłonu wskazówki natychmiast wracają do zera i wskazują już wszystko właściwie jak już pisałem powyżej.

moons 10-03-13 23:15

Znowu namieszaliście jak mało kto.
Problemem kolegi z pierwszego postu jest slaby akumulator albo słabe połączenie pomiędzy akumulatorem a autem. Pisanie że na pewno jest sprawny bo odpalał u kumpla w aucie nic nie znaczy bo te auto to mogło być Tico gdzie akumulator to tak naprawdę większa bateria.
Pisanie nic nie da trzeba ruszyć cztery litery i sprawdzić akumulator oraz połączenie. Akumulator nie tylko przez miernik ale i sprawdzić choćby jakiej jest pojemności.

Po odłączeniu akumulatora licznik powinien wykonać test własny, czyli po przekręceniu kluczyka wskazówki powinny się wychylić na maxa i spaść na dół. i To wszystko żadnego podskakiwania, cykania ani temu podobnych. I powinno się tak stać tylko po pierwszym przekręceniu kluczyka. Ile razy można pisać masz słaby prąd w aucie i tyle.
Pozdrawiam

andrzej1963 10-03-13 23:20

moons,a ta "moja" przypadłość z wskazówkami temp. i paliwa to co myślisz?
Dzieje się tak na co dzień po wyłączeniu zaplonu.
Dzięki za info.

moons 10-03-13 23:23

Obstawiam padający licznik. Po lifcie lubią paść liczniki. Jest temat w dziale FAQ, można przemyć płytkę i zakonserwować, kilku osobom pomogło. Jeśli nic nie da to pozostaje wymiana na inny sprawny, albo przyzwyczaić się.
Pozdrawiam

Adzi 10-03-13 23:27

Pisałem że akumulator też z focusa 1.6, na razie piszę by jutro wiedzieć co robić :)

andrzej1963 10-03-13 23:27

Dzięki za odpowiedz, objaw jak pisałem dzieje się tylko po wyłączeniu zapłonu i to po jakimś czasie, po załączeniu jest wszystko ok,więc póki co nie będę zgłębiał tematu.
Pzdr.

Adzi 11-03-13 14:53

Problem rozwiązany za słabo była dokręcona klema minusowa :smt053 Dziękóweczka za rady i sory za zamieszanie :)

Falcon 11-03-13 18:22

[boshe]

coomac 11-03-13 18:59

Tak to jest jak się zakłada luźno klemę, łapie za kluczyki i startuje motor [rotfl]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi