Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] pedeł sprzęgła (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=37531)

ryś7 30-03-10 19:54

pedeł sprzęgła
 
Witam posiadam ff1 z silnikiem 1.8 i mam problem ze sprzęgłem a tak naprawdę z pedałem który czasami zostaje w podłodze mimo tego nie da rady załączyć biegu Z góry dzięki za pomoc może ktoś ma doświadczenie w temacie:???:

elite 30-03-10 20:01

Kilka osob mialo tak samo. Uzyj szukajki :)

ryś7 30-03-10 20:45

Podobno wina pedałów ale nie jestem przekonany do tego

sanjarek 31-03-10 16:28

sprawdź poziom płynu hamulcowego ... zbiorniczek jest podzielony na pół - jest w nim taka mała przegroda - i to co widzisz to poziom płynu od hamulców ... zapewne masz zbyt niski poziom płynu od sprzęgła - dolej pod max i zobacz czy pomogło ... może być też zapowietrzona pompa sprzęgła - wtedy po dolaniu płynu wciskasz sprzęgło energicznie 4 razy i powoli puszczasz ... jeśli to tylko małe zapowietrzenie spowodowane małą ilością płynu to powinno być OK ... dodatkowo sprawdź czy ci nie cieknie z pompy sprzęgła

ryś7 01-04-10 21:01

byłem właśnie i sprawdziłem poziom płynu jest OK zrobiłem to małe odpowietrzane pedałem i zobaczę jutro jak to się będzie miało Poprzedni właściciel wymieniał wysprzęglik czy jak to się nazywa fachowo nie wiem Dzięki za pomoc[up]

ryś7 02-04-10 21:01

Wielkie dzięki sanjarek po twojej radzie to pierwszy dzień kiedy pedał nie został ani razu w podłodze na razie pomogło i jak by silniej odbijał pedał[ziom]

sanjarek 03-04-10 09:59

Cytat:

Napisał ryś7 (Post 431385)
Wielkie dzięki sanjarek po twojej radzie to pierwszy dzień kiedy pedał nie został ani razu w podłodze na razie pomogło i jak by silniej odbijał pedał[ziom]

czyli wniosek taki, że prawdopodobnie po wymianie wysprzęglila układ nie został ponownie odpowietrzony ... z tego co wiem to po wymianie wysprzęglika powinno się dwa razy odpowietrzać układ (2 raz po przejechaniu 500 km albo po 2 tygodniach) ... a i teraz po tym odpowietrzeniu, które zrobiłeś sprawdź jeszcze raz poziom płynu w zbiorniczku - jak stoisz od przodu to po lewej stronie zbiorniczka jest właśnie ta przegroda z takim małym wycięciem (bardzo łatwo jest się dać zwieść, że poziom jest OK) ... jeśli widzisz to wycięcie bez płynu to jest go zbyt mało i wtedy wystarczy, że dolejesz ta ze 2 mm powyżej

powodzonka życzę

ryś7 03-04-10 19:32

oki zrobiłem tak jak napisałeś dolałem wycięcia nie widać aż się nie chce wierzyć że tak łatwo się czyli tanio dało naprawić usterkę...rano gadałem z poprzednim właścicielem zdziwił się że tak to się naprawia ...jemu w serwisie powiedzieli że to sprężyna na osi pedałów hamulca i sprzęgła Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi