Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   klimatyzacja (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=13380)

ogór-1 05-11-06 19:54

klimatyzacja
 
Przepraszam ale wiem że kiedyś czytałem na temat klimatyzacji , jak odłączyć automatyczne włączanie przy nawiewie na szybę i nie mogę tego znalez . Proszę o pomoc

mmarc 05-11-06 20:35

a musisz mieć włączony nawiew (skrajne położenie obracając w prawo) - może wystarczy że będziesz miał poziom wyższy i szyba nie będzie parowała. Wtedy klima jużnie działa.

kawin 06-11-06 13:01

odpowiedź znajdziesz tu

Jackiller 06-11-06 14:15

... dokładnie.
Wystarczy jak przekręcisz pokrętło skrajnie w prawo (na szybę) i potem w lewo i 1-ząbek. Klima nie działa... tyle, że skuteczność spada o 90% - parowanie.
IMHO - szkoda zachodu z odłączaniem kabelków.

Gerardoo 06-11-06 19:05

To teraz juz wiem czemu mi tak siorbal paliwo. Jutro wniose poprawki do ukladu sterowania nawiewem.

driver 06-11-06 22:47

Ja tak z ustawionym na szybę jeździłem 1,5 roku i dopiero na forum się jorgłem,że to na klimie chodzi i głowiłem się czemu mi foka dużo pali.

Alister 09-11-06 10:35

Wersje przd liftingiem bez znaczka pomarańczorego to mają czy nie? mam foke 2000r.

ppgor 09-11-06 11:29

Alister, -
mają, mają, wystarczy jak włączysz nawiew na szybę i posłuchasz silnika na zewnątrz to od razu zauważysz że jest więcej "szumu" bo agregacik odpalił :)

Alister 09-11-06 11:43

To muszę to szybko wyłączyć :) Z tego co wyczytałem to nie ma znaczenia czy dmucham na 123lub 4 :) nawet jak caly czas smigalem na 1 to i tak bujała ? :)

kleofas 09-11-06 11:46

o ile masz manualną klimę i pokrętło ustawione na szybę, to jak tylko odpalisz brykę, to klima się włącza (nie zaleznie od ustawienia prędkości nawiewu i jego "temperatury")
za to szybki nie parują :-)

ppgor 09-11-06 11:56

Cytat:

Napisał Alister
nawet jak caly czas smigalem na 1 to i tak bujała ? :)

no bujała i spalała ropke :D

Alister 09-11-06 12:00

niedobry fokusik zrobił mnie a ja nieswiadomy tak smigam i pale paliwko bez potrzeby :) a jak ustawię na szybę+nogi to już chyba nie klimi? :)

kleofas 09-11-06 12:03

już tyle razy to różni forumowicze wałkowali:
wystarczy o jeden "ząbek" z szyby przesunąć w kierunku "nogi/szyba" i powinno przestać działać (ale lepiej zweryfikować to jeszcze na słuch przez kilka pierwszych razy, żeby się upewnić)

Alister 09-11-06 14:30

U mnie chyba jednak się nie załącza po przekreceniu na przednią szybę, bo jak wcisnę guzik to dopiero wtedy słychać jak się odpali sprężarka klimy. Moze ktoś to przerobił albo mam taki model :) chyba że to jakoś inaczej jest zrobione. Ale na zdrowy rozum jak można włączyć coś co już jest włączone :)

Gerardoo 09-11-06 16:24

Wczoraj przerobilem, juz nie klimi na nawiewie okiennym. No i troche jakby konikow przybylo :-D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi