Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [FFI] stukanie silnika na wolnych obrotach (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=16867)

mzuberek 16-05-07 18:40

[FFI] stukanie silnika na wolnych obrotach
 
Na wolnych obrotach slychac stukanie silnika

Sprawdzalem go przed kupnem w aso forda i powiedziano mi ze to przypuszczalnie luzy zaworowe, ktore trzeba wyregulowac, niestety nie bylo juz czasu zeby to sprawdzic.

Może ktos miał podobny problem wiec proszę o wskazowki co to może być.
Ile kosztuja takie usługi w ASO: sprawdzenie luzow zaworowych, regulacja luzow zaworowych?
Czy warto robic to poza ASO? Ile taka wymiana kosztuje poza ASO ?

lukaa 16-05-07 19:38

Witam. Rzeczywiście pewnie masz już byt duże luzy zaworowe spowodowane wypalaniem przez wcześniejszą jazdę na LPG. Gdzieś czytałem, że przy LPG należy luzy zaworów kontrolować - regulować co 20 tys km. Tak na marginesie też się zastanawiałem nad zamontowaniem LPG ale właśnie takie dodatkowe koszty mnie "ochłodziły". Mnie w FORDZIE w Bielsku - Białej powiedzieli za regulację 300zł ale była to pewnie sama regulacja (bez płytek). Kolega zaś dał Foczkę do warsztatu z poza ASO i zrobili mu taką usługę za 400zł. Moja rada: jeszcze raz zasięgnij informacji w Fordzie oraz innych warsztatach. Następnie porównaj wypowiedzi (czasami w Fordzie gadają głupoty) i zdecyduj. A może jeszcze pomoże Ci jakiś inny focusomaniak.
Pozdrowienia :D

mzuberek 23-05-07 16:24

dodatkowe informacje
 
witam

dodam jeszcze ze ten dzwiek stukania nie jest metaliczny, jest raczej głuchy i wystepuje jedynie gdy obroty silnika spadaja ponizej 800.

MisiekT 23-05-07 16:38

1. otwierasz maske, zapalasz foczke i nasluchujesz skad to stukanie...
2. jak nie uslyszych to tak samo tylko sluchasz pod autem na podnosniku...

jak juz bedziesz wiedzial w ktorym miejscu to da sie cos wiecej zasugerowac, bo na razie to rownie dobrze moze byc brak czynnika w klimie i wlaczajacy sie co chwila kompresor (o ile masz oczywiscie :wink: )

jacor 23-05-07 20:04

Sprawdź również czy przypadkiem owe stukanie nie cichnie po wciśnięciu pedału sprzęgła ...

mediator 28-05-07 15:06

Witam,
no wlasnie Jacor - ja mam tak jak Jacor napisales, jak wcisne sprzeglo to przestaje "pykac",
musze jeszcze sprawdzic czy to jest tylko na zimnym silniku czy zawsze...

swoja droga - czy wiesz co to moze byc ?

mzuberek 30-05-07 13:04

bylem u gazownika ktory wyregulowal mi instalacje gazowa i powiedzial ze owo stukanie wydobywa sie z katalizatora i "ten typ tak ma" ale jak komus przeszkadza (mnie) to moge pojechac do forda i se wymienic

MisiekT 30-05-07 13:58

mzuberek, do doopy ten gazownik:
1. po regulacji powinien smigac jak ta lala
2. ja mam podobne stuki, a kata brak :P

jacor 30-05-07 20:57

gdzieś kiedyś słyszałem, że te stuki to podobno z łożyska wyciskowego sprzęgła takie cuś
ale pewny nie jestem bo te odgłosy mam również kiedy daję dużo gazu na małych obrotach, czyli przy dużym obciążeniu silnika.

EDIT:
w TISie znalazłem:
Usterka
Ciche brzęczące, turkoczące odgłosy lub dźwięk metalicznego tarcia dochodzący z przekładni na biegu jałowym
Przyczyna
*Drgania obrotowe z silnika nie są wystarczająco tłumione przez sprzęgło
*Uszkodzone łożysko wyłączające sprzęgło
*Zbyt duży luz osiowy wału korbowego
Czynności
Hałasy takie nie są niebezpieczne dla działania i trwałości przekładni

andzrzej 30-05-07 22:11

Cytat:

Napisał jacor
Sprawdź również czy przypadkiem owe stukanie nie cichnie po wciśnięciu pedału sprzęgła ...

Jacor witam serdecznie i pozdrawiam jestem jeszcze zielonym sympatykiem ,ale dochodze powoli do wprawy :smt033

mzuberek 12-06-07 15:16

wybadalem skad bierze sie to stukanie
 
po wcisnieciu sprzegla stukanie rowniez nie cichnie


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi