Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Specyfiki a Woda ? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=62241)

romanziom 08-02-13 15:11

Specyfiki a Woda ?
 
Witam panowie .

Przeglądałem tematy związane z myciem silnika i nie znalazłem tam odpowiedzi na moje pytania .
W mojej foce pokazał się dość poważny wyciek oleju , który zabrudził mi silnik od spodu .
Dzwoniłem na myjnie w łodzi i pan powiedział mi , że nie myje już silników gdyż umył " 30 i 31 " miał problem . Poradził żeby zasłonić części elektroniczne spryskać preparatem podjechać na myjnie ręczną i spłukać go tylko i wyłącznie od dołu ale podkreślił , że gwarancji na to czy będzie ok nie daje .
Moje pytanko odnosi się do tego co radzicie czy lepiej ( na pewno bezpieczniej ) będzie spryskanie tego preparatem i następnie wyszczotkować , spłukać to wodą z psikawki czy jednak atakować jak radził ten pan ?
Ludzie pisali , że przewody , świece itp . Tym bardziej że mamy jeszcze za oknem zimę .
Czekam na wasze rady PZDR ;]

Atlis 08-02-13 15:13

jezeli masz elektryke w aucie w porzadku, to wody nie ma czego sie bac, przeciez kiedy pada deszcz, woda pryska na czesci silnika. co oczywiscie nie oznacza, ze masz wziac karchera i walic z rury na wszystko, co jest pod maska...

MisiekT 08-02-13 15:27

przede wszystkim poczekaj do wiosny, po myciu silnika auto powinno dobrze wyschnac (cieplo i slonecznie, jezeli myjesz pod chmurka)

romanziom 08-02-13 15:37

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 829198)
przede wszystkim poczekaj do wiosny, po myciu silnika auto powinno dobrze wyschnac (cieplo i slonecznie, jezeli myjesz pod chmurka)


Ojej nie czytasz co tutaj napisałem . Leje mi się z silnika . Więc chcę zlokalizować wyciek i to ogarnąć !

MONSTERA 08-02-13 15:43

A nie lepiej miejsce zaolejone i okolice wytrzeć szmatą i nawet na postoju zagrzać silnik i sprawdzać nad kanałem gdzie leci...?

romanziom 08-02-13 15:50

Cytat:

Napisał MONSTERA (Post 829205)
A nie lepiej miejsce zaolejone i okolice wytrzeć szmatą i nawet na postoju zagrzać silnik i sprawdzać nad kanałem gdzie leci...?

:p w tym problem , że cały od spodu jest mokry , przez to miałem rozrusznik do regeneracji , był cały zalany olejem ;/ . Nie zakładam go puki nie zlokalizuję wycieku ;)

MisiekT 08-02-13 16:01

Cytat:

Napisał romanziom (Post 829201)
Ojej nie czytasz co tutaj napisałem

czytam - "dosc powazny wyciek" bez problemy zdiagnozujesz przy pomocy szmatki... nie trzeba do tego myc silnika

moons 08-02-13 16:11

Nawet mechanik z jednym okiem znajdzie taki wyciek, trochę czyściwa i auto na kanał lub na podnośnik. Skoro poważnie cieknie to chyba żaden problem ze zlokalizowaniem. O myciu pomyśl jak już się uporasz z wyciekiem.
Pozdrawiam

cocolino 08-02-13 16:17

Kolego roman o myciu silnika bylo juz na tym forum miliard razy.Jesli nie chce Ci sie szukac to wpisz w google bezpieczne mycie silnika i po co zakladac nowy temat,ktory z ad ma wspolnego dokladnie nic ?

Seboludek 08-02-13 21:45

Jeśli cieknie i rozrusznik zalało, to obstawiam na 99%, że to vacu cieknie, 0,5 % uszczelka pokrywy zaworów i kolejne 0,5% bałwanek Icka.

romanziom 09-02-13 08:33

Cytat:

Napisał Seboludek (Post 829381)
Jeśli cieknie i rozrusznik zalało, to obstawiam na 99%, że to vacu cieknie, 0,5 % uszczelka pokrywy zaworów i kolejne 0,5% bałwanek Icka.

Czy w pompie wakum ta uszczelka jest wymienialna ?

Seboludek 10-02-13 22:28

to nie wina uszczelki tylko budowy pompy. korpus składa się z dwóch części i są one złączone aluminiowymi nitami, Jak wiemy aluminium jest bardzo miękkie i nity w końcu się wyrabiają i powstaje szczelina w korpusie. trzeba wyjąć pompę, rozwiercić nity i skręcić normalnie śrubami i przestanie lecieć. jeśli masz troszkę zacięcia do mechaniki, kilka kluczy i wiertło, to spokojnie sam sobie z tym poradzisz. A dokładny opis był chyba w FAQ...

Chabs 12-02-13 09:26

jak ie zrobi cieplo to sam to bd robil. Opisze krok po kroku co i jak, jak ogladalem niedawno ta pompe w warsztacie to niby nie ciekla, jednak wczesniej tak. Wiec dla swietego spokoju ja uszczelnie.

mjq 12-02-13 10:11

Przenieś wam ten wątek do działu technicznego?

Jerry 12-02-13 16:41

tak zrób, bo lokalizacja tego wycieku nie ma nic wspólnego z AD.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi