Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Szkody, Naprawy, Porównania (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=43)
-   -   Wymiana pasków, filtrów, oleju - koszty (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=25722)

MirloBlanco 20-02-09 23:16

Wymiana pasków, filtrów, oleju - koszty
 
Witam, tydzień temu zakupiłem Focusa kombi 1,8 TDDI rocznik 2000, przebieg 140k. Samochód został sprowadzony z Austrii, był on tam serwisowany w salonie Forda lecz ostatnia data serwisu to 2005 rok. Przebieg jest nie mały więc pewnie paski rozrządu jak i alternatora będą do wymiany, olej oczywiście też. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jakie są przybliżone tego koszty, nie chciałbym aby mnie mechanik oskubał, a może powinienem zwrócić uwagę na coś jeszcze, chodzi mi o części które się szybko zużywają i muszą być wymieniane po pewnej ilości przejechanych km.

jedrek244 21-02-09 19:10

Re: Wymiana pasków, filtrów, oleju - koszty
 
Cytat:

Napisał MirloBlanco
Witam, tydzień temu zakupiłem Focusa kombi 1,8 TDDI

gratulacje :wink:

Cytat:

rocznik 2000, przebieg 140k, Przebieg jest nie mały
mały nie jest, tylko ja tam widzę dwójkę z przodu :wink:
Cytat:

więc pewnie paski rozrządu jak i alternatora będą do wymiany, olej oczywiście też.
plus filtry, i do sprawdzenia klocki, świece i reszta płynów

Cytat:

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jakie są przybliżone tego koszty
Trudno jednoznacznie powiedzeć, zależy gdzie bedziesz robił, lokalny mechanik za robotę weźmie pewnie 200-300 pln, w ASO dużo więcej. Ceny części sprawdź sobie w sklepie internetowym.

Więcej poszukaj na forum temat był wałkowany.

Szerokiej drogi, pozdrawiam!

aircraft 24-02-09 15:09

Ja kupiłem podobnego niedawno (jakieś 2 tygodnie temu) też rocznik 2000 TDDI i przebieg 175 z książką do 125kkm w 2007r następnie naklejki na drzwiach z wymian oleju sugerują oryginalny przebieg ale czy tak jest to nigdy pewien nie będę.. Wszystko da się zrobić.. Ale wracając do tematu - w prywatnym warsztacie za wszystko czyli: pasek rozrządu, pasek wieloklinowy, filtry, oleje, sprawdzenie klocków, świec, zawieszenia itp. zapłaciłem trochę ponad 700zł - części tylko firmowe - mechanik "rodzinny" zaufany od lat :)
Myślę że to była dobra cena..
Pozdrawiam!

szary30 26-02-09 08:03

Ja swojego Focusa kupiłem w listopadzie i akurat w ASO trwała "akcja zima" wiec ogledziny zewnetrzne (klocki, paski, zawieszenie + płyny) zrobili za darmo :) wykryli pare drobnych usterek - wiec pozniej kwestia tylko wymiany.
Tylko ze teraz juz pewnie po akcji jest ;)

Ostatnio: mobil 5w40 (5l), płyn do spryskiwaczy 5l, koncentrat do chłodnicy fordowski 1l, filtr paliwa+oleju+powietrza - wszystko to 290zł (z robocizna oczywiscie).

Wymiana 2x łącznik stabilizatora, 2x końcówka drążka, 1x drążek lewy, 1x tulejka drążka (wszystko zamiennik) z robocizną 350zł (w tym bylo też ustawienie zbieżności)

Pzdr


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi