Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK2] Stukot z przodu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=60704)

Dawid 12-11-12 07:04

Stukot z przodu
 
Cześć,
Od zeszłego tygodnia mam drażniący mnie problem w foczce.
Mianowicie podczas ruszania czasem stuka coś z przodu, natomiast podczas jazdy gdy jadę jednostajnie czy to 20km/h, 40km/h czy 60km/h coś stuka z przodu. Wydaje mi się, że jest to bardziej po stronie kierowcy, niż pasażera.

Z obserwacji to nie dwumasa wali - nie ważne czy jadę na biegu, na luzie czy z wciśniętym sprzęgłem. Gdy koła się nie kręcą nie ma problemu żadnego, na pedale sprzęgła nie ma mrowienia wyczuwalnego przy walniętej dwumasie. Na kierownicy nie wyczuwam najmniejszych nawet luzów.
Stukot ustaje gdy dodam ostro gazu lub wcisnę. Natomiast delikatne naciśnięcie pedału hamulca wycisza ten stukot. Również podczas mocnego skrętu kierownicą problem ustaje.
Stukot swoją charakterystyką dźwięku daje do myślenia połączenie z jakimś elementem obrotowym. Dźwięk słyszalny w kabinie oraz na zewnątrz auta.

Jaka może być przyczyna takiego stukotu?

pawpor 12-11-12 09:33

Cytat:

Napisał Dawid (Post 792156)
Cześć,
Od zeszłego tygodnia mam drażniący mnie problem w foczce.
Mianowicie podczas ruszania czasem stuka coś z przodu, natomiast podczas jazdy gdy jadę jednostajnie czy to 20km/h, 40km/h czy 60km/h coś stuka z przodu. Wydaje mi się, że jest to bardziej po stronie kierowcy, niż pasażera.

Z obserwacji to nie dwumasa wali - nie ważne czy jadę na biegu, na luzie czy z wciśniętym sprzęgłem. Gdy koła się nie kręcą nie ma problemu żadnego, na pedale sprzęgła nie ma mrowienia wyczuwalnego przy walniętej dwumasie. Na kierownicy nie wyczuwam najmniejszych nawet luzów.
Stukot ustaje gdy dodam ostro gazu lub wcisnę. Natomiast delikatne naciśnięcie pedału hamulca wycisza ten stukot. Również podczas mocnego skrętu kierownicą problem ustaje.
Stukot swoją charakterystyką dźwięku daje do myślenia połączenie z jakimś elementem obrotowym. Dźwięk słyszalny w kabinie oraz na zewnątrz auta.

Jaka może być przyczyna takiego stukotu?

Przeguby wewnętrze i zewnętrzne do sprawdzenia

Dawid 12-11-12 10:28

czy poza przegubami coś innego może być?
jak zweryfikować czy wewnętrzny, czy zewnętrzny?

pawpor 12-11-12 16:24

Cytat:

Napisał Dawid (Post 792210)
czy poza przegubami coś innego może być?
jak zweryfikować czy wewnętrzny, czy zewnętrzny?

Najlepiej na kanał i przy ruszaniu sprawdzać skąd stuka ;)

slovta13 12-11-12 19:59

tylko kanał może ci dać odpowiedź, podobnie było ze mną każda nierówność stuk kanał i okazało się że gumy( na drążkach wchodzących w nadwozie jakoś tak:) w każdym bądź razie to jest przyczyną u mnie ścinania opon) po dwóch stronach do wymiany

Dawid 20-11-12 19:04

obyło się na poluzowanych śrubach koła jednego - chyba chcieli mi ukraść ale zabrakło im czasu


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi