Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   duże spalanie po wymianie wtryskiwaczy 1.8 tdci (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=17895)

jimozol 19-07-07 12:48

duże spalanie po wymianie wtryskiwaczy 1.8 tdci
 
jeśli można z gubej rury zacząć to chciałbym usłyszeć czy formumowicze mają do powiedzenia na taki przypadek :
foka 1,8 tdci kombi 2004 rok ; 150 tys przebiegu
paliwo lane najczesciej to BP Ultimate lub shell lub orlen (tylko na dużych stacjach) - faktury
i .....musiałem wymienić wtryskiwacze (b. nierówna praca silnika na wolnych obrotach, odpalanie silnika na 2 razy itp , filtr paliwa zapaćkany) , diagnoza w BEMO SZCZECIN I KAMAG PIŁA oraz WIKARSKI KOSZALIN - kazdy powiedział to samo - trefne paliwo , wtryski dostały . wymieniłem sam filtr paliwa , przez tydzień chodził jakby troszkę lepiej ale pozniej znowu było to samo.

wtryskiwacze wymieniane były KAMAG PIŁA , wyjmowany zbiornik (brak opiłków) jeszcze raz wymieniony filtr paliwa ; 2 lata gwarancji na wtryskiwacze itp... wszystko byłoby dobrze gdyby nie fakt, że zaczął palić jak smok !!!!
zasięg na zbiorniku 50l zmniejszył mi sie do max 650 - 700 km , i to czy jeżdze po miescie czy na trasie. komputer pokazuje podobne wartości.
dodam że przed wymianą palił mi maxymalnie 5-5,2l na trasie z klimą, cb radiem , swiatłami, radiem, ładowarką do telefonu itp....;-)(więcej urzadzeń się nie da chociaż próbowali mi nawigacje wciskać)
po mieście palił max 5,5- 6,5l.

średnie prędkości z trasy 65-75 km/h) na trasach 200-400km

po miesiącu pojechałem z reklamacją do KAMAGU PIŁA na komputer, żeby sprawdzili co i jak.
no i stwierdzili , ze komp pokazuje ze jest wszytko ok . i won.

czego oczekuje od Was :
- może ktoś miał podobny przypadek
- gdzie spróbować szukać przyczyn
- może ktoś ma jakiegoś cudotwórce w promieniu 200 km od szczecina ( na wschód)
- może EGR?
- może gdzieć nieszczelność jakaś ?

pozdrawiam wszystkich

jimozol

cisza 19-07-07 13:06

jimozol, co to jest dla ciebie DUŻE spalanie :?: :?: może byś napisał ILE teraz pali?

jimozol 19-07-07 13:21

[quote="cisza"]jimozol, co to jest dla ciebie DUŻE spalanie :?: :?: może byś napisał ILE teraz pali?[/quote

napisałem to w ten sposób :zasięg na zbiorniku 50l zmniejszył mi sie do max 650 - 700 km

ale ok : obecnie mam prawie pusty zbiornik i nakrecone na nim 650 km i jeżeli przyjmieny ze ze 2-3 litry w zbiorniku jeszcze jest to wychodzi ze w cyklu mieszanym trasa i miasto (tak poł na poł jeśli chodzi o kilometry ) 7,2 l - 7,5l

przed wymianą wtrysku foka nie wiedziała co to 7 litrów !!!!!!!!!!
6,5 to był max przy agresywnej jeździe po mieście na zwykłym paliwie orlenowskim!!!
bo najmniej zawsze palił na BP ultimate

zrobiłem nim 2 lata temu chorwacje i 2 osoby bagaże zapakowane po sufit - na autostradach 160- 190km /h i średnią z całej trasy , z Poznania przez Czechy miałem 5,1l/

jak jechałem kiedyś za dziewczyną, która VW POLO 1,0 jechała max 100km /h to palił mi 4,3l na trasie !

a teraz ponad 7 prawie non stop !!!

przy okazji wymieniam elementy zawieszenia z tyłu (od tygodnia) i jezdze teraz wolniej max 110km /h bo pływa (wiadomo) to łaskawie zszedł do 6,7l na ten przykład !!

toż to nie da się tak !!!

żeby było śmieszniej to kolesie się pytają o ile pali mniej po wymianie wytryskiwaczy !!!
taaaaaaaaa........ [screwy]

pozdro

jimozol

cisza 19-07-07 13:42

ja bym na pierwszy strzał podjechał do ASO i spytał się czy mają jakieś aktualizacje softu do ECU. Wygląda to na problem ze sterowaniem wtryskami ...

Wtryski były nówki z ASO czy na własną rękę załatwiałeś?
Czy auto kopci?

kleofas 19-07-07 14:08

a te wartości średnie to miałeś z kompa czy obliczałeś pod dystrybutorem?

bo jak z kompa to mogły być wyssane z palca

u mnie 100% miasto z klimą to spalanie 6,9l na 100
w trasie (do 160) poniżej 6

i nie wiem jak można mieć mniejsze :-) przy tym stylu jazdy

jimozol 19-07-07 14:08

Cytat:

Napisał cisza
ja bym na pierwszy strzał podjechał do ASO i spytał się czy mają jakieś aktualizacje softu do ECU. Wygląda to na problem ze sterowaniem wtryskami ...

Wtryski były nówki z ASO czy na własną rękę załatwiałeś?
Czy auto kopci?

jak mocno przydusze to czarno z rury troche jest


wtryski mam nowe, zakładane w Autoryzowanym serwisie forda KAMAG w pile
mam 2 lata gwarancji na nie, no i twierdzili jak byłem u nich z tym problemem ze mają wszystkie najnowsze aktualizacje....

BEMO SZCZECIN OMIJAM Z DALEKA (niestety nieprofesjonalne podejście ale to temat na inny wątek)

jimozol

[ Dodano: Czw 19 Lip, 2007 14:21 ]
Cytat:

Napisał kleofas
a te wartości średnie to miałeś z kompa czy obliczałeś pod dystrybutorem?

bo jak z kompa to mogły być wyssane z palca

u mnie 100% miasto z klimą to spalanie 6,9l na 100
w trasie (do 160) poniżej 6

i nie wiem jak można mieć mniejsze :-) przy tym stylu jazdy


komputerem się nie sugeruje , tym bardziej ze na początku myślałem ze komp zwariował po demontażu zbiornika , ale kalkulator nie kłamie, no jedynie licznik dystrybutora może oszukiwać , ale teraz tankuje na różnych stacjach różne paliwo i cały czas jest podobnie.

chociaż komputer te liczby potwierdza z błedem +- 0,5l
widać to też po chwilowym spalaniu , wartości dochodza do 30l na przykład na 4 biegu przy ok 2000 obr/min

no własnie był bardzooooooooo oszczedny !!!! aż się wszyscy dziwili ...no i klops teraz !!!

cisza 19-07-07 14:24

jimozol, pojeździj jeszcze trochę i poobserwuj, może silnik się "nauczy" nowych wtrysków i dopasuje się z zapotrzebowaniem na paliwo ...

może ktoś po zmianie wtrysków się wypowie jak to było u niego ze spalaniem :wink:

jimozol 19-07-07 14:28

Cytat:

Napisał cisza
jimozol, pojeździj jeszcze trochę i poobserwuj, może silnik się "nauczy" nowych wtrysków i dopasuje się z zapotrzebowaniem na paliwo ...

może ktoś po zmianie wtrysków się wypowie jak to było u niego ze spalaniem :wink:

nie należe do panikarzy, dałem mu szanse [banghead] wtryski wymieniałem na początku maja 07 a foczka nie kuma zmiany [palacz] !!!
i jak już pisałem po miesiącu dopiero pojechałem do nich , z tym problemem.

krzylos 19-07-07 15:23

Mnie po wymianie wtrysków też zaczął trochę więcej palić pomiędzy 6,5 - 7,0 l mierzone przy dystrybutorze.
Ale czytając w innym wątku takie spalanie wydaje sie normą.

AsMfc 19-07-07 15:35

Czasem sie tez stroi wtryski ... moze sie zdazyc, ale nie musi ze strumien w jednym jest inny itd. czas wtrysku tez jest wazny ... jak juz tak panikujesz ;) to sprawdz te wtryski czy wszystko jest ok, dawka paliwa i strumien, a takze ich czas wtrysku... bedziesz spokojniejszy ;)

jimozol 19-07-07 16:03

Cytat:

Napisał AsMfc
Czasem sie tez stroi wtryski ... moze sie zdazyc, ale nie musi ze strumien w jednym jest inny itd. czas wtrysku tez jest wazny ... jak juz tak panikujesz ;) to sprawdz te wtryski czy wszystko jest ok, dawka paliwa i strumien, a takze ich czas wtrysku... bedziesz spokojniejszy ;)

domyślam się ze się stroi i reguluje no i własnie chciałbym gdzies podjechać do jakiegoś miechaniora co chciałby się pobawić , potestować , bo na serwisach to wiecie jak jest ...interes serwisu najważniejszy, nie klienta.

no i tu problem sie pojawia.

a co z recyrkulacją spalin ? [pop] zatykać ? czy nie ruszac ? słyszałem ze czesto jest to problemem!

AsMfc 19-07-07 16:10

Cytat:

Napisał jimozol
no i tu problem sie pojawia.

wlasnie trza znalesc dobry serwis :|

Cytat:

Napisał jimozol
a co z recyrkulacją spalin ?

uuu kolego na forum tego sporo jest ;) powaznie nawet natkniesz sie na klutnie co do EGR'a ;)

Pzdr.

jimozol 20-07-07 10:18

dzięki wielkie za odpowiedzi , co prawda wiem tyle ile przed napisaniem posta .

ale może jeszcze ktoś mądry (nie umniejszając oczywiście nikomu) przeczyta go i bedzie miał jakiś pomysł .

moim zdaniem zasięg 600 km na zbiorniku 50l to kiszka , szczególnie jak przejeżdzalem prawie 900 km na 1 tankowaniu.

pomęcze może jeszcze kolesi z Piły


pozdrawiam i nie życze nikomu takich sytuacji.

....a może foke sprzedać ??? mam sentyment niestety do tego auta .... [panna]

delmariusz 20-07-07 11:51

Ja jestem po wymianie wszystkich wtryskiwaczy w styczniu tego roku.

Cytat:

Napisał AsMfc
Czasem sie tez stroi wtryski

Nie czasem tylko zawsze - wtryskiwacze po wymianie muszą zostać skalibrowane, czli ich numery umuszą zostać wpisane do komputera w samochodzie za pomocą komputera serwisowego - myśłę że w Twoim przypadku (w serwisie) tak właśnie zotało zrobione. Gdyby się to nie odbyło to miałbyś problemy z odpalaniem, nierówną pracą silnika, klekotaniem, dymieniem itp.

U mnie po wymianie wtryskiwaczy palił i nadal pali normalnie. Nie słyszałem żeby trzeba było coś z czasem stroić. Nie bardzo wiem co może być w Twoim przypadku po wymianie wtryskiwaczy przyczyną zwiększonego spalania.

AsMfc 20-07-07 12:24

Cytat:

Napisał delmariusz
Nie czasem tylko zawsze

ironicznie napisalem ;)

jimozol 20-07-07 13:38

Cytat:

Napisał delmariusz
tak właśnie zotało zrobione. Gdyby się to nie odbyło to miałbyś problemy z odpalaniem, nierówną pracą silnika, klekotaniem, dymieniem

no oczywiście koleś się pastwił , zrobił rundę testową i stwierdził ze jest ok .

mogę dodać jeszcze z obserwacji ze trochę zminiła się charakterystyka mocy / do przełożeń tzn :

bieg 1 kiedyś musiałem fokę ostro na obroty wkrecac przy ruszaniu bo potrafiła się zadusić.

2 bieg: był słabiutki na wolnych obrotach i przy dojezdzaniu do skrzyżowań czesto musiałem schodzić do 1 biegu bo na 2 nie ciągnął i zdychał teraz ....2-ka ciągnie bez gazu nawet

bieg 3: trójka była kiedyś mocna jak diabli , teraz jest spokojna
bieg 4 :kiedyś spokojna teraz ma kopa

bieg 5: był bardzo elastyczny i mocny teraz jest słabszy , powyżej 160 km / h "nie ciągnie" już jak kiedyś

dodam ze tuż przed wymianą wtrysków - rozrzad był zmieniany(140tys km)

może to też ma coś wspólnego (coś czytałem o złym dobraniu zębów)

[ Dodano: Wto 31 Lip, 2007 15:52 ]
ello wszystkim to jimozol! :D

odebrałem fokę od mechanika, który mi zawieche robił i go poprosiłem zeby zajrzał do silnika posłuchal , popukał itp.....odnoście tematu po wymianie wtrysków.

otóż :

z tego co mi powiedział to Kamag Piła (pozdro dla Henia), przy mapowaniu, ustawianiu wtrysków ...pomyliła 3 wtrysk z 4 !!! [hammer] + mechanik wgrał jakies 2 update-y
( z tego co zapamietałem to 1 od obrotów na biegu jałowym) , no i komp zapomniał o liczbie 7 i 7,5 l !!!!!!!!!!!!!!!!!!
pokazuje 6,5-6,8 , także można powoli wnioskowac ,że poprawa chyba nastąpiła.
jeszcze musze zlitrażować na trasie i napisze co i jak.
bo póki co....jeżdze w korkach po szczecinie [screwy] - wiecie regaty za pasem i miasto ułatwienia wprowadziło , np: 1 pas zabrała dla autobusów... [ups] [ups]

dam znać o efektach pożniej

aha pytałem o zaślepienie EGR - powiedział, że blacha blacha jeszcze raz blacha !!!!
NIE MA TO NAJMNIEJSZEGO WPŁYWU NA TURBINĘ I INNE DZIWNE HISTORIE!!!!
co wy na to ?

a tak w ogóle dochodze do wniosku,że ....chyba przeprosze silnik benzynowy i następnym autem już nie bedzie diesel!

pozdrawiam wszystkich zainteresowanych moimi lub podobnymi problemami


jimozol

kylo1 06-11-07 20:25

Czy mógłbyś napisać ile cię kosztowała wymiana wtrysków

Kazawar 23-05-08 16:03

Cytat:

Napisał jimozol
...chyba przeprosze silnik benzynowy i następnym autem już nie bedzie diesel...

:) Ja do tego wniosku doszedłem jak przyszło mi zregenerować pompę paliwa w Astrze TD 1,7 (silnik Isuzu). Dlatego jak mnie Pani w Fordzie zapytała o rodzaj silnika, odpowiedź była jedna...

sandman25 24-05-08 10:15

Cytat:

Napisał Kazawar
Cytat:

Napisał jimozol
...chyba przeprosze silnik benzynowy i następnym autem już nie bedzie diesel...

:) Ja do tego wniosku doszedłem jak przyszło mi zregenerować pompę paliwa w Astrze TD 1,7 (silnik Isuzu). Dlatego jak mnie Pani w Fordzie zapytała o rodzaj silnika, odpowiedź była jedna...


sorry ale kto kupuje opla z silnikiem diesla?? przeciez naprawa tego to wydany majątek. Jeśli oczywiscie jest możliwa bo np niektóre 2.0DTI pompy są nienaprawialne....

gregK 23-12-08 13:11

Witam,koledze w tdci 100 KM po wymianie 2 wtrysków auto odpalilo na 5 min,zgasło i [ass] ,nie chce odpalic.Sprawdzony byl rozrzad,cisnienie na cylindrach,proba przelewowa,czujniki - wszystko OK,czeka na serwis,Moze jakies sugestie,propozycje,

MisiekT 23-12-08 13:16

Cytat:

Napisał gregK
czeka na serwis

to gdzie wymienial jak nie w serwisie - pod domem wlasnorecznie?

gregK 23-12-08 13:18

u mechanika

m4ki 23-12-08 14:32

A kalibrowal wtryski po wymienie ??

gregK 23-12-08 15:55

Auto odpalilo na starych kodach,ale z tego co widze to nie obedzie sie od wpisania nowych.Z tego co wiem auto powinno chodzic na starych,ew wiecej palic!

gRuHa 23-12-08 17:36

Cytat:

Napisał gregK
Auto odpalilo na starych kodach,ale z tego co widze to nie obedzie sie od wpisania nowych.

Ameryki nie odkryłeś...
włóż stare wtryski może ruszy...

gregK 23-12-08 18:32

Nie ma starych,byly regenerowane w Pezalu w Gdansku i teraz maja nowe kody :wink:

m4ki 23-12-08 19:20

Dlatego dziwni mnie czemu nie byly kalibrowane/wprowadzone do ECU, skoro kody byly zmieniane ehhh to jest podstawa !!

Zrob to jak najszybciej a poprawa gwarantowana !

Cala procedura trwa okolo 10min :)

gregK 23-12-08 19:27

ok.jest umowiony 29 na idsa.dzieki

grzenio1_1969 27-12-08 19:22

Witam - moja Foka też nie źle fiksuje no ale
- wymiana a w zasadzie regeneracja czterech wtryskiwaczy i regeneracja pompy i czyszczenie zbiornika i przewody paliwowe i wymiana filtara paliwa
- po drugie wymiana oleju , filtrów ,
nic nie pomogło rano problem z odpaleniem do czasu rozgrzania się samochodu delikatne braki w podawaniu paliwa co obawia się lekkim szarpaniem ,może ktoś ma sposób na tego typu dolegliwości ? Ręce mi opadają wszystko robione w serwisie" jednym z najlepszych" w Olsztynie, może ktoś jest w stanie mi pomóc, nadmienię że regeneracja odbyła się w PEZALU i to dwa razy ,ponieważ po pierwszym razie nie chciał zagadać na wysokich obrotach i wtryski były wysłane do ponownego sprawdzenia. Co do spalania nie mogę mieć zarzutów bo jest ok! 5.5 średnio na trasie , w mieście nawet i 7 wciągnie. Pomóżcie ,jak do tematu podejść z odpalaniem i szarpaniem, bo naprawdę ten model mnie zdoił z kasy . [banghead]

gregK 27-12-08 20:43

Pompa tez byla regenerowana?to jakie koszty wyszly?a jak swiece wygladaja,moze nie dogrzewaja.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi